Yorumları

Cildinizin Kalkanı Glikolik Asit

10.03.2021
12
Cildinizin Kalkanı Glikolik Asit

Glikolik asit AHA grubunun en sevilen ve kozmetik ürünlerde, dermokozmetik alternatiflerde en sık kullanılan seçeneklerindendir. Bir asidin yüz ile temas etmesini korkutucu buluyorsanız henüz cilt sağlığında kullanılan asitler ile tanışmamışsınız demektir! Hazırlamış olduğumuz seri sayesinde bu muhteşem ve mucizevi bakım kademesi ile siz de yakından tanışacaksınız!

Glikolik Asit Nedir?

Glikolik asit Alfa Hidroksi Asit grubunda yer alan ve bu grup içerisinde bakım aşamasında en sık tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Bu derece sık tercih edilmesinin sebebi ise molekül boyutunun oldukça küçük olmasıdır. Boyut küçüldükçe cilde nüfuz etme kapasitesi de artış gösterecektir. Bakım yaparken küçük moleküllü kimyasalların kullanılması, aynı zamanda meydana gelebilecek tahrişi de minimum seviyeye indirecektir! Glikolik asit sayesinde cildinize bakım yaparken sadece yüzeysel değil, derinlemesine işlemler tamamlama ve sorunsuz bir görünüm elde etme fırsatını yakalayın!

Glikolik Asit

Peeling İşlevi Nedir?

Glikolik asit kullanımında asıl amaç kimyasal bir peeling işlemi yapmaktır. Peeling ile alakalı akılda tutulması gereken detaylar;

  • Glikolik asit ile yapılan peeling yüzeysel değil derinlemesine uygulanan bir işlemdir.
  • Glikolik asit ile yapılan peelingin cilt yüzeyinde mikro çizikler oluşturması söz konusu değildir.
  • Büyük partiküllü bakım ürünlerinin ciltte kullanılması peeling yapılırken ciltte mikro çiziklerin meydana gelmesine de neden olabiliyor.

Glikolik asit cildin yapısını korurken aynı zamanda gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini ve daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Glikolik Asit

Cildin Kendini Yenilemesine Yardımcı Oluyor!

Glikolik asit cildin kendini yenilemesine ve gençliğini korumasına yardımcı oluyor. Cildin yaşlanma belirtileri 30 yaş itibari ile kendini göstermeye devam ediyor. Bunun sonrasında artık yardımcı faktörler ile cilde bakım yapmanız gerekir. Glikolik asit bu yardımcı faktörler arasında en efektif olanlardan bir tanesidir.

Glikolik asit sayesinde ciltten ölü hücrelerin arındırılması ve daha canlı bir görünümün yakalanması mümkün kılınacaktır. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan kişilerin hem hava kirliliği hem de maruz kaldıkları ortamlar sebebi ile cilt temizliğinde klasik çizginin dışına çıkması lazımdır. Glikolik asit ile yapılan derinlemesine temizlik ilerleyen senelerde küçük kırışıklıkların dahi ortaya çıkmasını engelleyecektir!

Glikolik Asit

Lekeli Ciltlerin Kurtarıcısı!

Glikolik asit lekeli ciltlerde uygulanan öncül tedavi adımları arasında yer alır. Glikolik asit sivilce lekeleri, doğum sonrasında meydana gelen lekeler, güneş lekeleri gibi sorunlar ile kolaylıkla baş etmenizi mümkün kılacaktır. Lekeli ciltlere yüzeysel olarak uygulanan tedavilerin sonuç vermeyeceğini üzülerek belirtmemiz gerekiyor. Glikolik asit gibi kaynaklara yönelerek uygulanan tedavilerin ise büyük bir başarı yüzdesini yakaladığı aşikar!

Son dönemlerde en sık şikayet edilen hususların başında cilt tonunun eşit olmaması geliyor. Özellikle gözaltları, alın ve boyun kısmında meydana gelen renk farklılıkları kadınların en rahatsız oldukları hususlardandır. Glikolik asit sayesinde kısa bir sürede bu renk eşitsizliklerini ortadan kaldırma imkanını elde edeceksiniz. Özellikle kalıcı olarak tabir edilen sivilce lekelerinde dahi umut vaat eden sonuçların alınması memnun bırakıyor!

Parlak Bir Cilt!

Glikolik asit içeren ürünlerin belirtilen düzen içerisinde kullanılmasının hemen sonrasında parlak ve göz alıcı bir cilt sahibi olacaksınız! Parlak denildiği zaman kadınların aklında acaba yağlanma yapacak mı gibi bir sopru işareti de oluşuyor! Bu ürünün kullanımının sonrasında ciltte yağlanma ya da yağlılıktan kaynaklanan sağlıksız bir parlak görünüm meydana gelmeyecektir. Cildinizin doğal ışıltısının ortaya çıkması ise asıl hedeftir! Glikolik asit sadece cildin rengini açmıyor aynı zamanda muhteşem bir doku kazandırıyor. Pürüzlü ve sağlıksız cilt hissinin ortadan kaldırılması için harika bir alternatif sunuyor. Cildin kirlerden arındırılmasının yanı sıra sunulan bu şekilde hayranlık uyandıran bir aydınlık görünüm sizinle karşılaşan herkesin dikkatini çekecek. Sırrınızın ne olduğunu en yakınlarınızın dahi merak edeceğinden emin olabilirsiniz!


