Yorumları

Rüyada Kar Görmek | Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada Kar Görmek | Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar görmek; güzelliği, gururu, beyazlığı, hayatın kötülüklerinden kendini izole etmeyi ifade eder. Rüyada görülen beyaz karın rüyada her şeyi kaplaması, kişinin iç dünyasında oluşan depresyonun göstergesi olurken, kişinin etrafındaki insanlara daha ılımlı olmasını hatırlatan bir sembol olarak da ifade edilir. Kadınsanız rüyada kar görmek; günlük hayatta başkalarını düşünmenizi ve endişe duymamanızı ifade ederken, hamile biri rüyada kar görmek eylemini gerçekleştirmişse; sağlıklı ve güzel bir erkek bebek dünyaya getireceğine yorumlanır.

Rüyada kar görmek; kadın ya da erkek olmaya, karın mevsiminde yağıp yağmadığına göre de yorumlanır. Rüyayı gören bir kadınsa, evliliğinin güzel olacağına, hayırlı evlada yorulurken; rüyayı gören erkekse, evliliğin ve evladının hayırlı olacağına yorumlanır. Eğer kadın ya da erkeğin gördüğü kar mevsiminde yağmıyorsa; evliliğin ani şekilde sonlanabileceği, evlatların hayırlı olmayacağına yorulur. Rüyada kar görmek, bir iş adamı tarafından görülmüşse; uzak ülkelerden birinde iş yapılabileceğine, hasta bir kişi tarafından görülmesi durumunda; hasta kişinin vücudunda bulunan tüm hastalığın temizleneceğine dalalet eder.

Alimlerden İmamı Gazali Hz.’nin tabirine göre rüyada kar görmek; kişinin hayatında düzensiz giden şeylerin yoluna gireceğine, bunun için büyük fırsatlar yakalanacağına, kişinin ikinci bir şansı kullanabileceği yönündedir. Yine İmamı Cafer-i Sadık Hz. rüyada kar görmek konusunda demiştir ki; rüyayı gören kişinin hayırlı bir eşe kavuşak, kazançlı işler yapak ve sağlıklı bir vücuda kavuşacaktır. İmamı Cafer-i Sadık Hz. aynı zamanda kişinin bol rızık, güzel bir hayat, çok mal elde edeceği şeklinde de yorum yaparken; yazın kar yağdığını görmek, musibet olarak tabir edilir.

Rüyada Renkli Kar Görmek

Rüyada kar görmek; kar tanelerinin rengine ve yapısına göre önem kazanır. Kabarık beyaz kristaller özgürlüğü, soğuk hesaplaşmayı ya da refah belirtilerini gösterir. Rüyada renkli kar görmek; maneviyatın yüksek olduğu, yaratıcı kişiliğin oluştuğu anlamını taşır.

Buna göre;

 • Pembe kar, yarışmalarda kazanılan ödülleri ya da diplomaları
 • Kırmızı kar, kariyerde yükselmeyi
 • Mavi, hastayken iyileşmeyi
 • Siyah, kişinin tehlikede olduğu anlamını taşır.

Rüyada renkli kar görmek; hayırlı kazançların olacağına işaret ederken, bazı yorumcular arasında da mevcut olan işte fazla çalışmayıp, daha hayırlı bir zamanda, kişinin istediği işte çalışmasına yorumlanır.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar görmek; karın ne şekilde yağdığına göre yorumlanır. Rüyada kar yağdığını görmek, neşeyi sembolize eder ve kişinin hayatındaki insanlar için, ne kadar önemli olduğuna dalalettir.

Kar yağdığını görmek, rüyayı gören kişinin, ihtiyaç duyduğu anda, yanındaki kişilerin olacağına yorumlanırken, bu kişilerin geçmişte birçok kereler, ihmal edildiğinin de göstergesi olarak yorumlanır.

Rüyada Kar Temizlemek

Rüyada kar görmek, kişinin rüyasında bazı faaliyetler içinde olduğunu gösterir. Bir kişi rüyasında kar temizlemek eylemini gerçekleştiriyorsa, bu eylem o kişinin ne kadar sorumluluk sahibi olduğuna işarettir.

