Yorumları

Helen Makyajı | Helen Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

30.11.2020
96
Helen Makyajı | Helen Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Yunan mitolojisine göre tarihin en büyük savaşlarından birisi olan Truva savaşının gerçekleşme nedeni Helen aynı zamanda dünyanın en güzel kadını olarak bilinir.  Helen makyajı yaparak kostümlü bir partiye ya da cadılar bayramı partisine katılmanız mümkündür. Helen makyajı oldukça hafif bir makyajdır. Bu makyajı yapmak için aşırı bir makyaj malzemesi alışverişine çıkmanız gerekmez.

Yalnızca makyaj çantanızda olan ürünleri kullanarak da kendinize Helen makyajı yapabilirsiniz. Bu makyajı yapabilmek için yazımızı okumalısınız. Bu yazımızda sizlere Helen makyajı ile ilgili olarak önemli tüyolar vereceğiz. Yazımızı okuyarak Helen makyajını kolay şekilde yapabilirsiniz. Bu makyajı yapabilmek için yüzünüze hafif dokunuşlar uygulamalısınız. Helen makyajı oldukça sık tercih edilen bir makyajdır.

Helen Makyajı Nasıl Yapılır?

Helen makyajı yapabilmek için öncelikle bu makyajda kullanacağınız makyaj malzemelerini seçmeniz gerekir. Bu makyaj malzemelerini öğrendikten sonra Helen makyajına başlayabilirsiniz. Bu makyajı yapabilmek için ilk olarak yüzünüze gerekli olan baz sürme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

 • Bütün yüzünüzü Helen makyajı için hazırlamak için baz sürmeniz gerekir. Makyaj bazını yüzünüze iyice sürdükten sonra fondöten uygulamasına geçmelisiniz.
 • Fondöten uygulaması gerçekleştirebilmek için ilk olarak fırçanızı doğru şekilde seçmelisiniz.
 • Fırçanızı seçtikten sonra yüzünüze fondöten uygulamasını gerçekleştirmelisiniz.
 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra göz makyajınıza geçmelisiniz.
 • Göz makyajında toprak tonlarını kullanmalısınız.
 • Toprak tonlarındaki koyu kahve rengini fırçanıza alarak göz çizginizi takip etmelisiniz.
 • Daha sonrasında bu kahve çizgiyi karıştırma fırçası ile iyice göz içine dağıtmalısınız.
 • Gözünüzün iç kısımlarına doğru turuncuya yakın bir ton tercih etmelisiniz.
 • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karıştırma fırçasını yeniden elinize almanız gerekir.
 • Bu fırçayı aldıktan sonra koyu ve açık renkleri birbirine iyice karıştırmalısınız.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Helen göz makyajınızı daha etkili bir hale getirebilmek için maskara kullanmanız gerekir.
 • Maskara ile kirpiklerinizi daha hacimli ve dolgun hale getirebilirsiniz.
 • Bu makyaj işlemi sonrasında kaşlarınızı şekillendirmelisiniz.
 • Allık olarak bronz bir allık tercih etmelisiniz.
 • Ancak bu allığı çok fazla değil oldukça az miktarda kullanmalısınız.
 • Daha sonrasında ruj olarak ten rengine yakın ya da en açık toprak rengini kullanmanız gerekir.
 • Makyajın bu son adımını da tamamladıktan sonra Helen makyajını sorunsuz olarak tamamlama imkanını elde edersiniz.

 

Yukarıda yer alan makyaj adımlarını takip ederek Helen makyajını sorunsuz şekilde yüzünüze yansıtabilirsiniz.  Bu makyajı yüzünüze en doğru şekilde yansıtabilmek için uygun makyaj malzemelerini ve tonları tercih etmeniz gerekir.

Bu şekilde sorunsuz olarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Helen makyajı yapabilmek için ilk olarak kendinize bu makyajda kullanılması için uygun makyaj malzemelerine ulaşmalısınız. Helen makyajı nasıl yapılır? Öğrendikten sonra sorunsuz olarak bu makyajı yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Helen makyajı oldukça sade bir makyajdır. Bu nedenle de uygulaması da oldukça kolaydır. Makyajın yapılabilmesi için ilk olarak makyaj bazını tüm yüzünüze uygulamanız gerekir. Daha sonrasında Helen makyajını sorunsuz olarak yüzünüze uygulayabilir ve bu makyaj ile kostüm partilerine katılabilirsiniz.

Bu makyajı yapmak için gerekli olan ipuçlarını öğrenebilmek için yazımızı okumanız gerekir. Helen makyajını uygulayabilmek için bu yazımızı okumanız Helen makyajını sorunsuz şekilde uygulayabilmeniz açısından son derece önemlidir.

Helen makyajı oldukça trend bir makyajdır. Bu nedenle de oldukça sık tercih edilir. Hele makyajı için uygun malzemeleri bir araya toplamanız ve bu malzemeleri kullanmanız gerekir.

