Yorumları

Eskişehir Dejavu Güzellik Merkezi Yorumları

05.01.2020
1.026
Eskişehir Dejavu Güzellik Merkezi Yorumları

Eskişehir Dejavu Güzellik merkezi evimin yakınında yer alıyor. Uzun yıllardır araştırmama rağmen Eskişehir de bir tane bile iyi bir lazer epilasyon yapan, aleti kaliteli olan yer yok. Özel hastaneler de buna dahil.

Nasıl Tanıştığımızdan Bahsetmek İsterim…

Sürekli önünden geçmek zorunda kaldığım bir yerdi ve kapısında broşür dağıtan çocuklar durur. Bir gün bir tanesi bana broşürü verdi ben de aldım ve alır almak peşime takıldı yukarı çıkmadığı kişilere göre ödeme aldığını söyledi. Ben de iyi dönüşte söz yukarı çıkıp senin ismini vericem dedim. Birkaç saat sonra işten dönerken çocuk oradaydı ve hadi çıkalım dedim.

Bayağı kalabalıktı, oturdum gelen kişiye broşür dağıtmanın tarihte kaldığını sanki müşteriniz yokmuş imajı vererek sürekli müşteri kazanmak için yapılan bu yöntemin çağ dışı olduğunu söyledim. Hak verdiler, uyarılar yapıcaz dediler ve elime bir tane daha broşür parçası tutuşturdular. Bunun ile gelirseniz ilk seans ücretsiz dediler.

Birkaç ay geçti orası kapanmamıştı. Hala broşür dağıtan kişilere rastlamamak için arka sokaktan geçiyordum.

Şubat ayıydı ince montları toplarken bu broşüre denk geldim, ertesi gün gittim nasıl yapıldığını ne gibi bir makine kullandıklarını sordum. Kendileri yaptırdıysa sonucunu görmek istedim ve Y adında başlayan kişi ( gökten yağan su damlası adı o artık orada çalışmıyor) bana kollarını gösterdi. Hemen sonuç alacaksınız vs aceleyle bana senet ve bir dizi evrak imzalattı okuyamadım bile. “Neyse sonuçta ilk seans ücretsiz bir deniyim lazer epilasyon nasıl yapılıyormuş öğreniyim diye düşündüm.”

Üzerine basa basa acı veriyor mu dedim, asla hiç acıtmıyor zaten buz lazer kullanıyoruz dedi. İşlemden sonra normal bir şekilde hayatınıza dönebilirsiniz dedi.

elimde bu kartı var broşürlerini atmışım bunu da size göstermek için çektim, atıldı.

İlk randevum 5 teydi ve benim 6 da toplantım vardı. Gittim 20 dakika kadar bekledim ve biraz çıkıştım işi gücü olmayan insanlar değiliz o zaman 5.20ye randevu verseydiniz ona göre işlerimi ayarlardım dedim.

Her neyse tabut gibi bir odaya girdim. Üzerimdekileri çıkardım ve T ile başlayan ( adının ne anlama geldiğini bilmiyorum zaten artık çalışmıyor ama işinde tek başarılı kişiydi) uzman klimayı açtı makineyi çalıştırdı. Böyle bir acı hayatım boyunca yaşamadım yandım yandım serinledim, bunu insan kendine yapmaz diye düşündüm. İşlem 15 dakika kadar sürdü ve ağlayarak çıktım. Eve titreyerek vardım bir posta da evde ağladım. Kendimi kasmaktan tüm kaslarım gerilmişti. Koltuğa kadar bile gelemedim yere oturdum ağlayarak rahatlamaya çalıştım.

Sonra Ne Oldu

2 hafta sonra tüylerim kendiliğinden dökülmeye başladı. Çok şaşırdım demek işe yarıyor çekilen bu acıya katlanmak gerek dedim ve randevu için beni aradıklarında geleceğimi bildirdim.

