Yorumları

Joker Makyajı | Joker Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

07.12.2020
117
Joker Makyajı | Joker Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Joker makyajı cadılar bayramının en popüler makyajlarından bir tanesidir. Joker makyajı yapabilmek için öncelikle bu makyaj nasıl yapılır öğrenmeniz gerekir. Çizgi roman dünyasının en sevilen kötü karakterlerinden olan Joker karakterini yüzünüze yansıtabilmek için yazımızı okumalısınız. Çizgi roman tarihinin en çılgın ve eğlenceli suçlularından bir tanesi olan joker kendisine has karakteristik özellikleri ile birçok çizgi roman severi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır.

Bu karakter üzerine çekilmiş birçok animasyon filmi ve karakterin başrolde olduğu birçok sinema filmi vardır. Joker denilince akla ilk olarak kendine özel yeşil renk saçları, bu saçlardan yüzüne düşen birkaç tutam ve bitmek bilmeyen kahkahaları gelir. Joker kimliğine bürünmeye karar verenlerin parlak renkli şık takım elbiseler tercih etmesi gerekir. kıyafet makyajla tamamlamak içinse sizler için hazırladığımız joker makyajı yazımızı okumanız gerekir.

Joker Makyajı Nasıl Yapılır?

Joker makyajı yapmak için sizler için hazırladığımız joker makyaj adımlarını sırası ile takip etmeniz gerekir. Joker makyajı cadılar bayramı ya da bir kostümlü parti içerisinde tercih edilen en kolay makyajlardan bir tanesidir.

Joker karakterine bürünmek için joker makyajını yüzünüze iyi şekilde yansıtmanız gerekir. Bu makyajı yapabilmek için sırası ile şu adımları uygulamanız gerekir;

 • Joker makyajı yapabilmek için ilk olarak saçlarınızı toplayın.
 • Saçlarınızı topladıktan sonra bir saç bandı ile saçınızın yüzünüze düşecek küçük parçalarını engelleyin.
 • Bu işlem saçlarınızın yüzünüze süreceğiniz boyadan etkilenmemesi için son derece önemlidir.
 • Bu işlem sonrasında makyaj süngerinize beyaz fondöten alırsınız. Süngere aldığınız bu fondöteni gözler hariç tüm yüzünüze sürmelisiniz.
 • Fondöteni kulaklarınıza da sürdükten sonra boğazınıza doğru da bu fondöteni sürmeniz gerekir.
 • Daha sonrasında beyaz rengine göre daha hafif bir pudra ile bu fondöteni sabitlemiş olursunuz.
 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra siyah ya da koyu gri renklerini kullanarak göz kapaklarınızı belirleyebilirsiniz.
 • Bunun için yeni bir sünger alarak süngere siyah ve gri renklerini birbiri ile karıştırmanız gerekir.
 • Daha sonrasında ise bu süngerdeki renkleri kaşlarınızın altına doğru yayarak karıştırın.
 • Siyah kalem ile göz dibinize keskin bir çizgi çekin.
 • Bu işlemden sonra siyah ve gri farı tekrar birbirine karıştırın ve kontür olarak yanaklarınıza uygulayın.
 • Daha sonrasında uyguladığınız bu kontürü temiz bir sünger yardımı ile dağıtın ve hafifletin.
 • Makyajınızın son kısmında ruj vardır.
 • Kırmızı bir ruju dudaklarınıza düzgün bir şekilde sürün.
 • Daha sonrasında temiz bir sünger alarak sürdüğünüz kırmızı ruju kulağınıza yarım parmak kalana kadar dağıtın.
 • Daha sonrasında gözünüz için kullandığınız süngeri alarak süngerde kalan siyahlıklar ile alnınız ve yanaklarınıza hafif kırışıklıklar yapın.
 • Bu işlemler bittikten sonra saçınıza yeşil sprey püskürtün.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra joker makyajını sorunsuz şekilde yüzünüze yansıtmış olursunuz. Joker makyajı yapmak için yukarıdaki maddelerde verilen adımları sırası ile uygulamanız son derece önemlidir. Bu makyaj adımlarını takip ederek joker makyajını tamamlayabilirsiniz.

Joker makyajı kostüm partilerinde ve cadılar bayramı partilerinde sıkça tercih edilen makyajlardan bir tanesidir. Bu makyajı yapmak isteyenlerin makyaj için kullanılacak olan malzemeleri öğrenmesi gerekir.

Bu şekilde joker makyajını sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Joker makyajı nasıl yapılır? En çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Joker makyajı yapabilmek için yukarıda yer alan adımları sırası ile uygulamanız gerekir.

