Yorumları

Nivea Yorumları- Kar Beyaz Bakımlı Ciltler!

29.11.2019
234
Nivea Yorumları- Kar Beyaz Bakımlı Ciltler!

Bugün bir Alman şirketi olan güzellik ve kozmetik ürünlerini dünya markası haline gelmiş Nivea markasını inceleyeceğiz.

Nivea Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Beiersdorf şirketinin cilt ve vücut bakım ürünlerinin tasarlayıp üretildiği bir markadır. Beiersdorf Holdingi 28 mart 1882 yılında kurulmuştur. Beiersdorf Holdingi eczacı Carl Paul Beiersdorf tarafından kurulmuştur. Nivea markası ise şirketin ikinci ortağı eczacı ve girişimci olan Oskar Troplowitz tarafında Aralık 1911 de kurulmuştur. Troplowitz cilt kreminin içine lanolin karıştırarak kararlı emülsiyon formülünü geliştirip daha iyi bir formüle dönüştürmüştür.

Sonrasında bu formül Beiersdorf şirketinin bir diğer markası olan Eucerin şirketinin ürünlerinde de kullanılmıştır. Ardından Nivea markası’nın da aynı formülle baz alarak daha kaliteli ve özel içerikli ürünlerini üretmeye devam etmiştir. Nivea creme üretilmeden önce farklı bir şey icat edilmesi amacıyla yola çıkışmıştır. Neyse ki Dr. Isacc Lifschütz 1911 yılında yeni bir şey bulmuştur. Bulduğu şey Eucerit’dir. Eucerit ise bir emülgatör olarak görev yaparak yağ ve suyun son derece ince ve homojen bir biçimde bir arada buluşmasını sağlar. Neyse ki Dr. Lifschütz bunu başarmış ve Dermatolag Profesör Paul Gerson Unna’yı uzmanlığı ile kendine hayran bırakarak çok değerli bir şey keşfetmiştir.

Dermatolog Prefesör Paul Gerson Unna Dr. Lifschütz’ü Beiersdorf şirketinin kimyageri ve kurucusu olan Dr. Oscar Troplowitz ile tanıştırmış ve yaptığı karışımı gösterdiler. Dr. Oscar Troplowitz yağ içerisinde su emülsiyonunun kozmetik sektörün de colt kremi olarak kullanıldığında çok iyi bir baz olacağını fark etmiştir. Artık tek kalan şey güzel bir isimdi. Emulsiyon bittikten sonra ürün kar beyazı rengi oldu. Nivea ismi latinceden gelir. Ve anlamı ‘kar beyazlığı’ anlamına gelir.

Nivea ürünlerinde parfüm kullanan markalardan biridir.  1930 yıllarında güneş kremi, traş kremi, ve şampuan üreterek piyasa pazarını genişleterek daha büyüme yolunda stratejiler planlıyorlardı. 1911 yılında üretilip piyasaya sürdüğü ilk Nivea kremi içerisinde lanolin içermektedir. Ve piyasada ilk lonalin içeren krem olma özelliğini taşımaktadır. Peki lanolin nedir? Hemen merakımızı giderelim. J Lanolin koyun yününün içinde bulunan bir maddedir.

Nivea özel formülünü içeriğini bu lanolin maddesine borçludur diyebiliriz. J Nivea markası kuruluşundan yedi yıl sonra şirketin sahiplerinden olan Oskar Troplowitz ve Otto Hanns Mankiewicz’in ölümleriyle karşı karşıya gelmiştir. Ve 1 haziran 1922 yılında Beiersdorf limited şirketi haline gelmiştir. Ve bu sefer Willy Jacobsohn yönetim kurulu başkanlığı görevini sorumluluğunu üzerine almıştır. Birinci dünya savaşı sonrasında holding’ler için kalkınma fırsatının ellerine geçtiği dönemdi. Nivea bu fırsattan yararlanıp ürünlerini sürekli geliştirerek özel hale getirip pazarlama tekniklerini  farklı ve yenilik dolu paketleme yöntemleri kullanmıştır. 1930 yılında yeni tasarladığı ürünlerini Nivea adi altında piyasaya süren Beiersdorf şirketi Almanya’da o dönemler de yükselen nasyonel sosyalist davranışlardan etkilenmiş ve şirketinin yönetim kurulunu Yahudi üyeleri zorunlu kalarak uzaklaştırma kararı almıştır.

