Yorumları

Derimod Yorumları – Gerçekten Deri Modun Mu?

10.12.2019
698
Derimod Yorumları – Gerçekten Deri Modun Mu?

35 yıl önce Ülkemizde deri montları kamyon şoförleri, polisler ve bekçiler giymekteydi çoğunlukla. Renkleri o zamanlar siyah ve kahverengiden ibaretti. O zamanlar ürünün işlevi tarzdan daha önemli olduğu zamanlardı. Gazetelerde ilanlar çıkıyordu. İlanda “Deriyi kumaş gibi işlemek” ten bahsediliyordu.

Derimod 1974 yılında Ümit Zaim ve Zerrin Zaim tarafından kuruldu. İşe çırak olarak başlamışlardı. Türkiye’nin en büyük ihracat markalarından biri olan Kazlı Deri Sanayi’de işe başlamıştı. Ümit Zaim işten ayrıldığı zaman Pazarlama ve Konfeksiyon Müdürüydü. O zamanlar okumanın büyük değer gördüğü o yıllarda İstanbul Erkek Lisesi mezunu olduğundan hem de iki dil bildiğinden o zamanlar iş bulmak hem daha kolay hem de çok kıymetliymiş. Bu bilgilerinin kendine ve iş dünyası için de birçok yerde ona faydası olduğunu söylüyor. Sonradan işi iyice öğrenip kendi ayaklarının üzerinde yükselmeye başlamıştı.

İlk çalışma yerleri Zeytinburnu’nda olmuştur. Başlangıçta 4 dikiş makinesi ve 10 çalışan ile yola çıkılmıştır. Bugünkü Derimod olarak bildiğimiz marka o zamanlar beş dikiş makinesi ile kurulmuştu. Marka kurucusunun “Türkiye‘de deriyi modaya sokacağım” cümlesiyle markanın stratejisi belirlenmiştir. Kendinden emin adımlar atılıp Derimod markası yavaş yavaş kurulmaya başlanmıştır. Ve hedefinde başarılı olabilmiş ki çoğu yerde ismini işitmemize sebep olabiliyor. Türkiye’de çoğu modelde deri uygulanabiliyor. Markanın kurucusu Ümit Zaim’dir. Sosyal Danışmanlık tarafından düzenlenen perakende sektörünün en prestijli olarak kabul gören ‘Parekende Güneş Ödüllerinde ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ verilmiştir. Markanın kurucusu Ümit Zaim ‘Derimod dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor’ diyerek toplam 65 adet olan mağaza sayısını bu yılın sonuna kadar 75’e çıkarmayı hedefliyor ve bize müjdeyi veriyor. 2010 yılında 80 milyon dolar ciro ile bitiren Ümit Zaim, bu yılı ise 100 milyon doların da üzerinde bitireceklerini öngördüklerini söylüyor. Koskoca marka beş makine ile kuruldu. Sektörün gelişiminde öncü rolü oynayan, başarılı stratejileri sayesinde yıllar içinde sürekli olarak gelişimde ve yükselişte olan, izlediği örnek çizgisi ile rakipleri de dahil olmak üzere iş sektöründe saygınlık uyandıran Ümit Zaim her zaman marka kalitesini korumakta. Derimod Markası deriyi ilk başlarda insanların üşümesini engellemek sonrasında bunu başardıktan sonra ise moda haline getirmek için çıkmış ve bunu başarmış olduğunu görüyoruz! Derimod 2012 yılında Gürcistan-Tiflis, Irak-Erbil, Iran-Tebriz ülkelerine de mağaza açmış. Ümit Zaim sırada ise Azerbaycan, Rusya ve Balkan ülkelerine mağaza açacaklarının gurur ile haberini veriyor. Ümit Zaim sözlerine şöyle devam ediyor: “Önce komşu ülkelerden başlayacağız sonra ise Avrupa hatta Çin’e bile mağaza açarak hizmet vereceğiz.”

Sektörün ilklerine imza atan Derimod Markası neler yapmış bir bakalım:

1982 yılında ABD Los Angeles / Beverly Hills’de mağaza açarak, yurt dışında mağaza açan ve bunu kendi markası ile yapan ilk deri firması’dır.

