Yorumları

Düşük Göz Kapağı Makyajı | Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

08.12.2020
80
Düşük Göz Kapağı Makyajı | Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Düşük göz kapağı demek, kaşın altında bulunan derinin göz kapağını örtmesi demektir. Göz kapağı düşük olan kişilerin en büyük problemlerinden bir tanesi, yapılan göz makyajının kendini göstermemesidir. Eğer siz de göz kapağınızın düşük olmasından müzdaripseniz bu yazımızda vereceğimiz basit tüyolarla göz kapaklarınızın daha kalkık bir görünümde olmasını sağlayabilirsiniz. Düşük göz kapağı makyajı ile göz kapaklarınız hem daha açık hem de daha açık görünecektir.

Düşük Göz Kapağı Makyajı Nasıl Yapılır?

Düşük göz kapağı makyajı nasıl yapılır merak edenler için birçok önerimiz var. Düşük göz kapağı makyajı yaparken daha kalkık bir göz kapağı için özellikle kirpiklerin hacimlendirilmesi çok önemlidir. Doğru maskara kullanımı ile kirpiklere hacim verilerek göz kapaklarının düşüklüğü kapatılabilir. Maskaranın kirpikleri hem uzatıp hem de kıvırıcı etkiye sahip olanından seçilmesi doğru bir tercih olacaktır. Maskara ile kirpikler kıvrılamadığında kaliteli bir kirpik kıvırıcı kullanılarak etkili bir görünüm elde edilebilir. Bu şekilde hem kıvrımlı hem uzun kirpikler ile gözler olduğundan daha yukarıda bir görünüme kavuşacaktır. Maskara kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise kirpiklerin uç kısımlarına yoğunluk verilmesidir. Bu şekilde kirpikler daha uzun görünecektir. Kaliteli ve topaklanmayan bir maskara seçilerek iki kat uygulama yapıldığında daha da uzun bir görünüm oluşacaktır. Düşük göz kapağı makyajı yaparken daha dumanlı bir bakış elde etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da göz kapağın katlandığı bölgenin tam olarak gölgelendirilmesi gerekir. Bunun için daha çok mat renkler tercih edilmedidir. Özellikle toprak tonları ile göz kapağının katlanma kısımlarında gölgelendirme yapılabilir. Eğer renkli gözlü iseniz düşük göz kapağı makyajı yaparken göz rengine uygun mat bir far kullanabilirsiniz. Far alt kirpiklerin dip kısımlarına uygulanmalıdır. Aynı zamanda gözün dış kısmına doğru kalınlaştırarak uygulandığında göz kapağının düşüklüğü kapanacak, daha yukarıda bir görünüm elde edilecektir.

Düşük Göz Kapağı Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Düşük göz kapağı makyajı hangi günlerde yapılır, nasıl yapılır gibi sorular düşük göz kapağına sahip birçok kadın tarafından en çok araştırılan konulardandır. Düşük göz kapağı makyajı her gün her durum için yapılabilir. Gidilecek yere, ortama uygun olarak istenilen her zaman yapılabilir. Gerek evde, gerek iş yerinde, gerekse düğünlerde her ortama uygun olarak uygulanır. Hangi ortama gitmek için hazırlanırsanız hazırlanın düşük göz kapağı makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey aydınlık bir görüntü oluşturulmaktır. Çünkü düşük olan göz kapaklarında direkt olarak koyu renk uygulandığında daha küçük gözler ve karanlık bir görünüm oluşur.  Bu sebeple aydınlatma amaçlı açık renk far sürülerek üzerine renklendirme yapılmalıdır.

Düşük Göz Kapağı Makyajı İpuçları

Düşük göz kapağı makyajı ipuçları vermeden olmaz. göz kapaklarının düşüklüğünü gizlemek ve kalkık bir görünüm elde etmek için vereceğimiz birkaç basit ipucu ile oldukça hoş görünebilirsiniz. Göz kapağı düşük olduğu için mutlaka aydınlık gösterecek açık renk bir far uygulaması yapılmalıdır. Özellikle nude tunlarında bir aydınlatıcı ile canlı bir bakış elde edilebilir. Bu durumda beyaz ya da beyaza yakın bir renk uygulanmalıdır. Beyaz renkli aydınlatıcı far uygulandıktan sonra palet üzerindeki en koyu renk ya da giyiminize uyacak en koyu renk ile devam etmelisiniz.  Göz kapağınızın köşe kısmına yukarıya doğru uygulayacağınız gölgelendirme ile hem göz kapağının düşüklüğü belli olmayacak hem de makyaj belirgin olacaktır. Sonrasında ise doğru bir eyeliner uygulaması yapılmalıdır. Düşük göz kapağı makyajı sırasında eyeliner uygularken tek çizgi şekline uygulama yapılmalı ve kuyruk kısmına önem verilmelidir. Tam olarak kirpik dibine uygulama yapılmalı ve eyelinerın kuyruğu yukarıya doğru çekilmelidir. Bu şekilde hem göz kapağının düşüklüğü kapanmış olacak hem de kedi gözü gibi çekik göz görünümü olacaktır.


