Yorumları

Grundig Yorumları – Teknolojinin Neresinde!

29.11.2019
1.130
Grundig Yorumları – Teknolojinin Neresinde!

Bugün bir alman markası olan Grundig’i hikayesini öğreneceğiz. Şimdiden keyifli okumalar. J1945 yılında geleneksel bir Alman şirketi olarak Grundig iş hayatına başlamıştır. İlk ürettiği ürün olan radyo ile hızla popüleriteye ulaşmış. 1946 yılında ikinci dünya savaşı sonrasında Almanya yıkılmıştı. Yıkım sırasında çoğu radyo hasar görmüştü. Ama müttefiklerin sıkı kontrolü altında radyolar üretilmeye çalışılıyordu. Radyo üreticisi olan ve bu işin ticaretini yapan Max Grundig bunu bir fırsat olarak görüp fırsatı değerlendirip sadece bir radyo olmayan tüpsüz ‘Heinzelmann’ ı üretti. Heinzelmann büyük bir ilgi görerek büyük başarılar getirdi. Yeni bir üretim alanına ihtiyaç vardı. İlk üretim tesisi Kurgartenstraße bölgesinde bulunan eski bir kaplıca çevresine üretim hane kurularak üretime başlamıştır.

Para reformu ekonomiye yol çizerek güzel bir denge sağlamıştı. Satışlar malların üretim talebini arttırdı. Markanın ilk tam radyosu olan Weltklang’ı üretmeye başlamıştır. Weltklang 4 tüp ve 6 tüp devreli olması ile çok başarılı bir sinyal alımı sağlıyordu. 1946 yılında 150.000 radyo üretildi. Şirket günden güne katlanarak büyümeye devam ediyordu. Bir ofis binası ve bir de üç katlı üretim tesisi inşa edilmişti. Ismi tanımlanmamış 186 B/GW ilk taşınabilen kutulu kabin radyosu üretilmiştir. Şimdilerde adı Grundig Boy olan bu radyo bir yıl sonra piyasada çok satılarak bir numaraya yükselmiştir. Heinzelmann büyük başarısı ve satısı sayesinde olanakları geliştirerek Grundig kısa bir süre içinde bir fabrika açtı. Aynı yıl içinde kurulan ilk Alman televizyonu kanalı için üretilen Grundig televizyonu takip etti. Aynı zamanda ayrıca ilk taşınabilir ses kaydedici geliştirip daha iyi hale getirildi. 1953 yılında 1950’lerin başında televizyonlar ilgi odağı haline gelmişti ama televizyon setlerinin fiyatları hala cep yakıyordu. Grundig ekonomik olarak yeni bir ürün satışa sundu.

210 isimli yeni ekonomik ürün 14 inç ekranlı olup masa televizyonu olma özelliğine sahipti. 1954 yılında çok kısa frekans olan radyo uygulamasına geçilmesi yeni ses kalitesi için imkan vermişti. 3 boyutlu ses yalıtımı sağlayan dinamik yan hoparlörler vardı. Dönemin kaliteli cihazı kısa orta ve uzun VHF dalgalarını alabilen beş hoparlörlü ve 11 AM Ve FM devresi olan 5050 W/3D’yi. 1955 yılında Grundig heyecan verici elektronik eşyalar üretmeye devam etti.  Taşınabilir radyo, taşınabilir teyp, dikte maminesi, stereo müzik çalarlarıda ürün çeşitlilerine eklemeye devam ediyordu. Grundig 1957 yılında daktilo üreticileri olan Triumph ve Adler’ın hisselerinin büyük bir kısmını satın aldı. Böylelikle Bayreuth’ta dünyanın en büyük daktilo fabrikası açılmasına öncü oldu. 1960 yılında yeni televizyon kanalları kuruldu.

VHF sinyalleri televizyonlara icin yeniden yenilendi ve kablosuz uzaktan kablo Grundig tarafından geliştirildi. 1962 yılında yeni bir teyp fabrikası açıldı. 1965 yılında Portekize fabrika açıldı. Grundig Dünya çapında 16.5 milyon ürün sattı. 1967 yılında renkli televizyon üretildi. Çok ilgi topladı o dönemde piyasa da pek bulunmadığı için. Aynı yıl içinde araç içi kaset çalarlar üretildi. Grundig anonim şirketi oldu. Philips Elektronik Şirketi yavaş yavaş Grundig hisselerini toplama başladı. 1970 yılında yeni video kaydedici geliştirip üretime koydu. Zamanla hızla yükselmeye yeni ürünler üretmeye devam etti bugünlere kadar geldi . Piyasada bulunan ünlü markalardan biridir.

