Yorumları

Beymen Yorumları

15.03.2020
179
Beymen Yorumları

Beymen Nasıl Kuruldu?

Bugün dünyaca ünlü Beymen markasının tanıyacağız. J Marka nasıl başarılı bir şekilde bugünlere kadar gelmiş gelin hep birlikte bakalım!

Beymen’in başarılı iş hayatının arkasında bir aile şirketinin tecrübesi yatıyor diyebiliriz. Boyner Ailesi nesiller boyunca tekstili bir iş alanında değil yaşamının merkezi olarak görmüş durumda. Adeta işleri hayatları olmuş durumda sadece başarılı olmalarını arkasında bu yatıyor bile olabilir. J Şaka bir yana Marka köklü mirası ile 1969 yılında hazır giyim sektörüne adım atmıştır. 1971 yılında ise İstanbul’da o yılların en prestijli alışveriş semtlerinden biri olan Şişli’de ilk mağazasını açmıştır. İlk başta erkek koleksiyonu üreten Beymen markası büyük ilgi gördükten sonra, 1985 yılında kadın koleksiyonu’ nu çıkararak moda anlayışına yeni bir soluk getirmiştir. Türkiye’de henüz o yıllarla tüketici koruma yasası bulunmamaktaydı. Tüketiciler hiçbir şekilde söz hakkına sahip olamıyordu. Beymen ileri görüşlülüğü ve müşteriye önem vermesi ile 1987 yılında bir ilke imza atarak ‘Koşulsuz Müşteri Mutluluğu’ kavramını hayata geçerek sektöründe yepyeni bir devrim yaratmış oldu ve bu şekilde müşteriye olan önemini kanıtlamış olarak müşterilerin daha mutlu olmasını sağladı.

Ülkemizde ilk lüks moda perakendeciliği Beymen markası ile başlamış oldu. 1990’lı yılların başından itibaren dünyaca ünlü birçok lüks moda markasını aynı çatı altında buluşturdu ve önemli bir yeniliği daha hayata geçerek kalitesini bir kez daha müşterilerine ispatlamış oldu. Beymen’in yapmış olduğu bu atılım markanın dönüm noktalarından biri olmuştu ve 1994 yılında İstanbul’da dönemin en gözde alışveriş merkezlerinden olan AK Merkez’de 5200 metrekarelik ilk amiral mağazasını açmış oldu. Beymen 2003 yılına 3500 metrekarelik Nişantaşı mağazasının hizmeti sunarak butik mağazacılık kavramını müşterileri ile tanıştırmış oldu. Aynı zamanda bünyesinde bulunan Brasserie Restoran’ın da popülaritesi ile birlikte kısa zamanda İstanbulluların buluşma noktası olmuştur. 2007 yılında Beymen İstinye Park Alışveriş Merkezine bir diğer amirler mağazası olan ‘multibrand’ mağazasını açmış bulunmaktadır. Dünyanın en önde gelen moda markalarıyla ‘monobrand’ butiklerini hizmete sokarak lüks dünya markalarını Türkiye’de tek bir çatı altında toplamayı başarmıştır. Beymen 2010 yılında beymen.com’u kurarak alışveriş deneyimini daha rahat ve hızlı hale getirme doğrultusunda müşterilerini online ticaret ile buluşturdu. Beymen.com son 3 yılda yıllık olarak ortalama yüzde 58 olarak büyümüştür. Dünyanın en önemli markalarını ülkemizin her yerine ulaşmasında etkili olmuştur. Türkiye’nin tartışmasız olarak en hızlı yükselişe geçen internet alışveriş sitelerinden biridir. Yıllık olarak yüzde 79 oranında bir büyüme kat etmektedir. Beymen beymen.com açılışı ile başlayan omnichannel yatırımlarını başlatmıştır. Omnichannel’a büyük bir önem vererek çok kısa sürede popüler olup müşterilerine sunduğu hizmet kanallarını günden güne daha çok geliştirmektedir. 2013 yılının Eylül ayında yaklaşık 11 metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük moda mağazası kurulmuştur. Valentino, Saint Laurent, Stella McCartney, gibi dünyaca ünlü 7 moda markası monobrand butiklerini hizmete sunarak müşterilerine eşsiz bir deneyim ve keyif sunmaktadır. Beymen Zorlu Center mağazası dünya çapında tanınmış Michelin ödüllü şefi ile morini restaurant’a ev sahipliği yapmaktadır. 2017 yılında ise Beymen İstanbul Anadolu yakasına Suadiye mağazası hizmete sunmuştur. Beymen Suadiye mağazası Beymen’in en büyük cadde mağazasıdır. Ve Bağdat Caddesi’ndeki Rönesans’ın simgesi haline gelmiştir. Beymen Erkek ve kadınlar için kaliteli ve şık moda anlayışı keçeden koleksiyonlar sunmakta ve erişilebilirliğin Beymen Club ile lüks severlerin tarzına hitap etmekte.

