Yorumları

Farmasi Yorumları – Güzel ve Bakımlı Olmak İçin Sağlıklı Mı?

09.10.2019
7.187
Farmasi Yorumları – Güzel ve Bakımlı Olmak İçin Sağlıklı Mı?

Farmasi cilt bakımı, saç bakımı, kişisel bakım, parfüm, temizlik ürünleri üreten ve satışını yapan bir markadır. Ancak bunların dışında Dr. C. Tuna imzalı ürünleri ve gıda takviyeleri ile de ön plana çıkmaktadır. Bugün, Farmasi’nin kozmetik ürünlerine değil; ek gıda takviyeleri ve Dr. C. Tuna imzalı ürünlere odaklanacağız. Bu ürünlerin tamamen doğal olarak üretildiği; paraben, alkol gibi zararlı kimyasalların bulunmadığı söylenmektedir. Doktor Cevdet Tuna’nın kurucusu olduğu şirket, hayvanlar üzerinde test yapmamaktadır. İstanbul’da bulunan devasa tesisinde ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Farmasi 1950 yılında Doktor Cevdet Tuna tarafından kurulmuştur. Dr. Cevdet Tuna, 1923 yılında Edirne’de dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaokuldan sonra Haydarpaşa Lisesi’ni bitirip devlet bursu ile Almanya Goethe Tıp Fakültesi’ne gitmiştir. Eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra 1947 yılında ülkesine döndü ve tabip asteğmen olarak Trakya’da görev yaptı. 1952 yılında ilk ilaç firmalarımızdan olan TEGE İlaç Fabrikası’nı kurdu. Öksürük şurubu, ağrı kesici, yanık kremi gibi pek çok ürün formülünü üretti. Sağlık ve ecza alanında pek çok girişimde bulundu. “Farmasi” adını vermiş olduğu marka da ismini “Pharmacy” (Eczane) kelimesinden almaktadır.

Farmasi’nin ek gıda takviyeleri ve Dr. C. Tuna imzalı ürünlerinden birkaçını sizler için inceledik.

Farmasi Ürünleri

 • Farmasi Nutriplus Enerji Nutribar Kuruyemişli Meyve Barı (yer Fıstığı, badem, hurma, fındık, Hindistan cevizi, kakao, keçi boynuzu)

Öyle bir atıştırmalık düşünün ki hem lezzetli hem doğal hem de faydaları saymakla bitmiyor. Farmasi’de bulunan Nutriplus Enerji Nutribar Kuruyemişli Meyve Barı tam olarak bu özellikleri taşıyan bir atıştırmalık olarak karşımıza çıkıyor. Nutriplus Enerji Nutribar, iştah kontrolü yaparak açlık hissini bastırır. Vücuda enerji katar. İçerdiği yüksek oranda lif sayesinde beslenmenizi düzene sokar. Vitamin ve mineral deposudur. Şeker, yağ ve koruyucu madde içermez.

 • Farmasi Nutriplus B12 Vitamini

B-12 vitamini vücuda dışarıdan alınan, görevi sinir sistemini korumak olan çok değerli bir vitamindir. B-12 vitamini yoğunluklu olarak hayvansal gıdalarda bulunmaktadır. Vücudumuzda B-12 vitamini eksik olması durumunda zayıflık, yorgunluk, iştahsızlık, nefes darlığı, depresyon, unutkanlık, çarpıntı gibi pek çok etki görülebilir. Bu eksikliği giderebilmek için Farmasi Nutriplus B12 oral spreyini kullanabilirsiniz. Oral sprey olarak kullanıldığı için B-12 vitamini daha hızlı emilir ve kullanımı da pratiktir.

 • Farmasi Nutriplus Glukozamin

Kıkırdak ve eklem dokusunu korumakla görevli olan glukozamin vücudumuzda doğal yolla üretilebilen bir maddedir. Ancak yeteri kadar üretilmemesi durumunda eklem ağrıları, kalça ağrıları ve kireçlenme gibi çeşitli sıkıntılar meydana gelir. Genellikle yaşlılıkta ve yoğun egzersiz sonrasında glukozamin ihtiyacı artar ve ek gıda olarak takviye edilmesi gerekir. Farmasi Nutriplus Glukozamin sayesinde ihtiyacınız olan takviyeyi sağlayabilirsiniz. Farmasi Nutriplus Glukozamin’i en fazla 3 ay süre ile her yemekte bir kapsül olmak üzere günde üç kez kullanmanız tavsiye edilir. Farmasi Nutriplus Glukozamin 18 yaş ve üzeri için uygundur.

