Yorumları

Masko Yorumları- Mobilya Kenti!

15.12.2019
505
Masko Yorumları- Mobilya Kenti!

19 Mart 1984 yılında 13 ortak tarafından kuruldu. Yeri ise ikitelli organize sanayi bölgesinde Atatürk Olimpiyat Parkı Yolu E-6 gişelerinin hemen yanında bulunan 778 mağazadan oluşan bir Mobilya Kenti’dir. 21 Haziran 1987 yılında temeli atılan marka toplam kapalı alanları ile birlikte 483.000 metre kare olarak atılan Masko Avm müşterilerine hizmet etmeye başlamıştır. Masko daha iyi bir yönetim sağlamak için Masko Avm’nin 3. Katını  Masko Yönetim kurulu yaparak tüm idari işleri bu bölümden yönetmektedir. Toplam olarak 610 ortağı bulunan Masko’nun hedefi sadece yerli tüketiciye değil bugünkü ihracat kapasitesini hızla büyüterek, tüm dünyada tanınıp, güven duyulup, hem de ticaret yapan bir mobilya merkezi olmaktır. Aynı zamanda ülkemize kazandırdığı katma değer en büyük hızla devam etmektedir. Gelişmiş teknolojinin her türlü imkânlarından faydalanan bilgili ve bilinçli mobilya üreticisi olarak tanınmaktadır. Tasarımcı ve üreticileriyle, çeşitli yenilikçi ve farklı dizayn çeşitleri ile zengin ürün yelpazesine sahiptir. Masko kaliteli ve ekonomik ürünler üretme amacıyla yola çıkışmıştır. Her keseye hitap eden fiyatları ile zengin mobilya çeşidinin yanı sıra, genç, bebek, mutfak, büro mobilyaları, aksesuar, ev tekstil, halı, cam ürünleri ile ev ve iş yerlerinin de gereksinimlerini eksiksiz tamamlama amacıyla görevini üstlenmiştir. Masko Mobilya Kenti içerisinde futbol, basketbol sahaları, büfeler, lokantalar ve cami bulunmakta, kolay otopark imkanı yanı sıra yeşillik açık alanlar hem çocukların eğlenmesi ve oynaması büyüklerin ise dinlenebilmesi için parklar bulunmaktadır. Hem çalışanlar hem de gelişmiş mobilya kentini ziyaret edenler için ferah ve huzurlu bir ortam olmasını amaçlamıştır. Masko yöneticileri ileri ve gelişmiş sanat anlayışları ile, dünyaca ünlü sanatçıların resitaller verdiği sergilerin açıldığı ve daha birçok amaçla bu konferans ve toplantı salonlarını kullanmakta insanlara daha faydalı olma çabasındadır. Masko Mobilya Kenti sadece bir mobilya kenti olmayıp güler yüzlü, hoşgörülü, anlayışlı, medeni, modern düşünce anlayışı ve çalışanları ile parlak geleceklerinden emin. Bizde okuduklarımızdan sonra tebrik etmeden geçemeyeceğiz. Özellikle ülkemiz için çok güzel markalardan biri olmayı başarmış!

Masko Şikayetleri

Sizin için Masko firmasına yapılan şikayetleri derledik. Sakinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz.
Olumsuz Yorumları şikayet var sitesinden aldığımızı belirtelim!

Masko Olumsuz Yorumları

“Masko Mobiya Kentinde 05.08.2019 tarihinde Moteks mobilyadan teşhir ürünü olan koltuk takımını aldım ve ürün 06.08.2019 tarihinde tarafıma teslim edildi. Aldığım üründe bir takım sorunlar çıktı. Berjerinin sırt kısmında yırtık, üçlü koltuğunda çivilerin astarı delip dışarı çıkması ve son günlerde de kumaşının boya vermesi, koltuklara otururken ve kalkarken ses çıkardığı gibi şikayetleri mağazaya bildirdik ancak mağaza sahibi araya bayram girdiği için kendilerine şikayetleri geç bildirdiğimizi dile getirdiler. Biz mağaza sahibine ürünün değiştirilmesi ve bu tip model olmaması konusunda ricada bulunduk. Mağaza sahibi 4000 karşılığında değişim yapılabileceğini aksi takdirde tamirat olacağını dile getirdiler. Biz yeni aldığımız mobilyanın ilk haftada tamir edilmesini kesinlikle kabul etmediğimizi dile getirdik ve kabul etmediler. Masko Mobilya Kentinin yönetim birimine sonuç alamadık. Biz ürünü alırken ücretini peşin ödedik ve satıcıya hiçbir şekilde sıkıntı yaratmadıysak mağaza ve Masko Mobilya Kentinin de aynı duyarlılığı göstermelerini istiyorum şikayetimizi dile getirdik ve bize hiçbir şekilde dönüş yapılmadı. Yaklaşık 1 ay olmasına rağmen hiçbir şekilde olumlu sonuç alamadık.”