 • 2009 yılında nano teknoloji ile 1.5 kilo ağırlığında olan deri ceketleri 690 grama indirerek büyük bir adım atmıştır.
 • 1989 yılında ilk reklam kampanyasını yapıp markaya büyük bir yatırım yapmıştır.
 • 1989 yılında Düseldoff ve New York’da ilk show roomu açılmıştır.
 • Sektöründe kendi reklamlarını yapan başarılı firma Derimod bu reklamlarda Linda Evengelista, Mila Jovovich ile birlikte çekim gerçekleştirmiştir.
 • Siyah ve kahverenginin yanı sıra 12 yeni renk üretti.
 • Türk Sanatçılarımız ile de reklam kampanyalarına da imza atılmıştır.
 • Aynı zamanda yurt dışında moda çekimi gerçekleştiren ilk Türk deri markası olma özelliğini taşımaktadır.
 • 2009 ve 2010 yılları arasında Kızılay ile anlaşma yapmıştır. Ceket değişim kampanyası ile iki yıl içinde otuz bin ceket değiştirildi. Bir sürü üniversiteli ve ihtiyaç sahibi insanlara teslim edildi. İhtiyaç sahibi bir sürü insanı ısıtarak, en güzel örneklerinden birini sergilemiş oldular. Tebrik ediyoruz, gözlerimizin yaşamasına engel olamıyoruz! 😊
 • İstatistiklere göre Ülkemize gelen her dört turist’ den biri deri ceket almakta, ve bu gururun arkasında Derimod Markası ve kurucusu Ümit Zaim bulunmakta!


Derimod Şikayetleri

Ürünler hakkında ki şikayet içerikli yorumları Şikayet var sitesinden aldığımızı belirtelim bu arada.

Derimod Olumsuz Yorumları

“11.11 gelmeden önce Derimod’un internet mağazasından bir ayakkabı aldım. Paketi felaket derecede yırtık şekilde geldi. UPS Türkiye yapmış olabilir dedim, sesimi çıkarmadım. Ayakkabı küçük gelince 14 Kasım’da iade ettim. Asıl olaylar burada başlıyor. 21 Kasım’a kadar bekledim aramadım. Baktım ne param yatıyor ne Derimod’dan bir ses var. Aradım. Çağrı merkezindeki kadın hafta bitmeden paranız yatacaktır dedi. 26 Kasım oldu halen yatmadı. Tekrar aradım. Paketiniz ulaşmış. “biraz gecikmişiz yarın paranız iade edilecektir” dediler. 27’sinde tekrar aradım “bu hafta içinde paranız yatacaktır” dediler. 28 Kasım’da halen param yatmamış durumda. Bu gibi şirketler online süreç yönetmeyi bilmeden e-ticarete giriyorlar. Sonuç rezalet. 15 günde 300 liralık bir ayakkabının iadesini bekliyoruz. Derimod pişmanlıktır.”

Biraz üzücü bir olayla karşı karşıya gelmişsiniz. Sizin adınıza epey bir üzüldük. Hem ürün küçük gelmiş hem de 15 gün de para iade edilmemiş. Bir parayı iade etmek bu kadar zor değil diye biliyoruz ama yine de siz bilirsiniz Sayın Derimod Markası! Hayır bir kere sorunumuz çözülse neden sizi arayıp duralım ki? Böyle aksaklıklar müşteri kaybına yol açmaktadır.

“Kent park AVM Derimod mağazasından ödeme yapıp sipariş vermiş olduğum montun büzgü lastik bölümünde yaklaşık 1 cm çapında dikiş bölümünde yırtık olup size İstanbul şubemizde görünüyor onu getirtelim dediler bende kabul ettim bir hafta olmasına rağmen ürün gelmedi mağazaya gidip sorduğumda kasadaki bayan ürün olmadığı için sizin için yenisi yapılıyor diyor başka bir bayan ürün tadilat yapılıyor diyor kimin ne dediği belli değil ürünü iade etmek istiyorum dediğimde müdürlük onay verilse o şekilde iade alabiliriz diyor. Derimod ben ciddi bir firma zannederdim ama hiç ciddiyetle alakası dahi yok böyle firmalara yazıklar olsun 25.11.2019.”

Ne dediklerini inanın onlarda bilmiyor olabilir! Yenisi mi gelecek yoksa tadilat mı yapılıyor? Ve tüketici ödeme yapmış bir de ne kadar üzücü iade etmek istediğinde ise müdür onay verirse o şekilde iade alabiliriz ne demek? Tamam da ürün ortada yok ve ödenmiş bir para var tabi sizin için önemli olan paranızı almaksa başka bir şey söylemeyeceğiz! Ne kadar yazık cidden bu Derimod gibi bir markaya hiç yakışmadı!