Grundig ’in Kurucusu Kimdir, Ortaları Kimlerdir?

Başlarda radyo üreticiliği ile işe atılan Max Grundig’dir. Fakat sonradan Philips’e devretmiştir ve pek çok ortağı olmuştur.

Grundig Şikayetleri

İlk olarak Grundig olumsuz yorumları ile başlayalım. Ürünler hakkında ki şikayet içerikli yorumları Şikayet var sitesinden aldığımızı belirtelim.

Grundig Olumsuz Yorumları

2018 Temmuz ayında Arçelik bayiinden aldığım Grundig 4K ultralogic televizyonumda işlemci hızım aşırı düşük. Menüde hareket bile edemiyorum. Ayrıca televizyon uygulamalarında Netflix yok! Bein Connect ise yaklaşık 1 yıldır yani çalışmıyor. Televizyonumda Youtube.com dışında hiçbir özellik yok. Youtube.com ise her reklamdan sonra ses kayıyor duraklatıp ileri geri sararak düzeltmek zorunda kalıyorum. Televizyondan hiç memnun değilim. TV alırken vaat edilen uygulamaların acilen düzeltilmesini aksi halde vaat edilen uygulamaların çalıştığı farklı bir televizyon ile değiştirilmesini istiyorum. Konuyla ilgili Tüketici Hakem Heyeti’ne ve ilgili kurum ve kuruluşlara dilekçeler verilecektir.’

Bu tüketici oldukça sorun yaşamış anlaşılan. Youtube, Netflix, Bein Connect çalışmamış ve youtube sürekli hata vermiş hiç almasa derdi olmazmış gibi geldi bize hadi neyse. Daha dikkatli olunmalı Sayın Grundig bizden söylemesi!

Garantisi devam eden Grundig marka 4K TV ekranında birden çizgiler oluştu. Servis geldiğinde fabrikaya göndermemiz gerek dediler. 2 hafta sonra gelen TV’de ikinci gün aynı sorunla karşılaştık. Zaten aynı fiyata marka ürün almamanın verdiği pişmanlığı yaşarken devamlı bu sorunlarla karşılaşmak çok can sıkıcı. Şimdi servisin tekrar gelmesini bekliyoruz. Bu ürünün hali hazırda Smart TV yetersizliği, Youtube.com oynatma sorunları, kapandığında tekrar açılması ve Netflix eksikliği sorunları da mevcut. Bir önceki TV’m olan S**** mumla arıyorum. Televizyonumunla tekrar tamir süreçlerini yaşamak istemiyor ve yeni (Sıfır) bir TV ile değiştirilmesini istiyorum.’

Gönderdik deyip göndermediniz mi acaba servise? O kadar para verip aldığın ürünün çalışmaması mı? Düşman başına bile gelmesini istenmeyecek türden! Grundig’in Youtube ile bir sorunu olacağını düşüneceğiz sonunda yahu!

İnternet üzerinden Grundig gdf 5203 model bulaşık makinesi aldım. Dün servis gelip kurulumu yaptı. Söylenen saatten 2-3 saat kadar erken geldiler ki o esnada başka bir servis vardı evde o yüzden kurulum esnasında çok fazla dikkat edemedim. (Bana ürünün açma kapama düğmesinin dahi nerede olduğu göstermedi ki düğme kapağın iç kısmında.) Kurulum bittikten sonra kapağın sağ kısmının bir parmağa yakın dışarıda durduğunu fark ettim (kapak kapalıyken) gelen kişiye seslendim tekrar geri dönüp baktı, ve bariz hatalı olan ürün için bana dalga geçer gibi tüm bulaşık makinelerinin böyle üretildiğini söyledi. Sağ taraf bariz dışarıda duruyor ve yan taraftan parmağım içeri giriyor, sol tarafta sıkıntı yok sıfıra sıfır. Deneme amaçlı yıkama yapıldığında sağ taraftan su damlacıkları dışarı çıkıyor üründe. Hatalı ürün için öylece, kurulum yaptım işimiz bitti diye evden çıkılıp gidilmesi ne demek? Biz neden servisi bekliyoruz bu ürünleri kullanmak için? Ürünün kapağının açık ve kapalı hallerinin görselini ekliyorum ve hatalı ürünün iadesi için Arçelik servisinin gerekli işlemleri yapmasını bekliyorum. Arçelik servis garantisinde diye güvenip ürün alıyoruz. Bir zahmet çalışanlarınıza insanları saf yerine koyarak iş yapmayı değil usulünce iş yapmasını da öğretin.’