Ben her ay gittiğimde bir miktar ödeme yaparım diye düşünüyordum bana önce 1500 tl dediler sonra nakit^ve tek seferde ödeme yaparsan 900 olur dediler. Şuan yanımda yok dedim Y adındaki kişi git çek getir tüm vücut yapalım dedi. Bu arada zaten bacaklarımda tüy yoktur epilasyonu sadece koltuk altımın 3 günde bir uzaması nedeniyle almaktan sıkıldığımdan istiyordum.

Neyse parayı çektim getirdim seansa girdim, Bu kez E adında başka biri girdi seansıma ( arap alfabesinin ilk harfi) ağlamasam da ( çünkü bu kez hazırlıklıydım) çığlık çığlığa bitirdik seansı. Bu böyle sürdü gitti 6 ay boyunca sürekli seansa gittim. Temmuz ve Ağustos seanslarımda tatilimi seansa göre ayarladım.

Bu sırada sürekli yeni müşteri getirmem ve ücretsiz seans hakkı kazanmam için bana baskı yaptılar ama ben işe yaradığından emin olmadan kimseyi öneremeyeceğimi söyledim.   Kesinlikle işe yaradığını herkesin memnun olduğunu söylediler. ( Vakumlu yüz temizliği vs de satmak için çok uğraştılar ama kanmadım.)

Bu merkez bağlarda yer alıyor bir de doktorlarda olan yerleri var. İnternetten baktığımda haklarında bir şikayet yoktu şimdi dolu şikayet var ama o zaman yoktu. Seans sıramı beklerken konuştuğum kişiler de yoo ben de işe yaradı tüylerim azaldı diyordu. Amaç azalması değil tamamen yok olması zaten bunu vaad ediyorlar.

3.seansımda bir kadın vardı çocuklarıyla gelmiş ona nasıl gittiğini sordum harika hiç kalmadı 5 ayda bitirdiler dedi. Ben de way dedim demekki gerçek. Birkaç ay sonra o kişi ile yeniden karşılaştım ve durumdan memnun değildi o gün neden öyle söylediğini sordum yanımda arkadaşım vardı onu önererek getirdim ücretsiz seans elde ettim, onun yanında olumsuz bir şey söyleyemezdim dedi.

Bu acılarınıza son vereceği söylenen kremdir.

Hay allahım neyse acıdan kurtulmak için bir ilaç olmadığını sordum bana 50 tl değerinde olan minnacık bir krem sattılar. Seanstan yarım saat önce sürmemi ve şeffaf folyo ile sarmamı söylediler. Bir sonraki ay seanstan önce kullandım neredeyse hepsi bitti ama işe yaramadı.

Seansta yine aynı acıları çekince bana o hiçbir işe yaramıyor yaraması imkansız bir deri altına çalışıyoruz neden aldın ki dedi.

Burada aklıma geldi; Her seans başka biri girdiğinden önceden çıplak olmaktan çok utanıyordum onun da verdiği bir gerginlik vardı ama sonra alıştım. ( Demekki insan çıplak durmaya bile alışıyor zaten o soğukta o kadar yanarken aklınız sadece ay yandım olamazzzz durrrr da kalıyor)

Bu şekilde seanslarıma bir sürü kişi girdi N ve M isimli kişiler hiç canımı acıtmadı acıyınca durdular. ( Biri dünyanın en büyük nehri, biri de sıcak esen yel diyeyim siz isimlerini anlarsınız)

N ve E kişilerinin yaptıkları seanslardan sonra tüylerim neredeyse hiç dökülmedi. Diğerleri en azından dökmeyi başarmışlardı. Acı olmayınca dökülme de olmuyor sonucuna vardım elbette.

(Not kişi isimlerini vermiyorum onlar sadece bir çalışan reklam yapmalarını ve kandırmalarını anlayabiliyorum. )

7. seansa geldiğimde bir seansımın kaldığını artık da tüylerimin çıkmayacağını son seansımı birkaç ay sonra rütuş için yapacaklarını söylediler. Tüylerim çok güçsüzleşmişti ben de heralde artık çıkmaz diye düşündüm. Kuş gibi eve döndüm ohh artık bitmişti.

