Yorumları

Nestle Yorumları – Nesle Başarısı!

29.11.2019
347
Nestle Yorumları – Nesle Başarısı!

Herkese merhabalar! Bugün Dünyaca ünlü olan Nestle Markasının hikayesini öğrenelim hep birlikte!

Nestle Nasıl Kuruldu?

Nestle 1886’da kurulan gıda sektörünün devleri arasında olan en büyük yiyecek içecek şirketidir. Başlarda sadece bebeklere uygun olan sütlü un karışımları (bebek maması) satışı yapıyorlardı. Zamanla gelişerek ürün yelpazesini genişleterek, çikolata, kahve, su, çorba, kahve, yoğurt, ve donmuş ürünleri eklemişler ve ürün çeşitliliğini sağlamıştır.

Nestle şirketi şu an yetmiş farklı ülkeden yaklaşık olarak dört milyar insana istihdam imkanı sağlıyor. Günümüzde Nestle Markası dünyanın hemen her yerinde faliyette olan bir markadır. Kendi faaliyetlerinin yanı sıra Coca cola gibi büyük şirketlerle iş birliği kurmaktadır. Küresel müşteri fırsatı imkanı sağlayan Nestle Markası bugün başarısının büyük bir kısmını ürün inovasyonu ve şirket alımının etkin kombinasyonundan almaktadır. Ve sektörün de büyük rol oynamasını sağlayan asıl şey ise hep büyüme ve ürün çeşitliliğine olan stratejileri olmuştur.

Nestle’nin Kurucusu Kimdir, Ortakları Kimlerdir ?

1866 yılında Avrupanın ilk konsantre süt tessisi olarak temeli atıp İsviçre’nin Cham kentinde açılmıştır. O zamanlar fabrikaya Anglo-Swiss adı verilmiş. Temeli atılan fabrika Amerikali iki erkek kardeşe aittir: Charles ve George Page. Amerika’da oldukça başarılı olan iki kardeş ABD’de konsantre süt üretimini ileri seviyelere gitmesine tanıklık etmişler. Ve Avrupa Endüstri şehirlerinin sunduğu büyük be kaliteli Pazar kaynağını kullanmak onların işlerine büyük bir fayda sağlamıştır. On dokuzunu yüz yılların başlangıcında Isviçre yüksek miktarda süt üretmiştir. Ve içerisinde süt kullanılan gıdaların üretim merkezi olmak için uygun hale geldi. İşletme sahipleri tarafından İsviçre’de üretilen ürünler oldukça fazla idi. Ancak her zaman ürünler İngiltereye pazarına gidiyordu. Başlıca sebeplerinden biri bu olacak ki İngilterede 1873 tarihinde konsantre süt fabrikası açıldı. Şirketin kurucusu olan Henri Nestlé çalışma hayatının başlarında bir eczanede eczacının asistanlığını yapmak ile görevliydi.

Kimya ve fen eğitimi almıştır. Yenilikçi ve meraklı bir ruha sahip olan Henri, gıda sektöründdn tutunda inşaat sektörüne kadar iş hayatını çok geniş bir sektör de tutmuş denemediği iş kalmamıştır. Gerçekten ne kadar da akıllı ve bir o kadar da hünerli bir insanmış.  1867’de Henri Nestlé nir ürün denemiş olup şeker, buğday unu ve sütü karıştırarak bir kombinasyon elde etmiştir. O zamanlar çok yüksek seviyeler de olan bebek ölümlerini yaptığı besleyici kombinasyonu ile çok aza indirip, birçok bebek ölümünün önüne geçmiş. İyi ki varsın güzel kalpli Henri Nestlé!  O zamanlar anne sütü ile beslenemeyen hassas bebekler için Farine Laccte (sütlü un) adlı ürünü bularak bir sürü bebeğe mama sağlamıştır. Ürünler o kadar talep görmüş ki satışlar büyük sayılara yükselmiş.