Bu yüzden eski yönetim kurulu başkanı Jacobsohn 1933 ve 1938 yılları arasında şirketin yurt dışı ile olan anlaşma ve bağlantılarını Amsterdam’dan yönetmiştir. İkinci Dünya savaşı sırasında Beiersdorf şirketinin Hamburg kentinde bulunan fabrika ve yönetim merkezi bombalanmalar sonucunda dayanamayarak yıkılmıştır. Bu kötü sürecin sonrasında ise bir de Nivea markası diğer ülkelerde ki marka haklarını da kaybetmiş olup ikinci şoku yaşamıştır. Fakat savaş sırasında şirketin pazarlama sorumlusu olarak işini sürdüren Elly Heuss Knapp’ın şirketi ve markayı Nazi ideolojisinden uzak tutması çok işlerine yaramıştır. Bu ideoloji meyvelerini hızla vermiş ve toparlanma süreçleri oldukça hızlı olmuştur. Günümüzde Nivea markası kişisel bakım ve kozmetik ürünleri ile piyasada bulunan en çok tercih edilen markalardan biri olarak satışlarına devam etmekte. Beiersdorf şirketinin esas markası olarak da bilinir.

Nivea ’in Kurucusu Kimdir, Kimlerdir?

Beiersdorf Holdingi eczacı Carl Paul Beiersdorf tarafından kurmuştur.

Nivea markası ikinci ortağı eczacı ve girişimci olan Oskar Troplowitz’dır.

Nivea Şikayetleri

Nivea kullanıcı şikayetlerini sizler için SikayetVar.com sitesinden derledik.

Nivea Olumsuz Yorumları

Nivea markasına ait her türlü ürünün kalitesine oldukça güvenmekteyim. Ancak deodorantlar ile ilgili ciddi bir problem olduğunu düşünüyorum. Buna rağmen tekrar ve tekrar Nivea alıyorum. Deodorantların kıyafetlerde iz yapıyor ve kolayca kıyafetten çıkmıyorlar da bu muhtemel bir durum bu yüzden çok fazla üzerinde durmayacağım. Asıl söylemek istediğim konu ürün miktarları ürünlerinizde ya yanlış miktarda dolum yapıyorsunuz ya da sprey pompalar ürünün kullanım dışı boşalmasına sebep oluyor. Ya da satın aldığımız yer bize tester ya da farklı ürünleri gönderiyor. Ben sonbahar ve kış aylarında çok fazla deodorant kullanan birisi değilim. Yazın reklamlarına aldanıp tercih ettiğim farklı bir markanın deodorantı yaklaşık 3 ay boyunca kullanım yapabildim ayrıca Bahar dönemiydi ve neredeyse gün aşırı kullanıyordum. Ancak sizin ürünlerinizi neredeyse 1 ay bile kullanamadan bitiyorlar. Ürün kullanımım da bir standartımın olduğunu düşünüyorum ve gerçekten abartılı kullanımdan sürekli kaçınmışımdır.’

Düşünsenize bir yere gideceksiniz hazırladınız deodorant kullandınız  gideceğiniz yere ulaşıyorsunuz ve bir şeye ulaşacağınız sırada leke görüyorsunuz ne diyelim utandırıcı bir durum. Umarım bir daha bu sorunla karşı karşıya gelmezsiniz! Bir de lekeler yakınlarımdan duyduğum üzere siyah kumaş üzerinde beyaz , beyazlarda ise sarı lekeler bırakıp kıyafetin eskimesine de etkisi oluyormuş. Nivea biraz daha dikkat lütfen teşekkürler!..

13/07/2019 tarihinde Gratis mağazası aracılığıyla Nivea markasının Hyaluron Cellular Filler +Şekillendirici Leke Giderici Serum (30 ml) ‘unu aldım. Yaklaşık 4 hafta kullandım. Yüzümde sadece az derecede lekelerim olduğu için almıştım ama ne yazık ki ilk haftadan yüzümü çok kötü derecede sivilcelendirdi ve hassasiyetini arttırdı. Belki bu durum sonradan düzelir diye kullanmaya devam etmiştim. (İndirimli olmadığı dönemlerde fiyatı: 97,90 TL) ve yine belki benim yüzümde böyle bir etki yapmıştır dedik ve kardeşim kullandı. O da aynı şekilde bu duruma geldi.’

‘Leke için almıştık ama daha çok leke yaptı sağ olsun’ değil mi bu ? Sivilceler minnoş cildimizi ve kalbimizi oldukça yoruyor. Belki tarihi geçmiştir. Belki de cidden ürün içeriğinde sıkıntı vardır ama hata dikkatli olunmasını umuyoruz.


3 gün önce bloglar da okuduğum olumlu yorumlar sonrasında Aqua sensation canlandırıcı bakım kremi satın aldım, fakat bir sorun var kremi cildime uyguladıktan sonra yüzümü parmağımla ovalarsam krem peeling gibi soyuluyor. Yüzüme peeling yapıp, temizleyip Bakım kremini uyguladım parmağımı yüzümde gezdirdim ve yine aynı soyulma (yuvarlanarak) oldu. Daha önce bunu yaşayan olmamış. Kremin benim cildimde böyle olmasının sebebi nedir? 25 yaşındayım cildime önem veriyorum bu krem beni mahvetti lütfen bir çare bulalım..’