 • Farmasi Nutriplus Omega-3 Balık Yağı

Omega-3 insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu besinlerden biridir. Beyin fonksiyonları için çok önemlidir. Dikkat eksikliği, depresyon ve Alzheimer rahatsızlıklarında pozitif etkiye sahiptir. Tansiyonu düzenler. Kalbe yardımcıdır. Farmasi Nutriplus Omega-3 Balık Yağı ürünü sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu bu önemli besinin eksikliğini giderebilirsiniz.

 • Farmasi Nutriplus NotriCoffee Hindiba Kahve

Farmasi markasının en gözde ürünlerinden biri de Hindiba kahvedir. Hindiba, doğada bulunan mucizevi bitkilerdendir. Farmasi Hindiba Kahve, %60 çözünebilir hindiba ve %40 oranında çözünebilir kahveden oluşmaktadır. Hindiba kahvede demir, folikasit, çinko, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi minerallerin yanı sıra B6, A, K E ve C vitaminleri bulunmaktadır. Sindirim sistemini düzenler. Kabızlığı önler. Kan şekerini düzenler. Kalbe olumlu etkileri vardır.

Hindiba kahveyi bir fincan suya 1-2 çay kaşığı toz hindiba kahvesi ilave ederek sıcak ya da soğuk olarak tüketebilirsiniz.

 • Farmasi Nutriplus Reishi Mantarı Ekstresi

Reishi mantarı, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini ve düzenli çalışmasını sağlar. Bunun yanı sıra anksiyete bozukluğu tedavisinde kullanılır. Kan basıncını düzenler. Ağrı kesici özelliği vardır. Doğal anti depresan özelliğine sahiptir. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Uykuyu düzene sokar.

Farmasi Nutriplus Reishi Mantarı Ekstresi sayesinde pratik bir şekilde bu üründen faydalanabilirsiniz. 11 yaş ve üzeri için uygun olan bu ürünün günde iki kapsül olarak alınması tavsiye edilmektedir.

 • Farmasi Nutriplus Probiyotik

Probiyotikler vücudumuz için büyük önem taşımaktadır. Sindirim ve boşaltım sistemini düzenlemeye yardımcı olan probiyotikler doğal yollardan alınabilir. Yoğurt, turşu, peynir, kefir, sirke gibi besinlerde bulunmaktadır. Yeteri kadar alınmaması durumunda boşaltım ve sindirim sisteminiz düzensiz hale gelir. Farmasi Nutriplus Probiyotik kapsülden günde bir defa kullanarak vücudunuzun probiyotik ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu ürün 11 yaş ve üzeri için uygundur.

 • Farmasi Nutriplus Lif İçeren Takviye Edici Gıda

Günlük beslenmenize takviye olarak Farmasi Nutriplus lif içeren takviye edici gıda sayesinde vücudunuzun gerekli lif ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bir bardak su içerisine bir adet lifi karıştırarak günde iki kez tüketmelisiniz. Bunun dışında diğer içeceklere de karıştırabilirsiniz. Farmasi Nutriplus Lif İçeren gıda tokluk hissi oluşturduğu için kilo vermenize yardımcı olur. Bağırsakları hareketlendirir. Şeker hastaları ve 11 yaşından küçük çocuklar için kullanılması önerilmez.

 • Farmasi Biberli Masaj Jeli

Bir diğer Farmasi’ye özel ürünlerden biri olan biberli masaj jeli çok güçlü bir ağrı kesici olarak karşımıza çıkıyor. Biberli masaj jeli kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Varislere iyi gelmektedir. Yağ yakımını hızlandırdığı için kilo vermenize olumlu yönde etki eder.

 • Farmasi At Kestanesi Masaj Jeli

At kestanesi masaj jeli, Farmasi’nin en çok tercih edilen ürünlerinin başında gelmektedir. Yorgunluğu giderir. Ağrıları hafifletir. Cildi canlandırıcı etkiye sahiptir.

 • Farmasi Dr. C. Tuna Masaj Kremi

Aloe vera yağı, okaliptüs yağı, badem yağı ve nanenin eşsiz etkilerinin bir araya gelmesiyle oluşan Dr. C. Tuna masaj kremi sayesinde etkili ve rahatlatıcı bir masaja ulaşabilirsiniz. Nemlendirici etkiye sahiptir, dolayısıyla masajı daha güzel hale getirmektedir.

 • Farmasi Nutriplus Zencefil Ekstresi

Farmasi Şikayetleri

Farmasi ürünleri için kullanıcı yorumlarını araştırdık. ŞikayetVar sitesinde yüzde 90’ları aşan memnuniyet düzeyi, Farmasi’nin müşteri memnuniyetine önem verdiğinin bir kanıtı olsa gerek.

