Yorumları

Ördekli Bebek Yelekleri

15.05.2020
168
Ördekli Bebek Yelekleri

Ördekli bebek yelekleri elimizle hazırlayabileceğimiz ve çocuklarımıza sunabileceğimiz modellerden bir tanesidir. Soğuk kış aylarında, bebeklerimizin sıcak kalabilmesi için tasarlanan bu şirin ördekli bebek yelekleri model tercihi nasıl hazırlanır?

Ördekli Bebek Yelekleri

Bebe yünü iplerin tercih edilmesi gereken bu model, tek şişle örülebilmektedir. 3 numara şiş tercih edilebilir. Seçtiğiniz renklerdeki ipler ile siyah, kırmızı, yeşil, mavi, beyaz, sarı tonlarınıda kullanabilirsiniz. Ön sağ taraf için; 36 zincir çekilerek örgüye başlanır.

Ördekli Bebek Yelekleri

Zincirin ardından üstüne şişi batırmak sureti ile kazak ilmeği alınır ve hepsi şişte toplanabilir. Toplandıktan sonra iki, iki şişten geçirildikten sonra hepsi bitirilebilir. 10 sıra beyaz rengi ördükten sonra, 11. sıra 8 ilmek sarı ip eklenebilir. Sarı ilmek 4 sıra boyunca devam eder.

Ördekli Bebek Yelekleri


Böylelikle ipler ekleyerek kuyruk, göz ve gaga kısmı yapılabilir. Model ortaya çıktıktan sonra ise 37. sıradan kol altı kesilir. Kazak örgüsü şeklinde 3, 2 ve 1 şeklinde kesilir. Ön yaka bölümü ise 43. sıra itibariyle 1, 1 olarak kesilir. Ön sol taraf için; bir kez daha 36 zincir örerek başlanır.

Ördekli Bebek Yelekleri

Bu bölümde 4 sıra devam etmenin ardından 5. sırada yeşil ip eklenebilir. Önce 7 ilmek beyaz ve sonra 16 ilmek yeşil örüldükten sonra beyaz ipe devam edilebilir.

Ördekli Bebek Yelekleri
Arka kısım için ise; 72 adet zincir eklenir. Ön taraflarda gördüğümüz gibi olan işlem zincire batırılarak 72 ilmek şişe çıkarılmak suretiyle devam eder.

Ördekli Bebek Yelekleri

Ardından iki, iki ilmekleri toplayarak bu sıra bitirilir. 37 sıra bu şekilde devam edildikten sonra ördekli bebek yelekleri kol kısmını 3, 2, 1 formunda kesip ölçerek örgü bitirilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.