Hem teşhir ürünü gönderilmiş hem de yırtık, renk veriyor hem de çiviler astarı delmiş bir koltuk takımını satmak mı? Bu pek olmadı söyleyelim Sayın Masko Firması haberiniz olsun! Her şeyden önce ilgilenmemeniz hadi neyse de teşhir ürününü göndermeniz çok garip sonuçta teshir ürünü vitrin de gösterilmesi amacıyla konulan ürün yahu. Umuyoruz ki bir daha olmaz!

Masko’da bulunan Pera Luxury mobilyadan yatak odası takımı aldım fakat bize teslim edildiğinde pufu içerisinde değildi. Üstelik ben kulplarını beğenmediğim için almayacağımı söylediğimde bana farklı kulplar takabileceklerini söyleyip ikna ettiler. Nihayetinde ürünü yerleştirirken baktım ki çekmeceler yamuk takılmış içerisindeki raflar kırık ve kulp olarak da beğenmediğim kulpları takmışlar ürün geleli üç dört ay olmasına ve defalarca aramamıza rağmen pufu da teslim etmediler. Yatak odasını alırken koltuk takımı da alacağımızı öğrenip onu da satmak istediler. Ben etekli koltuk istediğimi ve onun ürünler arasında olmadığını söylediğimde ise etekli koltuk modelleri önceden ürettiğimiz modeller deyip satmak istediler ben görmeden almak istemiyorum bir sorun çıkar dediğimde de kesinlikle sorun çıkmayacağını, sorunsuz teslim edeceklerini söyleyip ısrar kıyamet ürünü sattılar fakat ürün elime ulaştığında etek kısımları çok çirkin bir şekilde yamuk yumuktu nedenini sorduğumda ambalajında yeni çıktı zamanla düzelir dediler bir süre sonra düzelmeyi bırak daha da kötü hale gelince firmaya gittik ve güzel bir şekilde derdimizi anlatmak istedik fakat firma sahibi bize son derece kaba davranıp bağırıp çağırdı ve ürünü sattığını gerisinin onu ilgilendirmediğini söyleyip eşimle beni apar dışarı attı. Bunun üzerine Masko yönetimine gittik fakat bize yardımcı olamayacaklarını söylediler yani sözün özü pera Luxury tam bir fiyasko sözünde durmayan size tehditler savurup dövmeye kalkan ve müşteri memnuniyetini kesinlikle umursamayan bir yer. Masko’ya gelince kesinlikle mağazalarının arkasında durmuyorlar. Dışarıda 5 binlik ürünü iki katına satmaya gelince Masko güvencesi fakat sorun yaşadığında biz bir şey yapamıyoruz diyorlar o zaman sorarlar size niye orada varsınız.’

Müşterinin setini eksik teslim etmek ne demek? İstenilen siparişi yerine getirmemek düşüncesizce bir davranış! Yamuk ürünü zamanla düzelir demenize gülmeden edemeyeceğiz çok alemsiniz (!) gerçekten. Satarken çok iyi sattıktan sonra umursamaz tavırlar ile kalplerimizi kırmış bulunmaktasınız haberiniz olsun!

“Masko da Pera Luxury mağazasından yemek odası aldık. 27.10.2019 tarihinde ve o günden bu tarihe gelen zaman 25.10.2019 yani 7 ay süreç geçmiş ürünler bugün geldi gelen ürünlerde ise hayır yok at çöpe bu kadar vurdumduymaz yer olamaz bir hayalle hevesle yaptırdığımız mobilyaları ne istediğimiz gibi ne de zamanında geldi bir de üstüne laflar küfürler mağaza sahibi N** o kadar ağıza alınmayacak laflar etti ki paramızla rezil olduk bir daha o mağazamı tövbe insanları kandırmak kolay sanıyorlar. Masko yönetimi de bunlara izin veriyor onlarda hiçbir şey yapmıyor  güvenipte.  Masko’dan bir şey alınmaz yolundan geçmem reklam yapacağınıza önce kiracılarınıza bakın Masko yönetimi insanların paralarını alıp telefonlara dahi çıkmayıp ürünleri göndermiyorlar yazık hepsine.”


