Yorumları

Goblin Dizisi Yorumları | Goblin Dizisi Konusu

22.11.2020
39
Goblin Dizisi Yorumları | Goblin Dizisi Konusu

Goblin Dizisi Hakkında

Son yıllarda kaliteli filmleri kadar etkileyici dizileri ile de oldukça çok seveni olan Kore dizileri dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından takip edilmekte ve izlenmekte. Değişik senaryoları ile birçok ülkede uyarlanan diziler aldıkları yüksek İMDb puanları ile de ilgi çekmekte. Goblin dizisi diğer adı ile Guardian: The Lonely and Great God Güney Kore TVN kanalı için çekilmiş toplamda 16 bölümlük bir dizidir. Ayrıca dizi için 3 özel bölüm yapılmıştır. Dizinin yönetmenliğini birçok dizisi ile bilinen Lee Eung Bok yaparken senaristliğini ise yine oldukça tanınan Kim Eun-Sook yapmaktadır. Fantastik, komedi, romantik dizi severler için izlenmesi gereken Goblin dizisi 2017 dizileri arasında bulunmaktadır.

Goblin Dizisi Oyuncuları

Goblin dizisi birbirinden yetenekli oyuncuları buluşturan bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü ve başarılı oyuncu Gong Yoo başrolde bulunurken ona Kim Go-Eun, Lee Dong-Wook, Yoo In-na, Yook Sung-jae, Lee El, Kim Sung-kyum, Yum Hye-ran gibi oyuncular eşlik etmekte. Şüphesiz iyi bir senaryo ile başarı yakalamasının yanında yetenekli ve başarılı oyuncu kadrosunun olması da bu başarıyı daha çok arttırmışa benziyor. Oyuncu kadrosundaki bütün oyuncular oynadıkları rollerin hakkını sonuna kadar vermişler. Üzüntü, kıskançlık, mutluluk ve hüzün o kadar doğal yansıtılmış ki diziyi izlerken kendinizi olayların içindeymiş gibi hissediyorsunuz. Buda doğal olarak Goblin dizisinin başarısını hak ettiğini ispatlıyor bize. Goblin dizisi 2017 Asya Artist Ödülleri En İyi OST Ödülü, 2017 Kore En İyi Dizi Ödülü, 2017 Beaksang Sanat Ödülleri Büyük Ödül, 2017 Kore Kablolu TV Ödülleri Büyük Ödül, 2017 12. Seul Uluslar arası Drama Ödülleri En İyi OST ödülü olmak üzere birçok dalda ödül almıştır.

Goblin Dizisinin Karakterleri

Kim Shin: Goblin dizisinin başkarakteri Kim Shin masallarda adı geçen mitolojik bir varlık olan ve 1000 yıldır yaşayan kişi olarak karşımıza çıkıyor. Kız kardeşi kraliçe olan Kim Shin başarılı ve çok sevilen bir generaldir. Ülkesi için senelerce savaşan ve krala sonuna kadar sadık olan Kim Shin Kralın güçlenmesini istememesi sebebi ile vatan haini ilan edilir önce kardeşi, bütün ailesi ve en son kendisi kralın kılıcı ile öldürülür. Gizemli ve özgür bir karakteri olan Goblin sevdiği herkesin ölümünü görmüştür.


Ji Eun-Tak: Küçük yaşta annesini kaybederek teyzesi ile yaşamak zorunda kalan Ji Eun-Tak bir lise öğrencisidir. Teyzesi ve teyzesinin çocukları ile anlaşamamakta ve yarı zamanlı bir işte çalışmaktadır. Onun kimseye söyleyemediği bir sırrı vardır. Zor zamanlar geçirse bile güçlü kalmayı başarabilen Ji Eun-Tak hayaletleri görebilmektedir. Bu yüzden hiç arkadaşı yoktur.Kendi doğum gününde ölen annesini unutamamaktadır.

Wang Yeo: Dizide hafızası silinerek ölüm meleği olarak görevlendirilen bir varlıktır. Azrail olarak görevlendirilenler önceki hayatlarında büyük bir kötülük yaptıkları için hafızaları silinerek bu göreve verilmektedir. Goblin ile aynı evi paylaşmak zorunda kalır. Bir gün yolda bir bayanla tanışır ve hayatı değişir.

Kim Sun(Sunny): Hayatının aşkını bekleyen oldukça güzel ve cana yakın Sunny tavuk restoranı sahibidir. Bir gün Azrail ile karşılaşır ve ona aşık olur. Bu genç adamı ne zaman görse sebepsizce gözleri dolmaktadır.

Goblin Dizisinin Konusu

Kim Shin seneler önce krallığı koruyan bir generaldir ve kız kardeşi de kralla evlidir. Başarılı ve sadık general halk tarafından da çok sevilmektedir. Genç kral generalin daha fazla güçlenmesini istemez ve bir sebep bularak onu vatan haini ilan ederek bütün ailesiyle beraber öldürür. Kralın kendisine verdiği kılıçla öldürülen general yıllar sonra Tanrının bir hediyesi olarak uyanır ve artık ölümsüzdür. Sevdiklerinin ölümünü gören Goblin 1000 yıldır yaşamaktadır ve artık huzur içinde ölmek istemektedir. Bunun ise bir tek yolu vardır. Kalbinde saplı duran kılıcı çıkartacak bir Goblin gelini. Kılıcı çıkartacak Goblin gelinini yıllarca arayan Kim Shin’in bir gün karşısına annesini küçük yaşta kaybetmiş Jin Eun-Tak çıkar. Lise öğrencisi olan Jin Eun-Tak yarı zamanlı bir işte çalışmakta ve hayaletleri görebilmektedir. Azrail ise önceki hayatındaki kötülüğünün cezası olarak bir ölüm meleği olmakla cezalandırılmıştır. Azraillerin hafızaları silindiği için kim olduğunu hatırlamamaktadır. Bir sebepten ötürü Goblin ile beraber yaşamak zorunda kalacak ve onunla aralarındaki çekişme çok komik bir hal alacaktır. Azrail bir gün Sunny adında oldukça güzel ve cana yakın bir kadınla tanışır. Sunny bir tavuk restoranı sahibidir ve hayatının aşkını beklemektedir. Anlam veremediği bir şekilde Azrail’den hoşlanmaya başlar. İzlemek isteyenler için bu kadar anlatım yeter sanırım. Konusu, oyuncuları ve müzikleri ile güldüren, ağlatan harika bir fantastik film izlemek isteyenlere bu diziyi şiddetle öneriyorum kaçırmayın.

Goblin Dizisini Neden İzlemelisiniz?

  • Dizide komedi unsurları çok güzel işlenmiş. Goblin ve ölüm meleği arasındaki komik diyaloglara bayılacaksınız.
  • Oyuncular rollerinin tam hakkını vererek bize bütün duyguları yaşatmayı başarıyorlar.
  • Dizi sonuna kadar sıkmadan akıcı bir şekilde ilerleyerek bizi bazı yerlerde ters köşe yaparak şaşırtmayı başarıyor.
  • Sürekli aynı tarz dizilerden sıkılıp değişik tarzda orijinal ve sıra dışı dizi arayanlar için harika bir seçenek olabilir.
  • Son bölümlerde duygusallığın artışı sebebiyle lütfen mendillerinizi yanınızda bulundurun..

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.