Yorumları

Halkbank Eft Saatleri | Halkbank EFT Saatleri Hafta Sonu

28.12.2020
29
Halkbank Eft Saatleri | Halkbank EFT Saatleri Hafta Sonu

Halkbank ülkemizdeki kamu bankalarından birisidir. Özellikle kamu bankası olmasından dolayı birçok müşterisi bulunur. Özellikle birçok aktif müşterinin olması sebebiyle Halkbank eft saatleri ile ilgili çok sayıda soru gelmektedir. Öncelikle EFT’nin ne demek olduğundan bahsetmek gerekir. EFT, farklı bankalar arasındaki kişilerin birbirlerine para göndermesi işlemi demektir. Bu işlem genellikle TL cinsinden tercih edilse de farklı para birimlerinden de Halkbank EFT saatleri kaçta başlayıp kaçta bitiyor, hangi günler EFT yapılır, EFT’nin bir limiti var mıdır gibi sorular en çok araştırılan sorulardan birkaç tanesidir.

Halkbank Eft Saatleri Hafta Sonu

Halkbank Eft saatleri hafta sonu olup olmadığı ile ilgili Halkbank müşterileri tarafından merak edilmektedir.

 • Halkbankta da diğer bankalarda olduğu gibi hafta sonları yani Cumartesi ve Pazar günleri EFT işlemleri yapılamamaktadır.
 •  İstenildiği zaman para gönderimi yapılabilir. Fakat hesaba Pazartesi günü geçecektir. Yani, Cumartesi günü bir başkasının hesabına EFT yapmış olsanız bile para haftanın ilk iş günü olan Pazartesi günü hesaba geçecektir.
 • Aynı banka içerisinde yapılan hesaplar arası transfere de havale denir ve bu işlem de 7 gün 24 saat boyunca yapılabilir. Dolayısıyla Halkbank EFT saatleri hafta sonu hariç her gün yapılabilir.

Halkbank EFT Saatleri Değişti Mi?

Halkbank EFT saatleri değişti mi sorusu Halkbank müşterileri tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesidir.

 • Halkbank EFT saatleri 08.00 ile 16.00 arasında yapılabilmektedir. Bu işlem sadece hafta içi 5 gün içerisinde yapılabilir.
 • Halkbank EFT saatlerinin değişmesi ile ilgili bir durum şu an için söz konusu değildir. Sadece belirtilen saatlerde EFT yapılabilir.
 • Hafta içi bile olsa 16.00 dan sonra yapılan EFT’lerde para aktarımı ertesi gün gerçekleşir ya da Cuma günü 16.00’dan sonra yapılan EFT işleminde ise para aktarımı Pazartesi günü gerçekleşir. Dolayısıyla Halkbank Eft saatleri için herhangi bir değişiklik şu an için yoktur.

Halkbank EFT İşlem Saatleri- Limitler

Halkbank EFT saatleri ile ilgili olarak, Halkbank hesabına gönderilen bir EFT mesai saatleri içerisinde 5 dakika ile 30 dakika arasında hesaba geçmektedir.

 • Halkbank EFT işlem saatleri – limitler konusunda da birçok soru gelmektedir. Halkbank EFT saatleri hafta içerisinde 08.00 ile 16.00 arası olarak belirlenmiştir. Bu saatler haricinde yapılan tüm EFT işleminde paranın diğer hesaba geçişi ertesi güne kalmaktadır.
 • EFT işlemleri sadece bankadan bankaya yapıldığı için sadece mesai saatleri içerisinde yapılır. Halkbank EFT saatleri sadece hafta içi yapılabilir
 • Halkbank’ın günlük EFT işlem limiti ise günlük 150 bin TL olarak belirlenmiştir. Tüm müşteriler için bu durum geçerli olmakla birlikte günlük EFT limitini 150 bin TL olarak görüntüleyemeyen müşteriler için henüz güncelleme yapılmamış olabilir.

Halkbank EFT Ücreti

Halkbank EFT saatleri hafta içerisinde 16.00’ya kadar yapılabilir.

 • Tüm bankalarda olduğu gibi Halkbankta da EFT işlemleri ücretlidir. Halkbank EFT ücreti daha önce internet bankacılığı üzerinden yapıldığında 7 TL olarak belirlenmişti. Fakat internet bankacılığından değil de Halkbank şubeleri üzerinden EFT yapılacaksa o zaman en az 30 TL kesinti yapılıyordu.
 • 19 Mart 2020 tarihi itibari ile Halkbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemleri tamamen ücretsiz olacak şekilde güncellenmiştir. Dolayısıyla ister mesai saatinde olsun ister mesai saatleri dışında ya da hafta sonlarında yapacağınız EFT işlemlerinde hiçbir şekilde EFT ücreti alınmaz.

