Yorumları

A101 Market Yorumları, Harca Harca Bitmiyor mu?

21.02.2020
937
A101 Market Yorumları, Harca Harca Bitmiyor mu?

Bugün Türkiye’de gıda üzerine toptan ve perakende satış gerçekleştiren alışveriş merkezlerinin başında gelen A101 marketler zincirini inceleyeceğiz. Müşterilerine kaliteli ve ekonomik fiyatları çerçevesinde hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. A101 marketlerinde hard discount konseptinde işletilmektedir. Bu amaç doğrultusunda Türkiye’nin 81 ilinde 914 ilçesinde 6850 mahallesinde günde yaklaşık olarak 3 buçuk milyon kez mağazaları ziyaret edilmektedir. A101 marketlerinin kuruluş hikayesi 1996 yılına dayanıyor. Cüneyt Zapsu, Aziz Zapsu, Korkut Özal ve Mustafa Topbaş bir araya gelerek 1996 yılında BİM market zincirini kurarlar. Fakat 2006 yılında BİM’deki hisselerinin ortaklıklarından çekilirler. BİM’in ortaklığından ayrıldıktan sonra Aziz Zapsu, Mehmet Fatih Saraç ile birlikte A101 markete kurmaya karar verirler. A101 market 2008 yılları içinde satış hayatına başlayarak günümüze kadar çok hızlı ve sağlam adımlarla kurulmuştur. Ülkemizde toplam 1000 adetten fazla şubesi bulunmaktadır. Ve bu başarısından dolayı en hızlı büyüyen Market ünvanı en kısa sürede almaya hak sağlamıştır. Marketin içeriği ve tasarımı büyümesini etkileyen unsurlar arasındadır. Çünkü her ürün tipi kendi kategorisi içerisinde estetik bir şekilde yerleştirilmiştir. A101’in içerisinde kullanılan açık mavi tonları müşterilerin fikirleri sorulduğunda en çok verilen cevap ise ‘gökyüzünün ve denizin huzurunu yansıtmış’ olmuştur. Ve müşterilerine bu detay çok hoşuna gitmiştir. A101’in hemen her ilde Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bu kadar çok bölge müdürünün bulunmasındaki amaç size hizmet veren marketlerde müşterilerin en ufak bir sorunla bile karşılaşmalarında en yakın bölge müdürlüğüyle iletişim haline geçip sorunu en kısa sürede ortadan kaldırılması amaçlanmıştır. Şu an yönetim kuruluna Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yaşar Aydın yönetim kurulu başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi Ayhan Aydın tarafından büyük bir başarı ile yönetilmektedir. Turgut Aydın Holding A101 şirketinin aldıktan sonra yaklaşık olarak % 79 yükselmiştir. Turgut Aydın Holding yaklaşık olarak 3000 adet A101 markete 200’den fazla English Home mağazasına 12 hastane ile Türkiye’nin 81 ilinde hizmet vermeye devam etmektedir. Turgut Aydın Holding A101 mağazaları dışında English Home, Taff Yapı, Pizzalazza, Saloon Burger ve Susesea gibi markalarda da ortaklığı bulunuyor.

Gelelim ürün çeşitliliği ve market içeriğine! J A101 perakende market zincirlerinde kitap, kırtasiye, kozmetik, kişisel bakım, oto ürünleri, bahçe, yapı, anne, bebek, ev, yaşam, elektronik ve daha birçok kategoride ürün sunulmaktadır.

A101 Market Kurucusu Kimdir, Ortaları Kimlerdir?

Aydın Ailesi %52.92

Bank Asya %21.84

İrfan Hacıosmanoğlu % 10.08

Forum süt % 6.00

Murat Sungurlu % 3.89

Hasan Sayın % 3.89

Asım Sayın % 1.38

A101 Market Şikâyetleri

Ürünler hakkında ki şikayet içerikli yorumları Şikayet var sitesinden aldığımızı belirtelim.

