Yorumları

Teknosa Yorumları, Hala Ona Güveniyor musunuz?

21.01.2020
199
Teknosa Yorumları, Hala Ona Güveniyor musunuz?

Teknosa A.Ş. ülkemizde bulunan elektronik eşya perakende mağaza zincirlerinden biridir.  Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren markalardan biridir. Teknosa 25 Temmuz 2000 yılında kurularak iş hayatına başlamıştır. Teknosa, ülkemizde 250’den fazla mağazasını hizmete sunmaktadır. Teknolojik ürünleri en uygun fiyat ve üstün kalite ile müşterilerine sunmayı amaçlayarak kurulmuştur. Teknosa mağaza sayısı ve bulunduğu il sayısı ile ülkemizde bir ilki gerçekleştirdi. 2000 yılında sadece 5 mağaza ile başlamıştır. Fakat sonradan zamanla günden güne katlanarak büyümeye devam edip şu an 67 ilde hizmetine devam etmektedir. Teknosa son on yıl içinde zamanla katlanarak büyümeye devam edip hedeflerini en yükseğe koymuştur ve Türkiye’nin en büyük teknoloji perakendecisi konumuna başarı ile gelmiştir. Tüketicilerin teknoloji ürünlerinde her şey bulabildikleri Teknosa, uluslararası markaların bulunduğu binlerce teknolojik ürünü müşterileri ile buluşturmaktadır. Teknosa herkes için teknoloji felsefesini benimseyerek büyük başarılara imza atarak kendini ticaret dünyasına kanıtlamıştır. Teknosa geniş ürün yelpazesi ile yılda 60 milyonu aşkın teknoloji tutkuna keyifli bir alışveriş deneyimini yaşatmaktadır.

163 kişilik çalışan ile faaliyete başlayan Teknosa bugün alanında uzman 3500 çalışanı ile hizmet kalitesini ve müşteri deneyimini arttırmaya devam etmektedir. Teknosa Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından “Kalite Yönetim Sistemi” belgesi alarak teknoloji sektörüne adını iyiden iyiye kazımıştır. Teknosa stratejisini klasik mağaza anlayışından çıkararak yeni mağaza konseptleri müşterilerini ile tanıştırmaktadır.

Teknosa 2007 yılında İklimsa markası altında iklimlendirme sektöründe bayi faaliyetlerini hayata geçirmiştir. Teknosa 2009 yılında Almanya merkezli elektronik şirketi olan Elektronik Partner’in Türkiye’deki 5 mağazasını satın almıştır. Teknosa’nın 2010 yılında ekstra format mağazaları faaliyete başlatıldı. Teknosa organizasyonunu 2011 yılında yeniden yapılandırdı. Teknosa şirket hisseleri 17 Mayıs 2012’de halka açıldı. Teknosa’nın “Teknosa Android” uygulaması 2014 yılında başarı ile faaliyete geçirildi. 2015 yılında Tekno Finans ile müşteriye alternatif tüketici finansmanı seçeneği sunulmuştur. Gelişmiş iş anlayışları ile Türkiye’nin en ileri gelen markalarından biri olmayı zaman içerisinde başarmışlar. J Firma 2016 yılında Teknosa Türkiye’de mobil iletişim hizmeti veren ilk teknoloji şirketi olmuştur. Yine 2016 yılında Teknosa markalı ürünleri pazara sundular. Teknosa 2017 yılının Teknosa Preo markalı özel ürün geliştirerek ürün çeşidine bir ürün daha koymuş oldular.  Marka içeriği ile aksesuarlar, sanal gerçeklik gözlükleri ve gaming ürünlerini de satışa koydular. Teknosa 2018 yılında kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan “Kadın İçin Teknoloji” projesi 10. yılını tamamlamış ve kadın girişimcilere de tam destek olup desteğini bir gün bile çekmemiş kalplere taht kurmuştur. Bizden de bir büyük tebrik aldılar! J Teknosa.com 2019 yılında altyapısı ve yüzünü yenilenerek, Türkiye’de ilk kez memnuniyet değişim uygulaması hayata geçirilmiştir. Kobilere yönelik teknoloji ürünlerini kiralama hizmeti verilmeye başlanmıştır. 2012 yılı itibari ile 250’den fazla olan mağaza sayısını 81 ile yayarak 300 mağaza ve 136000 metrekare alana çıkarmış. Şirketin genel müdürlük görevini Bülent Gürcan yönetme görevini üstlenerek büyük başarılara yol açmıştır. Sabancı Holding perakende ve sigorta grup başkanı önümüzdeki yıllarda Avrupa’da ilk üçe geleceğini tüketicilerine müjdelemiştir. Teknosa 2019 yılının ilk 9 ayını 280 milyon TL ile tamamlamıştır. Gerçekten tebrik ediyoruz efendim! Sabancı Holding perakende ve sigorta grup başkanı Haluk Dinçer hiçbir ülkede bu kadar fazla sayıdan teknoloji markası ile rekabet edilen bir pazar olmadığını dikkat çekmeden edemiyor. Teknosa’nın temel üstünlükleri şöyle sıralanmaktadır:

 • Sınırsız müşteri memnuniyeti
 • Veriye dayalı yönetim anlayışı
 • Güçlü lojistik
 • Katma değerli hizmetler
 • Teknosa akademi
 • Müşteri odaklı perakendecilik

Teknosa Kurucusu Kimdir, Ortaları Kimlerdir?

Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Teknosa Şikâyetleri

Teknosa kullanıcı şikayetlerini sizler için ŞikayetVar sitesinden derledik.

Teknosa Olumsuz Yorumları

“Kırıkkale Teknosa’ dan Samsung marka telefon aldım. Fakat 2 ay sonunda telefonun ekranı gitti. Garanti kapsamında telefonu gönderdik tamir edip gönderdiler. Tekrar aynı sorunla karşılaştık yine garanti kapsamında telefonu gönderdik servis bize telefonun arka kapağının açıldığını ve telefonun daha önce servise gitmediğini bildirdi. Bizde daha önceki servis raporunu ve belgesini faksladık. Teknosa Daha önce tele servis diye bir servise göndermiş. Fakat o servis kapanmış şimdi farklı bir servisle anlaşmış daha önceki servisin hatasını ben çekeceğim. Bana bin altmış TL bir fatura çıkarıyor. Ben önceki servisin hatasını neden çekeyim. Daha bir yıl garantim ver bana ne Teknosa yardımcı oluyor ne de Samsung ürünü satana kadar her şey güzel sattıktan sonra kimse yardımcı olmuyor ben mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.”

2 ayda telefon mu bozulur yahu olacak şey mi bu? İyi güzel tamire gönderilmiş ama yine aynı sorun oluşmuş? Tamam firma başka bir servise ile anlaşmış tamam güzel, güzel de oluşan sorun tüketiciye yansıtılmamalı! Size güvenip bir ürün almış sonuçta! Ve üstelik bin altmış TL’lik fatura çıkmış. Mağdur olduğunuz için çok üzgün olduğumuzu söylemek isteriz! Umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Ne kadar kolay faturayı tüketiciye kesmek. Böylesine büyük firmalar sorumluluğu müşteriye yansıtmamalı.

“Teknosa Firmasının mobil uygulamasını kullanarak 01 Aralık 2019 tarihinde 224*****35 sipariş numarasıyla siparişi verdim. Fakat siparişten sonra ürün sistemde siparişim sayfasından gözükmedi. Müşteri hizmetleri ile görüşmemde siparişin oluşmadığını para iadesi yapılacağını söyledi. Buna istinaden ürünü Ankamall mağazanızdan bir üst modelini ayrıca satın aldım. Ancak siparişini vermiş olduğum ürüne ait 02 Aralık 2019 tarihinde mobil uygulama üzerinden vermiş olduğum siparişin hazırlandığını ve mağazadan teslim alabileceğim hakkında mail geldi. Siparişini vermiş olduğum ve Kredi kartımdan çekilen 1499 TL tutarının siparişim iptal edilerek kartıma iade işleminin yapılmasını talep ediyorum. Müşteri hizmetleri ve mağazanıza durumu anlatmama rağmen sipariş hala iptal edilmemiştir. Gereğinin yapılarak tarafıma bilgi verilmesini talep ediyorum.”


Teknosa’nın mobil uygulaması biraz daha geliştirilmeye ihtiyaç duyuyor sanki biz öyle düşünüyoruz. Hem mobilden para kazanıp hem de mağazadan satış gerçekleştirerek para kazanıyorsunuz. Sizin için kazançlı bir durum ama tüketici için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz Sayın Teknosa! Müşteri zaten satın almış diğerinin ücretini yani hakkınız olmayan sistemin arıza yapması dolayısı ile çekilen parayı geri mi ödeseniz acaba? Umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız! Umuyoruz ki firma bir daha hata oluşmasına izin vermez!