Ve daha büyük bir üretim aşamasına geçilmiştir. Henri ger sabah ürünlerini tazelikle üretebilmek için ihtiyacı olduğu sütü satın alarak yapıyordu.  1896’da işleri büyütüp artık bu iş zorlaşınca süt tedariğini bir toptancı ile anlaşma yapıp, ürün alımını oradan fabrikasına getirtmeye gerçekleştirmeye başlamıştır. Henrinin muhteşem zekası ve ürünlerin kalitesi bir araya gelince inanılmaz bir büyüme kat edildi. 1875 yılında ilk ürün lansmanından 8 yıl sonra Nestlé global bir marka olmuştu. Endonezya, Arjantin, Mısır, ABD’de bile satışı mevcuttu. İlk Nestlé logosu 1868’de oluşturuldu. Henri Nestlé kendi soyadından esinlenerek bu logoyu tasarlattı. Henri Nestlé İsviçre’den Almanya’ya göç etmiştir. Yuva kelimesi Almancada Nest kuşu anlamına geliyormuş. Markanın ilk logusu bir kuş yuvası içinde beslenen kuşlar bulunmaktaydı hem de ailesinin kökenlerini oluşturuyordu.

Hem de şirketin ürettiği mamaları çağrıştırıyordu. Tabii logo yıllar içerisinde değişti yenilendi fakat değişmeyen tek şey Henri Nestlé nin temelini sağlam adımlarla kurduğu şirketin kalitesi oldu. 19. Yüzyılların sonunda Nestlé ve Anglo- Swiss şirketi çok koyu bir rekabete girmiştir ta ki 1905 yılında Nestle ve Anglo-Swiss markaları birleşinceye kadar. Birinci dünya savaşı sırasında ekonomi çok ciddi olarak zarar görmüştür. İşletmeler iş yapamayınca sektör tepetaklak olmuş. İsviçre savaşta tarafsız kalsa bile ülkeler arası ticaret tekteye uğramıştır. İsviçre Birinci Dünya Savaşında büyük bir enerji tüketiminde ki düşüşün olduğu bir kriz içine girmiştir. İsviçre ülkeler arası karmaşaya karışmayan Ülkelerdendir. Fakat bu yine de Nestlé Markasını zedelemiştir. Ham madde ve diğer malzemeleri bulamadıkları için ürün üretmekte bayağı zorlanmıştır.

Nestlé ürünlerinin alt yapısının maddesi taze süt olduğu için savaş sırasında taze süt ve çoğu taze ürünün kıtlığı çekiliyordu ne yazık ki. L O dönemde ki çoğu üretici kasaba ve köylerin ihtiyaçlarını giderebilmek adına malzemelerinin çoğunu satmıştır. Nestlé dahil bir çok şirket süreç ne kadar zor olursa olsun batmadan ayakta kalabilmiştir. Savaş 1918 ‘de nihayet bittiğinde Nestlé artık dünya genelinde toplam olarak 40 fabrika ‘ya sahip bir şirketti. Küresel depresyon ülkrleri ne kadar 1980 ‘de vursada Almanya, Polonya, Avusturya ‘da işsizlik oranı yüksek seviyelere çıkarak ekonomi iyice kötülemiştir. Savaş bitmeden önce de ekonomik fırtına yavaş yavaş hissediliyordu. Orta Avrupa savaşı kaybedince daha net olarak fırtına rüzgarları esmeye başlamıştı. Ekonomik çöküşlerden darbe alan firmalardan Nestle yanlızca biri idi.

Buna rağmen gerçekten iyi bir strateji izleyerek bu sıkıntılı süreci atlatmayı başarmıştır. 1920 ‘lerin ortalarında Calliet, Peter ve Kohler Swiss çikolata şirketlerini satın alarak büyümeye devam etmiştir. Dönüm noktası olacak çikolata bu yüzyıllarda sektöre yenilik ve çeşitliliği beraberin de getirecekti. 1920 ve 1930 ‘lu yıllar arasında şirketlerin çoğu en az hasarla çıkabilmeli hedeflemişlerdir. 1938 yılında Nestlé’nin favori ürünlerinden biri olan Nescafe piyasada sürüldü ama istenilen büyüme yakalanamadı.