Yok yahu o hataların bütün hepsi bilerek yapıldı demekle aynı şey bu !?  Yapıyorsanız doğru düzgün yapın lütfen Sayın Yetkililer Çalışanları uyanmanız denetimi sıkı tutmanızı bir kez daha hatırlatmak isteriz!


Grundig markası bulaşık makinesi 6 aydır arızalı bir türlü sorunu giderilmesi müşteri hizmetleri topu servise atıyor servis topu bölge müdürlüğüne. Para verip aldığım bulaşık makinesi 6 aydır üst rafı yıkamıyor 10 tane servis geldi gitti yok şundan sorun yok bundan sorun yani sudan bahaneler en sonunda bir bahane bulamadılar atölyeye almalıyız incelemek için dediler tamam dedim bu makinenin yerine bir makine getirin bunu götürün istediğiniz kadar inceleyin dediğim de ses yok tamam inceleme ve tamir 1 hafta sürecekse razıyım elde yıkamaya götürün 1 hafta da tamir olur garantisini de veremiyorlar yani sorun çözümü yok anlayacağınız her şey parayı verene kadar ondan sonrası hikaye benim para verip aldığım makinesi götürüp 15, 20 tamiri yapılacak ya da yapılmayacak sonra sorun sizde deyip geçecekler sonuç paran ile rezil olmak.’

Sayın müşteri temsilcileri ve arıza ekibi siz gezmeye gelmiyorsunuz, bozuk bir ürün var ve tüketici bunun yapılmasını istiyor işi ciddiye alır mısınız lütfen!? Cidden bu durum paranız ile rezil olmak olmuş! Umuyoruzki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız!

Kurulumunu Ekim ayında yaptırdığım Grundig Smart LED TV televizyonum kapattıktan sonra tekrar açılıyor 2 kez servis gelip bakmasına rağmen herhangi bir çözüm bulamadı bu ayıplı ürünün arkasında durmasını istiyorum a*** bayinin bozuk olan bu ürünle alakalı gerekli yardım hiçbir şekilde yapılmıyor. TV belli bir süre kumandaya hiç basılmadığında 1 saat gibi sonra kumandaya bastığım halde kanal değişmiyor ses açmıyor TV kapanmıyor. Fakat fişi çekip tekrar takınca çalışıyor neden oluyor bu sıkıntı bir de TV ışığı kumandaya basınca yanıt veriyor. Sorun TV’de mi yoksa kumandada mı anlamadım alalı daha bir ay bile olmadı. Sıkıntılarını aktarmama rağmen gelen birimdekiler sadece bir kart takıp çıkarılıyor başka hiçbir şekilde yardımcı olunmuyor bu kadar da olmaz.’

Gece durduk yere açılan televizyon mu!? Kimse bunu yaşamak istemez bir de sabaha kadar açık kaldığını düşünürsek fatura bizim biricik gözlerimizi yaşartabilir. Dikkatli olunmasında fayda var Sevgili Firma Yöneticileri!

Grundig Olumlu Yorumları

Ürünler hakkında ki memnuniyet içerikli yorumları da Memnuniyet net sitesinden derledik.

Hepsi Burada sitesinde devam eden grundig beyaz eşya indirimi kampanyasından yüzde 42 indirimle Grundig GDF 5202 A+ 5 Programlı Bulaşık Makinesi aldım. indirimsiz hali 2 bin liranın üzerinde bi makine. siparişin ertesi günü teslimat öğleden önce yapıldı, kurulum için de aynı gün geldiler. makinenin kapasitesi 4 kişilik bir aile için oldukça büyük. daha kalabalık aileler için bir tam günlük bulaşığı alabilecek boyutta. fiyatı indirimle yaklaşık 1250 liraya geliyor ki böyle bir makine için çok iyi bi fiyat!.

Hepsi burada sitesinin nasıl büyük indirimler yaptığını nir çoğumuz biliyordur. Bulaşık makineleride evlerimizin baş tacı diyebiliriz özellikle kalabalık misafir sonrası neyse. Ürün fiyatı ekonomikmiş indirimle daha iyi bir hale gelmiş ne diyelim memnun da kalınmış ee daha ne olsun her gününüz güzel olsun güzel günlerde kullanınız efendim.

Grundig marka denilince aklıma sadece televizyon gelirdi eskiden ben küçüklükken herkesin evinde mutlaka bir tane vardı ama zaman değişti ve grundig marka olarak da teknoloji de gelişim gösterdi şimdi notebook telefon ve daha bir çok alanda ürünü var.bende İki sene evvel notebook ihtiyacımı bu markadan giderdim Hem çok güzel özellikleri ram ve harici işlemci olarak hem de uzun vadede size sağlam bir donanım sunuyor almayı düşünen arkadaşlara öneririm.’

