Yorumları

Gelin Makyajı 2021 | Gelin Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

07.12.2020
93
Gelin Makyajı 2021 | Gelin Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Gelin Makyajı nedir, gelin makyajı nasıl yapılır kimler gelin makyajı yapabilir? Gibi soruların cevaplarına bu yazımız sayesinde kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Gelin makyajı yapmak oldukça önemlidir. Bir gelin olarak en önemli gününüze yüzünüze en uygun makyaj ile çıkmak istemeniz kadar doğal bir şey yoktur. Gelin makyajı yaparken yüz tipiniz, cilt tipiniz, saç renginiz ve ten renginiz oldukça önemlidir. Birçok gelin bu özel gününde gözden kaçırdığı küçük ayrıntılar nedeni ile mağdur oluyor. Bu durumu engelleyebilmek için gelin makyajını bütün detayları ile öğrenmeniz son derece önemlidir.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin makyajı yapmak için önemli olan bir çok malzeme vardır. Gelin makyajı yapmak için bu malzemeleri kullanmadan önce yüz şeklinizi ve cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Bu şekilde en doğru gelin makyajını yapabilirsiniz.

Gelin makyajı yapmak için renk seçimi oldukça önemlidir. Gelinliğinizin tarzına uygun şekilde makyaj yapmanız gerekir. Bu şekilde makyajınız sırasında herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Gelin makyajında en önemli şey size yakışan rengi önceden keşfetmektir. Bu şekilde kendinize yakışan rengi kullanarak gelinliğinize uygun bir tarzda gelin makyajı yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Makyaj sırasında güzelliğinizi kapatmayacak aksine açığa çıkartacak makyaj tonlarını tercih etmeniz gerekir. Bu şekilde gelin makyajınız istediğiniz sonucu verir. Gelinlik ile kullanacağınız rujun makyajınıza ve cilt tonunuza uygun olması da son derece önemlidir. Gelin makyajı nasıl yapılır;

 • Gelin makyajının porselen olması gibi bir kural yoktur. Bu nedenle de mutlaka porselen makyaj yapmanız gerekmez. Kendinize en uygun tarzdaki gelin makyajını yapabilirsiniz.
 • Porselen makyajın tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi ciltteki pürüz ve yara izlerini yok etmesidir.
 • Porselen makyaj cilde kusursuz bir görünüm verir. Bunun için de birçok gelin tarafından tercih edilir.
 • Cildinizde herhangi bir sorun yoksa porselen makyaj yerine su bazlı makyaj tercih edebilirsiniz.
 • Su bazlı makyajın porselen makyaja göre farkı daha rahat ve nefes alan bir makyaj tipi olmasıdır.
 • Porselen ağır bir makyaj değildir. yüzde ağırlık yapmaz ancak su bazlı makyaja göre daha yoğundur ve cildin nefes alması su bazlı makyaja göre daha zordur.
 • Her iki makyaj türü de uzun süre kalıcıdır ve bu makyajlar suya dayanıklıdır.
 • Sıcaktan, terlemekten ya da ağlamaktan korkmanız gerekmez. Makyaj suya dayanıklı olduğu için herhangi bir şekilde makyajınızın akması sorunu ile karşılaşmazsınız.
 • Gelin makyajının hangi renkte olması gerektiği en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir.
 • Gelin makyajı yaparken ten ve göz rengi önemlidir.
 • Gelin makyajının yapaylıktan uzak olması ve doğal olması sizin daha güzel bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur.
 • Gelin makyajı yapmak için kullanılan makyaj malzemeleri de oldukça önemlidir.

Gelin Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Gelin makyajı hangi günlerde yapılır? Gelin makyajı adından da anlaşılacağı üzere düğün gününde yapılan bir makyajdır. Kendi düğününüzde gelinliğiniz ile uyumlu bir makyaj yapmak istiyorsanız yüz tipinizi ve cilt tonunuzu bilmeniz gerekir.

Bu şekilde gelin makyajı yüzünüze tam oturur ve istediğiniz görünüme kavuşursunuz. Makyaj sırasında göz rengi, saç rengi ve cilt tonunuz oldukça önemlidir. Gelin makyajının tüm gün kalıcı olması son derece önemlidir.

Gelinlerin en telaşlı ve mutlu günü olan düğün gününüzde makyaj tazelemeye fırsatınız olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Düğün gününüzde fırsat bulup aynaya bile bakamayacaksınız. Bu nedenle de gelin makyajınızın akmayacak şekilde yapılması son derece önemlidir. Gelin makyajı yapmak demek sadece düğün gününde yapılan bir makyaj anlamını taşır.