“02.12.2019 tarihinde saat 17:19’da aldığım Samsung Galaxy TAB a 10.1 sm-t510 siyah renk tablet aldım teslim aldıktan sonra cihazı kontrol ettikten sonra ekran panel sarı renk baskın vermekte ve beyaz renk tam vermemektedir. Mersin / Silifke Teknosa mağazasında aynı ürünü karşılaştırdığımda renk farkı apaçık bellidir. Resimde görüldüğü üzere sol taraftaki tablet (satın aldığım), sağ taraftaki mağazada teşhir edilen ürün. İki üründe aynı parlaklık ayar seviyesinde kontrol ettim ve fark görülmekte. Fakat Mersin / Silifke Teknosa’daki görevliler ısrarla fark olmadığını belirtmekte. Ve değişim için servis raporu gerektiğini söyledi. 1 saat önce aldığım ürünü mecburiyetten değişim için servise gönderdim. Müşteri memnuniyeti sıfır.”

Bu Teknosa ile birlikte bir anlaşma olsa da asıl sorun ürün de aslında Samsung ile görüşülmesi gerek diye düşünüyoruz. Çünkü Teknosa her markayı bünyesinde bulundurup müşterilerin satın alabileceği, ulaşabileceği bir mağaza sadece. Bizce sorun Samsung müşteri hizmetlerine taşınmalı.

“30/11/2019 tarihinde Teknosa’nın internet sitesi üzerinden 1500 TL’lik ürün aldım. Ürünün Antalya’dan alındığını söyleyen bir ibare mevcuttu ve benden adres istediler kendi adresimi girdim ve ürünün gelmesini bekledim. Sonrasında bana teslim alınacak adres Antalya diye mail attılar. Bunun üzerine müşteri temsilcisi ile görüştüm ve bana mağazadan ürün alınacak şekilde alışveriş yaptığımı söylediler fakat ben alırken böyle bir ibare yoktu. Yine de konuşurken tamam belki benim hatamdan bu şekilde oldu bunu nasıl düzeltebiliriz ben Ankara’da yaşıyorum dememe rağmen bana Antalya’ya gidip almam söylendi. Kendi şube içlerinde bir kargola’ ma ürün taşıma sistemlerine mevcutken bana siz ve ya bir yakınınız gelip alabilir dediler! Ankara’da herhangi bir mağazaya gönderirseniz alabilirim dedim fakat bunu da kabul etmediler. Sen koskoca firmasın kendi çalışanınla kendi sisteminle buraya göndermiyorsun ama benim haricimde başka birine ürünü teslim edebiliyorsun! Resmen sizden alışveriş yapan kişiyi mağdur etmek için bir sistem kurmuşsunuz.”

Bu biraz garip olmuş sipariş veriliyor fakat mağazadan alınacaktır deniyor. Madem mağazadan alınacak neden internetten sipariş girilsin? Sorun çözümlemeye pek odaklı değil gibi sanki müşteri oluruna gitmeye çalışıyor fakat hala Antalya’dan alabilirsiniz deniyor. Tüketici mağdur durum da umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız!

“Kırıkkale Teknosa’dan Samsung marka telefon aldım. Fakat 2 ay sonunda telefonun ekranı gitti. Garanti kapsamında telefonu gönderdik tamir edip gönderdiler. Tekrar aynı sorunla karşılaştık yine garanti kapsamında telefonu gönderdik servis bize telefonun arka kapağının açıldığını ve telefonun daha önce servise gitmediğini bildirdi. Bizde daha önceki servis raporunu ve belgesini faksladık. Teknosa Daha önce tele servis diye bir servise göndermiş. Fakat o servis kapanmış şimdi farklı bir servisle anlaşmış daha önceki servisin hatasını ben çekeceğim. Bana bin altmış TL bir fatura çıkarıyor. Ben önceki servisin hatasını neden çekeyim. Daha bir yıl garantim ver bana ne Teknosa yardımcı oluyor ne de Samsung ürünü satana kadar her şey güzel sattıktan sonra kimse yardımcı olmuyor ben mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.”

Can sıkıcı haberler serisinde bugün diyebiliriz! Ürün kalitesi bakımından ne kadar Samsung’ un sorunu da olsa, Teknosa da öncü olduğu için sorun ile ilgilenmesi gerekirdi. İşin garibi de şu, telefon servise gidiyor diye biliniyor ama gitmediği bildiriliyor. İyi de serviste dendiği sırada neredeydi biraz sorumsuzca davranılmış.