Halkbank EFT Saatleri 2021

Halkbank EFT saatleri 2021 yılında da 08.00- 16.00 arası olarak belirlenmiştir. Bu yıl olduğu gibi 2021 yılında da  aynı kalacağı belirtilmiştir.

 • Halkbank EFT saatleri dahilinde yapılan EFT işlemleri ortalama olarak 5 dakika ile 30 dakika arasında hesaba geçer.
 • EFT işlemlerinin tümü Merkez Bankasının onayından geçerek yapılır.
 • Bir bankadan başka bir banka hesabına para gönderilmesi işlemi olan EFT, haftanın 7 günü 24 saat boyunca yapılabilir.
 • Hafta sonu yapılan işlemler haftanın ilk mesai günü olan Pazartesi günü hesaba geçer.
 • Hafta içerisinde 08.00 ile 16.00 arası EFT yapıldığı zaman aynı gün içerisinde karşı hesaba aktarılırken bu saatler haricinde yapılan EFT işlemleri ertesi gün aktarılır.

Halkbank EFT Saatleri Kaçta Başlıyor

Halkbank EFT saatleri kaçta başlıyor sorusu Halkbank hesabına EFT yapacak kişilerin en çok araştırdığı sorulardan bir tanesidir.

 • Halkbank EFT saatleri 08.00’da başlar. Halkbank EFT işlemleri hem internet şubesi üzerinden hem de mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirilebilir. İster havale işlemi hem de EFT özellikle Halkbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapılabilir.
 • Banka şubesine EFT için gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla mobil şube üzerinden EFT işlemi geçekleştirilir. Havale sadece Halkbank hesapları arasında para transferi demektir. EFT ise diğer bankalar arasında para transferi yapmaktır.
 • Halkbank EFT saatleri hafta içi her gün 8.00’de başlayıp 16.00’ya kadar devam eder. 08.00’den sonra yapılan tüm EFT işlemleri 5 dakika ile 30 dakika arasında aktarılır.

Halkbank EFT Saatleri Kaçta Bitiyor?

Halkbank EFT saatleri kaçta bitiyor sorusu EFT yapmak için az zamanı kalan kişiler tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesidir.

 • Halkbank EFT saatleri 08.00’da başlayıp 16.00’a kadar devam eder. 16.00’dan sonra yapılan tüm EFT işlemlerinde paranın aktarımı ertesi güne kalır. Eğer Cuma günü 16’dan sonra EFT işlemi yaparsanız para karşı hesaba Pazartesi günü mesai başlangıcından sonra geçecektir.
 • EFT işlemleri günlük limitle sınırlıdır ve günlük olarak 150 bin TL’lik limit belirlenmiştir.
 • Saat 16.00’ya kadar işlem yapılabilir. İnternet bankacılığı ya da Halkbank mobil bankacılık uygulaması üzerinden 7 gün 24 saat boyunca şubeye gelmeden EFT yapabilirsiniz.
 • Halkbank EFT saatleri mobil ve internet bankacılığında sınırsızdır. Fakat parayı göndermiş olsanız dahi aktarım mesai saatlerini bekleyecektir.

Halkbank EFT Saatleri Mesai Saati Dışında

Halkbank EFT saatleri mesai saati dışında yapıldığı zaman paranın aktarımı bir sonraki güne kalır. Eğer Cuma günü mesai saati dılında EFT yapılırsa bu durumda da diğer hesaba paranın geçmesi Pazartesi gününü bulacaktır.

 • Halkbank EFT saatleri sabah 08.00’de başlayıp 16.00’ya kadar devam eder. Hafta içi de olsa mesai saati dışında yapılan tüm EFT işlemleri için ertesi gün mesai başlangıcı beklenir.
 • Mobil bankacılık üzerinden EFT işlemleri yapmak için şifre ile uygulamaya giriş yapılır. Sonrasında uygulama üzerinde para transferi kısmına girilir. Buradan EFT seçilir. Burada EFT yapmak istediğiniz kişinin adı ve soyadı ile birlikte IBAN numarası ya da banka hesap bilgilerinin girişi yapılır. Gönderilmek istenen tutarın da girişi yapıldıktan sonra işlem tamamlanır.
 • Halkbank EFT saatleri hafta içi her gün 08.00’den 16.00’ya kadardır ve bu saatler dâhilinde EFT yapıldıysa en geç yarım saat içersinde karşı hesaba transfer tamamlanır.

Halkbank EFT Hangi Saatlerde Yapılır?

Halkbank EFT hangi saatlerde yapılır, nasıl yapılır gibi sorular birçok banka müşterisi tarafından sorulur.

 • Özellikle cep telefonu üzerinde kullanılan mobil uygulama ile oldukça kolay bir şekilde EFT işlemi yapabilirsiniz.
 • 08.00 ile 16.00 saatleri arası olarak belirlenen Halkbank EFT saatleri hafta içi her günü kapsar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.