A101 Market Olumsuz Yorumları

“A101 Lezita markalı ciğer paketinde zehirli madde çıktı. Aldığımız tavuk ciğerinin içerisinde hayvanın zehirli parçası bulunmaktadır. Biz bunu fark etmesek yeseydik ne olacaktı. Ya bizim gibi bilmeyen insan o parçayı fark etmeyip pişirip yerse olacakların sonuna geçilemez. Ben bu konuda araştırma yapılmasını istiyorum. Ben de bir gıda teknikeri olarak konuyu dikkate alıyorum bu konuda geri dönüş bekliyorum. Bu zehirli parçayı görünce ürünün hepsini çöpe attık. Bu nedenle düzgün denetim yapılmasını arz ederim.”

Öncelikle başınıza gelen bu olaydan dolayı ne kadar üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Almış olduğunuz ürünün paketinde zehirli bir madde çıkması oldukça tehlikeli. Markanın üretim departmanı ile ilgili bir sorun anlaşılan, paketler çok dikkatli bir şekilde hazırlanmalı. Aksi taktirde geri dönülmez sorunlara sebebiyet verebilir ne yazık ki. Ürünün fişini atmadan geri götürüp iade edebilme hakkınız bulunmaktadır. Fakat ürün açıldıktan sonra fark edildiği için a101.com.tr adresindeki iletişim bilgilerinden ilgili müşteri hizmetlerini ulaşarak geri bildirim ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Bu durumu tüketici haklarına taşımanızı da tavsiye ediyoruz.

“A101 de etiket ile kasa birbirini tutmuyor tamamen oyun yapıp tüketiciden fazla kazanç elde ediyorlar. Başıma dün geldi mesela A101 e güveniyordum ama artık güvenmiyorum rafta kaşar peynirine 26 TL yazarken kasa da 29 TL’ye çıkıyor bunu fark ettim ben söylediğimde özür bile dilemeden sinirli tavırlarla resmini çektirmemek için personel benimle tartışıyor ve etiketi yırtıyor ve bunu fark etmeyen yüzlerce insan A101 in bu etiket oyununa düşüyor yazıklar olsun hakkımızı çok yiyorlarmış bunu öğrendik.”

Hoş olmayan haberler serisinde bugün diyebiliriz sanırım! Bunlar çok basit, sıradan ve müşteri kaybına yol açabilecek kurnazlıklar. Yer mi bilinçli tüketici? Yemez. Yememiş. Yemeyin, etiket fiyatı neyse onu ödeyin. Zorluk çıkaracak olurlarsa önce genel merkeze şikayette bulunun, ardından diğer marketin yolunu tutun. Çok sinirlendim çok! 😊

A101 marketler zinciri dün bir Fantom dikey elektrikli süpürge satışında bulundu ve dün 05. 12.2019 tarihinde bende bu ürünü alabilmek için Kayseri Uhut mağazasına açılış saatinde gittim ve oradaki kasiyer yetkililer bu mağazada kalmadığını başka bir mağazadan getirtebileceklerini söylediler bende tamam dedim ürün geldiğinde tarafımca aranması için iletişim numarası bıraktım ve gittim dün akşama kadar dönüş olmayınca yine aynı mağazaya gittim ve ürünün hala gelmediği 06.12 2019 tarihinde yani bugün öğleden sonra geleceğini söylediler ve bugün de A101 tarafından aradım ve akşam saatinde yine aynı mağazaya gittim bu seferde iki kasiyer sorumlu öyle bir ürün yok geldi gelmez dediler bende getirtilecek dediğiniz mağazanın ismini söyleyin oraya gideyim dedim bölge sorumlusunu aradılar üründen orada da olmadığını söyledi ben şimdi bu ihmalkarlık yüzünden ürünü alamadım bir de bölge sorumlusunu arayan kasiyer laubali laubali tavırla yok ürün bir şey yapamam gibi davranışlarda bulundu koskoca A101 statüsünü böylesine düşmesi yazık benim mağduriyetim nasıl giderilecek’


Açılış saatinde ürünleri kalmadığını söylemekte bir garip olmuş sanki üstelik hiç gelmeyen bir ürünün! Başka bir mağazadan getirebilecekleri söylemelerini güzel fakat sonradan gelmeyen ürün ve beklenenden önce saat tam bir hayal kırıklığı olmuş. Asıl sorun mağaza çalışanlarında da olamayabilir. Ürün mağazaya giriş yapmadıysa müşteriye ürünü sunulmakta da sıkıntı çekebilirler. Bu durumu a101.com.tr adresindeki şikayet bölümüne bildirerek sorununuzu çözebilirsiniz.