Teknosa Olumlu Yorumları

“Ne zamandır kız arkadaşıma bir laptop alayım diyordum ve şansıma Teknosa da Hp Laptop buldum. Ve tam da kız arkadaşımın sevdiği ve hatta bayıldığı rengi buldum burada. Hakikaten de ancak bu kadar denk gelirdi. Hediyesini yaptım ve verdim. İnanın kutuyu açıp rengi görünce bayıldı resmen. Üstelik fiyatlarda da yaza özel çok iyi indirimler var şuanda.”

Kız arkadaşınıza ince fikirli olarak hediye almanıza çok sevindik. Fiyatlarının da ekonomik olmasını duymak oldukça iyi. Umuyoruz ki performansı da sizi etkiler. J

“Ve TeknoSA yine çok güzel ise yarar elle tutulur bir kampanya ile karşımızda. Eski telefonunu TeknoSA götür yerine indirimli şekilde en son model intel işlemcili yeni nesil notebook al. Net bin liraya varan indirim seçenekleri ile eski telefonunuzu elden çıkarın ve yepyeni bir notebook sahibi olun.”

Ya biz böyle kampanyaların aşığıyız ya! 😊 Uzun zamandır yeni bir notebook’a ihtiyaç duyanların yararlanabileceği güzel bir kampanya yapmışlar. Gidip bir bizim yerimize de yararlanmanızı isteriz açıkçası. J

“Teknosa mağazalarında bu hafta sonu yine dev indirimler olacak. Sitesinden baktım ve cep telefonundan bilgisayarlara kadar bir çok kalemde ciddi indirimler var. Bende kendime laptop bilgisayar almayı düşünüyorum. Cumartesi sabahtan teknosa mağazasında olacağım çünkü ürünlerin tamamı belli stok adetinde satılacak. Erken gitmeseniz kalmayabilir arkadaşlar.”

Birçok üründe indirim yapılması bizi sevindiren haberlerden oldu. Umuyoruz ki laptop alabilmişsinizdir. Eğer aldıysanız sizin adınıza şimdiden çok sevindik. J

“Teknolojik ürünlere karşı takıntım var yani elimden geldiğince TeknoSA ya da başka bir tekno markete girmiyorum çünkü indirimde gördüğüm ürünleri mutlaka gerekli gereksiz alıyorum özellikle TeknoSA bu konuda beni cezp ediyor geçen hafta harici disk aldım indirimden yararlanarak baya uygun fiyata haricim oldu teşekkürler TeknoSA.”

Alışveriş bağımlılığıyla mücadele hattı: ALO 92495. Şaka şaka. 😊 İşinize yaramayan şeyleri almayın yahu neden alıyorsunuz? 😊

 “Teknoloji konusundan birçok ürünü barındıran TeknoSA taksitlendirme seçenekleri ile kullanıcılarına kolaylık sağlıyor ben televizyon aldım çok da memnunum taksitlendirme ile kolaylıkla evimdeki ürünleri sırayla değiştiriyorum güvene bileceğiniz bir tekno market.”

Güvenerek alışveriş yapmanıza yeni ürün sahibi olmanıza oldukça sevindik sizin ile birlikte. J Umuyoruz ki hep memnuniyet içerisinde alışveriş yaparsınız!

Teknosa Ürünleri Satın Alınır mı?

Seçili ürünlerde ciddi anlamda indirim yapan bir elektronik market. Eğer elektronik ihtiyaçlarınız var ise bir göz atmanızı öneririz. Tüketici de mağaza sorumluları yüzünden bazen sıkıntılar yaşamakta. Fakat mağaza sorumluları dikkatli olursa müşterilerin memnun olduğunu kendileri de belirtiyor.

Teknosa Fiyatları Nedir?

 • Xiaomi RedMi Note 7 siyah akıllı telefon 2.099.00 ₺
 • Grundig 165 ekran 4 K uhd smart led tv 4.799.00 ₺
 • Lg 81 ekran he siyah led ekran 1.199.00 ₺
 • Apple iphone xr 64 mb red akıllı telefon 6.499.00 ₺
 • Samsung galaxy tab a 8 sm siyah tablet 899. 00 ₺
 • Braun face spa cilt bakım ve yüz epilatörü 599.00 ₺
 • Electro ergorapido dikey şarjlı süpürge 1.299.00 ₺
 • Lenovo idea pad 4 gb intel laptop 3.599.00 ₺
 • Rosetta silence force 4a enerji sınıfı toz torbasız elektrikli süpürge 1999 ₺
 • Arzum çaycı 1700 w çay makinesi 249 ₺
 • Samsung A++ 473 litre inox buzdolabı 4459 ₺

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.