Düşük Göz Kapağı Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Düşük göz kapağı makyajında gerekli makyaj malzemeleri arasında hacim veren ve uzatıcı bir etkiye sahip olan kaliteli bir maskara yer alır. Aynı zamanda içerisinde mutlaka beyaz renk olan aydınlatıcı bir far gereklidir. Kullanılmak istenen renge göre birden çok renk bulunan far paleti ile birlikte uygun renkte bir göz kalemi de mutlaka olmalıdır. Göz farı haricinde kullanılacak eyeliner ile son dokunuşlar yapılır. Kullanımı kolay bir kalem eyeliner ya da fırça eyeliner tercih edilebilir. Fırça eyeliner kullanımı sırasında zorlananlar ve tek hamlede uygulayamayanlar için dipliner da kullanılabilir. Eğer gözleriniz mavi ise pembe ya da mavi renklerdeki far kullanmalısınız. Kahverengi gözlüler için düşük göz kapağı makyajı yaparken bordo renkli far kullanıldığında göz kapağı daha kalkık görünecektir. Ela gözlü kadınlar için ise toprak tonlarının kullanıldığı far ile uygulanan gölgelendirmeler ile daha belirgin ve canlı bir düşük göz kapağı makyajı yapılabilir.

Abartılı Düşük Göz Kapağı Makyajı

Abartılı düşük göz kapağı makyajı demek kullanılan malzemelerin çok koyu renklerde ya da parıltılı olarak kullanılması demektir. Eğer bir düğüne ya da bir partiye gidecekseniz günlük makyajı biraz daha ileri boyuta taşımak isteyebilirsiniz. günlük olarak kullanamayacağınız pırıltılar ile birlikte uzun takma kirpik kullanarak çarpıcı bakışlar elde edilebilir. Düşük göz kapağı makyajı yaparken abartılı olmasını istiyorsanız aydınlatıcı uygulandıktan sonra kıyafet rengine uygun ışıltılı göz farını yine gözlerin köşelerinden yukarıya doğru çekerek uygulayabilirsiniz. Alt kirpik diplerine de uygulanan farın üzerine kirpik diplerini belirginleştirmek için siyah göz kalemi kullanılır. Düşük göz kapağı makyajı uygularken eyelinerın kuyruk kısmı normalden daha uzun çekildiği zaman gece makyajına daha uygun olacaktır. Uzun, kıvrık ve yoğun olarak yapılmış takma kirpikler de kullanıldığında göz kapağı hem düşük durmayacak hem de abartılı bir düğün ya da parti makyajı tamamlanmış olacaktır.

Yüz Şekline Göre Düşük Göz Kapağı Makyajı

Yüz şekline göre düşük göz kapağı makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Eğer düşük göz kapağına sahipseniz kaş şekliniz göz kapağınıza yapacağınız makyajın görünümünü oldukça etkileyecektir. Kaş yapınız kalkık ya da kavisli değilse kalkık bir görünüm sağlayacak uygulamalar yapmalısınız. Düşük göz kapağ makyajı yaparken yüz şeklinizi iyi tanıyor olmanız başarılı bir sonuç almak için oldukça önemlidir. Oval bir yüz yapısına sahipseniz düşük göz kapağı makyajı yaparken gözler özellikle vurgulanmalıdır. Kare yüz tipine sahip kadınlar da simetrik bir yüz yapısına sahiptirler. Bu sebeple gözler vurgulanmalıdır. Düşük göz kapakları yukarıya doğru uygulanan far ve eyeliner ile çekik göz görünümü oluşturulabilir.

Düşük Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

düşük göz makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında en önemli şey, yüz tipinizi ve kaş yapınızı anlamanızdır. Kendinize en uygun makyajı yaparken yüzünüzde hangi kısmın ön plana çıkartmanız gerektiğini bilmeniz çok önemlidir. Özellikle düşük göz kapağı makyajı yaparken göz kapağının düşüklüğünün doğru şekilde yapılan uygulamalarla kapatılması mümkündür. Makyaj yaptıkça, deneme yanılma yöntemi ile de kendinize en uygun makyaj stilinizi yaratabilirsiniz. Sizi en çok mutlu edecek ve güzel hissettirecek makyaj tekniklerini kendinize özel olarak üretebilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.