Peeling gibi soyulan krem mi !? Ee bilseydik peeling aldırdık efendim bak şimdi olmadı bu!? Belki tarihi geçmiştir yada içeriği pek karışmamıştır. Umuyoruz cildinizde kötü bir şey yoktur ve başınıza bir daha böyle bir olay gelmez!

Evet bende kullandım 5 aydır bebeğimin yüzünü yıkadığımda ağlıyordu sadece yoksa çok seviyor banyo yapmayı. Ürün bitmek üzere. Yaktığı gelmedi hiç aklıma. Başka bir marka aldım almaz olsaydım 5 aylık bebeğimin gözü, çevresi kızardı ve şişti. Kendime denediğimde yaktığını anladım. Geri iade ettim ve şikayet de ettim ürünü. Dedim ki bir de Nivea bebek şampuanını deneyeyim kendime ve yanmak şurada dursun gözüm kurudu çapaklandı kum var gibi açamadım. Gözümü ve 3 gün sonra düzelmeye başladı bir haftayı buldu normale dönmem. Allah sizi bildiği gibi yapsın güvenip alıyoruz. Yorumlarda 2013 de yazılmış bir şikayet var kaç sene geçmiş aynı sorun hala var.’

Bebekler bizim biriciğimiz aman onlara bir şey olmasın yahu! Biz yetişkinlerde de dikkatli olunmalı ama bebeklere iki kat daha fazla dikkat gerekir bizce ciltleri gözleri her şeyleri çok hassas çünkü. Ve bu yorumda tüketicinin kullandığı ürün bırakın bebeği büyük insanın gözlerini yakmış! Böyle şampuan mı olur yahu ! Bebek şampuanı bilemeyip gözlerini açarlar diye daha özenli içerik olmalı! Umuyoruz ki bebeğinizin bir daha gözlerini yakmayacak onu ağlatmayacak bir ürün kullanırsınız ve bir daha kimsenin canı yanmaz!

Nivea miceller gül suyu içeren çift bazlı makyaj temizleme suyu, bir makyaj temizleme suyunun nasıl hiçbir işe yaramadığını göstermek için üretilmiş bir ürün resmen, basit bir göz farını bile temizlemez mi ya bir ürün, kirpiklerimle maskara vardı silmek yerine iyice birbirine yapıştırdı, dakikalardır lavaboda basit bir makyajı silmeye çalışıyorum. Aynı hatayı 1 kez daha yapmıştım ama yine de bir daha alayım dedim aldığım gibi çöpe attım. O derece bir ürün, sırf bu ürün yüzünden Nivea’nın başka ürünlerine de güvenemiyorum, gözlerim mahvoldu, resmen yandı ve kirpiklerim fazlası ile döküldü.’

Makyaj yaptığımız zaman eve gelip makyajı çıkarmaya üşenenler ama çıkarmayınca içine sinmeyip eline temizleyicileri alıp banyoya koşanlar burada mı ? J üşenmemiz yetmez gibi makyaj temizleme suyunun makyajı temizlememesi ve kirpik dökmesi insanı aynı sinir eder. Sen makyaj temizleme suyusun kendine gel yahu !? Hiç almayın efendim bir daha aman boş verin başka bir ürün deneyin en güzeli!

Nivea Olumlu Yorumları

“Yaz aylarında güneş kremi kullanmak artık her bayanın listesindeki ürünlerden biri oldu o yüzden de acaba hangi marka diye çok düşünen olmuştur benim gibi ben bir dönem Arko bir dönem Sebamed de kullandım yüz için en son olarak Nivea yüksek faktörü güneş kremi aldım ve en iyi sonuç aldığım ürün oldu. Birincisi hemen emiliyor ikincisi suya dayanıklı üçüncüsü işe q10 etkisi kremde belirgin var her açıdan çok çok iyi bir güneş kremi tercihi diyebilirim fiyat olarak hepsi birbirine benziyor ama”

Güneş alerjiniz varsa Güneş koruyucu bebeğimiz oluyor tabii. Bu tüketici de oldukça memnun kalmış ne güzel! Suya dayanıklı olması da oldukça güzelmiş!