Alman ürünlerinin kalitesi dünya genelinde bilinen bir bilgi diyebiliriz. Bizim de evde mevcut gerçekten on yıldır hir şey olmadı bizde memnunuz tabi üründen ve kullanıcılardan da fark edilebilir. Bu tüketici de oldukça beğenmiş memnun kalınca diğer ihtiyaçlarını da bu markadan karşılamaya devam ediyor. Ne güzel daha güzel nice ürünlere !

oo şimdiler de her ne kadar ismi geri planda olsa da beyaz eşya elektronik de benim incelediğim bir marka olmaya devam edecek mesela çamaşır makinesi mükemmel donanımlı modelleri var. Gerçekten de çocukluğumuzun markalarından bir tanesi. Zaten Grundig tarzı eski ve köklü marka sayısı da çok ama çok azaldı. Hala çok kaliteli ürünler üreten ve hala beyaz eşya sektörün de lider oyuncu olmayı başarabilen nadir firmalardan bir tanesi bana göre de. Ürünlerin kalitesi de oldukça iyi.’

Çocukluğundan beri markanın ürünlerini ve markayı seven bir kullanıcı yorumunu okuyoruz. Çokta memnun kalmış kendileri ne güzel haber bunlar yahu!  Güzel yorumlar duymak insanın içini ferahlatıyor! J

3 sene önce grundig marka bir bulaşık makinesi aldım ve hala ilk günkü gibi pırıl pırıl yapıyor bulaşıkları. teyzemin tavsiyesiyle grundig almıştım. fiyatı da oldukça uygundu. hala sapasağlam olmasına şaşırmıyorum. ülkemizde diğer markalar daha popüler olsa da grundig fiyatı ve kalitesiyle diğerlerini aratmıyor.’

Bulaşık makinelerinden oldukça memnun kalınmış üç yıl geçmesine rağmen tebrik ediyoruz efendim. Fiyatı da kalitesi de oldukça sevilmiş anlaşılan…

Eskiden çok sağlam ürünleri bulunuyordu Grundig markasının. Daha sonrasında yenilenen piyasaya tutunamadı ama Beko kendi bünyesine katınca yine aynı seyirde devam etmeye giden Alman markalarından birisi kendisi. 20 sene önce grundig markasına ait bir televizyonumuz vardı düşünün 20 seneden beri çalıştığı için atmaya kıyamamıştık. Şimdi ürün yelpazesi daha geniş tabii ama hala aynı sağlamlıkta mı bilmiyorum.’

Eski eşyaların kalitesini bin yıl geçse anlat anlat bitiremeyiz. Yeniler de güzel ama insanlar şimdiler de işin kurnazlığına düştü. Eskiden insanlar yıllarca kullanılsın diye üretiliyordu resmen kaç yıl eskimiyordu şimdi bir kaç yıl çalışıp bozuluyor. Bunlar hep oara kurnazlarının oyunu tabi lafım bu marka için değil ama kaliteli hala sevilmesi bizi mutlu etti!

Grundig Ürünleri Satın Alınır mı?

Çoğu insanın evinde tercih ettiği markalardan biri Grundig. Hataları da bulunmakta güzel yönleri de açıkçası benim de tercih ettiğim markalardan biri. Almanların ürün kaliteleri gerçekten çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Tabii kullanımdan kullanıma da değişir. Ne demiş büyüklerimiz “eşyana bakarsan o da sana bakar” tabi hangi büyük demiş onu bilemem çaktırmayın. J Tercih size kalmış ama bu markaya bir şans tanımanızı öneririz.

Grundig Fiyatları Nedir?

 • Grundig 109 ekran uydu alıcılı televizyon 1.747.05 ₺
 • Grundig 102 ekran uydu alıcılı televizyon 1.808.05 ₺
 • Grundig 124 ekran uydu alıcılı televizyon 3.312.40₺
 • Grundig 140 ekran uydu alıcılı televizyon 3.615.22₺
 • Grundig 165 ekran uydu alıcılı televizyon 5.095.02₺
 • GKNM 18920 X No Frost Buzdolabı A++: 6,899₺
 • GQNQ 10510 X No Frost Buzdolabı A+: 10,669₺
 • GWM 10001 Çamaşır Makinesi A+++: 3,349₺
 • GWM 9902 Çamaşır Makinesi A+++: 3,049₺
 • GNF 4193 T Deluxe Bulaşık Makinesi A+++: 3,299₺
 • GDF 9601 I Bulaşık Makinesi A+++: 3,099₺

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.