Yorumları

Ziraat Bankası EFT Saatleri | Ziraat EFT Saatleri Hafta Sonu

28.12.2020
27
Ziraat Bankası EFT Saatleri | Ziraat EFT Saatleri Hafta Sonu

Türkiye’nin ilk ve en eski bankası olan Ziraat Bankası günümüzde pek çok kişinin kullandığı ve para transferi için yaygın olarak tercih ettiği kanallardan birisidir. Aklınıza gelebilecek bütün işlemleri en basit düzeye indirgemeye amaçlayan Ziraat Bankası neredeyse her işlemde olduğu gibi ev konusunda da sizlere kolaylık sağlar. Ziraat EFT saatleri ise diğer bütün bankalarda olduğu gibi sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşen işlemler arasında bulunur. Birkaç istisnai durum olsa da Ziraat EFT saatleri neredeyse hiç değişkenlik göstermeyip sabah saat 8.30 ile akşam 17.00 arasında meydana gelir. Biz de sizin için bu içerikte Ziraat EFT saatleri hakkında merak edilen bütün konulara cevap verip bilmeniz gereken püf noktaları aktardık.

Ziraat EFT Saatleri Hafta Sonu

Ziraat EFT saatleri hakkında araştırma yapan kişilerin yaygın olarak merak ettiği konulardan birisi hafta sonu saatleri olur. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki Ziraat EFT saatleri hafta sonu için herhangi bir değişkenlik göstermeyip diğer bankalardaki gibi sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. Nitekim iki farklı banka arasında gerçekleşen para transferi olan EFT öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü tarafından bir onaya tabi tutulur. Bu onay da sadece mesai saatleri içerisinde verildiği için hafta sonu gerçekleşen durumlar için ayrıca bir tolerans söz konusu olmayacaktır. Tekrar edecek olursak Ziraat Bankası üzerinden hafta sonu yapacağınız EFT işlemleri gerçekleşmeyip paranın aktarılması için mesai saatlerinde beklemeniz gerekir. Diğer bir deyişle Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız bütün işlemleri sadece pazartesi ve cuma arasında ve de mesai saatleri içerisinde tamamlanacaktır. Bunun dışında kalan bütün sureler Ziraat EFT saatleri dışında olduğu için söz konusu para transferi beklemeye alınır.

Ziraat EFT Saatleri Değişti mi?

Ziraat EFT saatleri değişti mi konusunu merak eden kişilerin sorusunu yanıtlayacak olursak bankalar kolay kolay EFT saatlerini değiştirmez. Eğer böylesine radikal bir işleme girişeceklerse sizleri birkaç ay öncesinden uyarmaya başlayıp bütün iletişim kanalları vasıtası ile bilgilendirme yaparlar. Yani Ziraat EFT saatleri yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi Sabah 8.30 ve akşam 17.00 arasında gerçekleşir. Bunun dışında yapacağınız ve yapmak istediğiniz bütün EFT işlemleri bir sonraki mesai saatinde tamamlanmak üzere beklemeye alınacaktır. Süreç içerisinde banka hesabınızdan aktarmak istediğiniz para yine sizin banka hesabınızda muhafaza edilip işlem saati geldiği zaman çekilecektir.

Ziraat EFT; İşlem Saatleri – Limitleri

Ziraat EFT; işlem saatleri – limitleri konusunda merak edilen sorulara cevap verecek olursak öncelikle işlem saatleri hakkında bilgi verelim. Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz EFT işlemleri sabah saat 8.30 ve akşam saat 17.00 arasında gerçekleşecektir. Bu saatler içerisinde yapmak istediğiniz bütün EFT işlemleri 5 ile 10 dakika arasında tamamlanıp söz konusu para aktarmak istediğiniz hesaba geçecektir. Bankanın yoğunluğuna göre EFT süreleri en fazla 30 dakikaya kadar çıkıp bu sürenin aşıldığı görülmez. Ziraat EFT saatleri bahsettiğimiz şekilde olup limitleri konusuna gelecek olursak Ziraat Bankası aracılığı ile bir gün içerisinde en fazla 50 bin lira transfer yapabilirsiniz. Yani mesai saatleri içerisinde olan herhangi bir günde Ziraat Bankası harici diğer bankalara en fazla 50 bin lira transfer yapabilirsiniz. Bu sadece bankanın koymuş olduğu limit olup eğer yeterli görmüyorsanız müşteri hizmetleri veya size en yakın olan şube ile iletişime geçerek kolay bir şekilde limitin artırılmasını sağlayabilirsiniz.


