Yorumları

Eti Yorumları, Bir Bilmecem Var Çocuklar!

29.11.2019
341
Eti Yorumları, Bir Bilmecem Var Çocuklar!

Onursal başkan ve kurucu Firuz Kanatlı’nın kendi elleriyle çizdiği tesiste ilk üretimine 1962 yılında başlamıştır. Türkiye’nin ilk lifli bisküvisi (Burçak), ilk hazır kızarmış ekmeği (Etimek), ilk sanayi tip kekleri, ilk ıslak keki (Browni), ilk paketlenmiş turtası (Turti), ilk glütensiz ürün markası (Pronot)… ve daha sayılamayacak kadar ilke imza attı. Sektörde öncü bir hale gelerek pek çok ödül kazandı. Şimdi dilerseniz Eti’nin kurulduğu tarihe giderek bugüne kadar önemli gelişmelere odaklanalım.

 • 1961

Firuz Kanatlı tarafından bisküvi üretilmek üzere ilk tesis ETİ markasıyla kuruldu ve Ticaret ve Sanayi Odasına kayıt gerçekleştirildi.

 • 1962

20 çalışanı ve 3 ton günlük kapasitesiyle tavalı üretim tesisi üretime başladı. Yine aynı yıl Petit Beurre, Marie, Sable, Kremalı, Bademli gibi damaklarımızın bugünlerde alışık olduğu lezzetler 5 kg’lık paketlerde piyasaya sunuldu.

 • 1963

Üretim kapasitesini artırmak amacıyla Türk mühendislerin katkılarıyla ikinci tesis hayata geçti.

 • 1965

Türk mühendislerle yapılan ortak çalışma sonucunda ilk otomatik tünel fırın devreye sokuldu.

 • 1967

İlk otomatik bisküvi üretim tesisi 25 Kasım’da üretime başladı. Bu yıl en sevilen Eti ürünlerinden olan ETİ Finger piyasaya sunuldu.

 • 1970

Firuz Kanatlı’nın babasının adını taşıyan Hacı Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi açıldı ve binlerce gence eğitim olanağı sağlandı.

 • 1972

Günümüze kadar gelen Oktay Tem imzalı “Bir bilmecem var çocuklar!” reklam müziği kullanılmaya başlandı.

 • 1974

İlk ihracat Kıbrıs’a gerçekleştirildi. Bu yıl ilk TSE kalite ödülünü kazandı.

 • 1975

İlk ithal fırın satın alındı ve aynı yıl otomatik tesislerin diğer makineleri de Türkiye’de yapılmaya başlandı. Böylelikle el ile paketleme sisteminden paketli ürünlere geçerek sektöre farklı bir rekabet getirildi.

 • 1976

Bilecik’te Etimek üretim tesisi kuruldu. Bebeklere yönelik ilk ürün olan Eti Cicibebe üretilmeye başlandı. (Muzlusunu büyük, küçük herkese tavsiye ediyoruz. 😊)

 • 1978

Türkiye’nin ilk lifli bisküvisi Burçak üretimine başlandı.

 • 1979

Eti Puf üretildi ve piyasaya sunuldu.

 • 1982

İlk kez üzümlü dilim kek üretilmeye başlandı. Daha sonraları üzümlü dilim keki kakaolu, mozaik, meyveli, limonlu, kayısılı, Hindistan cevizli çeşitleriyle Paykek takip etti.

 • 1986

Bozuyük tesislerinde kurulan kek üretim hattında Brownie üretilmeye başlandı ve piyasaya sunuldu.

 • 1990

Eti Topkek Kakaolu ve Meyveli, Eti Negro ve Eti Form Bisküvi üretildi.

 • 1996

Aralık 1996’ya gelindiğinde bisküvi sektöründe ilk kez ISO-9002 Kalite Sistem Belgesi’ni alan firma Eti oldu.

 • 1997

Bu zamana kadar toptancı bayilik sistemiyle işleyen Eti, artık distribütörlük sistemine geçmeye karar verdi.

 • 1999

Eti Popkek üretilmeye başlandı.

 • 2002

Eti Tutku piyasaya sunuldu.

 • 2003

Çölyak hastaları için özel olarak geliştirilen ilk glütensiz bisküvi Eti Pronot piyasaya sunuldu.

 • 2004

Tüketiciler Birliği tarafından düzenlenen “2004 Tüketiciye Saygı Ödülleri”nde Eti, 2003 yılında ürettiği Çölyak ve Fenilketonüri hastaları için uygun olan ilk glütensiz bisküvi Eti Pronot ürünüyle “Yılın Firması” ödülüne layık görüldü. Aynı yıl ilk çikolatalarını (Çikolata Keyfi Sütlü, Antep Fıstıklı, Bitter, Fındıklı) piyasaya sürerek adından epey söz ettirdi.

 • 2005

Browni Gold 250 gr. paketlerinin üzerine görme engelliler için özel olarak tasarlanan Braille alfabesi işlendi. Bu tasarım ile birçok ödüle imza attı.

