Yorumları

Kore Makyajı | Kore Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
27
Kore Makyajı | Kore Makyajı Nasıl Yapılır?

Trendler arasında yer alan Kore makyajı, sağlıklı bir cilt görünümü için mükemmel önerilerimiz arasında. Işıltılı ve aydınlık bir cilde sahip olmak istiyorsanız, yapıyı gayet kolay olan makyaj tekniklerimizi ve önerilerimizi not alabilirsiniz.

Kore Makyajı Nasıl Yapılır?

Korelilerin makyaj rutinleri, ilk bakışta çok zor görünse de aslında düzenli makyaj yapanlar için oldukça kolay olacaktır. Cilt tonunuza göre seçeceğiniz ürünleri iyi ayarlamanız ve ışıltılı görünüm kazandırmanız için ‘’Ulzzang’’ güzel yüz tekniğini hemen uygulayabilirsiniz. K-pop kültürünün bir ürünü olan büyük gözler, küçük dudaklar ve küçük burun vurgusu ile beyaz ten ışıltısını yapmak aslında çok kolay.

Kore makyajı nasıl yapılır; Esas hedefimiz ışıltılı bir cilt tonuna sahip olmaktır. Bunun için ilk hedefiniz cilt bakımınızı sağlıklı tutmak olacak, cildinizi temizledikten sonra sim içermeyen doğal ışıltılı kapatıcılar kullanmalısınız. Cam gibi görünmesi için kapatıcıyla yüzünüzü tamamen kapladıktan sonra aydınlatıcı ile doğal bir ışıltı vermeniz gerekmektedir. Nemli bir kapatıcı kullanmanız da oldukça önemli, bu sayede hem cildinizin parlamasını hem de pütür pütür bir görünüme sahip olmamasını sağlarsınız.

Fondöten ve aydınlatıcı kullandıktan sonra pudra ile sabitlemeyi unutmamalısınız. Cam gibi bir cilde sahip olmak için pudranın büyük bir rolü vardır. Sevilen Kore makyajı, mat bir pudra ile kapatılmalı ve cam görüntüsünün oluşması sağlanmalıdır. Aynı zamanda ışıltılı mikro kapsüller kullanırken, toz aydınlatıcı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu hem dağılımın daha güzel olmasını hem de pudranın aralara girmesini sağlayacak, cam görünümünün vurgulanmasını sağlayacaktır.

Kore Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Makyajınızı yaparken püf noktalara dikkat ederseniz, kalıcılığını artırabilir, şık ve modern görünümün yanına bir de yüzünüzün şekilli görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüzünüzün şekline göre cene, yanak ve gözlerinizin görünümünü vurgulamak da sizin maharetinize kalıyor tabi ki. Ama Kore makyajının  asıl amacının gözleri ve yanakları vurgulamak dudakları ise soluk ve ince göstermek olduğunu da unutmamalısınız.

Kore makyajı hangi günlerde yapılır; Sportif bir görünümü olduğu için günlük hayatta kullanabileceğiniz makyaj çeşididir. Cildinizin güzel görünmesini sağlayacak tüyolardan biri olarak, gündüz ve geceleri de kendinizi özel hissettiğiniz her an kullanabilirsiniz.

Kore Makyajı İpuçları

Kore makyajı ipuçları, cildinizin güzel ve cam gibi görünmesi için likit üzerine toz aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Yüzünüzün yüksek noktalarına aydınlatıcı kullanmalı, çökük kısımların vurgulanmasını sağlamalısınız. Cam gibi yansıma istiyorsanız, göz çukurlarınızın düz görünmesini, yanak ve çene gölgelerinizin yüzünüzün bütün şekliyle aynı oranda görünmesini sağlamalısınız. Yüz şeklinin vurgulanması, göz çukurlarının ve çene çukurunun üzerine aydınlatıcı sürmeli, iç kısımlara değil yanlara yaymalısınız. Likit, toz ve pudra makyaj malzemelerini kullanarak, yüzünüzün özel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir, ışıltılı mikro kapsüller kullanarak da cildinize istediğiniz cam görünümünü verebilirsiniz.

 Kore Makyajı’nda Gerekli Makyaj Malzemeleri

Gözlerin daha büyük görünmesini sağlamak için kullanılacak olan Kore Makyaj malzemeleri, sıradan makyaj ürünlerimizle neredeyse aynıdır. Fakat far ya da simli ürünlerden uzak durarak daha çok cilt tonuna uygun renkler seçilmesi tercih edilir. Soluk rengi vermek için aydınlatıcılar ve pudra yeterli olacak istediğiniz cam görünümünün oluşmasını sağlayacaktır. Bu yılın trend makyajını yapmak için püf noktaları takip ederek, yüzünüzün vurgularını kapatıp tamamen cam görünümüne sahip olacağınız özel teknikleri öğrenebilirsiniz.


