Yorumları

Vodafone Red, Freezone ve Diğer Fırsatlardan Memnun muyuz?

21.07.2019
300
Vodafone Red, Freezone ve Diğer Fırsatlardan Memnun muyuz?

Vodafone, 1991 yılında kurulan Birleşik Krallık merkezli telekomünikasyon şirketidir. 2005 yılının Aralık ayında Telsim’i açık arttırmayla 4.55 milyar dolara satın aldıktan sonra ülkemizde de hizmet vermeye başlamış oldu. Vodafone ülkemizde yaklaşık 24 milyon kişiye hizmet vermektedir. Kullanıcılarına dakika, SMS ve internet paketlerinin yanı sıra faturaya ek taksitle telefonlar ve evde internet imkanı da sağlamaktadır. Üstelik Red ve FreeZone abonelikleri sayesinde daha çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Vodafone Red Avantajları

 • Plaj Avantajları

Çeşme, Bodrum, Kaş ve Kalkan’da 9 plajda Red’lilere bir misafiri ile birlikte %50 indirimli giriş hakkı tanınıyor. Bu avantajdan yararlanmak için Vodafone Yanımda uygulamasından Avantaj Cepte kısmına girebilirsiniz.

 • Restoran Avantajları

Çeşme, Bodrum, Kaş, Kalkan, Göcek ve Marmaris’te çeşitli restoranlardaki indirimlerden faydalanmak için yapmanız gereken şey Red’li olmak ve Vodafone Yanımda uygulamasına göz atmak.

 • Konaklama Avantajları

Yurt içi ve yurt dışı konaklamalarınızda hotels.com’dan indirime ek %10 indirim fırsatına sahip olabileceğiniz gibi, Çeşme ve Kalkan’da bulunan otellerdeki indirimlerden yararlanabilirsiniz.

 • Ulaşım Avantajları

Çeşme Marina Otopark’ta ücretsiz, Bodrum (Yeşil Marmaris Lines – Bodrum Express Lines) ve Kaş’ta (Meis Express Dalaman havalimanı – Meis Express Yunan Adası Turu) indirimler mevcuttur.

 • Redli 8 Paketi

Vodafone’lularla ve sabit hatlarla sınırsız, her yöne 1000 dakika, 250 SMS ve 8 GB internet paketinin aylık fiyatı 59 TL.

 • Redli 12 Paketi

Vodafone’lularla ve sabit hatlarla sınırsız, her yöne 1000 dakika, 250 SMS ve 12 GB internete sahip Redli 12 paketinin fiyatı 69 TL.

 • Redli 15 Paketi

Her yöne 1500 dakika, 250 SMS ve 15 GB internetin yanı sıra tarifenizde bulunan Vodafone Pass’ler ile en popüler uygulamalar internetinizden yemiyor. Aylık 89 lira ücretle bu paketten yararlanabilirsiniz. Unutmadan; bu pakette de Vodafone ve sabit hatlarla sınırsız konuşabilirsiniz.

 • Red’li Yaz Video

Hattını Vodafone’a yeni taşıyanlara özel ücretsiz YouTube, 12 GB internet, Vodafone’lularla sınırsız; her yöne 1500 DK ve 250 SMS’lik paketin ücreti aylık 79 TL’dir. 12 ay boyunca kalma sözünüze +2 GB hediye internete de sahip olabilirsiniz.

 • Red’li Yaz Sosyal

Hattını Vodafone’a yeni taşıyanlara özel Facebook, Instagram ve Twitter’a ücretsiz girebileceğiniz gibi aylık 12 GB internet, Vodafone kullanıcılarıyla sınırsız konuşma, her yöne 1500 dakika ve 250 SMS’e sahip Red’li Yaz Sosyal paketi aylık 79 TL’ye kullanıcıların hizmetindedir.

 • Online Pass’im 7 Paketi

Hattını Vodafone’a yeni taşıyanlara özel Facebook, Twitter, İnstagram, Whatsapp, Facebook Messenger, Spotify gibi popüler uygulamalardan seçeceğiniz 3 tanesini internet paketinizi harcamadan kullanabilirsiniz. Üstelik 7 GB internet, Vodafone’lularla sınırsız konuşma ve her yöne 1000 dakika ve 250 SMS de paket dahilinde. Aylık ücreti 69 TL

Tüm bu ayrıcalıkların yanı sıra Red Marka Ortaklıkları ve Dijital İçerikler ve Uygulamalar gibi avantajları da bulunmaktadır.