“Arnavutköy Bolluca’da Hicret mahallesindeki A101 de çalışmakta olan F****S**** isimli şahıs, ben alışveriş yaparken, ürünlere bakarken oraları dağıtmayın, daha yeni düzelttim vs… Çıkışında bulundu. Bende ürünleri dağıtmadığımı baktığımı söyledim. Boş laflarla bana karşılık verdi. İsmini sordum şikayet edeceğimi söyledim. Adını, soyadını hiç beklemeden, çekinmeden verdi. İstediğiniz yere şikayet edebilirsin dedi. A101 mağazasında çalışan bir kişi direkt böyle söyleyebiliyorsa anladığım kadarıyla ortaya şu çıkıyor: Demek ki yapılan şikayetlerden bir şey çıkmıyor, A101 çalışanlarına yaptırım uygulayamıyor, ilgilenmiyor. Yani; aklıma bu geliyor. A101 in vizyonu bu olmaması gerekiyor. Yukarıda bahsettiğim kişinin yaptığının yanına kalmaması ve gereken cezanın verilmesini ayrıca o mağazaya vardığımda o şahsı tekrar görmek istemediğimi belirtmek istiyor ve gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ediyorum.’

Elbette mağaza çalışanları ürünleri dağıtıp giden müşterilerle uğraşıyordur ancak ürünleri dağıtmamanıza rağmen sizinle böylesine kaba bir tavırla konuşması doğru değil. İnanıyoruz ki A101 bu çalışanlar hakkında gerekeni yapacaktır.

1196******* no’ lu siparişim Aras Kargo firmasına verildikten sonra Aras Kargo bana ulaşmadan ürünleri istemediğimi belirterek ürünleri geri göndermiş. Ben Aras Kargo’yu birçok kez aramama rağmen telefonlarına ulaşamadım. Kargonun şubesine gittiğimde de ürünün geri gönderildiğini öğrendim. A101 müşteri hizmetlerini arayıp ürünleri iade etmek istemediğimi ürünlerin bana geri gönderilmesini istedim. Müşteri temsilcisi talebimi aldı ve şu anda ürünün kargoda yolda olduğunu ürünlerin geri gönderileceğini söyledi. Fakat akşam ürünlerin iade olduğu e maili geldi. A101 ‘ in mesai saatleri dışında olmasından dolayı A101 ‘e sabah ulaşabildim. Fakat müşteri temsilcisi iade olduğu için geri gönderemeyeceklerini söyledi. Ben müşteri temsilcisine özellikle belirtmeme rağmen ürünleri kendileri iade almışlar. Kendilerinde kaynaklı problemi çözmek yerine işin kolayına kaçıp ürünlerin kendilerine hasarlı geldiğini söyleyip stokta olmadığından dolayı yardımcı olamayacaklarını belirttiler.’

Sipariş sorunuz A101 ile ilgili değil tamamen Aras Kargo’dan kaynaklanmaktadır. Bu durumda Aras Kargo’yu şikayet etmek daha doğru olacaktır.

A101 Market Olumlu Yorumları

Ürünler hakkında ki memnuniyet içerikli yorumları da Memnuniyet.net sitesinden derledik. Yorumlarda da anladığımız üzere A101 hem kalitesi hem de ekonomik fiyatları ile müşterilerinin hoşuna gitmiş durumda. Özellikle Perşembe günü yaptığı indirimler müşteriler tarafından daha çok sevildiği belirtilmekte. Yüzlerce ürüne ev sahipliği yapan A101 mağazalarını en kısa zamanda gidip göz atmanızı öneriyoruz.

“Okul telaşı geldi çattı hatta telaşın büyük kısmı azaldı veliler en uygun ama yine de kaliteli ürünler almak istiyorlar işte burada devreye A101 giriyor mükemmel kırtasiye ürünleri ile bence velilerin ve çeşitleri ile de çocukların dikkatini çeken ürünleri bulmanız mümkün.’

