Yorumları

Kırmızı Ruj Makyajı 2021 | Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

03.12.2020
111
Kırmızı Ruj Makyajı 2021 | Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Kırmızı ruj makyajı yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de kırmızı ruj ile hangi göz makyajını yapacaklarıdır. Kırmızı ruj ile makyajınızı sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz. Kırmızı ruj kadınlar olarak hepimizin zaafı olduğu konulardan bir tanesidir. Kırmızı ruj ile dudaklarınızı ön plana kolay şekilde çıkartabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajı yapmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız yazımızı okumalısınız.

Yazımızı okuduktan sonra kırmızı ruj makyajının nasıl yapılacağı bu ruja hangi göz makyajının yakışacağı ve daha birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajı yapmak için yazımızı okumalı ve burada anlattığımız makyaj adımlarını sırası ile takip etmeniz gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak kırmızı ruj makyajı için bilgi edinme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kırmızı Ruj Makyajı Nasıl Yapılır?

Kırmızı ruj oldukça sık tercih edilen makyaj ürünlerinden bir tanesidir. Bu makyaj ürününü tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Kırmızı rujun başrolde olduğu bir makyaj yapmak istiyorsanız göz makyajı olarak sade bir eyeliner tercih etmeniz gerekir.

Bu şekilde kırmızı ruj ile makyaj yapabilirsiniz. Kırmızı rujun etkileyici havasını daha da arttırabilmek için göz makyajınızda tercih ettiğiniz eyeliner için kuyruk yapmalısınız. Bu şekilde kırmızı ruj ile istediğiniz makyajı oluşturma imkanına sahip olabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajı nasıl yapılır? Bu makyajı yapmak için sırası ile şu adımları takip etmeniz gerekir;

 • Kırmızı ruj ile makyaj yapmak için ilk olarak cildinize baz uygulamanız gerekir.
 • Yüzünüze makyaj bazını sürdükten sonra cilt tonunuza uygun bir fondöten ya da bb krem tercih etmelisiniz.
 • Bu fondöteni uygun bir fırça ya da sünger yardımı ile yüzünüze sürdükten sonra göz makyajınıza geçmelisiniz.
 • Göz makyajınızı gerçekleştirmek için ilk olarak açık renkli bir far tercih etmeli ve bu farı fırçanıza alarak göz kapaklarınızın üzerine sürmelisiniz.
 • Daha sonrasında ince kuyruklu bir eyeliner çekin.
 • Eyeliner çektikten sonra ise kirpiklerinizi kıvırın.
 • Kirpiğinizi kıvırdıktan sonra maskara ile kirpiklerinizi hacimlendirin ve dolgun hale getirin.
 • Bu işlemden sonra aydınlatıcınızı fırçanıza alın.
 • Fırçanıza aldığınız aydınlatıcıyı elmacık kemiğinizin üzerine, dudak çizginizin üstüne ve T bölgenize sürün.
 • Aydınlatıcıyı sürdükten sonra kırmızı renkteki rujunuzu dudağınıza çerçeve dışına çıkmadan sürün.
 • Daha sonrasında hafif şeftali tonunda bir allık kullanın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra kırmızı ruj ile makyajınızı sorunsuz olarak tamamlamış olursunuz. Eyeliner ve kırmızı ruj uyumu yüzünüze kattığı feminen hava nedeni ile sıkça tercih edilir.

Göz yormadan ve gözdeki kırmızı ruj odağını dağıtmadan yapılan bu makyajı yapmak için yukarıda yer alan adımları sırası ile gerçekleştirmeniz gerekir. Kırmızı ruj oldukça çekici bir hava katar. Bu yüzden de kırmızı ruj oldukça sık tercih edilir.

Kırmızı ruj makyajı için eyeliner olmadan sade bir görünüm de seçebilirsiniz. Sadece kırmızı rujun ön planda olduğu bu makyajı yapabilmek için sırası ile şu adımları takip etmeniz gerekir;

 • Gün içerisinde yaptığınız makyajı kırmızı ruj ile tamamlayabilmek için ilk olarak cildinizi makyaja hazırlamalısınız.
 • Bunun için da makyaj bazı kullanmalısınız.
 • Bazı tüm yüzünüze sürdükten sonra cildinize uygun bir fondöten tercih edin ve fondöten fırçası ya da süngeri tercih ederek cildinize fondöteni sürün.
 • Göz makyajı yapmak için ışıltılı bir metalik renk kullanabilirsiniz. Bu şekilde gözünüzü boş bırakmamış olursunuz. ışıltılı metalik rengin altına çok hafif yine parıltılı bakır rengi geçebilirsiniz.
 • Bakır rengini oldukça az miktarda kullanmaya özen göstermeniz gerekir.
 • Bu göz makyajını tamamladıktan sonra aydınlatıcı ile yüzünüzün açığa çıkartmak istediğiniz noktalarını aydınlatmalısınız.
 • Daha sonrasında ise hafif bronz bir allık kullanarak elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartın.
 • Bu işlemden sonra kırmızı dudak kalemi ile dudağınızın çerçevesini belirleyin.
 • Çerçeveyi belirledikten sonra kırmızı ruj ile dudağınızın içini doldurun.