Nescafe’nin doğuşu Brezilyanın Nestle ‘ye muhafaza etmesi 8 yıl önce vermesine dayanmaktadır. İkinci Dunya Savaşı doğuyordu ve Nestle ‘nin en çok iş yapacağı ürün olan Nescafe’nin yapım aşaması çok zorlamıştı. Gariptir ki Nescafe’nin ilk marka elçileri Müttefiktir. Amerika Birleşik Devletlerinin emri ile cepheye gönderilen kahveler hızla Dünya pazarlarına yayılmaya ve satılmaya başlanmıştır. 1939 yılında Nestle’nin yönetimi Amerika Birleşik Devletlerine bırakıldı. Nestle çalışanları ile el birliği sağlayıp temelini atarak büyüttükleri markayı yılmadan usanmadan çok caba sarf ederek büyütmeye devam etti. Çok çalışınca yeniliklerinardı arkası kesilmedi 1940 yılında Nestle ilk buzlu çayı üreterek ismini Nestea koydu. Çayın tarihçesi binlerce yıl öncesine dayanmakta ve buzlu çayınbaşarısı 19 yüzyıldan sonra net bir şekilde görülmüştü.

Nestea Nestle ve Coca Cola  dünyanın en önde gelen iki yiyecek ve içecek üreticilerinin ortak bir girişimidir. Ve dünyada adını duyurmayı başardı. Ancak Nestea Amerika’da 1948’e kadar tanıtlamamıştır. İkinci Dünya savaşı sonlarında tüm Dünya için kalkınma ve toparlanma dönemi olmuştur. Avrupa  siyasi ve finansal istikrara kavuşunca savaşı atlatacak kadar güç toplayan şirketler atılım göstermiştir. Savaşın sona ermesi ile birlikte Nestle yeni şirket ve ürünler almaya başlayarak büyüme dönemine başlamıştır. En büyük devralımlardan biri İsviçre şirketi ile olandı. Maggi 1872 yılında Julius Maggi tarafından kurulmuştur.

Şirketin hedefi bir nevi Nestlé ile aynıydı. Julius Maggi hem ailelerin beslenmelerini isterken bir yandan da bunu ucuza gelmesini hedefliyordu. Ve proteini bakımından zengin besinler üretmek istiyordu. 1947 yılında Kuzey Almanya İsviçre sınırında kalan Singen’de kuruldu. Bir çok yönetimsel değişikliğe uğramıştır. En sonunda Maggi’den sorumlu olan holding şirketi olan Alimentana S.A. Nestlé ile birleşmiştir. Nestlé artık dünya genelinde satılan  Maggi ürünlerini üretmeye başlamıştır. Asyanın bir çok yerinde Maggi makarnaları hazır makarna kıvamı ile aynı eş anlamlı tutulmakta idi. Şirkete ait olan diğer ürünler ise baharatlı soslar, et ve tavuk bulyon’lar, hazır çorbalardan oluşmaktaydı. 1948’de Nestle Markası Amerika’yı Amerikan kültürünün bir simgesi haline gelecek yeni bir ürün ile tanıştırdı.

Yaptıkları bu ürün Nesquik idi. Nesquik hazır çikolatalı süt elde edebilmek için süt ile karıştırılan çikolata tozuydu. Şirket bununla da yetinmeyip ürüne uygun olarak çilek aroması üretti ve bunu da önceki ürüne ekledi. İlk defa 1973’de piyasaya sürülen Nesquik’in sembolü olan tavşan yetişkin ve çocuklar arasında popülariteye ulaşmış ve büyük bir reklam devi olmayı başardı. Piyasayı alt üst etmiştir. Günümüzde hem toz olarak hem de süt ile karışım olarak üretilip  satılmaktadır. Avrupa’da savaş konusunda son on yılda sessizliğini korumakta idi. Ancak şirketler için durum tam tersine idi. Markalar atılımlar için fırsat kolluyordu.