 • 2007

Japon Fabrika Bakım Enstitüsü’nün düzenlediği “TPM Ödülleri” kapsamında Eti bisküvi fabrikası TPM Mükemmellikte Devamlılık Ödülünü kazanırken, tam gıda ve Bozüyük fabrikaları da TPM Mükemmellik Ödülüne layık görüldü. Yine aynı yıl Mayıs ayında sosyal sorumluluk kapsamında ETİ Çocuk Vapuru adı verilen proje hayata geçirildi. Bu proje ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde bulunan 300 çocuk 3 hafta boyunca İstanbul yolculuğuna çıktı.

 • 2008

Eti Burçak markasıyla ve WWF – Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) iş birliğiyle hazırlanan Modern Sulama Projesi başlatıldı. Bu proje kapsamında, Türkiye’nin adeta tahıl ambarı olan Konya Havzası’nda bulunan su kaynaklarının korunması amaçlandı.

 • 2009

Konya Havzası Modern Sulama Projesi’nin ardından 2009 yılında Türkiye’nin Yarınları Projesi başlatıldı. Bu proje ile Türkiye genelinde 2015, 2030 ve 2050 yılları baz alınarak çeşitli iklim senaryolarına dikkat çekildi.

 • 2009

Onursal başkan ve kurucu Firuz Kanatlı, TBMM Başkanlık Divanı tarafından TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

 • 2010

Eti’nin en sevilen ürünlerinden olan Eti Browni Intense, Eti Karam ve Eti Uzun Çikolata raflardaki yerini aldı.

 • 2011

Kurulduğu günden bu yana insanları mutlu etmek için hizmet veren Eti, kuruluşunun 50.yılında yaklaşık 30 yıldır hiç kar yağmamış olan Mersin’e tonlarca gerçek kar götürerek insanların gönlünde taht kurdu.

 • 2011

Türkiye’de özel sektör katkılarıyla açılan ilk müze özelliğine sahip Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eti Onursal Başkanı Firuz Kanatlı’nın katıldığı bir törenle insanların hizmetine sunuldu. 10 yıldır ulaşıma kapalı olan müzeyi, 9 milyon TL değerinde yatırımla yeniden hayata geçiren Eti’ye teşekkür ediyoruz.

 • 2011

Eti Popkek Goa, Eti Canga, Eti Kombo ve Eti Cin Mini ürünleri piyasaya sunuldu.

 • 2012

Türkiye’yi 2012 Londra Olimpiyatları’nda 1500 metrede 4.10.40 derecesiyle gururla temsil eden Gamze Bulut, Eti tarafından ödüllendirildi.

 • 2014

Sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin önemi konusunda farkındalık yaratmak isteyen Eti, Aktif Yaşam Derneği ile birlikte Sarı Bisiklet Projesi’ni başlattı.

 • 2017 – 2018

Eti Bumbo, Eti Burçak Siyez Buğdaylı, Eti Burçak Kurabi, Eti Karam Flava, Eti Form Çok Tahıllı Gevrek, Eti Negro Bold, Eti Lifalif Müsli Bar ürünleri piyasaya sunuldu.

Eti Şikayetleri

Yıllardır gıda sektöründe öncü bir firma haline gelen Eti de elbette ki kullanıcı şikayetlerinden nasibini almış durumda. Gelin SikayetVar.com sitesinden derlediğimiz Eti kullanıcı şikayetlerini hep birlikte inceleyelim.

Eti Olumsuz Yorumları

“İstanbul Maltepe’de okul kantin işletmecisiyim, 27.11.2019 tarihinde çocuklar tarafından çok sevilen Eti Crax markalı çubuk krakerin içinden saç kılına benzettiğimiz siyah uzun cisim çıkmış öğrenci tarafından paketiyle birlikte tarafımıza şikayet olarak gelmiştir. Satış temsilcisine durumu bildirdik ve yetkili bir temsilcinin işlememize gelerek ürünü incelemelerini ve resmi olarak tarafımıza bilgi verilmesi gerektiğini bildirdim. Ancak bölge temsilcisi Eti firmasına mail yoluyla şikayette bulunursanız şikayetiniz değerlendirilir gibi bir açıklama geldi. Her hafta ürün siparişi almak, ödeme almak için düzenli olarak işlememize personel gönderen Eti niçin kusurlu olan ürünü için müşterisini mağdur etmektedir? Markaya olan güvenimiz sarsılmakla kalmayıp ilgisizlikleri de ayrıca taktire şayan bir durum değil mi?”