“Derimod İzmir Optimum mağazasından 2018 yılı Kasım ayında bot aldım. Aldığım botu 3 ay giydikten sonra kenarları tabanından ayrılıp kenarları tamamen açıldı, derinin ortası resmen çatladı içindeki kumaş dışarı çıktı ve ayakkabının yüzeyi soyuldu. Değişim için gönderdim değişim onaylanmadı dendi, tadilat için tekrar gönderdim gerçek deri olmadığı için bir şey yapamayız dediler ki bu arada ayakkabıyı deri diye satmışlardı (!) üzerinden yaklaşık 4 ay geçti tadilat sonrası almaya gittiğimde hala işlem yapılmamış, işlem yapılmayacağına dair bir telefon dahi edilmemiş ayakkabı çöp halde mağazada öylece bekliyordu. Dün itibariyle tekrar iadesi için gönderdim mağaza müdürü beyefendi ayakkabının yerle Teması var dedi dalga geçer gibi. Bir daha asla böyle sattığı mala sahip olmayan bir mağazadan alışveriş yapmayacağım gereken hukuki yollara da başvuracaklarımdan şüpheleri olmasın.”

Hem doğru düzgün ürün yapmıyorsunuz hem iade almıyorsunuz. Yahu bununla da kalmayıp tamir edebiliriz sadece deyip tamir de etmemişsiniz. Lanet olsun dostum sizin sorunununuz ne dememek için kendimi zor tutuyorum. 😊 Madem kötü ürün yapıyorsunuz tamir etmesini bilin o zaman onu da beceremiyorsanız bırakın hiçbir şey yapmayın daha iyi insanı dert sahibi yapmazsınız en azından.

“Derimod’dan ayakkabı almıştım ayakkabı ayıplı çıktı ve ben ayakkabının iadesi için Derimod’a başvurdum ancak bana ürünü incelemeye alacaklarını söylediler ve aylar geçmesine rağmen ve benim sürekli üzerine düşmeme rağmen ürünü ne bana geri verdiler ne de ücretini iade ettiler daha sonra ilgili kurumlara tekrar iletişime geçtim Ürünün iadesini yapamayacaklarını ancak değişim yapılabileceğini söylediler ben de kanundan bana verilmiş seçimlik haklardan istediğimi kullanabileceğimi söyledim bu süre içerisinde uğraştım Tüketici Hakem Heyeti’ne gittim ardından ürünün iadesini yapacaklarını dile getirdiler ayrıca zararlarımın da tazmin edilmesini istememe rağmen 200 TL Ödemiş olduğum ürünün yalnızca 130 TL’si tarafıma ödendi geriye kalan 70 TL hakkında ne bir geri dönüş yapıldı ne de daha sonra ödendi. Hem ayıplı ürün verip hem de müşteriyi aylarca bekletip ardından eksik ödeme yapmaları kesinlikle tahammül edilebilir bir şey değil!”

Yine aynı sorun minnoş kalbimizi kırdı tabi ki yine yeni yeniden! Umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız. 200 ₺ verdiniz ve size 130 ₺ dönüş yapıldı öyle mi? Şaka ise hangi kameraya el sallıyoruz? Ee 70 ₺ kâr da güzel kazanç olmuş, neyse… Umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

“24 Mart 2019′ da Forum İstanbul Derimod mağazasından aldığım deri mont toplamda 1 ay bile giymeden iç astarında yırtık ve deforme oluştu, 1500 liralık deri mont nasıl 1 ayda bu kadar deforme olur, çok kalitesiz ya da aldığımda böyle idi yani ‘ikinci el’. Yok eğer ikinci el değilse gerçekten çok kalitesiz. Marka değeri bu kadar yüksek bir kuruma bu ürün hiç yakışmadı, ya da çalışanlar kendi giydikleri montu bana sattı, montu paraya çevirdiler, zaten benim istediğim modeli değil de kendileri ısrarla bu montu tavsiye ettiler, sonrada arka taraftan bunu getirip direk torbaya koydular, havalar sıcak olduğu içinde bir süre giymedim, ondan sonra da giymek istemedim.”

1500 ₺ verip iç astarında yırtık zedelenmiş ürün görmek çok büyük bir amatörlük. Bir daha çalışanın ısrar ettiği ürünü asla almamayı aklımıza sokalım biz şimdiden, çünkü resmen ayıplı malı almanızı tavsiye etmişler. Ne üzücü sizin adınıza çok üzüldük bilmenizi isteriz!

Derimod Olumlu Yorumları

Gelin bir de şimdi olumlu yorumlara bakalım. Ürünler hakkında ki memnuniyet içerikli yorumları da Memnuniyet net sitesinden aldığımızı belirtelim.