A101 gibi marketler okul başlarken uygun fiyata kaliteli kırtasiye malzemeleriyle müşterileri kendilerine çekmeyi başarıyorlar. Okul çantasından suluğa defter kitaptan boyama kalemlerine kadar ne ararsanız bulabiliyorsunuz.

“A101 de bu hafta büyük indirimler var yine ve özellikle de Süt alanlar için harika kampanya var. Torku 4’lü süt paketi sadece 9 lira yani tanesi 2,25 geliyor ve Torku kalitesinde bir şut için çok uygun bu rakam. Bence kaçırmayın çünkü kampanya bugün başladı. Diğer birçok üründe de çok ciddi indirimler başlamış durumda.”

İşte indirimleri, uygun fiyatlı ürünleri sıkı sıkıya takip eden bilinçli bir tüketici. 😊

“Ben bu kıyasta olan marketler arasında en çok A101 tercih ediyorum çünkü A101 ürünleri çok daha kaliteli geliyor bana. Özellikle de sut ve sut ürünleri hem çok taze hem de oldukça lezzetli. Fiyatlar Malum zaten uygun oluyor. Dediğim gibi evime alışverişimi de genellikle A101 marketten yapıyorum. Perşembe günlerini tercih ediyorum genellikle, perşembe bir çok üründe dev indirimler oluyor bende bu günü tercih ediyorum ev alışverişi için.”

Perşembe indirimlerinde güzel ürünler denk gelebiliyor. Takipte kalmakta fayda var.

“Akşamları atıştırmalık bisküvi, gofret türü bir şeyler almak için markete girip fiyatı uçmamış bir şey arıyorsanız a101’de satılan Xroll gofretlerden alın derim. kocaman paket, fiyatı 2.25. fiyatına göre tadını iyi buluyorum. çayla da iyi gidiyor. özellikle muzlusunu denemelisiniz :)”

Favorilerimizden! 😊 Afiyet olsun…

“Nescafe Classic 100 gramlık paketi hemen her markette 10 liradan yüksek bir satılıyor. bu haftaki a101 indirimlerinde fiyatı 8.50’ye düşmüş. tam eve birkaç paket stok yaptıracak cinsten bir indirim. kaçırmayın derim.”

Ürünün ortalama fiyatı 9-10 lira civarında aslında fazla da bir indirim yok gibi. 😊

“Peynir fiyatları alıp başını gitmişken marketlerde hem ucuz hem lezzetli peynir bulmak oldukça zor bir hale geldi. A101’deki ahir tam yağlı beyaz peynir indirimdeydi birkaç hafta önce.. hem börek ve kahvaltı için aldım, denedim. Lezzetli ve fiyatı da uygun. Deneyin derim.”

A101 Market Ürünleri Satın Alınır mı?

A101 marketleri yüzlerce marka ve ürüne ev sahipliği yapmakta. Perakende market anlayışıyla hizmet verdiği için hem ürün yelpazesi geniş hem de oldukça ekonomik. Perşembe günleri gerçekleştirilen indirimleri takip etmenizi de tavsiye ediyoruz. Yani, evet. A101’den ürün satın alınır. 😊

A101 Market Fiyatları Nedir?

Bu bölümde ise sizler için bu hafta a101.com.tr bulunan kampanyalı ürünler listesini hazırladık.

 • Bebelac bebek maması biberon 4. 500 gram 49.45 TL
 • Sleepy Natural Junior 20’li çocuk bezi 26.95 TL
 • Doğuş çay demlik poşet Tiryaki 320 gram 13.95 TL
 • Finish bulaşık makinesi tableti hepsi bir arada 20’li 13. 45 TL
 • Familia Plus tuvalet kağıdı 3 katlı 14.90 TL
 • Çokça garnitür 560 gram 13.45 TL
 • Dr Oetker kakaolu puding 196 gram 3.25 TL
 • Eti form buğday patlağı tahıllı 41 gram 1.50 TL
 • Miskos kağıt helva 45 gram 1.25 TL
 • Şölen nutymax Çikolata fındık kremalı 44 gram 2.50 TL
 • Honour 9 Lite 32GB cep telefonu 1099 TL

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.