Kore makyajı’nda gereli makyaj malzemeleri; üzgün ve masum bir görünüm yakalamak için her zaman soluk tonlar olmalıdır. Kapatıcı, toz aydınlatıcı, pudra yüzün tamamına yayılarak, aydınlatıcı çukur kısımların yan bölgelerine sürülerek cam görünümüne sahip olmanız sağlanacaktır. Daha sonra gözlerin büyük görünmesi için göz çerçevesine kahverengi epic lnk eyeliner sürebilirsiniz. Suya dayanıklı kaliteli makyaj ürünleri kullanırsanız, gözde akma ve pütürlük yapmayacaktır. İç ve dış kısmına süreceğiniz kahverengi tonlarında kalemle de masum bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cildinizi masum bir görünüme bürüyecek olan renk tonuyla birlikte göz çerçevesinde büyük bir çizgi çekmeniz gerekecektir.

Abartılı Kore Makyajı

Abartılı kore makyajı için yapmanız gereken aydınlatıcıyı daha yoğun kullanmak olabilir. Özel bir gece için kullanmak istediğiniz bir makyaj tekniğiyse, Koreli sanatçıların yaptığı gibi daha uzun kirpikler ve simli farlar kullanabilirsiniz. Göz ve dudakların vurgulanması gereken bu teknikte genellikle yapılan hatalardan biri dudakların büyütülmesidir. Ancak Kore makyajı asıl amacı yüzün cam gibi görünmesi ve gözlerin büyük bir masumluğa sahip olmasıdır. Bunu da göz çerçevesini geniş tutarak ve kirpiklerinizi daha uzun kullanarak yapabilirsiniz. Cildinizi bu derece soluk gösterecek olan bu makyaj tekniği için solukluğu artırarak yine göz çevresini genişletebilirsiniz.

Gözün çevresinde oluşturacağınız özel görünümle, yüzünüz küçük ve masum görünecek, gözleriniz ise iri bir şekil alacaktır. Abartılı bir kullanım için farınızı simli kullanabilir, saçınızı da topuz yapabilirsiniz. Kore Makyajı yüzünüzün ince ve sade görünümüne katkıda bulunacaktır. Masumluğunuzu artıracak pudrayı da yüzünüze yayarak cam görünümünün daha çarpıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Soluk ve beyaz tenli bir görünüm için yeterli olacaktır.

Yüz Şekline Göre Kore Makyajı

Yüz şekline göre kore makyajı, yüzünüzün yuvarlak, üçgen veya kare görünümünün farkı bir şekilde bürünmesini sağlar. Kore makyajı yüzünüzün ayasına göre fark yaratmayacak sadece tekniği düzgün kullanmanız gerekecektir. Çenenin sivri bir görünüm kazanmasını amaçlayan bu makyaj tekniğinde çenenin genişse o bölgeye daha fazla aydınlatıcıyla ve pudrayla sivri bir görünüm kazandırmanız gerekecektir. Yuvarlak yüzler için aynı durum yanak kısmında geçerlidir. Yanak kısımları geniş olduğu için o bölgeye aydınlatıcı ve kapatıcıyla düz bir görünüm vermek gerekecektir.

Kore makyajı her yüz çeşidine yapılabilecek ince detaylara sahiptir. Tek yapmanız gereken yüzünüze düz bir ışık tutarak gölge yerlerin saptanmasını ve bu gölge alanların yüzünüzün bütün bölgesiyle aynı görüne sahip olmasını sağlamaktır. Kore makyajı için pudranın kullanımını da es geçmemeli o bölgede ayarında bir kullanım yapmalısınız. Yüzünüzün yuvarlaksa gözlerinizi daha çok vurgulamalı, burun ve çene kısmını oldukça küçük göstermeye çalışmalısınız. Saçlarınızı açık kullanarak yuvarlak yüz görünümünün de yan profilden de aynı görünmesini sağlayabilirsiniz. Üçgen dediğimiz yüz ayasına göre de klasik Kore makyajı uygulaması ideal olacaktır. Gözlerinizi iri göstermek çok kolay istediğiniz gibi görünebilir.

Kore Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kore makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında öncelikle cilt temizliğinin oldukça önemli olduğunu bilmelisiniz. Kore makyajı için suya dayanıklı göz makyaj ürünleri seçmeniz aynı zamanda yüzünüzün yağlı görünmemesi için yine su bazlı kapatıcılar tercih etmeniz gerekecektir. Yüzünüzün cam gibi görünmesi için su bazlı ürünler istediğiniz kıvamda yayılacak ve pütürlük yapmayacaktır. Göz makyajı için kullanacağınız eyelinerde olması gerektiği gibi su bazlı ve suya dayanıklı ürünler kullanmalısınız.

Yüz makyajınızı yapmadan önce yüzünüzü temizlemeli, sıkılaştırıcı bir tonikle yıkamalı ve ardından su bazlı bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirmelisiniz. Nemlendirici kremi sürdükten 5 ya da 10 dakika sonra kapatıcıyı sürmeniz, fondöten ve pudra ile birlikte yapacağınız uygulamaları kurumasını bekleyerek yapmalısınız. Özellikle aydınlatıcı sürerken yüzünüzdeki kapatıcının parlak görünümünün gitmesini beklemeniz gerekmektedir. Kore makyajı için püf noktalara dikkat ederek, güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.