Rüyada kar temizlemek; rüyayı gören kişinin verdiği sözleri tutmasına, çevresindeki kişileri, hayal kırıklığına uğratmaktan korkan birisi olduğuna yorumlanır. Aynı zamanda kar temizleme eylemi, kişinin bir taahhüdünü temsil ederken, bu taahhüdün de bitirilmesi için, size güvenildiğinin göstergesidir.

Rüyada Karlı Yoldan Yürümek

Rüyada kar görmek; farklı eylemlerin gerçekleştirildiğinin de işaretedir. Bir kişi, rüyasında karlı yoldan yürümek şeklinde bir faaliyet gösteriyorsa, kişinin bol rızka kavuşacağı anlamına yorulur.

 • Kişi; hayatında hiç beklemediği bir anda bir para ya da mala kavuşabilir.
 • Refaha ve huzura erebilir.
 • Hoş bir sürprizle karşılaşabilir.
 • Beklenmedik bir misafirle karşılaşabilir.

Kişi rüyasında karlı yoldan yürümek yerine araba sürüyorsa, çevresindekilerin farkında olduğu, yolculuk sırasındaki tüm engellerin üstesinden geleceğine yorulur. Rüyada kar yağdığının görülmesi ise, başarıdan başarıya koşacağınıza yorumlanır. Ancak bu yorumun duygusal anlamda değil, iş hayatında olduğu da yorumcular tarafından belirtilmektedir.

Rüyada Hem Kar Hem Yağmur Görmek

Rüyada kar görmek yanında farklı yağış tiplerinin görülmesi de muhtemeldir. Rüyayı gören kişinin rüyasında hem kar hem de yağmur görmesi; iyi haberlerle birlikte kötü haberlerin de alınacağına işarettir. Bu durum çoğu kimse için tuhaf olarak yorumlansa da oldukça doğrudur. Yani kişinin sevinçli olmasının ardından, tuhaflaşan durumları yaşaması da muhtemeldir. Bunun anlamı ise, kişide duygusal anlamda kafa karışıklığının oluşmasıdır.


Rüyada hem kar hem yağmur görmek, kişinin ardı ardına değişkenlik gösteren olayları yaşayacağı ve ruhsal anlamda çöküntüye uğramasa da etkileneceğinin göstergesi olarak yorumlanır.

Rüyada Saçın Karla Kaplandığını Görmek

Rüyada kar görmek, kişinin fiziki durumuyla ilgili durumlara dalalettir. Kişinin rüyasında saçın karla kaplandığını görmek konusunda çok şanslı olduğunu söylemek gerekir.

 • Kısa sürede yeni arkadaşlar edinmeye
 • İyi ve güzel haberler almaya
 • Yeni uğraşlar bulmaya
 • Hedeflerin gerçeğe dönüşmesine yorumlanır.

Rüyada saçın karla kaplandığını görmek, bembeyaz saçlara sahip olduğunu görmek; yakın bir zamanda yapılan işten, hayattan zevk alınacağı anlamına gelir. Kişi harika haberler alırken, yeni maceralara atılma olasılığı da bulunur.

Rüyada Kardan Adam Görmek

Rüyada kar görmek; olumsuzluğa, kafa karışıklığına, saklanma duygusuna göre, yorumu şekillenir. Rüyada kardan adam görmek, çoğunlukla olumlu yorumlanır ve kişinin herhangi bir duygusal gereksinimle başa çıkmasının kolay olacağına yorulur.

Rüyada kardan adam görmek; zengin bir bilgelik ve deneyim kazanmaya yorulurken; bir kardan adamla savaşıldığını görmek ise, gerçek hayatta bazı korkularınızın olduğuna işarettir. Eğer kardan adamdan kurtulmaya çalışıyorsanız ve kardan adamın peşinizden koştuğunu görüyorsanız; gerçek hayatınızda, kaçtığınız bazı sorunların olduğu ve kişinin bu sorunların karşısında durduğuna yorumlanır.

Rüyada Her Yerin Karla Kaplı Olması

Rüyada kar görmek; çevre bakımından da yorumlarken önem kazanır. Rüyada her yerin karla kaplı olması ve yerde ayak izi olmaması, çabalarınızın karşılıksız olduğunun işaretidir. Bunun anlamı ise, bilinçaltında yerleşen sorulara, cevap arama sürecinde olduğunuz, kaçamak yapmak istediğinize ya da elde edilmesi zor bir şeye ilgi duyduğunuz anlamı çıkar.