Gelin Makyajı İpuçları

Gelin makyajı yapmak için bazı önemli ipuçları vardır. Bu ipuçlarını takip ederek gelin makyajı yapabilirsiniz. Gelin makyajı ipuçları sayesinde gelin makyajınızı istediğiniz gibi yapma imkanına sahip olursunuz. Gelin makyajı ipuçları şu şekildedir;

 • Makyajınızı cilt tipinize göre seçin.
 • Makyaj öncesinde mutlaka baz kullanmalısınız.
 • Makyajınızı yapmadan önce cilt renk tonu, tipi, saç rengi ve göz renginizi öğrenmeniz gerekir.
 • Makyajınızda gözünüzün mü yoksa dudağınızın mı öne çıkacağını seçin.
 • Gözlerinizin öne çıkmasını istiyorsanız far, maskara ve eyeliner kullanmalısınız.
 • Eğer dudaklarınızın öne çıkmasını istiyorsanız cilt tipinize uygun renkte bir ruj seçmeli ve bu ruj ile makyajınızı patlatmalısınız.
 • Gelin makyajınızı porselen ya da su bazlı tercih edebilirsiniz.
 • Cildinizde leke ya da yara izi varsa yüzünüzün pürüzsüz görünmesi için porselen makyaj tercih edebilirsiniz.
 • Su bazlı makyaj cildinizin nefes almasını sağlayan bir makyajdır. Bu makyaj da tıpkı porselen makyaj gibi uzun süre dayanır ve suya dayanıklıdır.

Gelin Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Gelin makyajında hangi makyaj malzemelerinin gerekli olduğu oldukça merak edilir. Gelin makyajı yapabilmek için ilk olarak kendi cilt ve yüz tipiniz hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak gelin makyajınızı oluşturabilirsiniz.

Gelin makyajı yapmak için öncelikle makyajınızın türünü belirlemeniz gerekir. Makyaj türünü belirledikten sonra bu türe en uygun olan makyaj için gerekli olan malzemeleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Gelin makyajının türüne göre makyajda kullanacağınız malzemeler de değişim gösterir. Gelin makyajı yapmak için öncelikle makyajın türünü belirlemeniz gerekir. Makyaj türünü belirledikten sonra sorunsuz olarak makyajınıza başlayabilirsiniz.

Gelin makyajında göz, saç ve ten rengi son derece önemlidir. Makyajda kullanılacak olan renk tonları bunlara göre değişim gösterir. Gelin makyajında gerekli makyaj malzemeleri de yapılacak olan makyaja göre değişim gösterir.

Abartılı Gelin Makyajı

Her gelinin tarzı başkadır. Gelinler kendi tarzlarını düğün günlerinde tercih ettikleri makyaj ile yansıtırlar. Gelin makyajınsa sadeliği seçenler kadar abartılı gelin makyajı tercih eden gelinler de vardır. Abartılı gelin makyajı yapabilmek için de gelinin yüz tipi ve ten rengi oldukça önemlidir.

Gelin makyajı yapmak bir tuvali boyamak gibidir. Doğru ve uygun renkleri birbiri ile kombine etmeniz ve bu şekilde makyajınızı başlatmanız gerekir. Abartılı gelin makyajı eski dönemlerde sıkça tercih edilmesine rağmen son dönemde gelinler tercihlerini sadelikten yana kullanırlar.

Yüz Şekline Göre Gelin Makyajı

yüz şeklinin belirlenmesi makyaj için oldukça önemlidir. Bunun nedeni makyajın yüzünüzü olduğundan büyük, kareli, geniş ya da daha farklı göstermemesidir. Makyaj yüzdeki kusurları örtmek ve gölgelendirme çalışmaları ile göz, dudak, burun, çene, elmacık kemiği gibi yüzü bir araya getiren parçaların daha büyük, daha küçük ya da daha orantılı hale getirilmesini sağlamaktır. Bu nedenle de yüz şekline göre gelin makyajı seçmeniz gerekir. Makyajınızı bu şekilde oluşturarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Gelin Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Gelin makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında cilt tonunuz ve yüz şekliniz vardır. Bunlar dışında makyajınızı göz renginiz, saç renginiz de oldukça etkiler. Gelin makyajınızı oluşturmak için önemsiz olarak görülen bütün detaylar aslında oldukça önemlidir.

Gelin makyajı düğün gününüzde sizi ışıl ışıl göstermek ve yüzünüzde gördüğünüz kusurları, kapatmak istediğiniz lekeleri yok etmek için yapılır. Bu nedenle de gelin makyajı oldukça önemlidir. Bu makyajı yapmak için birbiri ile uyumlu olan renk tonları tercih edilir ve karmaşık bir görüntü oluşturmamaya özen gösterilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.