Yorumları

Gece Makyajı | Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
26
Gece Makyajı | Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı dendiğinde akla ilk olarak onlar videosu renk ver gelir. Tüm kıyafetleri tüm tarzları uygun yapılabilen farklı makyaj teknikleri vardır bu teknikler ile kadın gecenin yıldızı olabilir.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj teknikleri uygulanarak hafızalarda iz bırakan bir gece makyajı nasıl yapılır gece makyajının püf noktaları nelerdir. Gündüz yapılan makyajdan gece makyajına ayıran en önemli fark, gece için yapılan makyajlar da kullanılan tonlar koyu olur ve simlerle kırmızı ruj ile hareketlendirilir. Odaklanmak istenen nokta belirlendikten sonra makyaja başlanır anca bu şekilde iş çok daha kolay bir şekilde istenen sonuca ulaşır. Son zamanlarda trend olan kontör tekniği gece yüzün kusursuz görünmesini ve ayrı bir çekicilik kazandırır. Ten rengine uyan fondöten ise yüzün her bölgesinde rahatlıkla uygulanabilir, burnun üst kısmına yanaklardan dudaklara kadar olan kısımlarına ve çene kısmına da bronzlaştırıcı pudra sürülür. Kaşların bitiş noktasına burun üzerine ve elmacık kemikleri ile kaşların birleşme noktasına da aydınlatıcı sürerek makyaj tamamlanır. Sade bir tarzdan hoşlanan kadınların tercihi genellikle nüde ruj olur. Bu sayede hem sade hem çekici hem de etkileyici görünüm sağlanır. Gece makyajını özetlemek gerekirse net bir kaş, dolgun dudaklar ile uzun ve yoğun kirpikler olarak tanımlanabilir. Göz rengini ortaya çıkarmak için buğulu göz makyajı ile etkileyici bakışlar sağlanabilir. Dumanlı göz makyajın da ise alt ve üst kirpikleri kalemini ile çevrelemek ve fırça ile dağılmasını sağlamak gerekir. Göz kapağına koyu tonlarda bir göz farı sürerek gözün katlandığı bölgeye bakır tonlu bir far sürmek renk geçişini sağlar ve son aşamada bakışlara anlam kazandıran maskara uygulanır.

Gece Makyajı Hangi Günlerde yapılır?

Gece makyajı yapabilmek için öncelikle özel bir görün beklenmesi gerekmez. Sevdiğinizle çıktığınız bir yemek,  İş yemeği, düğün, eğlence, parti kısacası gece makyajı yapmak için birçok neden vardır. Bundan dolayı gece makyajı hangi günlerde yapılır sorusunun cevabını aramak mantıklı değildir. Kadın kendini güzel hissetmek istediği an makyaj yapabilir, kadının makyaj yapabilmesi için bir nedene hiç gerek yoktur.

Gece Makyajı İpuçları

Klasik bir kırmızı ruj ile renklendirilen dudaklar makyajın odak noktasıdır. Aranan kaşlar sürülen bol maskara inek tamamlanan görünüm için hafif bir cilt makyajı yeterli olur. Kusursuzu arayanlar için gece makyajı ipuçları her zaman mutlaka vardır. Göz makyajını daha iddialı bir renk yaparak yüzü daha sade bir hale getirmek mümkün. Karıştırılan birkaç damla likit highlighter  ışıltılı bir cilt elde edilebilir. Yüzdeki yüksek bölgelere ve göz pınarlarına da aydınlatıcı uygulanarak daha ferah bir makyaj sağlanır. Hem allık hem de far için açık renkler tercih edilerek ciltteki hataları ortaya çıkması engellenebilir. Ayrıca far ve allığa uygun renkteki ruj sayesinde hit bir görünüm rahatlıkla elde edilebilir. Son trend olan bakışlar için likit ya da krem ürünlerdeki ışıltılı dozlar tam bir performans elde etmeye olanak sağlar. Bu makyajın nüde renkli mini dudaklarla daha dikkat çekici elde edilmesi sağlanabilir. Bir güçlü dudaklarını tamamlayıcısı eyeliner. Tercih edilen makyaj da bakışlar kullanılan eyeliner tekniği sayesinde günlerce konuşulabilir. Abartıdan uzak sade bir makyajdan yana olurlar istek öncelikle birbirine uyumlu açık tonlardaki renkleri tercih eder. Nötr bir göz makyajını Bronzer, parlatıcı anlık üçlüsü ile hareketlendirir dikten sonra göz pınarlarına ve elmacık kemiklerine ışıltı eklenebilir.  Bu teknik ile yapılan makyaj her türlü kıyafet ile rahatlıkla uyum sağlar ve kombine edilebilir.


