Yorumları

Muhteşem Çeşitli Saç Örgü Modelleri

23.02.2021
8
Muhteşem Çeşitli Saç Örgü Modelleri

Saç örgü modelleri son senelerin yükselen trendleri arasında yer alıyor. Sade ve şık görünümün arkasında yatan en önemli faktör saçlar! Örgü modelleri basit bir şekilde saçlarınıza şekil vermenizi ve muntazam bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Uzun ve kısa saçlar için farklı birçok örgü modeli bulunuyor. Sizin için örgü modellerini ve örgünün saça sunduğu katkıyı araştırdık, muhteşem öneriler derledik!

Saç örgü modelleri

Hem Erkekler Hem de Kadınlar İçin Son Senelerin Favorisi!

Saç örgü modelleri sadece kadınlar için değil erkekler için de harika bir görünüm yaratıyor. Özellikle yaz aylarında saç modelleri ile ve saça şekil vermek ile uğraşmak istemeyen kişiler için ideal. Saçınızı sadece biraz uzatmanız yeterli! Saçlarınız örgü içerisinde rahatlıkla şekil alırken siz de deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Kadınlara uygulanan örgü modellerinin çoğu artık erkekler için de trend!

Saç örgü modelleri

Alt Örgü Modeli ile Asi ve Dağınık Bir Görünüm

Saç örgü modelleri arasında asi bir görünüm elde etmek isteyen kişiler için de harika alternatifler bulunuyor!

 • Saç örgü modelleri arasında çok bilinmeyen ama son senelerde özellikle Cara Delevingne ile meşhur olan bir modeldir.
 • Saçlarınızı öncelikle yandan ayırmanız gerekir. Bu ayırma işleminde bir tarafa daha fazla saç bırakmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde saçınız çok daha volümlü duracaktır.
 • Daha az saç bulunan ayrım kısmının hemen en alt kısmında klasik örgü ya da mısır örgüsü denemelisiniz.
 • Bu örgünün özelliği alın kısmından değil bunun tersine saçın alt kısımlarından başlamasıdır.

Saç örgü modelleri sayesinde sokak stilini tamamlayacak bir parça bulabilirsiniz. Saç ve tarz ayrılmaz bir bütün olmalıdır. Artık salaş gömlekleriniz ve boyfriend jean ile hazırlamış olduğunuz kombininizi tamamlamak örgü modelleri ile çok daha kolay olacak!

Saç örgü modelleri arasında hem asi hem de şık ve hareketli bir alternatif arıyorsanız bu model sizin için eşsiz bir seçenek olacaktır. Örgünün dışında kalan açık saçların maşa ile hafif hareketlendirilmesi de mümkündür. Bu şekilde sadece sokak stili değil aynı zamanda davetler için de uygun bir model elde edebilirsiniz.

Saç örgü modelleri

Bir Klasik: At Kuyruğu Örgüsü

Saç örgü modelleri klasik tarzın en temel yansımaları arasındadır. At kuyruğu örgüsü ise asil, elit ve klasik bir görünüm yakalamak isteyen kişiler için en ideal ve aynı zamanda uygulaması da en kolay olan alternatiflerden bir tanesidir.

 • Saç örgü modelleri arasında yer alan at kuyruğu örgüsünün kolaylıkla uygulanması için saçın temiz ve taranmış olduğundan emin olunması gerekir.
 • Daha sonrasında sıkı bir şekilde başın arkasından at kuyruğu modelinde bağlanması yeterli olacaktır.
 • Saç örgü modelleri hazırlanırken bağlama aşamasının muntazam yapılması sizin neredeyse kuaförden çıkmış izlenimi yaratmanızı mümkün kılar. Bebek saçların alın kısmından çıkmaması için Dax kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Elseve, Urban Care gibi markaların saçı sakinleştirmek ve bakım yapmak için sunmuş olduğu spreyleri de kullanarak daha muntazam bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 • Bağlamış olduğunuz at kuyruğunun ucunu örmelisiniz. Bu örgüyü dilerseniz çok sıkı şekilde de yapabilirsiniz. Spor aktiviteleri ya da dışarıda bir kahve içmek için hazırlandığınız zaman sıkı bir örgü çok daha mantıklı olacaktır. Fakat bir davet için hazırlanıyorsanız hafif bol ve daha gösterişli bir uç örgü tercih etmelisiniz!

Saç örgü modelleri hazırlanırken zaman içerisinde modellerin nasıl şekillendirildiğine alışacaksınız. Adeta evde 5-10 dakika içerisinde muntazam ve bakımlı bir görünüm elde etme imkanı yakalanacaktır.

Saç örgü modelleri


Taç Örgüsü: Bir Jennifer Aniston Klasiği!

Saç örgü modelleri ile davetlere hazırlanmanın mümkün olmadığını mı düşünüyorsunuz? Yanılıyorsunuz! Taç örgü ile en şık davetlere kolaylıkla hazırlanabilir ve davetlerin en dikkat çeken isimlerinden biri olabilirsiniz. Taç örgüsü evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz saç örgü modelleri arasında yer alıyor.