Beymen Şikayetleri

Beymen’ in şikayetlerine değindiğimiz bu bölümde ürün kalitesi ve çalışan, mağaza sorumluları yüzünden oluşan dikkatsizliklere yer verdik. Ürünler hakkında ki şikayet içerikli yorumları Şikayet var sitesinden aldığımızı belirtelim

Beymen Olumsuz Yorumları

“Vermiş olduğum çanta siparişi internet sitesi üzerinde tamamlandı görünüyor fakat çanta ortada yok. Kargo takibine girdiğimde ise kargo numarasının hatalı olduğu yazıyor. Siparişim başkasına mı teslim edildi, kayıp mı ne durumda hiçbir bilgi alamıyorum. Sene 2019 ve sözde güvenilir olduğunu düşünerek alışveriş yaptığım “Beymen” birçok kalitesiz markanın çok iyi başardığı işi başarıp bir kargoyu takip edemiyor. Okuduğum yorumlara göre de ya çantam kayboldu ya da birkaç gün sonra iptal edilecek başıma hangisi gelir bilmiyorum. Kargom sağ salim şekilde bir an önce elime ulaşmazsa Beymen’;den online alışveriş konusunda sosyal tüm bağlantılarımı kullanarak elimden gelen herkesi alışveriş yapmamaları için uyaracağım.”

“Beymen.com sitesinden aldığım ürünlerde hep bir sorun çıkıyor. 1 hafta ya da 10 gün bekletip ürünü iptal ediyorlar. Ve ben alamadığım ürünün taksitini ödemeye başlıyorum, iptal edilince param da geri taksit taksit iade ediliyor. Ben bu durumun uygun fiyatlı ürünler alındığında bilerek yapıldığını düşünüyorum. Çünkü bana stok kalmadı diyerek iptal edilen ürün 3-4 gün sonra sonra tekrar satışa girdi.”

“Beymen.com tarafından bana özel tanımlanan kupon koduyla alışveriş yaptım görselden farklı ürün gönderdiler iade ettim doğru ürün gönderemediler. Sonrasında kuponu benim isteğimle tekrar tanımladılar yoksa öyle bir telafi çabaları yoktu ama neye yarar bana kullanılmayan her defasında hata veren bir kod veriyorlar belki 20 defa aramak zorunda kaldım böyle markaya böyle fiyasko. Yazıklar olsun hala kuponu kullanamamam için ellerinden gelen bahaneleri sunuyorlar bana müşterisini bu kadar mağdur eden böyle büyük bir marka yoktur tebrikler teksiniz.”


Yukarıdaki yorumlarda gördüğümüz gibi beymen.com sitesinden tüketiciler şikayetçi anlaşılan. Sipariş konusunda pek randımanlı bir hizmetleri yok gibi. Kredi kartıyla ödeme yapıp siparişi alamayanlar eminim çok hayal kırıklığına uğramıştır. En azından kapıda ödeme de paranız gitmiyor ama kredi kartında aynı şekilde değil maalesef. Para iadesi ürün iadesi derken insan çileden çıkabilir. Yaşadığımız devirde teknolojinin çok güçlü ve çok önemli bir yere gelmiş olmasına rağmen böyle sıkıntılarla karşılaşmamız hiç yakışmadı sayın Beymen.

“11.11.2019 tarihinde Beymen aplikasyonu üzerinden Nike m2k tekno isimli ayakkabıyı 336******10** alışveriş numarası ile satın aldım. Ürünü ilk giydiğimde 15 dakika sonra sol tek taban içinden gıcırdamaya başladı ve gıcırdamayı sadece duymuyorum ayağımda hissediyorum da. Beymen Zorlu mağazasına ürünü incelemeye gönderdim üründe hata olmadığı söylendi, kontrol eden kendi kalite departmanıymış!”