Vodafone FreeZone Avantajları

26 yaşın altındaki kullanıcılara uygun fiyatlara tarifelerin dışında sinema, restoran, oyun, giyim alanlarında çeşitli avantajları sunmaktadır.

Aylık 45 lira veriyorsun, 1000 dakika konuşma, Instagram, YouTube veya Spotify paketlerinden birini kullanabileceğin 7 GB, bunların dışında kullanabileceğin 7 GB ile birlikte toplamda 14 GB senin oluyor. Güzel di mi? 😊 İsterseniz Saçma Güzel Online L paketiyle 59 TL’ye 20 GB (10+10) paketinden de yararlanabilirsiniz. Bu paketlerde sınırsız WhatsApp da mevcuct.

 • Saçma Güzel 4

Sınırsız WhatsApp, 4 GB internet ve 500 DK konuşmanın ücreti aylık 34 TL.

 • Saçma Güzel 8

500 dakika konuşma, 4 GB’lık İnstagram, YouTube ya da Spotify paketi, 4 GB her yöne internet ve sınırsız WhatsApp içeren paket aylık 40 lira değerinde.

 • Saçma Güzel 10

Her yöne 750 dakika konuşma, 5 GB’lık YouTube, İnstagram ya da Spotify paketi, 5 GB her yöne internet ve sınırsız WhatsApp içeren paketin aylık ücreti 44 TL olarak belirlenmiş.

 • Saçma Güzel 16

Aylık 54 TL ödeyerek her yöne 1000 dakika, 8 GB’ı seçeceğiniz İnstagram, YouTube ve Spotify paketlerinden birinde geçerli olmak üzere toplamda 16 GB internet ve sınırsız WhatsApp’a sahip olabilirsiniz.

Konuşma ve internet paketlerinin dışında

 • Zula’da 25.000 Zula Altını
 • İlk 3 ay bedava Spotify Premium
 • League of Legends Mobil Ödemelerde her ay RP alışverişine 1 GB hediye

Gibi kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

Vodafone Şikayetleri

Bir sürü kampanyaları var; iyi hoş, güzel hepsi de birbirinden avantajlı ama kullanıcıların şikayet ettiği konular da bir o kadar fazla ve can sıkıcı. Sinyal problemlerinden müşteri hizmetleriyle yaşanan sorunlar, tarife konusundaki anlaşmazlıklar ve diğer tüm sorunlar kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor.

Vodafone Olumsuz Yorumları

Şikayet Var sitesine yapılan kullanıcı yorumlarından bazıları şu şekilde.

“Yıl olmuş 2019, hala Vodafone çekmeyen yerler var. 4G’yi geçtim, bazen 3G bile zor çekiyor. Konuşmalarımız yarım kalıyor. O kadar para ödememize rağmen telefon çekmiyor. Hattımı en kısa zamanda başka bir operatöre taşıyacağım.”

Bu yorumda kullanıcı telefonun çekmediğinden şikayet etmiş ve hattını başka bir operatöre taşıyacağını söylemiş. Evet bazı yerlerde bu durum mevcut olabilir ama unutulmamalıdır ki diğer operatörlerde de böyle durumlar yaşanabilir. Elbette operatörler bu durumdan sorumludur ve en önemli iletişim aracı, hayat damarlarımızdan biri haline gelen telefonların çekmemesi gibi bir saçmalık yaşanmamalıdır. Telefon çekmeme durumunun her operatörde yaşanabileceğini tekrar hatırlatarak, müşteri hizmetlerine bu durumu özenle anlatmanızı tavsiye ediyoruz.

“Ben başka bir operatörden Vodafone a yeni geçiş yaptım ve bin pişmanım. Eski operatörümde bir sorun olduğunda hızlı bir şekilde muhatap bulabiliyorsunuz. Vodafone da kırk tane tuşlama yapıyorsunuz ve müşteri temsilcisine ulaşamıyorsunuz. Alakasız bir menüden birine ulaşsanız bile benim yapabileceğim bir şey yok deyip kapatıyorlar. Şikayet maillerine dönüş yok. İnternet Vodafone şikayetlerinden geçilmiyor.”