Nestle’nin bu sefer aklında gıda enstitüsünün dışına çıkma planları dönüyordu. 1974 yılında ilk adımını atmıştı. Bu sefer hedefinde Lóreal Paris vardı. Lóreal Paris 1909 yılında kurulmuş ve saçlara yönelik ürün üreten bir Paris firması idi. Fransız bir kimyager olan Eugene Schueller’in Paris’in kuaförleri arasında son derece popüler hale gelen bir saç boyası üretmiştir. 1909 yılında ürünlerini ticarete açınca  Schueller hem müşteri hem basın olsun popülerite kazanmıştır. 1909 ve 1974 yılları arasında strateji geliştirerek ürün çeşitliliğini artırmayı hedeflemiş ve bunu gerçekleştirmiştir. Şirket 1964 yılında kozmetik ve cilt bakım ürünlerine sahip sağlam bir şirket olan Lancome’i satın alarak büyümeye devam ediyordur. 1974 yılında Nestlé Bettencourt’a reddedemeyeceği kadar iyi bir anlaşma teklif etmiştir.

Nestle Bettencourt’un Lóreal Paris’de ki hisselerinin yarısını Nestlé hisselerinin %3’ü karşılığında anlaşma yapmayı telif etmiştir. Nestlé ve Bettencourt ailesi artık Loreal Parisin %60’ına sahipti ve 1980 yılında artık Lóreal Paris Dünyanın en büyük kozmetik şirketi olmuştur. 2014 yılında yeniden Nestlé ve Bettencourt ailesi anlaşma şartlarını düzenlediler ve Loreal Parisin hisselerinin bir kısmını aileye geri satmıştır.  Nestlé 1984 yılında Carnation isimli şirketi satın almak için tarihi bir atağa geçmiştir. Gıda şirketi ile petrol şirketi gelmiş geçmiş en büyük birleşme olduğu hakkında dedikodular dönmüştü.


Carnation şirketi gıda sektörü dışında olduğu için ve ürün çeşitliliği fazla olması nedeni ile Nestle için cahlzipti. Şirket önemli bir evcil hayvan yemi üreten Friskies’in de sahibiydi. Ayrıca Contadina domates ürünleri de onlara aiittir. Anlaşma o kadar devasaydı ki devlet onayına tabi tutuldu ancak ve ancak 1985 yılında ticaret komisyonundan gerekli izin alınabilindi. Nestle’nin kahve geçmişi Brezilya’ya dayanmaktadır. Ve 1986 yılında Nestle Nespresso’yu piyasaya sürdüğünde piyasa bambaşka bir hal almıştı. Nespresso piyasaya sürülen kahveler soğuk şokta kurutulmuş bütçe dostu kahvelerden farklı daha üst düzey kalitede tasarlanmış ve üretilmiştir.

Günümüzde Nespresso en ayrıcalıklı kahve olarak bilinir. Ve George Clooney tarafından temsil edilir. Dünya üzerinde Nespressonun butik mağazalara sahiptir. The Rit-z Carlton ve Shangri – La Hotels gibi lüks otellerle anlaşması mevcuttur. 1989 yılında Berlin duvarının yıkılmasından sonra Avrupa yine büyük ölçüde erişilebilirlik sağlanan Pazar haline gelmiştir. Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti gelişme zamanlarıydı Avrupa’da. Çin’de  bu yıllarda büyüleyici bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Nestlé uluslararası hedeflere açık bir firma olduğu için bu son derece ideal bir ticari atmosferdi. Yeni şirket farklı türden pazarlar Nestle için daha geniş yelpazeli bir şirket olma fırsatı sunmuş oldu.

2001 yılında Nestlé evcil hayvan yemi şirketi olan Ralston Purina markasını satın aldı. Somrasında ismi değişerek Purina PetCare adını aldı. 2002 yılında donmuş ürünlere merak saran Nestle  Temmuz ayında Kuzey Amerika’nın en başarı şirketlerinden biri olan Dreyer dondurmalarını satın aldı. Ertesi ayda Chef America Inc şirketini satın aldı. Daha sonralar da Movenpick İce Cream, Jenny Craig, Uncle Toby, on yılın ardından Gerber’i şirketlerini de satın alarak market zincirlerine ekledi. 19. Yüzyıldan 21.Yüzyıla kadar günden güne firmalar satın aldı büyüdükçe büyüdü. Asla sınır tanımadı bugünlere kadar geldi. Tebrik ediyoruz efendim! Böyle bir başarıyı hepimize diliyoruz en yakın zamanda!