Bu sorun Beymen ile ilgili değil nike markasının üretim departmanı ile ilgili. Ayrıca ayakkabı gıcırdaması bazı durumlarda normaldir, kullanıldıkça geçebilir. Ancak devam etmesi durumunda yasal haklarınızı sonuna kadar kullanmanızda fayda var.

“1 yıl önce Zorlu Beymen’den aldığımız zegna marka kemer hiç takılmadığı halde kemer çekmecesinde durduğu yerde oksitlenmiş. Yeni fark ettik ve mağazaya götürdük inceleme sonucu kullanıcı hatası dendi. Mağazaya gidip kullanılmadığını 2. Kez ifade ettik tekrardan incelemeye gitti. Yine kullanıcı hatası dendi. Kemerin kullanmadığı belli. Hiç kullanılmayan üründe nasıl kullanıcı hatası olabilir? Müşteri memnuniyetini bırakın müşterinin hakkını bile koruyamayan bir firma! Tüketici Mahkemesi’ne başvurmak durumunda kaldık. Sorunu bu yolla çözmeye mecbur bıraktılar…”

Beymen Olumlu Yorumları

“Bu sene kendi nişan düğünüm sebebiyle ilk kez tam anlamıyla takım giymem gerekti. e bir kere evleniyorken en iyisini almak gerekti tabii. nişanım için böyle bir takım yaptık Beymen deki arkadaşlarla. genelde spor giyinmekten hoşlandığım için pek anlamam takım işlerinden. sağ olsun arkadaşlar çok bilgilerdi yardımcı oldular. şimdi sırada düğün var ve istikamet yine Beymen!”

“Cumartesi can yoldaşımın arkadaşımın nikâhı var ve bende bu özel nikah gününde arkadaşımın şahidi olacağım. Bu yüzden bu özel günde çok iyi ve hoş görünmem gerekiyor ve ayakkabıya kadar her şeyim hazırdı. Bugün Beymen mağazasından ayakkabılarımı da aldım ve hiç bir eksik kalmadı ve cumartesiye hazırım ben”

Anlaşılan tüketiciler normal günler haricinde özel günlerde de tercihleri Beymen olmuş. Mağazadaki arkadaşlar da çok yardımcı olmuş, ne güzel olmuş. 😊 Bütün eksiklerini Beymen Mağazalarından tamamlayan müşteriler de çok. Sizin mutluluğunuz bizi de mutlu etti.

Herkes Beymen ürünlerini sadece erkekler için sanır ama Beymen çok hoş ve tarz kadın kreasyonlarına da sahip bir marka. Hafta sonu Beymen Akasya Avm mağazandaydım ve yeni sezon icin çıkardığı bu şık takıma bayıldım ve hemen aldım bunu. Bu tarz ürünlerin inanın fiyatına bakmıyorum bile çünkü benim tarzımı yansıtması yeter de artar bana.  

Kadın giyim konusunda da oldukça başarılı bir marka Beymen. Alışveriş yaparken aklınızda bulunsun, dediğiniz gibi biraz piyasanın üzerinde fiyatlarla karşılaşabiliyoruz ancak ne demiş ünlü şair, düşünür, iş adamı ya da her kim söylemişse. Kimin söylediğini tam çıkaramıyorum ama çok güzel söylemiş kim söylediyse😊 “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.”Beymen online sitesi sayesinde Beymen mağazalarına hangi koleksiyon ve dünyaca ünlü markalar gelmiş hemen öğrenebiliyorum. Zaman zaman burayı takip ediyorum bu sebeple. Beymen’de kendi tasarımları içerisinde, Beymen club, Beymen business gibi isimlerle ayrılıyor. Kimisinde Beymen takım elbise, Beymen gömlek gibi daha klasik ürünler yer alırken Beymen çanta, Beymen ayakkabı gibi seçeneklerde bulabiliyorsunuz aslında kısacası ister şık ister klasik ister spor hangi tarz giyiniyorsanız Beymen mağazalarında bulabilirsiniz. Özellikle ben Beymen club çanta modellerine bayılıyorum.