Kırmızı ruju bir gece makyajında kullanacaksanız bu ruju kullanırken gözlerinizde ağır makyaj yapmaktan çekinmeniz gerekmez. Çoğu zaman hem gözde hem de dudakta aynı anda ilgi çekici makyaj yapmaktan kaçınırız.

Ancak eğer bir gece davetine gidecekseniz siyah ya da kahverengi tonlarında dumanlı bir göz makyajı ile kırmızı ruj kullanabilirsiniz. Hem bu ikili birbirine oldukça yakışır.

Kırmızı Ruj Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Kırmızı ruj ile bir makyaj yapmak istiyorsanız herhangi bir özel günü beklemeniz gerekmez. İstediğiniz zaman kırmızı ruj kullanarak makyaj yapabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajı hangi günlerde yapılır? Kırmızı ruj makyajını istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Kırmızı ruj ile makyaj için göz makyajınıza da karar vermeniz gerekir. Günlük kırmızı ruj kullanımı için göz makyajında hafif bir makyaj tercih etmeniz gerekir. Gece için bir makyaj düşünüyorsanız buğulu göz makyajı ile kırmızı renk rujunuzu kullanabilirsiniz.

Kırmızı Ruj Makyajı İpuçları

Kırmızı ruj sürmek ve bu ruj ile kendi yüzünüze uygun bir makyaj yapabilmek için yazımızı okumanız gerekir. Kırmızı ruj makyajı ipuçları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizler için özel olarak hazırladığımız yazımızı okumanız gerekir.

Kırmızı ruj hem gündüz hem de gece kullanabileceğiniz bir makyaj ürünüdür. Kırmızı ruj ile makyaj yapmak için ipuçlarını takip etmeniz gerekir. Bu şekilde makyajınızı sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz.

Kırmızı ruj kullanarak makyajınızı tamamlamak için makyajınızı gece mi yoksa gündüz mü kullanacağınıza karar vermeli ve buna göre makyajınızı tamamlamanız gerekir. Yazımızdaki makyaj ipuçlarını takip ederek sorunsuz şekilde makyajınızı yüzünüze uygulayabilirsiniz.

En çok kullanılan makyaj malzemelerinden bir tanesi olan kırmızı ruju kullanabilmek için kullanacağınız kırmızı rengin tonunu seçmeniz gerekir. kırmızı tek bir renk değildir ve açık – koyu birçok tonu bulunur.

Kırmızı Ruj Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Kırmızı ruj makyajı yapabilmek için ilk olarak kendi cilt renginize uygun bir kırmızı renk tonu seçmeniz gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak kırmızı ruj makyajınızı yapabilirsiniz. Kırmızı ruj makyajında gerekli makyaj malzemeleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için yazımızı okumalısınız. Kırmızı ruj için gerekli olan tüm malzemeler yazımızda belirtilmiştir. Bu nedenle de yazımızı okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Abartılı Kırmızı Ruj Makyajı

Abartılı kırmızı ruj makyajı yapmak için göz makyajınızı buğulu yapmalısınız. Koyu renkler kullanarak buğulu makyaj yaptıktan sonra abartılı kırmızı ruj makyajınızı hayallerinizdeki gibi yüzünüze yansıtma imkanına sahip olabilirsiniz.

Kırmızı ruj makyajı için ilk olarak kendi cilt tonunuza uygun bir kırmızı renk tonu seçmeniz gerekir. Bu şekilde kırmızı ruj ile makyajınızı sorunsuz olarak tamamlama imkanına sahip olabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kırmızı Ruj Makyajı

Kırmızı ruj makyajı yapabilmek için dudağınızı çerçevelemeniz gerekir. Yüz şekline göre kırmızı ruj makyajı yapmak istiyorsanız yüz şeklinizi öğrenmelisiniz. Daha sonrasında bu yüz şekline en uygun şekilde makyajınızı yüzünüze uygulamanız gerekir. Yüz şeklinizi baz alarak kırmızı ruj makyajı gerçekleştirmek için ilk önce göz makyajınızı tamamlamanız gerekir.

Kırmızı Ruj Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kırmızı ruj makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler hepsi bu yazımız içerisinde sizlere sunulmuştur. Yazımızı okuduktan sonra kırmızı ruj ile makyajı yüzünüze kolay bir şekilde uygulama imkanına sahip olursunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.