Saç örgü modelleri arasında asaleti ile fark yaratan bu örgü çeşidi sayesinde bir davete katılmadan önce kuaföre gitme sorunundan kurtulacaksınız. Artık son dönemlerde birçok kişinin hijyen sebebi ile kuaförlere gitmeyi tercih etmediği de aşikar! Hem özenli hem de oldukça basit olan bu modelde saçlarınızın temiz ve taranmış olduğundan emin olmalısınız.

Daha sonrasında saçın ön alın şeridinden iki parmak kalınlığında bir saç tutamı ayırmalısınız. Bu tutam üzerinden bir kulak hizasından başlayarak diğer kulak hizasına kadar örmeye devam etmelisiniz. Örgü tamamlandıktan sonra bağlamalı ve ense kısmınıza bu örgünün ucunu saklamalısınız. Arkada kalan saçları dilerseniz düz şekilde dilerseniz de dalgalı kullanabilirsiniz. Her ikisi de harika bir görünüme imza atmanızı sağlayacaktır!

Saç örgü modelleri

Örgünüzü Aksesuarlar ile Bir Adım Öne Taşıyın!

Saç örgü modelleri hazırlanırken örgüye dahil ettiğiniz küçücük bir aksesuar dahi görünümü direkt olarak değiştirecektir. Saç örgü modelleri hazırlanırken kişisel dokunuşlarınızı yapmaktan kesinlikle çekinmemelisiniz. Son senelerde kişisel bir tarz ve trend yaratmak büyük takdir görüyor. Tarzınıza ekleme yaparken sınırlara takılmayın, saç örgü modelleri sizin özgür alanınız!

 • Saç örgü modelleri hazırlarken özellikle arkadan yapılan örgülerde aksesuar detayı çok önemlidir.
 • İncili bir toka ya da basit bir kurdele dahi görünümü baştan aşağı değiştirebilir. Seçmiş olduğunuz aksesuarın tarzınızın geri kalanı ile uyum içerisinde olup olmadığını da gözden geçirmek gerekir!
 • Saç örgü modelleri sade bir tarzın öncüsüdür. Sade tarzı daha gösterişli bir hale getirmek ve şıklık ile daha net bir ışıltı kazanmak adına en doğru nokta aksesuar olacaktır!

Saç örgü modelleri sayesinde katılmış olduğunuz davetin, ya da kahve içmek için çıkmış olduğunuz bir günün yıldızı olma ve akıllarda kalma imkanını yakalayacaksınız! Saç örgü modelleri ve kullanılan birkaç aksesuar ile çabasız şıklığa imza atmak artık çok kolay!

Saç örgü modelleri

Dağınık Örgü: Salaş ve Göz Alıcı!

Saç örgü modelleri arasında hep muntazam bir görünüm oluşturmak değil aynı zamanda salaş bir duruş kazanmak da mümkün! Dağınık örgüler özellikle kakül ya da perçem kullanan kişiler için harika bir alternatif olacaktır! Saçınızın tepe kısmını hafif kabartmalı, perçemi serbest bırakacak şekilde arkadan örmelisiniz. İşte şıklık ve dağınık görünüm bir arada!

Örgü ile Topuzu Birleştirin!

Saç örgü modelleri hazırlanırken aynı zamanda topuz ile birleştirme imkanını da değerlendirebilirsiniz. Saç örgü modelleri birbiri ile kombin edildiği zaman harika bir görünüm yakalanıyor! Dağınık topuz hazırlarken içerisinde yerleştirdiğiniz birkaç örgünün kullanılması görünümü daha göz alıcı ve şık hale getirecektir. Dağınık topuzun daha sabit durması için Taft markasının sabitleyici ürünlerini kullanmanız da mümkün!

Saçınızın Canlanmasını Sağlayın!

Saç örgü modelleri geçmiş zamanlarda da sıklıkla kullanılan bir hazırlık aşamasıdır. Saçın geçmiş senelerde de örgü ile muntazam hale getirmesi bize bir ipucu sunuyor. Yapılan son araştırmalar ile de bu kanıtlanmış durumda: örgü saçı dinlendiriyor! Saçın açık bırakılmasındansa örgü içerisinde dinlendirilmesi saçın kalite kazanmasını ve ilerleyen aşamalarda kademeli olarak saç kırıklarının azalmasını da sağlar!

Saç örgü modelleri ile hem muhteşem bir görünüm yakalayabilirsiniz hem de saçınızın sağlığını yeniden kazanması için bir fırsat yakalayabilirsiniz. Örgü yaparak yatmak saçın sabaha daha dolgun olmasını sağlayacaktır. Hatta ördükten sonra Hindistan cevizi yapı ile yağlamak bakım aşamasını daha nitelikli hale getirir!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.