Gözenek Tedavisinin Ana Unsuru!

Glikolik asit leke tedavilerinin yanı sıra aynı zamanda gözeneklerin ortadan kaldırılması için de harika bir fırsat sunuyor. Burun kenarları ve yanak kısmında meydana gelen gözenekli görünüm görsel olarak kadınları sıkıntıya sokabiliyor. Glikolik asit tedavisi ile bu görsel sıkıntıda kurtulabilir ve gözeneklerini eski sağlıklı yapısına kavuşturabilirsiniz. Gözenek tedavisinin de leke tedavisi gibi bir periyot gerektirdiğini unutmamak gerekir. Ancak bir zaman dilimi içerisinde uygulanan tedavinin sonrasında olumlu sonuç alınır. Gözenek tedavisinde diğer yöntemler ile kıyaslandığı zaman etkenliğinin ne derece yüksek olduğu yapılan bilimsel araştırmalarda da kanıtlanmıştır.

Hücrelerinizi Arındırın!

Glikolik asit cilt hücrelerinin arındırılmasını, günlük hayatın kiri ve olumsuz etkilerinden kurtulmasını mümkün kılıyor!

  • Glikolik asit nasıl çalışıyor ve ciltte nasıl bir etki bırakıyor sorusu da kadınların aklını kurcalayan hususlardandır. Bu kimyasal cildin dış yapısının temel unsurlarından olan keratinosit bağlarının zayıflamasını sağlıyor. Bu şekilde cildi kirlerden arındırmak çok daha kolay oluyor!
  • Ciltte partiküller üzerinden mekanik bir peeling işlemi yapılmasına gerek kalmadan asidin sunmuş olduğu etki ile cilt pür bir hale getiriliyor.
  • Asıl etkisi ise hücre yenileme döngüsünün hız kazanmasıdır. Bu döngü sayesinde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması kısa vadede engellenir. Kırışıklıkların dahi zaman içerisinde cildinizden yok olduğunu göreceksiniz. Skin Ceuticals ve The Ordinary markalarının ürünleri bu konuda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Gerekli olan klinik testlerden geçirildikten sonra piyasaya sunulan ürünlerin yarattığı mucizevi etkiler aşikar!

Glikolik asit tedavisinin etkisinin öncesi sonrası fotoğraflarında da çok net şekilde görebilirsiniz. Aydınlık, sağlıklı, aknesiz bir cilde kavuşmak için harika bir alternatif sunmaktadır. Donuk bir cilt görünümüne sahip olan kişilerin makyaj ile bunu canlandırmaya çalışması uzun vadede cilde daha büyük hasarlar verecektir. Cildin sağlığını yeniden kazanmasının sonrasında kozmetik ürünler kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Tedavi aşamasında olabildiğince doğal içerikli kozmetiklerin kullanılması ve eğer mümkünse cilt gözeneklerinin de kapatıcı ya da fondöten gibi unsurlar ile kapatılmaması gerekir. Bu şekilde cildin nefes alması sağlanır ve tedavi hız kazanır. Kozmetik ürünleri seçerken içerik analizinin yapılması ve Paraben SLS gibi maddeleri içeren alternatiflerin kullanılmaması daha yerinde bir karar olacaktır!

Düzenli Kullanım!

Glikolik asit sadece bir kere kullanıldığı zaman mucizevi bir etki bırakacak bir kimyasal değildir. Her bakım aşamasında olduğu gibi glikolik asit kullanımında da düzenli uygulama en büyük öneme sahip olan hususlar arasındadır. Düzenli kullanım sayesinde harika bir görünüme adım adım yaklaşacaksınız.

Glikolik asit kullanım sürecinde özellikle güneş ışınlarının zararlı etkilerinden olabildiğince kaçınmalısınız. Dışarı çıkarken yüksek faktörlü güneş kremlerinin sürülmesi kullandığınız tedavi amaçlı ürünlerin etkenliğini artıran hususlardandır. Herhangi bir tedavi planında olmasanız dahi günlük olarak yaz/kış muhakkak cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız gerekiyor!

Glikolik Asit

Beslenmeniz ile Süreci Destekleyin

Cilt bakımında kullanılan kimyasal her ne olursa olsun muhakkak beslenme ve günlük hayatta edinmiş olduğunuz alışkanlıklar ile desteklenmesi gerekiyor. Özellikle cilt sağlığının yeniden kazanılması için günde en az 2 litre su içmeniz önerilir. Beslenmenin de daha ziyade yeşil yapraklı sebzeler ve antioksidan içeren besinler üzerine kurulu olması tedavi sürecinin kalıcı olarak hız kazanmasını sağlayacaktır. Cilt sağlığı açıklanırken ne yiyorsanız osunuz ifadesi uzmanlar tarafından sıklıkla yer verilen bir mottodur. Bu nedenle seçmiş olduğumuz ve rutinlerimize eklediğimiz ürünleri dikkatle analiz etmemiz gerekir. Ayrıca cilt sağlığının korunması için kahve ve çay tüketimini de olabildiğince sınırlı hale getirmeniz daha faydalı olacaktır!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.