Yedi ay geçtikten sonra ürün göndermek biraz saçma olmuş canım hiç göndermeseydiniz! Hayır size zahmet olmuş o yüzden söylüyorum yanlış anlaşılmasın da sonradan! Hem işinizi düzgün yapmamışsınız hem de küfürler etmişsiniz bu kadarı da pek dedirtecek cinsten! Çalışanlarınızı özenle seçmeniz konusunda sizi yeniden uyarmak isterim Masko yöneticileri!

“Evlenirken L koltuk takımını burada yaptırdık. Lanet olsun sizin dükkanın önünden geçtiğim güne. 2 ayda yaptığınız köşesinin oturma yeri çöktü ama şikayet etmedik işte üzerine düşmedik bizdeki hata bu. El sıkışırken mahrem diye yüze bakmazsınız ama en adi malzemeyi kullanmayı biliyorsunuz. Daha o zamanlar montaj ve teslim aşamalarında da çok şey yaşadık da işin özünü söyleyeyim. Parayı alana kadar kırk takla atıyorsunuz aldıktan sonra bambaşka biri oluyorsunuz. Unutmayın bu yazıyı ve adımı öbür dünyada bu kim demeyin hesaplaşacağız.”

Ticaret böyle bir şey olamamalı esnaflık böyle olmaz bir de koskoca firmasınız sadece parayı alana kadar iyi davranmak hiç hoş bir davranış değil. Aynı zamanda yaptığınız koltukta çökmüş ya düzgün yapın ya da yapıyor gibi gözüküp insanları uğraştırmayın lütfen!

“Bünyenizde yer alan Moda Gezi firmasından 2014 Haziran’da koltuk takımı aldık. Ancak evde yere tam ayarlanamadı ve sallanır halde bırakıldı. Daha sonra getirip sünger taktılar ancak sorun çözülmedi. Mağazada da bu ürünün sallandığı söylenerek bir savunma yapıldı. Daha sonra sallanmalara bağlı mekanizmadan ses gelmeye başladı 3 sefer aramamız ve randevu vereceklerini söylemelerine rağmen gelen yine olmadı. En son koltuk minderlerini yıkandıktan sonra tüyleri soyuldu. 1 buçuk yıldır bu koltuklarla uğraşıyoruz. Az önce firmadan F***** bey ile görüştüm. Kendisi geleceğini sorun varsa yapacağını yoksa 150 TL alacağını söyledi. 2 yıl oldu beni ilgilendirmez tarzında cümlelerle esnafa yakışmayan bir tutum içerisinde bulundu. Ürünün garantisinin bitmediğini söylediğimde paradan da vazgeçti. “Şu an kalabalık ben Pazartesi ararım” deyip kapattı. Tekrar aradım ancak gelmiyorum diyerek yüzüme kapattı!”

Ne güzel ilgileniyorsunuz müşterilerinizle (!) gerçekten şaşırdık doğrusu. Ürünü kuramayınca bu ürünün özelliği sallanır olması diyerek geçiştirmeniz de bir garip doğrusu. Zaten ürünün kurulumunu bile yapamamışsınız 2 yıl geçmiş 2 yıl geçtikten sonra garantisi bitiyor sanırım 2 yıl da ilgilenmemeniz ne kadar da kaba!

Masko Olumlu Yorumları

Şimdide olumlu yorumlara bakalım da biraz içimiz ferahlasın efendim. Olumlu yorumları da Memnuniyet net sitesinden aldığımızı belirtelim.

“Uzun zamandır birçok yerden salın için uygun bir masa ve sandalye yemek takımı arıyordum ya fiyat bana pahalı geliyor ya da benim içime sinmiyordu çünkü çoğu kullanılan mobilya sunta malzeme ve hemen zamanla deforme olmaya çok yakın oluyor bu nedenle bizde arkadaşımın tavsiyesi üzerine Masko mobilya kentine doğru yolculuğa başladık birçok çeşit ve seçenek vardı ve şansımıza mobilya fuarı da olduğu için çoğu ürünü daha uygun fiyatına satıyorlardı. Bende en çok salonun ile uyumlu olan bu renkleri ve masayı beğendim Hem taksit imkanı da var şiddetle öneririm ihtiyacı olanlara mutlaka uğrayın kaliteli mal almak uygun fiyata ayrı bir şey…”

Ekonomik fiyatları ile bazı müşterilerin beğenisini almış anlaşılan. Bir çok çeşitte var seç beğen al ne güzel!