Nestle Şikayetleri

Gelin biraz olumsuz ürün yorumlarına bakalım. Bu arada ürünler hakkında ki şikayet içerikli yorumları Şikayet var sitesinden aldığımızı belirtelim.

Nestle Olumsuz Yorumları

Nestlenin Damak Gece çikolatası severek yediğim tek çikolatadır her gün bir miktar tüketirim ve fakat 2 gün önce Bursa Özhanlar marketten 2 adet aldığım. Çikolatanın bayatlamış olduğu, renginde buğulanmış gibi beyaz bir görüntü ile tadının değişmiş ve yerken ufalandığını fark ettim, hani kısacası bozulmuştu son kullanma. Tarihi ise 12/2019 idi. Bu çikolatalar acaba daha erken bir tarihte mi bozuluyor ya da başından beri boylemiydi araştırılmasını istiyorum elimdeki paketleri de iletişime geçerlerse göndereceğim incelesinler. Reyonun en pahalı çikolatası ve maalesef bozuk çıkıyor, sürekli tükettiğim. İçin fark ettim. Bu çikolatayı çocuklar da tüketiyor ve muhtemelen vücutta toksik etkisi var, sizin gibi bir markaya yakıştıramadım…’

Herkes tarafından çok sevilen çikolatanın bozulması ve yenilememesi ne kadar üzücü acınızı paylaşıyoruz sevgili tüketici!… Keşke daha çok dikkat edilseydi ve çöpe atılmasaydı ne güzel olurdu.. L

Nestle Chokella ‘nin lezzeti değişmiş! Nestle Chokella’yı lezzeti için tercih etmekteydik. Ancak son aldığımız ürün bizi hayal kırıklığına uğrattı tadında ve kıvamında farklılık var, bildiğimiz lezzet gitmiş yerine çikolata bile diyemediğim farklı bir tat gelmiş. Kutunun üstünde yeni yazıyor yenilenen tat bu olmamalı! Aklımıza acaba farklı bir ürün mü kutuya konuldu sorusu bile geldi. Yetkilerinin bu konu ile gereken hassasiyeti göstermeleri rica ederim.’

Yahu zaten o ürünü severek yiyenler varmış ne diye değiştiriyorsunuz kardeşim!? Umuyoruz ki bir seferliğine baska ürün konmuş ve tadı bu yüzden eskisi gibi değildir. Tam bir hayal kırıklığı minnoş kalbimiz buna dayanamayabilir!

Aldığım kakaolu kahvaltılık gevreği içinden bildiğimiz kömür topları çıkıyor yani komple yanmış durumda olanlar var. Yazıyorum kendilerine mesai saatleri içinde arayacağız diyorlar tamam da senin mesai saatin benim de mesai saatim cevap veremiyorum telefona ben arıyorum meşgule atıyorlar e ne anladım ben bu işten. 2’li paket halinde almıştık bir de, resmen çöp oldular bir yiyorsun sadece yanık tadı var. Müşteri hizmetleri yazdığım gibi ayrı sorun.’

Ne düşünceli firma yahu hem kömür hem kahvaltılık gevrek barındırması gözlerimizi yaşarttı doğrusu (!). Fakat isteyenler başka yerlerden temin ederler sayın firma sahipleri siz kafanıza takmayın onu.  Allah muhafaza ya dişe gelse ya diş kırılsa çok kötü sonuçlar doğurabilirdi. Umuyoruz bir daha kömürlü kahvaltılık gevrek yemezsiniz.

Şaka gibi resmen şaka gibi. Güvendiğimiz markalar diyoruz gidiyoruz satın alıyoruz ama fiyasko. 2 gün üst üste Kellogg’s kırmızı meyveli ve Nesquik Çokokare’den kurt çıktı. Bunun hesabını verebilecek bir yetkili var mı acaba? Şu an önceki yediklerimden şüphe ediyorum onlarda da vardı da ben mi görmedim diye. Son kullanma tarihi geçmemiş yeni açılmış paketten kurt nasıl çıkabiliyor?’