Öncelikle bu olayın bir çocuk kantininde gerçekleşmiş olması, küçük çocukların sağlığının bu şekilde tehlikeye atılması çok ama çok üzücü bir durum. Eminiz ki Eti de bu durumun yaşanmasını istemezdi. Buna inanmak istiyoruz. Ancak Eti kaliteli ürün üretirken bu ürünlere yapılan olumsuz geri dönüşleri de layığıyla takip edebilmelidir. Bunun için de insan ilişkileri kuvvetli, çözüm odaklı insanlarla çalışmaları gerekiyor. Yaşadığınız durumdan dolayı çok üzüldük…

“Eti Alaska Frigo çekilişi kazananayım. Yeni evliyim, Eti’nin Alaska Frigo çekilişinden Allah’ım umarım bana TV çıkar deyip bir umut katıldım, üzerine açıklanacağı gün gidip gazeteyi bile aldım heyecanla baktığımda TV çıkmamıştı ama 100 ₺ değerinde D&R hediye çeki çıkmış adım gazetede idi. İstenenleri istedikleri zamanda yapmama rağmen ne hediye çeki ne de bir mail dönüşü alabildim. Üzücü olan çıkıp çıkmaması değil zaten çok büyük bir ikramiye de değil ancak markaya olan güven kırılması.Bir ümit katılıp bir şeyler şansla olur belki hevesinin gitmesi işte bunlar asıl üzücü olan. Bir daha Eti mi? Hayır. Keşke hiç katılmamış ya da hiçbir şey çıkmamış olsaydı. Heves ve hayaller ne yazık ki satın alınamıyor.”

Ey Eti! Derhal kazanılmış 100 TL değerindeki D&R çekini takdim ediyorsun. Yoksa Burçak ölür! Evet, yerim Burçağı! 😊

Şaka bir yana, gerekli başvuruları yapmanıza rağmen hediye çekinin verilmemiş olması üzücü. Bence bu şikayetiniz Eti yetkilileri tarafından görüldüğü zaman mağduriyetiniz tatmin edici düzeyde giderilecektir. Değil mi sayın Eti yetkilileri? (Burçak’ı düşünün! 😊)

“Bugün 25.11.19’da aldığım Eti markalı hoşbeş bayat çıktı çok severek aldığım bir atıştırmalığın bayat çıkması beni üzdü ve benim mide rahatsızlığım var beni etkileyebilirdi de şikayetimin gerekli makama ulaşmasını arz ederim.”

Hoşbeş ne kadar güzel bir bisküviyse bayat hali de bir o kadar lezzetsiz. Bayatlaması son kullanma tarihi, saklama ve ambalajlanma koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Ürünü satın aldığınız marketin adresiyle birlikte Eti ve tüketici haklarına şikayette bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

Eti Olumlu Yorumları

“Etinin ürünlerini hep çok severim ama eti cin bir başka lezzetli geliyor bana. önce kenarlarını yiyorum sonra jöle kısmını. 🙂 siz nasıl tüketiyorsunu? bir de büyükleri çıkmış. valla misafirim geldiğinde bile ikram ediyorum.”

Ben hiç uğraşmadan direk ağzıma atıyorum Eti Cin Mini bisküvisini. 😊 Çok lezzetli ve pratik bir atıştırmalık.

“İş yerinde öğle yemeğine kadar açlık anlarında en iyi en lezzetli ve lif kaynağı özelliği ile tercihim Eti burçak bir de çikolatalısı var o da çok güzel bence herkesin iş yerinde çekemcesinde olması gereken bir tat 1,5 Tl ye satışı var”

Hele bir de yanında bir bardak çay varsa… Afiyet olsun, canımız istedi doğrusu. 😊

“Eti Bebe bisküvisini kızım için alıyorum ama dayanamıyorum ben de bisküvi niyetine yiyorum çok lezzetli. Yaşım 29 ise ne olmuş yani :)”

Kesinlikle katılıyorum. Özellikle muzlusunu tavsiye ediyorum. 😊

Eti Satın Alınır mı?

Ürünlerini yıllardır güvenerek tüketiyorum. Özellikle bisküvi ve Browni İntense ürünleri benim vazgeçilmezim durumunda. Sizlere de Eti Ürünlerini gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Eti Fiyatları

Akakce.com’dan aldığımız fiyatlara göre en ucuz Eti fiyatları şu şekilde:

 • Eti Topkek Fındıklı Kakaolu 35 gr.: 0,83 TL
 • Eti Form Kepekli 45 gr Bisküvi: 1,00 TL
 • Eti Burçak Sütlü Çikolatalı 100 gr Bisküvi: 3,99 TL
 • Eti Tutku 100 gr Mayhoş Kırmızı Meyveli Bisküvi: 2,99 TL
 • Eti Etimek Tuzsuz 130 gr Bisküvi: 2,25 TL
 • Eti Browni Intense Çikolatalı Poşet 144 gr Kek: 4,25 TL
 • Eti Burçak Fıstık Ezmeli Kremalı Bisküvi: 2,64 TL
 • Eti Pronot Kek Çikolatalı Glütensiz 144 gr: 5,00 TL
 • Eti Burçak Klasik 131 gr: 2,00 TL
 • Eti Browni Intense 50 gr: 1,50 TL
 • Eti 160 gr Sade Balık Kraker: 1,75 TL
 • Eti Gong 64 gr Mısır ve Pirinç Patlağı Kraker: 1,75 TL

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.