Son seansı eylülün ortasında almıştım. Sonra Kasıma gelindiğinde herşey eskisi gibiydi. Tüylerim eski kalınlıklarında çıktı, biri sağa bakıyor biri çapraz duruyor. Hiçbir şey değişmemişti aylarca oyalanmanın verdiği üzüntüyü size anlatamam. Zaman kaybetmeye mi yanarsınız yoksa o kadar acı çekip kandırılmaya mı.

İnanmak İstiyoruz Başarılı Olur Sanıyoruz ama Hüsran!

Bu aptallık bana ders oldu ama iki yüzünüze gülene, yalanla kafanızı kurcalayıp zaten inanmak istediğiniz birşeye sizi ikna etmelerine olanak veriyorsunuz.

Bu doğru biz tüylerimizden kurtulmak istiyoruz ve bunu vaad ediyorlar biz de inanmak istiyoruz ve o nedenle o kadar sefil acılara katlanıp bir de onları zengin ediyoruz. Bu süreç içerisinde benim gibi enayi diyorum kimse kusura bakmasın, enayiler sayesinde 2 makine daha aldılar.

Bu konuya daha sonra gelicem.

Aralık başında iş çıkışı koltuk altımın resmini çekerek gittim. Gösterdim ordakilere felaket durumu. O başlarındaki kişi adını bilmiyorum sanki güzellik merkezi değil de saray işletiyor. Bir havalarda bana kavganızı seansınıza girenlerle yapın dedi ve yürüdü gitti.


Ben kavga etmeye gelmedim neden dürüst olmadınız. Tüylerinizin %10u gider deseniz de bunu yaptıracak çok insan var neden kullanıyorsunuz bizi demekle kaldım.

Gittim seansıma giren 3 kişi ordaydı her zaman farklı kişilere çıplaklık sergilemek zorunda olduğunuzu da unutmayın.

E li kişiye telefonu uzatıp bak dedim ne hale geldi tüylerim en son sen bana asla bir daha çıkmaz sadece rütuşa gelirsin demiştin dedim. Ben öyle bir şey söylemedim kimse öyle bir şey söylemez zaten sonuçlar ortada dedi.

Hayır hepiniz bana kendi kolunuz bacağınızı gösterip bak böyle oluyor dediniz, dedim.

Yok sen yanlış anlamışsın sende işe yaramaz zaten senin kıl köklerin ya çok derinde ya da çok güçlü bunu sana söyledik dedi.

İnanınki hiçbir zaman olumsuz konuşmadılar zaten dürüst olsalardı da denemek isterdim çünkü hızla uzayan tüylerimden hoşnut değildim.

Sonra ne olacak şimdi size tekrar ödeme yapsam bir sene daha sürse biter mi tüylerim dedim.

Hayır sonuç alamazsın, zaten ağda yapmayacakmısın bunu da ağda gibi gör gel bir iki hafta tüysüz rahat et sonra yine gel dedi bana. Ben şoklardaydım ama hiç kendimi bozmadım elbette.

O başlarındaki kadın da kim söyledi sana tüylerinden kurtulacağını dedi. Sizin göreviniz bu değil mi zaten insanlar size bunun için ödeme yapmıyor mu dedim. Üstelik de herkes söyledi N, M,T ve sen E dedim. Aynı şeyi savundunuz acılar içindeyken ama sonucu harika olacak dayan diye siz ikna ettiniz dedim.

N geldi üzülmüş gibiydi. Diğerlerinin umrunda bile değildi. N bakmak istedi olumsuz sonuç aldığım için özür diledi.

Zaten merhametli bir kişilikti. E ise her seanstan çıkışta ben asansör beklerken dedikodumu yapan biriydi. Her seferinde ben hala burdayıımmmm duyuyoorumm diye seslenmek istedim ama neye güldüğünü de merak etmiyor değildim o nedenle her seferinde asansör gelene dek arkamdan konuşmasını dinledim. Bu başına gelen çok kişi vardır.