Helen Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Helen makyajı hangi günlerde yapılır? Oldukça merak edilir. Helen makyajı hangi günlerde yapılır? Helen makyajı yapabilmek için kostüm partileri ya da cadılar bayramı gibi özel partilerin yapıldığı günleri tercih edebilirsiniz.  Helen makyajı yapabilmek için bu makyajda kullanmanız gereken tüm malzemeleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.


Bu şekilde Helen makyajını sorunsuz şekilde tamamlama imkanına sahip olursunuz. Helen makyajı için gözler oldukça önemlidir. Bu makyajı tamamlayabilmek için makyajınızı sabitleme spreyi ile yüzünüzde uzun süre kalmasını sağlamalısınız.

Bu makyaj oldukça hafif bir makyajdır bu nedenle gece yemeklerinde ya da özel davetlerde de Helen makyajını kullanabilirsiniz.

 

Helen Makyajı İpuçları

Helen makyajı yapabilmek için toprak renklerini kullanmanız gerekir. Helen makyajı oldukça popüler bir makyaj türüdür. Bu makyajı yapabilmek için ilk olarak makyaj için gerekli olan tüm malzemeleri toplamalısınız. Bu şekilde Helen makyajını sorunsuz şekilde yüzünüze uygulayabilir ve Helen’in dikkat çekici güzelliğine sahip olabilirsiniz.

Helen makyajı ipuçları ile sorunsuz olarak bu makyajı yüzünüze yansıtma imkanına sahip olursunuz. Helen makyajı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için yazımızı okumanız gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak Helen makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Helen makyajı oldukça doğal ve hafif bir makyaj olduğu için bu makyaj çeşidi daha sık tercih edilir. Helen makyajını yapabilmek için bu yazımızı okumalısınız. Bu şekilde makyajın genel detayları ve püf noktaları hakkında bilgi edinme imkanına sahip olabilirsiniz.

Helen Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Helen makyajı yapabilmek için makyajda kullanılan tüm malzemeleri toplamalısınız.  Bu malzemeleri topladıktan sonra Helen makyajı yapımına başlayabilirsiniz. Bu makyajı yapmak için kullanmanız gereken malzemeler şu şekildedir;

 • Makyaj bazı
 • Aydınlatıcı
 • Toprak rengi göz paleti
 • Maskara
 • Allık
 • Fondöten

Helen makyajında yukarıda yer alan makyaj malzemelerini kullanmanız gerekir. Bu makyaj malzemelerini kullanarak sorunsuz olarak Helen makyajınızı oluşturabilirsiniz. Bu makyajı yüzünüze yansıttıktan sonra Helen kostümleri giyerek cadılar bayramı ya da kostümlü partilerde partinin merkezindeki isim olabilirsiniz.

Helen makyajı oldukça popüler bir makyaj çeşididir. Bu nedenle de doğal bir görünüm isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilir.

Abartılı Helen Makyajı

Abartılı Helen makyajı yapmak istiyorsanız gözlerinizde kullandığınız toprak rengi tonlarını arttırabilirsiniz. Bu şekilde Helen makyajınızı daha abartılı hale getirmeniz mümkündür. Helen makyajı yapmak için sizlere hazırladığımız bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız. Bu şekilde Helen makyajını nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Helen makyajı yapmak için gerekli olan makyaj malzemelerini de yazımız içerisinde ulaşabilirsiniz. Helen makyajı yapabilmek için yukarıdaki başlıklarda anlattığımız maddeleri uygulamanız gerekir. Bu şekilde Helen makyajı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yüz Şekline Göre Helen Makyajı

Helen makyajı oldukça popüler olan bir makyaj çeşididir. Bu makyajı yapabilmek için ilk olarak yüz şeklinizi öğrenmelisiniz. Yüz şeklinizi öğrendikten sonra kendi yüz şeklinize uygun şekilde makyajınızı tamamlamanız gerekir.

Yüz şeklinize uygun bir şekilde Helen makyajınızı yüzünüze uygulamalısınız. Yüz şekline göre bu makyajı uygularken yüzünüzde öne çıkartmanız ve gölgelemeniz gereken noktalar değişir.

Yüz şekline göre Helen makyajı yapmak için yazımızdaki adımları takip etmelisiniz. Bu şekilde makyajın püf noktaları hakkında da bilgi edinme imkanına sahip olabilirsiniz.

Helen Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Helen makyajı yapmak için bilmeniz gereken tüm bilgileri yazımızdan okuyarak öğrenebilirsiniz. Helen makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler için yazımızı mutlaka okumalısınız. Bu şekilde Helen makyajınız için gereken bütün detayları sorunsuz şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu makyaj oldukça doğal ve sade bir makyajdır. Bu nedenle de cadılar bayramı, kostüm partileri ve hatta günlük hayat içerisindeki davetlerde bile sıkça tercih edilir. Helen makyajı oldukça popüler bir makyaj türüdür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.