Farmasi Olumsuz Yorumları

“Farmasi çay ağacı serisi kesinlikle alınmaması gereken bir ürün. Sivilceli olduğum dönemde Farmasi markasının çay ağacı özlü serisini kullandım. Kullandığım ürünler cildimi gerçekten kuruttu. Temizleme jeli ve özellikle de toniği cildimi çok fazla yaktı tahriş etti. Serinin nemlendiricisi şu ana kadar kullandığım en etkili nemlendiricilerden biri olmasına rağmen jelin ve toniğin oluşturduğu o kurutma etkisini gideremedi. Ayrıca insanı sürekli kullanmak zorunda bırakan cildi kendine alıştıran bir seri olduğunu düşünüyorum. Kullanıldığında vadettiklerini kısmen yapan akne görünümü iyileştiren ama bıraktığınızda yerine çok daha fazla akneyle savaşmanızı gerektiren bir ürün olduğunu düşünüyorum. Bu seti hiç kullanmamış olmayı dilerdim. Param boşa gitti”

Burada atlanan bir durum var, o da Farmasi çay ağacı serisinin kuru ciltler için uygun olmaması. Eğer yağlı bir cilde sahip değilseniz bu tarz yan etkilerin gözlemlenmesi normal. Ürünü almadan önce katalogda bulunan “karma ve yağlı ciltler için” uyarısını dikkate almalısınız.

“Farmasi’den oje aldım ve tırnaklarım sapsarı oldu. Sürekli oje süren biri değilim ve sadece 3 gün kalmasına rağmen gözlerime inanamadım. O kadar marka kullandım, ömrümde böyle bir ürün daha görmedim.”

Tırnaklarınızın sararmasının pek çok nedeni olabilir. En sık karşılaşılan neden, sık oje kullanımından dolayı gerçekleşen sararmadır. Bunun dışında sigara kullanımı, tırnak mantarı ve vitamin ve mineral eksikliği de sararmaya sebep olabilmektedir.

Farmasi Olumlu Yorumları

“Kurucu Dr. Cevdet Tuna Edirne doğumlu¸ tahsilini Almanyada yapmış bir Doktor. Ürünlerin tamamı bitkisel olarak üretiliyor ve hayvanlar üzerinde deney yapmıyor !!!!!Ayrıca bir çok kozmetik markasına kendi fabrikalarında üretimler yaptıklarını söyleniyor. Tabi marka vermek ne kadar etik olur bilmiyorum ama etiket için o kadar pahalı markalar kullanmak yerine daha uygun fiyatla aynı ürün denenebilir diyorum ben.”

Özellikle Dr. Cevdet Tuna’nın ürettiği masaj jelleri gerçekten çok etkili. Öneriyoruz, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

“Bir Türk markası olduğu¸ ürünlerinde paraben içermediği için de desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yalnızca kozmetik alanında üretim yapanları değil tüm üretici firmaları destekleyelim ki tüketici toplum olmaktan çıkalım artık.”

Olaya farklı bir yerden bakmak çoğu zaman iyidir. 😊 Evet, kaliteli yerli üretimi desteklemekte fayda var. Sizin de dediğiniz gibi, Farmasi ürünlerinin paraben içermiyor oluşu biz tüketicileri cezbediyor.

“Çevremdeki satıcıların satmayı bırakması ve ürünlerinden memnun kalmam dolayısıyla sonunda kendim üye olduğum marka. Öncelikle makyaj markalarında içeriğe bakıyorsanız deneyin derim. Ayrıca ev temizlik ürünleri cidden güzel. Eve deterjanları katalogtan almaya başladım. Ya o çamaşır suyu kokusu kimyasal kokuları beni acayip rahatsız ediyor bu sebeple farmasi ilaç gibi geldi. Kimyasal kokusu yok. Içeriği temiz. Fiyatları da uçuk değil ayrıca Türk malı daha ne olsun.”

Özellikle astım hastaları için oldukça rahatsız edici olan çamaşır suyu ve deterjan kokusu Farmasi temizlik ürünlerinde bulunmuyor. Bir astım hastası olarak bu durumdan çok memnun olduğumu söylemeliyim. 😊

Farmasi Satın Alınır mı?

Kozmetik ürünler her ciltte farklı etkiye sahip olabileceği için bu konuda kesin bir şey söyleyemeyiz. Ancak ek gıda takviyeleri, ev temizlik ürünleri ve özellikle masaj jellerini tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.