Müdavimi olduğumuz markaları mağazanın dışında online olarak takip etmek oldukça avantajlı fırsatlarla karşılaşmamızı sağlayabiliyor. Böyle devam! 😊

Genelde klasik ürünler olan Beymen markasının çok şık çantasını aldım. Biraz daha ekonomik olsun diye Beymen club kartımı kullandım. Bu tarz mağazaları genel konsepti zaten klasik giyim üzerine ama isteyenler için de Beymen club ayakkabı çeşitleri oldukça şık görünüyordu. Eğer daha uyguna Beymen çanta modellerinden almak isterseniz outlet mağazalarına uğramanızı tavsiye ederim arkadaşlar. Beymen müdavimlerinin her sene beklediği büyük Beymen indirimi başladı. mağazaları gezme fırsatı bulamayanlar yüzde 50’ TL ye varan indirimlerden internet sitesinden de faydalanabiliyor. dünyaca ünlü tasarımcıların en şık tasarımları Türkiye’de bulunabilecek en uygun fiyata -sadece Türkiye çünkü vergiler nedeniyle dışarıda çok daha ucuz- bulunabilir. Göz atın derim.

Markaların outlet bölümlerinde gerçekten fırsat ürünleri karşımıza çıkıyor. Hem indirimli hem de uygun fiyatlı ürünlerle alışverişimizi tamamlayabiliyorken, kredi kartı ekstremizi gördüğümüzde de ayrı bir mutluluk yüzümüzde belirebiliyor. 😊

Beymen Ürünleri Satın Alınır mı?

Dünya markalarını ülkemizde tek bir çatı altında toplayarak ev sahipliği yaptığı bir marka olan Beymen’ in kalitesi de oldukça sevilmiş. Dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduğu için yüksek fiyatlar da çok normal. Kendi ürettiği ürünler de kalitesiz bulunmamış. Alışverişe ihtiyacınız olduğu zaman bir gidip göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Belki gözünüze çarpan parçalar olur. J

Beymen Fiyatları Nedir?

Erkek

 • Beymen Club Kahverengi Gri File Garnili Erkek Deri Ayakkabı: 469.00 TL
 • LES BENJAMINS Siyah Neon Turuncu Baskılı Basic T-Shirt: 329.00 TL
 • POLO RALPH LAUREN Slim Fit Hakiki Kırmızı Kareli Gömlek: 498.00 TL
 • Beymen Club Bordo Bisiklet Yaka Yün Kazak: 269.00 TL
 • Beymen Siyah Logolu Erkek Deri Cüzdan: 215.00 TL
 • Beymen Collection Kahverengi Kesim Detaylı Erkek Süet Ayakkabı: 780.00 TL
 • TIMBERLAND Premium 6 Inch Sarı Logolu Erkek Nubuk: 1.299.00 TL
 • Beymen Club Lacivert Kolları Şeritli Yün Kazak: 169.00 TL

Kadın

 • ACADEMIA Siyah Dik Yaka Metal Halkalı Kadife Ceket: 780.00 TL
 • ADIDAS Ozweego Gri Kadın Sneaker: 749.00 TL
 • ALEXANDER MCQUEEN Oversize Beyaz Pembe Kadın Deri Sneaker: 2.502.00 TL
 • SKECHERS Dlites Runaway Ready Gri Kadın Sneaker: 699.00 TL
 • Beymen Club Ekru Simli Jakarlı Önü Bağlamalı Yün Kazak: 369.00 TL
 • UGG Classic Short II Kahverengi Kadın Deri Bot: 1.849.00 TL
 • Beymen Club Haki Balıkçı Yaka Reglan Kollu Kazak: 159.00 TL
 • ANAIS & MARGAUX Alexandra Siyah Parlak Tayt: 179.00 TL

Çocuk

 • MISS MUSE Pembe Sim Dokulu Kız Çocuk Tayt: 199.00 TL
 • TIMBERLAND Radford 6 Inch Taba Çocuk Nutuk Bot: 599.00 TL
 • VANS SK8 Mid Reissue V Yeşil Unisex Çocuk Ayakkabı: 349.00 TL
 • GUCCI Rhyton Ekru Logolu Çocuk Deri Sneaker: 2.697.00 TL
 • KENZO Pembe Hayvan Baskılı Kız Çocuk Sweatshirt: 480.00 TL
 • OUR GENERATION Kırmızı Oyuncak Mutfak Seti: 1,199.00 TL
 • OUR GENERATION 4X4 Oyuncak Araba: 00 TL
 • SKECHERS Heart Lights Gri Işıklı Kız Çocuk Bot: 00 TL
 • ALEXANDER MCQUEEN Oversize Beyaz Siyah Logolu Çocuk Deri Sneaker: 2,699.00 TL

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.