“Müşteri temsilcisine bağlanmak için hatta tamı tamına 40 dakika sabırla bekledim ama duyduğum tek şey telesekreterin tekrarladığı cümleler oldu. Ben gibi sabırlı birini bile sinir etmeyi başardığınız için teşekkür ederim”

Müşterilerin, müşteri hizmetlerine bu kadar zor bağlanması en az sinyal problemi kadar önemli bir durum. Eğer böyle bir hizmet veriliyorsa tam anlamıyla kolay erişilebilir olmalı ki mağduriyet artmasın. Bu mağduriyeti çoğu müşteri hizmeti yaşatıyor ne yazık ki. Ne diyelim, umarım artık daha özenli müşteri hizmetleri çalışanlarıyla muhatap olabiliriz…

“Vodafone faturasız hattımı kafasına göre bir şekilde haberim bile yokken 1 ay önce red8 faturalıya geçirmiş ben şok oldum. Mesaj geldi 37 TL faturanız bulunmakta diye müşteri hizmetlerini aradım, evet dediler ispatlayın imzamı ses kaydımı bulsunlar, bakalım ben böyle bir şey görmedim gerekli yerlere şikayetlerimi yapacağım. Bu haksızlığın cevabını nasıl verecekler.”

Burada çok ciddi bir ihmal söz konusu. Bu durumun hiçbir şekilde izahı olamaz. İnanıyoruz ki Vodafone bu haksızlığı giderecektir. Gidermelidir. Gidersin! 😊

Vodafone Olumlu Yorumları

“Vodafone TV diye bir şey yapmışlar, internetim gitmeden bir sürü film izleyebiliyorum. Harika bir uygulama.”

“Dağ, bayır, tünel her yerde çekiyor Vodafone. Diğer operatörlerin hepsini kullandım ama hiçbirinin çekim gücü bu kadar kaliteli değildi. Hepsine bin basar Vodafone.

Evet, yukarıda Vodafone CEO’sunun yapmış olduğu yorumu gördük. 😊 Böyle bir şeyin mümkün olması söz konusu değil. Resmen diğer operatörleri karalamak için yapılmış bir yorum. Kullanıcıların olumsuz yorumlarında gördüğümüz gibi Vodafone’da da çekme sorunu yaşayanlar var.

Vodafone Satın Alınır mı?

Analizimizin sonuna yaklaşırken kilit bir soruyu da cevaplamak istiyoruz: Vodafone satın alınır mı? Telefon operatörlerinde en büyük avantajlar numarasını yeni taşıyanlara yöneliktir. Eğer numaranızı yeni taşıyorsanız Vodafone ve diğer operatörleri araştırarak kendinize en uygun tarifeyi seçmenizde fayda var. Tabii bir de hangi operatörün daha iyi çektiğini de araştırmalısınız ki ileride sinyal problemleri yaşamayın.

Vodafone Fiyatları

Red ve FreeZone aboneliklerinin dışında Vodafone paketleri ve avantajları da mevcut. Onlarca paket arasından faturalı ve faturasız hatlardaki en ucuz paketi sizler için araştırdık. Daha fazla paket ve avantaj için 0542 542 00 00 müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

 • Vodafone Faturalı En Ucuz Paket

Yeni gelenlere özel UYUMLU 2 GB paketiyle 29 TL’ye her yöne 250 DK, 250 SMS ve 2 GB internete sahip olabilirsiniz. Yaza Özel Hoş geldin Kampanyası kapsamında tarifeye katılan kullanıcılara 2 GB ekstra internet tanımlanacaktır.

 • Vodafone Faturasız En Ucuz Paket

Yeni gelenlere özel Yenilenen 1500 paketiyle her yöne 1500 dakika, 250 SMS ve 500 MB internet paketini hattınıza tanımlayabilirsiniz. Vodafone FreeZone’lulara yeni geçenlere özel 22 liraya 750 dakika konuşma, sınırsız Whatsapp ve 2 GB’ı Instagram, YouTube veya Spotify’da geçerli toplamda 4 GB internete sahip olabilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.