Joker Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Joker makyajı ile ilgili olarak akıllarda birçok soru işareti vardır. Bunlardan bir tanesi de joker makyajının ne zaman yapılacağıdır. Joker makyajı tabi ki günlük olarak evden çıkarken yapabileceğiniz bir makyaj değildir. Bu yüzden bu makyajı yapmak için cadılar bayramı ya da kostümlü parti gibi özel davetlere girmeniz gerekir. Joker makyajı hangi günlerde yapılır? Bu makyajı yapabilmek için yukarıda belirttiğimiz gibi bazı özel günler olması gerekir.


Joker makyajını yukarıda yer alan adımları takip ederek sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Bu makyaj sonrasında joker kılığına tamamen bürünebilmek için joker kıyafetlerini giymeniz gerekir. Joker kıyafetleri genel olarak takım elbise tarzındadır. Ancak takım elbise deyip geçmeyin. Jokerin takım elbiseleri parlak kumaştan yapılır ve her zaman ilgi çekici renklerdedir.

Joker Makyajı İpuçları

Joker makyajı yapmak için takip etmeniz gereken bazı ipuçları vardır. Bunları takip ederek joker makyajınızı sorunsuz olarak tamamlama imkanına sahip olursunuz. Joker makyajı yapabilmek için renk tonunuzun beyaz olması oldukça önemlidir.

Joker kılığına girmek için yapılan makyajın en önemli noktalarından bir tanesi de dudaklardır. Dudaklarınız için kırmızı bir ruj kullanmalı ve bu rujunuzu dağıtmalısınız. Bu şekilde sorunsuz olarak joker makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Joker makyajı oldukça sık tercih edilen makyaj çeşitlerinden bir tanesidir. Bu makyajı yapabilmek için yukarıdaki başlıklarda anlattığımız adımları sırası ile takip etmeniz gerekir. Bu şekilde joker makyajınızı sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz. Joker makyajı ipuçları takip ederek makyajınızı istediğiniz şekilde sonuçlandırma imkanına sahip olursunuz.

Joker Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Joker makyajı yapabilmek için gerekli olan makyaj malzemelerini toplamanız gerekir. Bu şekilde joker makyajı için gerekli malzemeleri topladıktan sonra sorunsuz olarak joker makyajını yüzünüze yansıtabilirsiniz. Joker makyajında gerekli makyaj malzemeleri şu şekildedir;

 • Yeşil saç spreyi
 • Makyaj süngerleri
 • Siyah kalem
 • Eyeliner
 • Siyah – gri göz farı
 • Pembe ve beyaz toz
 • Kırmızı ruj
 • Beyaz vakıf

Bu maddelerde yer alan malzemeleri topladıktan sonra joker makyajına başlayabilirsiniz. Joker makyajı için gerekli olan malzemeler ile joker makyajınızı yüzünüze yansıtabilirsiniz. Joker makyajı kostümlü partiler içerisinde en çok tercih edilen makyaj çeşitlerinin başında gelir.

Abartılı Joker Makyajı

Abartılı joker makyajı yapabilmek için kırmızı ruju arttırabilirsiniz. Joker makyajının en büyük püf noktalarından bir tanesi de kırmızı rujdur. Bu nedenle de makyajınızda mutlaka kırmızı ruju dağıtmaya özen göstermeniz gerekir.

Joker makyajı yaparak davet edildiğiniz kostümlü partilere ya da cadılar bayramı için düzenlenen partilere katılabilirsiniz. Abartılı olarak joker karakteri makyajı yapmak için gözlerinizde kullandığınız siyahlıkları arttırabilirsiniz.

Joker makyajı yapabilmek için bu makyaj için kullanılan malzemeleri toplamanız gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak makyajınızı tamamlama imkanına sahip olabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Joker Makyajı

Yüz şeklinize göre joker makyajı yapabilmek için yüz şeklinizi bilmeniz son derece önemlidir. Yüz şeklinize yuvarlak, kare ya da uzun olabilir. Yüz şeklinizi bildikten sonra istediğiniz makyajı sorunsuz olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Joker makyajı yapmak için joker makyajı sırasında kullanılan malzemeleri bir araya girmeniz gerekir. Bu şekilde yüz şeklinize göre makyajı yüzünüze uygulayabilirsiniz.  Bu makyaj için vakıf ve göz farı oldukça önemlidir. Bu makyaj sırasında makyaj süngerlerini etkili bir şekilde kullanmanız son derece önemlidir.

Joker Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Joker makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler eksiksiz olarak bu yazımız içerisinde sizlere aktarılmıştır. Yazımızı okuduktan sonra joker makyajı yapabilirsiniz. Bu makyaj için gerekli olan malzemeleri toplamanız gerekir.

Bu makyajı yaptıktan sonra girdiğiniz partide tüm gözler sizde olacak. Joker makyajı en trend makyaj çeşitlerinden bir tanesidir. Bu makyajı yapabilmek için ilk olarak gerekli malzemeleri toplamalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.