“Geçen sene marketten aldığım havuç yağlı güneş kremi cildimde çok hasar bırakmıştı. oluşan güneş yanıkları aylarca geçmedi. bu sene daha dikkatli davranıp önce güneş sütü, ardından güneş yağı kullandım. ikisi için de nivea sun ürünlerini tercih ettim. ilk günlerde 30 faktörlü güneş sütü kullandım. sütten dolayı hafif bir bronzluk oluştu. 4-5. günlerde güneş kremiyle beraber istediğim bronzluğa yanık ve leke oluşmadan ulaştım. üstelik cildim ne kurudu ne de soyuldu 🙂 sağlıklı bronzluk için tercihiniz nivea sun olmalı.”

Güneş yanıklarından korunmak cilt sağlığımız için gerçekten çok önemli. Bunun için de güvenilir bir güneş kremine ihtiyaç var. Bronzlaşmak isteyenler için güzel bir öneri.

“Cilt kremlerine her zaman ayrı bir hassasiyet ile yaklaşan ben marka takıntısı olmasam da aldığım ürünün Hakkı’nı vermesini isterim bu yüzden de genelde Nivea markasından almak da ısrarcı olurum. Son Zamanlarda biter bitmez aldığım Nivea kremlerinden biri Aqua sensation serisi gece ve normal kullanım cilt kremi cildime çok iyi geldiği gibi kullandıkça da farkını görmemi sağlayan sayılı cilt kremlerinden birisidir.”

Ne güzel haber bunlar yahu cildinizle uyum içerisinde olması bizi mutlu etti! Denenecek ürünler listemize girdi bile. Bakalım biz de memnun kalacak mıyız?

“Bir araştırmaya göre Nivea’nın metal kutudaki klasik nemlendirici kremi 300 dolarlık la mer kremiyle neredeyse aynı hatta daha iyisi olduğu tespit edilmiş. Yaşlanmayı geciktirici bir etkisi bulunuyormuş kremin. Bunu duyduğum gibi bir koşu almıştım hatta ailemdeki herkese aldırdım diyebilirim. Nivea ürünleri cilt ürünleri konusunda mükemmel olmasa da fiyat konusunda çok ucuz olmaları ve zaman zaman acayip başarılı ürünler çıkarmaları gerçekten vazgeçilmez kılıyor.”

Nivea’nın bu nemlendiricisi de kalplerde tahtını kurmuş anlaşılan. Hem de 300 dolarlık krem muadiliymiş efendim aman Nivea sen ne yaptın böyle. 😊 Muadilleri pek çok severiz. Pahalı ürünleri aynı etki eden ürünleri bulup ucuza almak kimin hoşuna gitmez ki? 😊 Yaşasın Nivea gözlerimizi yaşarttın bizim! Keşfedenlerin vazgeçilmezi olmuş bile ne diyelim tebrik ediyoruz…

“Nivea men serisi hem energy ismiyle hem duş jeli hem şampuan olarak kullanılabilen yeni bi ürün çıkarmış. geçen migros’ tan aldım ve kullanmaya başladım. mentollü, ferahlatıcı bir jel. kokusu ve ferahlık hissi uzun süre kalıyor. şampuan ve duş jeli için ayrı ayrı yer ve zaman kaybını da ortadan kaldırıyor. ben beğendim, tavsiye ederim.”

Erkek müşterilerini de unutmayarak onları da mutlu eden Nivea onlar için de ayrımcılık yapmayan sadece kadınlara üretmeyerek bizleri de mutlu ediyor. Bu tüketici de oldukça memnun kalmış hem de iki ürün bir arada ne güzel tavsiyesinizi dikkate alacaklarına oldukça eminim!

Nivea Ürünleri Satın Alınır mı?

Düşüncelerimiz tamamen tarafsız olup size bu şekilde bilgi vermekteyiz. Her markanın iyi veya kötü yanları olmaktadır. Ürünlerden ciltten cilde herkes ile aynı reaksiyonları alamayacağımızı bilmeliyiz. Firmalar en iyi karışımları yapıp bizlere öyle satmaya çalışıyor tabi satın alıp almamak tüketicilerin kararı. Ama daha dikkatli olmalarını umuyoruz. Sonuçta cildimiz her şeyimiz zarar görmesini asla istemeyiz. Güvenimizi boşa çıkarmamaları umuyoruz…   Şahsım adına konuşacak olursam, Nivea ürünlerinden şu ana kadar çok memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Nivea Fiyatları

  • Nivea besleyici ve sıkıştırıcı vücut sütü 400 mililitre 55.11₺
  • Nivea make up expert göz bakım kremi 15 mililitre 41.31 ₺
  • Nivea men creme el yüz vücut kremi 150 mililitre 21₺
  • Nivea sun parlama karşıtı yüz kremi 50 mililitre 36.90₺
  • Nivea nemlendirici gece yüz kremi normal karma 29.50 ₺
  • Nivea aqua sensations temizleyici jel 39₺
  • Nivea soft krem 200 mililitre 24₺

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.