Ziraat EFT Ücreti

Ziraat EFT saatleri konusunda sizi bilgilendir dikten sonra şimdi de Ziraat EFT ücreti hakkında merak edilen bütün sorulara cevap verelim. Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası üzerinden de yapabileceğiniz EFT’ler farklı kanallar aracılığı ile gerçekleşebilir. Bir başka deyişle EFT’yi ATM, mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Ziraat şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Hal böyle olunca Ziraat Bankası’nın bu farklı kanallar üzerinde gerçekleşecek EFT işlemlerine farklı komisyon oranları talep eder. Biz de sizin için en uygun olan EFT kanalı yani mobil bankacılıkta uygulanan komisyon oranına yer verdik. Ziraat EFT saatleri konusu içerisindeki EFT ücretleri aşağıdaki gibidir;

  • 1000 TL’ye kadar olan EFT işlemlerinden komisyon miktarı; 1 TL
  • 50.000 TL’ye kadar olan EFT işlemlerinde komisyon miktarı; 2 TL
  • 50.000 TL ve üzeri EFT işlemlerinde komisyon miktarı; 25 TL

Ziraat EFT Saatleri 2021

Ziraat EFT saatleri 2021 yılı içinde aynı olarak kalıp yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. Nitekim EFT iki farklı banka arasında gerçekleşen para transferi olduğu için öncelikle Bankalar Genel Müdürlüğü tarafından bir onay alması gerekecektir. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere insanlar tarafından verilen bu onay sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilir. O nedenle Ziraat EFT saatleri 2021 yılı için de bu yıl olduğu gibi aynı kalıp herhangi bir değişiklik yaşanması durumunda banka tarafından bilgilendirileceksiniz. Ziraat EFT saatleri 2020 yılı için;

  • Mesai saatleri içerisinde sabah 8.30 ile
  • Mesai saatleri içerisinde akşam 17.00 olarak yapılır.
  • Bu süre içerisinde öğle araları, resmi tatiller, bayramlar ve bankanın kapalı olduğu durumlar hariçtir.

Ziraat EFT Saatleri Kaçta Başlıyor?

Ziraat EFT saatleri kaçta başlıyor konusunda merak edilen sorulara cevap verecek olursak resmi tatiller, bayramlar ve bankanın kapalı olduğu günler hariç sabah 8.30 olduğunu söyleyebiliriz. Yani sabah saat 8.30 itibariyle gerçekleştirmek istediğiniz bütün EFT işlemleri 5 ile 10 dakika arasında tamamlanıp söz konusu banka hesabınıza aktarılacaktır. Ziraat EFT saatleri bahsetmiş olduğumuz gibi sabah 8.30 de başlayıp mesai saatleri bitene kadar sürecektir.

Ziraat EFT Saatleri Kaçta Bitiyor?

Ziraat EFT saatleri kaçta bitiyor konusunda merak edilen soruları cevaplayacak olursak yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi Ziraat EFT saatleri akşam 17 itibari ile son bulur. Ziraat EFT saatleri sadece akşam 17’ye kadar gerçekleştirilip bu sürenin dışında kalan zamanlarda herhangi bir işlem yapılmaz. Eğer Ziraat EFT saatleri dışında bir para transferi yapmak isterseniz bunun talimatını verebilirsiniz. Ancak bu işlem sadece Ziraat EFT saatleri içerisinde gerçekleşeceği için bir sonraki mesai saatini beklemeniz gerekir.

Ziraat EFT Saatleri Mesai Dışında

Ziraat EFT saatleri mesai saati dışında da herhangi bir değişkenlik göstermeyip sadece yukarıda bahsedilen Ziraat EFT saatleri içerisinde gerçekleşir. Bir başka deyişle bu gece saat 12’de de EFT yapıyor olsanız bu işlem Ziraat EFT saatleri içerisinde tamamlanacaktır. Onun dışında yapmak istediğiniz bütün işlemler Ziraat EFT saatleri içerisinde gerçekleşip ilgili para transferi gerçekleşir. Tekrar edecek olursak Ziraat EFT saatleri sadece sabah saat 8.30 ile Akşam 17.00 arasında sınırlı olup bu süre dışında yapmak istediğiniz bütün transferler beklemeye alınacaktır.

Ziraat EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

Ziraat EFT hangi saatlerde yapılır konusunda merak edilen soruları cevaplayarak olursak yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece Ziraat EFT saatleri içerisinde gerçekleşecektir. Ziraat EFT saatleri mesai saatleri olan sabah saat 8.30 ile Akşam 17.00 arasında olduğu için bu süre dışında gerçekleşen bütün işlemler beklemeye alınır. Yani Ziraat EFT saatleri sadece mesai saatleri ile sınırlı olup bu durum bayramları, resmi tatilleri ve özel günleri de kapsar. Son kez tekrarlayarak olursak Ziraat EFT saatleri farklı iki banka arasında gerçekleşen para transferi olduğu için sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşip öncelikle onay alması gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.