“Geçen yıl Özbekistan’dan bir akrabam Masko mobilya kendinden toptan mobilya almak için İstanbul’a geldi. İlk defa onunda maskoyu gezme fırsatım oldu. Eğer aranızda masko mobilya kentini gezmeden mobilya almayı düşünen varsa büyük yanılgı içinde arkadaşlar. Çünkü sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada tanınan ve bilinen bir mobilya sitesi masko. hayal bile edemeyeceğiniz güzellikte ve uygun fiyatlarda mobilya modelleri, koltuk takımı modelleri ve klasik mobilya ürünleri var. bir gün vaktiniz olursa en azından fikir edinmek için bile olsa mutlaka uğrayın. ayrıca mobilya alacağınız şirketin imalathanelerini görerek mobilyadaki emeği de görme fırsatına sahip olabilirsiniz. bu iş maskoda sanat olarak yapılıyor.”

Namı tüm dünyada duyulmuş Masko Özbekistan’dan bile ülkemize müşteri getirmeyi başarmış! Bir sürü çeşit ürün var gidip görmekte fayda var doğrusu.

“Masko mobilya fuar düzenlediğinde birçok mobilya çeşidine ailecek bakmaya gitmiştik. Firmanın asıl yeri İkitelli’de. Zaten mobilya türevi alacaksanız Başakşehir/İkitelli asıl uğramanız gereken yer. Masko mobilya kenti adı gibi tam bir mobilya cenneti. Birçok markanın mobilyaları burada ve hangi moda anlayışına sahipseniz size uygun bir şey bulabiliyorsunuz. Ben orda en çok avangart modelleri beğendim özellikle fotoğraftaki avangart berjerlere hasta oldum diyebiliriz.”

Bu tüketici de oldukça fuardan ve mağazalarda ki ürünleri beğenmiş çok geniş kapsamlı olduğu için illa ki size uygun olanı da bulmanız mümkün.

“Masko mobilya adını bu yıla kadar hiç duymamıştım ama geç olsun güç olmasın misali. Burada her türlü adını şanını duymadığınız mobilya markalarından en bilindiklerine kadar yer alıyor. Klasik mobilya mı dersiniz modern tarzda mobilya modelleri mi, koltuk takımı modelleri mi artık hangisini seviyorsanız tek bir yerde inceleyebiliyorsunuz. Ben İtalyan mobilya tarzıyla birleştirdiğim bir beyaz dolap satın almıştım. Toplu taşımaya yakın sayılır biz özel araçla gitmiştik ama metro da var ikitelli yakınlarında bir gidin bakın derim evi düzenlemeden önce.”

En bilindik markalardan ismini duyma şansımızın olmadığı bir sürü markaya aynı çatı altında ev sahipliği yapıyor diyebiliriz. Evi baştan sonra değiştirme fikri çık aklımdan lütfen.

“Uzun zamandır koltuk bakıyordum ama şimdiye kadar tam istediğim gibi bir şey bulamamıştım. Annem klasik mobilyaları çöl sever ben ise avangarde mobilyaları daha çok seviyorum. Annemin beğenmesi ile masko mobilyadan aldığımız bu koltuk takımını başlarda tam sevemesem de sonradan çok beğendim. masko tv ünitesi ve masko yatak odası takımlarını da çok beğendim. Hem uygun fiyat hem de güzel bir işçilikleri var. Masko mobilyayı ben beğendim almayı düşünenler için burada yazmak istedim.”

Mobilya alışverişini düşünenler burası uygun fiyat be ürün çeşitliliğinde çığır açmış dostum gidip bir bakın en yakın zamanda!  Muhakkak hiç olmazsa bir ürün seveceğinizden eminim!

Masko Ürünleri Satın Alınır mı?

Başarısını Ülkemize kanıtlamış markalarımızdan biri  içeride bir çok çeşit ürün var biri değilse biri bile muhakkak iyidir tabii takdir tüketicilerin efendim. Her marka gibi iyi yanları da kötü yanları da mümkün tabii. Bizim fikrimiz sizin için de uygunsa gidip gezip görmeniz ve dilerseniz beğenirseniz alışveriş yapmanız. Bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Masko Fiyatları

 

  • Masko minda koltuk takımı ₺ 4.690.00

 

  • Masko grande genç odası takımı ₺ 1.999.00

 

  • Masko cavalli koltuk takımı ₺ 6.190.00

 

  • Masko loft gala koltuk takımı ₺ 5.190.00

 

  • Masko bentley koltuk takımı ₺ 8.480.00

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.