“Ayakkabıyı sevmeyen bayan yoktur herhâlde ne kadar ayakkabım olursa olsun indirim ve uygun fiyat görünce dayanamayanlardanım bu nedenle de aldığım her ayakkabıyı özenle kullanıp uzun süre modası geçene ya da eskiyene kadar kullanırım en son optimumda garaj kısmında acayip uygun markaların ayakkabılarını gördüm kendimi kaybettim adeta ve gidip bir tane beğendim aldım hem de 49.90 TL ye tamamen deri ve derimod kalitesi de cabası eğer ihtiyacınız varsa mutlaka uğrayın derim”

Ayakkabıyı bir tek kadınlar değil hatta ayakkabıyı da değil alışverişi yeni alınan ürünleri herkes sever bizce. Güle güle kullanın! J

“Derimod mağazasına dun gittim ve bu sene en çok dikkatimi çeken urunun deri montlar olduğunu fark ettim. Bir kaç model denedim ve hepsini de çok beğendim ve bana da çok yakıştı ama sadece bir tanesini en çok beğendiğimi almak durumunda kaldım. Dermintlar harika kesimler şahane. Beğenmemek mümkün değil ve üstelik sezon içi indirim de başlamış durumda.”

İndirimde alın gitsin efendim size de çok yakıştığına eminiz bizde iyi günlerde kullanın!

“Ayak sağlığının önemini son dönemlerde yaşadığım problemler ile yaşayarak öğrendim sadece görseli değil de ayakkabıda neler olması gerektiğini öğrenmem geç oldu evet ortopedik ayakkabı hepimizin bildiği bir terim ama ayakkabının dış kalitesi neyden yapıldığının önemini biliyor muydunuz Derimod bu anlamda bir defa ayakkabı kaliteli bir üründen yapılmış ise hava alıyor ayak da nefes alıyor biliyor muydunuz Derimod bunu çok iyi yapıyor”

Tüketicinin dediğine göre Derimod Markası bunu başarmış tebrik ediyoruz hem markayı hem de tüketiciyi gayet iyi seçim yaptığı için.

“Derimod gerçekten de çok pahalı. İndirimlerinde bile fiyatlar ortalamanın üzerinde oluyor. Ben 2.el alışveriş yapmayı çok seviyorum. Daha önce de 0 olarak enfes bir bot aldım, giymelere doyamadım. Bütçe meselesi bu defa 2.el almayı düşünüyorum yedek çeşit olur diye. İnternette gezinirken bu güzel botlara rastladım.2.el de bile kaliteli ve güzel duruyor. Bir tane de derimod deri mont almalı yanına. Deri montta başka isim tanımıyorum üzerlerine.”

Tercih sizin efendim önemli olarak yakıştırmak diyoruz ve size iyi günlerde kullanın diyoruz!

“Klasik ayakkabı almak istediğim zaman ilk uğrayacağım mağaza Derimod. Gerçekten ömürlük ürünleri var ve Derimod adı yetiyor fiyatların pahalı olmasını normalmiş gibi görünse de kesinlikle para çöpe gitmiyor. Benim ben diyen diğer deri firmaları olan deriden ve Desa’nın model bazında Derimod’dan çok çok geride kalmaları yüzünden mecburen tercih ediliyor sanki birde bu yönü var.”

Klasik ayakkabılar her dönemin vazgeçilmezi sizi seçiminizden dolayı tebrik ediyoruz efendim güzel günlerde kullanın!

Derimod Ürünleri Satın Alınır mı?

Her markada olduğu gibi iyi ve kötü yorumlar bu markada da mevcut durumda. Mağaza müdürlerine ve çalışanlara ve tabi ki üretimde büyük bir sorumluluk düşüyor, koskoca marka sonuçta. Alıp almamak tüketicilerin kararı efendim. Ama sizin bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz! Yaptığınız alışveriş sonrasında bir de siz deneyin bakalım kim haklı bir de siz karar verin ve yorumda bulunun.

Derimod Fiyatları Nedir?

Derimod’da son dönemde en çok satın alınan ürünlerden bazılarının fiyatlarını sizler için derledik. Detaylı bir şekilde ürün, fiyat ve indirim takibi yapabilmek için markanın internet sitesini belirli aralıklarla takip etmenizi tavsiye ediyoruz. 😊

 

 • Derimod hakiki deri siyah kadın bot: 255.99 ₺

 

 • Derimod hakiki deri kahve kadın bot: 411.99 ₺

 

 • Derimod Naomi kadın deri ceket: 899 ₺

 

 • Derimod erkek Kroko detaylı deri sneaker: 379.99  ₺

 

 • Derimod yüksek tabanlı fermuarlı kadın ayakkabı: 249.99 ₺

 

 • Derimod kadın taşlı süet deri topuklu ayakkabı: 449.99 ₺

 

 • Derimod kadın dolgu topuklu rugan ayakkabı: 199.99 ₺

 

 • Derimod erkek bağcık detaylı deri ayakkabı: 419.99 ₺

 

 • Derimod erkek New Durant deri ceket: 1299 ₺

 

 • Derimod erkek Müller deri ceket: 999 ₺

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.