Neyse eve mutsuz döndüm ve aldım epilasyon aletimi tüylerimi temizledim dedim demek ki sizinle yaşamak varmış ama son bir seansım var  tabi ki kullanıcam ödemesini yaptım.

Aradım son seansım için zaten bişi yaptırmak amacında değildim sadece hakkımı almak istedim. Oraya gittim herkes benden çekinir haldeydi yeni biri gelmiş diğer şubeden ilk kez görüyorum seansıma o girdi. Adı E ile başlıyor, sonbahar aylarından biri ismi .

Seansta ilk kez 3. Açtıkları odaydım burası yeniydi. 3. Makineleri almıştılar ve aynısıydı. “İşe yaramadığını bildiğiniz halde neden aynı makineden alıp duruyorsunuz” dedim. Diyojen lazer mi neymiş. Ben bu ismi araştırma yaparken de duymuştum hiçbir işe yaramadığını sağır sultan biliyor o nedenle mi bana kağıtları okutmadınız dedim. Neyden bahsettiğimi bilmediğini söyledi. Seansı öyle uyduruktan canımı acıtmadan yaptı bitti.

Sonra çıktım benden ödeme istedi, sistemden çıkarılmışım ve bunun için ödeme yapmalıymışım. Bak sen, hemen evrakları istedim ve birlikte kaç seans aldığımı saydık sonra ödeme olayı kapandı.

İşte böyle sonra oradan çıkarken ben böyle aradabir gelsem tüylerim düzelir mi en azından yamuk yumuk çıkmaları geçer mi dedim öylesine bir soruydu cevap beklemiyordum sadece ne tepki vereceklerini merak ettim. Bana güzel bir paket yapacaklarını söyleyerek yeniden beni bağlamaya çalıştılar. İstediğimde gelsem tek seans dedim 150 tl olur dediler.

Gülmemek için kendimi zor tuta tuta çıktım ordan bir daha da lazer epilasyon için bu şehirdeki kimseye güvenmem.

Söylenenlere kanmayın aşırı acıyor cehennem azabı emin olun böyledir.

Denemek istedim ve yanıldım. Kuzenlerim İstanbul’da iğneli yaptırdılar 5 yıl önce ben o zamanlar küçüktüm onların hiç tüyü çıkmıyor. 6 seans için o zamanlar 600 tl vermişlerdi ve ömür boyu rahat edecekler. İşte bir umutla ben de Dejavumun söylediklerine inanmak istedim. Hadi belki olur ay, bu ayda olmadı, belki sonraki ay işe yarar diye diye bu serüven 8 ay ve aradaki son seans boşluğu ile 2 ay katın 10 ay ömrümden aldı.

Katlandığınız acıya değmeyecek kapısından bile geçmeyin. Yalanları yüzünden zaten yakında silinir giderler. Sadece inanmak istemeyin, zaten palavra attıkları çok açık. Direk anlıyorsunuz ama bir umut deneyeyim derseniz paranız da gider zamanınız da üstelik acı çekersiniz ve sonunda size çarpık çıkan tüyler kalır.

Bu arada kesinlikle batık yapmadığını söylüyorlar o bile büyük yalan bacaklarım define haritasına döndü.

Bu yazıyı neden mi yazdım,

Bana yalan söyleyip söyleyip aaa biz sana asla öyle bir söylemedik dedikleri için.

İlk seansata bana acıdığını da söylememişlerdi ağlayarak çıktım, ben sadece uzanıcam masaj olur gibi işlemi yapacaklar bitecek diye düşündüm. Eğer bana acıdığını söyleselerdi ona göre kendimi hazırlardım, tamamen gafil avlandım.