Kurt’ları seviyoruz onlar da doğanın bir parçası ama ormanda ve doğada! Onları yeme düşüncesi biraz kötü bir fikir de! Şekerli ürünlerin çabuk bozulabilir olacağını unutmamak lazım ama kaç saat sıcakta kalmış olabilir ki!? Bir daha ilave proteinli gevrek istemediğimizi duyuralım buradan yetkililere!

Ailece severek tükettiğimiz Damak çikolatasını 22.09.2019 tarihinde bilinen büyük bir marketten aldım. Ertesi gün büyük keyifle yemeği hazırlandığımız Damak çikolatası paketini açınca büyük bir hüsran yaşadık. Çikolata bayat ve üzeri beyaz beyazdı. Bir ısırık aldık fakat berbat mı berbattı. Paketteki son tüketim tarihi 04.2020 yazıyordu. Market reyonunda bu çikolata için indirim vardı. İnsanın aklına bayat çikolataları indirim göz boyaması ile tüketiciye satıyorlar gibi geldi. Marka bir çikolataya bunu hiç yakıştıramadık. Fotoğraf çektim istenirse yollayabilirim.’

Böyle keyifsiz yorumlara ‘bozuk çıkmayın artık yeteeer uleyn’ dediğini duyar gibiyim J para ödüyorsunuz ama yiyemiyorsunuz çok saçma dostum!

Nestlé:cim özrün kabahatinden büyük mü denir ne denir bilmem Geçtiğimiz ay nestlé l’atelıer çikolata aldım. Aldıktan 1 hafta sonra paketleri açtığımda ortaya çıkan renk değişimi sonucu kendilerine ulaştım. Benim çikolatalar çöpe gitti. Sağ olsunlar nestlé ilgilendi nedenini araştırdılar sonuç olarak saklama koşullarından dolayı olduğunu bana hediye paketi gönderdiklerini ilettiler, keşke hiç göndermese daha iyiymiş nihayetinde benim aldığım ürünler üst sekment ürünlerdi. Gönderilen sanki bir lutüf muş gibi oldu.’

Nestle canım bu aralar dalgın gibisin kendine gel sen koskoca markasın yahu! Yani bu şey değil mi ya çabaladıkça çamura daha çok batmak? Umuyoruz ki bir daha hata olmaz bu tatsız hediye paketine de gerek kalmaz.

Nestle Olumlu Yorumları

Gelin bir de olumlu içimizi ferahlatacak yorumlara bakalım. Bu arada ürünler hakkında ki memnuniyet içerikli yorumları da Memnuniyet net sitesinden aldığımızı belirtelim.

Suyu artık Nestle alıyorum çünkü çok lezzetli ve kaliteli bir tadı var. Üstelik kampanya var, üyelik ile ilk damacana su ücretsiz ve ondan sonraki her su sadece 15.5 kuruş. Ve ben artık nestle pure life cam damacana sise tercih ediyorum. Suyun kalitesini çok etkiliyor. Aradıktan 10 dakika içinde suyum kapımda oluyor.’

Vücudumuzun en çok ihtiyacı olan suyun say say bitmeyen faydalarını saymaya gerek yok anlatsak saatleri alır biliyoruz. Bu tüketici de Nestle Markasının suyundan oldukça memnum gözüküyor. Hemde kapıya kadar getirmiyorlar. Cam şişe de çok sağlıklı ee, daha ne olsun arayın getisinler efendim!

Bazı çikolatalar insanın vazgeçemeyeceği bir yerdedir hani bir parça kahvenin yanında ya da direk ağızda eritilerek zevkle güzel zamanlar yaşamaya bir haz duygusu yaratmaya devam eder çikolata öyle birşey yani.. Nestle de bunun tamamını yaşamak mümkün ki ömürlük bir lezzet Nestle bir yüzyıl geçmiş üzerinden bakamayın tat o derece özellikle bitter olanlar da çok güzel.’

