Yorumları

The Originals Dizi Yorumları

18.08.2020
422
The Originals Dizi Yorumları

The Originals Hakkında

Acaba ne izlesem diye düşünenler için tüm dünyada sevilerek izlenen ve her bölümü merakla beklenen bir dizi önerebilirim. Fantastik, dram, korku sevenler için The Originals dizisi kaçırılmayacak kadar güzel bir dizi. Amerika Birleşik Devletler yapımı dizi The CW kanalında 3 Ekim 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan ve 5 sezon devan eden bir dizi. Dizinin son sezonu olan 5. Sezon 1.Ağustos.2018 tarihinde yayınlanarak final yaptı. Dizi her ne kadar 5 sezon sürmüş olsa da toplamda 92 bölümden oluşmaktadır.

The Originals Dizi Oyuncuları

Özellikle fantastik film ve dizi severlerin yakından takip ettiği The Originals The Vampire Diaries dizisinden esinlenerek, ülkemizde Vampir Günlükleri olarak bilinen dizinin yan dizisi olarak çıkış yaptığında sevenlerini oldukça heyecanlandırmıştı. Dizimizin başrollerine baktığımızda oyunculukları ile göz dolduran şu isimleri görmekteyiz; Joseph Morgan, Daniel Gillies, Phoebe Tonkin, Charles Michael Davis, Claire Holt, Leah Pipes, Danielle Campbell, Riley Voelkel. Tabi 5 sezon süren dizide oyunculukları ile bütünleşmiş daha bir sürü oyuncu bulunmakta. Dizi genel itibari ile köken vampir olarak tabir edilen ölümsüz bir vampir aile etrafında gerçekleşmekte. Dizimizin yıldızları Klaus Mikaelson(Joseph Morgan) ve Elijah Mikaelson(Daniel Gillies)’ı izlerken bu iki karakterin cazibesine kapılmamak elde değil galiba. Dizinin başarısının bir bakıma oyuncuların izleyiciye her türlü duyguyu yansıtabilmelerinden ileri geldiği de söylenebilir.

The Originals Dizisinin Karakterleri

Klaus Mikaelson: Vampir günlüklerinde de ara ara görünen Klaus köken vampirlerden birisidir. Onu özel kılan sadece köken vampir oluşu değil annesinin bir cadı öz babasının ise bir kurt olmasıdır. Üvey babası tarafından hiç sevilmeyen ve öldürülmek istenen Klaus karışık öfke, kızgınlık, kin gibi karışık duygularla büyümüş olsada aile kavramı onun için daima ilk sırada yer almıştır. Özellikle ağabeyi Elijah ve kız kardeşi Rebekah onun hayatında ayrı bir yere sahiptir. Yaşamak için öldürmesi gerektiğini fark ettiğinden beri vampirler arasında korku salmış ve birçok düşman edinmiştir. Kimseye güvenemeyen ve ihaneti affetmeyen bir karakter olan Klaus ilerleyen bölümlerde ailesinin hayatındaki önemini anlayacaktır.


Elijah Mikaelson: Kardeşi Klaus ile inişli çıkışlı bir hayat yaşayan ve onun dengesizliklerini düzelten Elijah kibarlığı ve asilliği ile tanınan köken vampirdir. Hayatı boyunca Klaus’un yanında olmuştur ve aralarında çok özel bir bağ vardır. Onu korumak için elinden gelen her şeyi yapan Elijah beklenmeyen olaylarla Klaus ile çatışma içine girecektir. Elijah karakterini izlerken tek başına da diziyi çekseymiş olurmuş diyebilirsiniz.

Rebekah Mikaelson: Güçlü, mağrur, haylaz ve duygusal Rebakah hayatının her alanına müdahale eden abisi Klaus’tan ne kadar nefret etse de her zaman onun yanındadır. En sevdiği abisi Elijah olmasına rağmen Klaus’u korumak için zamanı geldiğinde elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Hayley Marshall: Kurt soyundan gelen Hayley ailesini araştırmak için geldiği yerde Klaus ile yakınlaşır ve bir mucize eseri ondan hamile kalır. Aslında Elijah’ı seven Hayley doğmamış çocuğunu korumak için her şeyi yapacaktır.

Marcel Gerard: Klaus’un vampir yaparak korumaya aldığı ve daha sonra rakibi olan Marcel, Rebekah’ı sevmektedir. Kendi şehrinde kendi koyduğu hükümlerle yaşayan Marcel Klaus ile arasında olan bağı bir türlü koparamamaktadır.

The Originals Dizisinin Konusu

Dizimiz yaklaşık 300 yıl önce kurulmasına yardım ettikleri New Orleans’a geri dönen Klaus’un peşinden gelen Elijah’ın Hayley’in hamile olduğunu öğrenmesi ile başlamakta. Şehirde Marcel Gerard hüküm sürmektedir ve Mikaelsonları burada istememektedir. Vampirler, cadılar ve kurtlar arasında süregelen savaşta sessizlik hakimdir. Fakat bu durum Hayley’in hamile olması ile değişecektir. Doğacak bebeğin dünyanın sonun getireceğine inanan cadılar Hayley’i öldürmeye çalışacaklar Elijah ve Klaus onu korumak için her şeyi yapacaktır. Bu arada Klaus şehri Marcel’den geri almaya niyetlidir. Vampirler, cadılar ve kurt adamlar arasında sürekli değişen dengeler, çıkar çatışmaları ve aile bağları arasında umut için doğan bir bebek izlenmeye değer bir dizi olduğunu bize kanıtlıyor.

Dizi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kökleri 10.yüzyıla kadar dayanan köken yani ölümsüz vampirler vardır.

Birbirine tamamen zıt fakat aralarındaki bağ ile güçlenen bir aile anlatılmaktadır.

Hançer köken vampirleri uyuturken Ak Meşe kazığı öldürmektedir.

Dizide birçok ülke gezilmektedir.

Güçlü karakterlerin zayıf yönleri olduğu gösterilmektedir.

Aileden kaçılamayacağı ve aile bağlarının önemini anlatmaktadır.

The Originals Dizisi İzlenmeli mi?

Fantastik, dram, gerilim severleri hayranlıkla izleyeceği ve unutulmaz dizilerinin arasına katacağı dizi The Originals mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Aile ve aile için verilen savaşları anlatan dizi akıcı senaryosu ve şaşırtan sürprizleri ile sizi etkisi altına alacak ve dizideki karakterlerin kimisine hayran kalacak kimisinden de nefret edeceksiniz. Klaus’un nefretini, favorim Elijah’ın aile sevgisini, Hayley’in anneliğini ve Rebekah’ın aşkını sizde onlarla birlikte yaşayacaksınız. Her zaman ve sonsuz dek cümlesinin anlamı hiç bu kadar güzel olmamıştı diyebileceğiniz bir dizi sizleri bekliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.