Bu şekilde sanki derdimi paylaşır gibi size tüm serüveni anlattım. Amacım işlerine mani olmak değil ancak yalan söylemek, kandırmak, yüze gülüp arkadan konuşmak dahil her türlü çirkinliği bulabilirsiniz.

Bana inanmıyorsanız şikayetleri açıp okuyunuz. Sanırım eskişehirin yarısı parasını kaptırmıştır. Kaptırmayan diğer yarısına yazıyorum ben bu yazıyı. Bu şehirde dejavu dahil lazer , buz lazer vs çeşitli isimlerde epilasyon yapan kimseye inanmayın.

Sadece dejavu değil böyle yapan örneğin Anadolu hastanesinde bir çalışanım lazer tedavisi görüyor. Tam 3 yıldır ve hala tüyleri bitmemiş. Artık da bıraktı gitmeyi sonuç alamayacağı ortada 3 yıldır oraya koca bir yatırım yapmış oldu.

Bir de kuaför bir çiftin salonu var. Onların da makinesi başarırız.

Sonuç olarak tüylerimizi kendimiz alıyoruz ya da tüylerimizle yaşıyoruz.  Kimsenin cebini boşyere doldurmayalım diye sizi uyarmak istedim.

Bu arada kurumlara diyeceğim yok çalışanlara bağlı değil aslında kullandıkları makineler ucuz, işlevsiz ve işe yaramayan türden. Makineleri iyi iş çıkarsın 1500 yerine 5 bin istesinler veririz. En azından sonunda tüylerimize veda etmiş oluruz.

Çok konuştum herkese okuduğu için teşekkür ederim ve umarım paranızı daha hayırlı işlerde kullanırsınız.

Paranızı çok mu harcamak istiyorsunuz, o zaman gidin kendinize en sevdiğiniz o pahalı parfümü alın, bir muhtacın eline tutuşturun ya da hiç mi böyle istekleriniz yok o zaman gidin çöpe atın çok daha iyi olacaktır.

Bunlarda görselleri; Bildiğim iki itici şey var ama size onu söylemeyeceğim. Sır olarak verdiler sır olarak kalmalı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Canan dedi ki:

    Bu yazıyı yazanın yüreğine sağlık. Gerçekten hissettiklerimi anlatmışsınız. Kesinikle tavsiye etmiyorum hepsi tamamen yalancı!!!

  2. Aysel dedi ki:

    Benim de seanslarım bitti ve sonuç alamadım. sadece uyudu tüylerim ve seans bitince uyandılar. koltuk altımı yaktıkları için ödem yaptı bir süre ağrıdı ve doktora gittiğimde biopsi yapmak istediler ben de lazerden olabilir mi diye sordum. Sonra ultrasona girdim, deri altındaki lenflerin yandığını söylediler. Acıbademe gidiyorum 3 ayda bir lenflerim düzelmedi hala.

  3. Melek dedi ki:

    Merhaba anadolu hastanesi güvenilir diye ilk orda başladım işi bilmez kızlara vermişler 4 seansmı ne gittim çalışan kız bir uzun gelen bi kuşa gelen ne yaptıklarını bilmiyorlar bırakmak zorunda kaldım Dr arayım dedim sekreter çıktı verirmiş Dr sonra bana işlem yapan kız aradı hakkımı helal etmiyom dedim gel bunu bedava yapan felan kimse helal ekmek peşinde değil sonra başka biyere başladım oda 6 seans gittim bitmedi memnunmusun bitimi hiç umutları değil sadece para gelsin sana hakveriyırum 3 başladım 4_5 oldu seans ondan da umudum yok ya bakalım evolisa hakkında ne dersiniz iyi bahsediyorlar sonuç odaklı olmalı bitirecem diyosan arkasında dur ha kişinin hormanel sorunu vardır bilemem insanları kandırmayın bende verdiğim paraya acıyom ne zorlukla insan gidiyor hayır yapsaydım ahirette önüme gelirdi belki dürüst işini yapana bişey demiyom ama kul hakkından kimse korkmuyır

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.