Diğer yandan rüyada kar görmek dışında her yerin karla kaplı olması, ticari anlamda bir girişimde bulunmak istediğinizin de göstergesidir. Ancak bu konuda ne yaparsanız yapın, girişimleriniz ve çabalarınız sonuçsuz kalmakta ve ödüllendirilmediği de düşünülebilir. Ancak bu konuda denemekten, girişimlerinizi çabalarınızı çoğaltmaktan vazgeçilmemesi gerektiği ve bu rüyanın, manevi bir mesaj rüyası olduğu unutulmamalıdır.

Rüyada kar görmek ve her yerin kaplı olması, karla kaplı vadileri, ovaları görmeniz; hayatınızda bazı talihsizliklerin olduğu ve şansınızın kötüye gittiğine yorumlanır. Ancak şu da unutulmamalıdır ki her sefalet ve zorlu dönemin ardından bolluk ve güçlenme mevsimi de görülecektir.

Rüyada Kar Fırtınası Görmek

Rüyada kar görmek, karın yağış şekline göre de yorumlanır. Rüyada kar fırtınası görmek, iki farklı şekilde yorumlanır.

 • Hayatınızda güçlü ivmelerin olacağına dalalet eder ki bu korkutucu olabilir.
 • Eğer kar fırtınasının çok güçlü olması yani her şeyin yıkıldığı, etrafınızda her şeyin yok olduğu şeklinde görülüyorsa, hayatınızda nasıl hissettiğinizin işareti olarak yorumlanır.

Rüyada kar fırtınası görmek; hayatınızla ilgili alışkanlıklarınıza, hedeflerinize odaklanmanızı, hayatın kontrolünü ele geçirmeye çalıştığınızı gösterir. Aynı zamanda hayatınızda netlik kazanmayan durumların olduğunu ve önünüzü göremediğinizin de işaretidir.

Rüyada Mevsim Dışı Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar görmek, her zaman mevsiminde kar yağdığını görmek şeklinde olmaz. Kar yağışının zamanına bağlı olarak mevsim dışı kar yağdığını görmek, kar yağışının şiddetine bağlı olarak farklı yorumlanır.

Rüyada kar görmek mevsim dışında oluyor ve şiddetli fırtına şeklinde yağdığı görülüyorsa, rüyayı gören kişinin kafasının karıştığı, depresyonda olduğu anlamında yorumlanır. Rüyada mevsim dışı kar yağdığı görmek, örneğin ilkbaharda kar yağışı, bazı ufak tefek zorluklarla karşılaşılacağına dalalettir.

Rüyada Kirli Kar Görmek

Rüyada kar görmek; karın niteliğine göre de değişkenlik gösterir. Rüyada kirli kar görmek; kalbin ve zihnin saflığını yitirdiği ve masum olunmadığı anlamına gelir. Gökyüzünden düşen kirli kar görmek ise sağlığın kötüye gideceğine yorumlanır.

Rüyada kar görmek konusunda büyüklük ve küçüklük de önem kazanır. Rüyada büyük taneli kar tanelerinin yağdığını görmek, kişinin sevdikleriyle büyük tartışmalar yaşayacağına yorumlanır. Rüyada kar görmek eğer saf ve bembeyaz bir kar ise; rüyayı gören kişinin hayatta mükemmel olduğunu düşündüğü bir kişinin sembolü olarak ifade bulur. Bunun bir anlamı da kişinin istikrarı ve uyumu yakalayacağı bir evliliği de sembolize ettiğidir.

Rüyada Evin Üzerine Kar Yağması

Rüyada kar görmek, farklı şekillerde yorumlanır. Evin üzerine kar yağması, dini açıdan iki şekilde yorumlanır.

 • Evin üzerine şiddetli kar yağıyorsa; üzüntülü ve sıkıntılı günlerin geleceğine
 • Kar yağışı normal şekilde oluyorsa; aile ve iş hayatında olumlu günlerin geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada şiddetli şekilde evin üzerine kar yağması; işlerin aksaması, zarara uğranacağı, ihanetle karşı karşıya kalınacağı anlamını taşır. Normal yağış düzeninde rüyada kar görmek; ev içinde zorluk ve sıkıntıların biteceği, bolluk ve bereketin geleceği, aynı zamanda gönül ilişkilerinin düzene gireceği ve mutluluğa işaret eder.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.