Gece Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Güzelliğinizi ortaya çıkarmak ve dikkat çeken bir ifade yaratmak için öncelikle makyaj malzemelerini başvururuz. Makyaj malzemesi ile aynı işlemi yapmak asla söz konusu olmadığı gibi pek çok kadın bunun farkında değildir. Gece makyajında gerekli makyaj malzemeleri içinde kilit noktayı oluşturan fondötendir çoğu zaman kapatıcı olarak kullanılır. Ciltle uyumlu doğru fondöten makyaja doğallık katar aksi halde yapılan makyaj yapay bir görünüm elde etmekten öteye geçemez. Havalı gözlerin sırrı ise kesinlikle göz farıdır,  indirmek için kullanılan far çeşitli renklere sahiptir ve toz, likit ya da krem türleri vardır. Bakışların belirleyicisi eyeliner üst kirpik hattına uygulanır. Makyajın vazgeçilmez malzemelerinden biridir rimeldir, kirpikleri hacimli, kıvrık ve uzun gösterir ancak kirpikte uygularken dipten uca doğru sürülmesi gerekir. Cilde ihtiyaç duyduğu ışıltıyı kazandıran ürün ise aydınlatıcı vardır. Yüzde öne çıkması istenen bölgelerde uygulanır, bu bölgeler genellikle elmacık kemikleri, kaş altları, dudak üzeri, burun ucu ve şakaklardır. Sürekli bir bronz isteyenlerin ise vazgeçilmezi bronzerdir. Yapılan makyajı canlılık katacak olan malzemeler arasında ilk sırada allık yer alır.  Bir makyajın olmazsa olmazı en önemli tamamlayıcı rujlar. Sınırsız renk seçenekleri ile her kıyafete uyumlu rujlar dudakların daha olgun görünmesini sağlar.

Abartılı Gece Makyajı

Özel gecelerde tercih edilen makyaj çık görüntüyü destekler ancak abartılı gece makyajı yerine yüzün kusursuz görünmesini sağlayan sade bir makyaj her zaman için tercih edilir. Doğru kuaför ve doğru makyaj malzemesinin yanı sıra giyilecek kıyafetinde makyaj tekniği ile bağlantısı mutlaka vardır. Makyaj yaparken öncelikle kendi fikrinizin, tarzınızın ve stilinizin ön planda olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra seçilecek renk tonları sizin kişiliğinizi yansıtmalı.  Bundan dolayı abartılı makyajdan kaçınmak gerekir.

Yüz Şekline Göre Gece Makyajı

Çoğu kadının makyaj konusunda sınırı yoktur, kimisi yalnız bir rujla yetinirken kimisi ayna karşısında saatlerini harcar. Makyaj yaparken doğru olan yüz şekline göre yapılan makyaj seçimidir. Yüz şekline göre gece makyajı yaparken kullanılacak malzemeler birbirinden farklıdır. Oval yüz şekline sahip kadınların makyajı her zaman alışkın oldukları düzeyde gerçekleşir. Uzun yüz yapısına sahip kadınlar ise yüzü daha uzun gösterecek uygulamalardan kaçınmalı ve daha geniş görünmeyi sağlayacak uygulamalar yapmalı. Yuvarlak yüz yapısına sahip kadınlar her zaman daha genç gösterir ancak makyajı biraz keskinlik eklemek hoşluk katabilir. Kare yüz şekline sahip kadınların ise yapması gereken tek şey görünümlerini yumuşatmaktır. Bunun içinde ilk olarak şakaklarına ve çene bölgelerine kontör uygulamalılar.

Gece Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bütün bir gece hem doğal hem de göz alıcı görünmek mi istiyorsunuz o halde gece makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler hakkında detaylı bilgiye sahip olmamız lazım. Her şeyden önce özel gecelerde cildin sağlıklı görünmesi gerekir ondan dolayı gece makyajı yapmadan önce cilde bir maske uygulanabilir. Bu sayede yüzün daha canlı ve ölü derilerden arınmış, temiz ve pürüzsüz olması sağlanır. Ardından bakım yağı da kesinlikle uygulanmalı, birçok kadın allık sürme işini makyaj sonuna bırakır oysa gece makyajına allık sürüleri başlamak doğru olandır. Aynı anda birçok farklı noktanın belirgin görülmesi istenebilir ancak tek bir bölgeye odaklanmak daha doğal ve daha çekici bir görünüm kazandırır.  Odak noktasına karar verdikten sonra makyaj uygulanmaya başlanır göz makyajına ağırlık verilecekse dudaklara yalnızca parlaklık kazandırılabilir. Eğer dudaklar ön plana çıkacaksa makyajın ölçüsü kaçırılmamalı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.