Çikolata dünyanın en güzel yiyeceklerinden biri olabilir sanırım. Özellikle kahve yanında Nestle de bu konu da kalplere girmeyi başarmış anlaşılan.

en sevdiğim sabah kahvaltısı corn flakesin tahıllı mısır gevrekli atıştırmalık barını çıkarmış nestle. markette görünce denedim. buna benzer ürünler var marketlerde ama corn flakesli tadı çok daha orjinal olmuş. spordan önce kaliteli karbonhidrat almak isteyenlere tavsiye ederim.’

Tahıllar vücudumuz için çok faydalı, ee mısır gevreği kahvaltılarımızın baş taçlarından biri ikisi birleşince ortaya güzel bir bar çıkmış bulun buluşturun yiyin afiyetle efendim. J

En iyi lezzetlerin başında ki eğer mevzu bahis çikolata ise benim. Aklıma direk #nestle geliyor birkaç Hem sütlü hem sade hem. Gofret her zaman en iyisi #nestle olur..nestle damak da oldukça iyi ama bitter klasik nesile başka bir yerde.’

Gofretleri ile de gönüller de taht kurmuş Nestle anlaşılan ne diyelim tebrik edelim bizde!

Su içmeyi çok seven biri olarak farklı markaları da denedim günde en az 3 litre su iciyorum ve o yüzen suyun tadının iyi olması benim.için ayrıca önemli oluyor..#nestle#erikli#hayat#pınar#saka ve daha birçok markayı denedim eve damacana olarak da alıyorum en beğendiğim tat olarak #hayat oldu 1 litrelik cam şişelerinden de aldım evde genelde ondan içiyorum ve ne kadar su içtiğimi de en azından bu şekilde biliyorum…fiyat olarak zaten damacana da hepsi hemen hemen aynı oluyor..erikli diğerlerine göre biraz daha pahalı sadece ama tadı inanın hayat suyun daha tatlı ve içilir cinsten.’

Bir sürü marka var ama tüketici en çok bunu beğenmiş! Bol bol için efendim afiyetler olsun.

Bu sıcaklarda da içilmez dediğinizi duyar gibiyim Evet içilmiyor sadece klima kullanıyorsanız bunun için onun dışında işinize yaramaz bir dondurma ya da soğuk bir karpuz gibi ben ama çok seviyorum Nestle sıcak çikolatayı hele kış aylarında o kadar hoşuma gidiyor ki lezzeti dokusu her şeyi ile çok iyi oluyor sadece eskiden küçük paket alırdım şimdi artık büyük paket alıyorum Hem daha uygun hem daha çok.’

Kışın vazgeçilmezlerinden biri sıcak çikolata. Kimimiz sever kimimiz tercih etmez fakat bizim favorimiz. Cidden Nestle bu konuda başarılı olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Ama bol kar yağan havalarda pencere önünde içmek gibisi yok yahu! Sevenlere de afiyetler olsun!

 

Nestle Ürünleri Satın Alınır mı?

Her markanın bazı hataları ve çok başarılı olduğu konular var. Ama kaç yıldır sektörün devlerinden tabi tercih meselesi insanların kendi zevklerine kalmış. Tabi bu kadar başarılı bir sektör devine şans vermenizi öneririz bizden söylemesi.

Nestle Fiyatları

Nestle’nin en çok satan ürünlerinden birkaçının fiyatları şu şekilde. Not: Bu fiyatlar her an değişebilir hatırlatalım. 😊

  • Nestle damak antep fıstıklı çikolata 65 gram 6.45₺
  • Nestle 800 gram chokella 22.95 ₺
  • Nestle after eight 200 gram naneli çikolata 19.00₺
  • Nestle crunch patt 30 gram çikolata bar 1.50 ₺
  • Nestle nesquik 25 gram bar 2.25 ₺
  • Nestle 1927 33 gram çifte kavrulmuş gofret 1.75 ₺
  • Nestle 1927 bademli beyaz çikolatalı gofret 65 gram 5.45 ₺
  • Nestle classic 35 gram beyaz baton çikolata 2.25₺

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.