Yorumları

Carrefour Yorumları, Ne Ararsan CarrefourSA Mı?

05.12.2019
243
Carrefour Yorumları, Ne Ararsan CarrefourSA Mı?

Carrefour süper market zincirinin başlangıcı 1 Ocak 1958 yılında Fransa’ nın Annecy bölgesinde ilk şubelerini kurmak ile başlamıştır. Şirketin kurucuları Marcel Fournier, Denis Defforey, Jacques Defforey’ dir. İlk şubelerinde başarıyı yakalamayı başarmışlardır. Sonraki hızla ülke dışına ulaşmayı hedeflemiş üç ortak. Büyük düşünmüşler ve bunu başarmışlar. Aktif olarak çalışan mağazaların çoğunluğu Avrupa, Çin, Arjantin, Bahrein, Brezilya, İran, Dominik, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Lübnan, Kuveyt, Suudi Arabistan’dadır. Şirket 1999 yılında Fransa’ da ki en büyük rakibi Continent ile şaşkınlık uyandıran ile bir birleşme yaşamıştır. Şu anda Carrefour Grubun yönetim kurulunda ve CEO’ luk görevini Georges Plassat üstlenmektedir.

Carrefour şube sayısına bakarsak dünyanın en büyük süper market zincirinlerinden birine sahip olmaktadır. Carrefour ucuzluk marketi olarak hijyen, kozmetik, gıda, gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kendi ürünlerini de üreten Carrefour 750 adet kendi markalı ürüne sahiptir ve kendi ürünleri diğer sattığı markalardan yüzde 15 ila 20 oranında daha ucuz olarak müşterilerine sunmaktadır. Yaklaşık olarak 400.000 çalışana sahiptir ve toplam olarak dünya üzerinde 10.000 ‘e yakın şubesi bulunmaktadır. Carrefour’ un manası ise Fransızca olup dört yol, kavşak manalarına gelmektedir. Modern perakendeciliğin temelini sağlam adımlarla atmışlar. Ülkemizde ise 1993 yılında İçerenköy’de açan Carrefour hiper market anlayışını ülkemize getirerek, Türk tüketicilerle buluşturmuştur.

Ayrıca hiper market konseptini ülkemize ilk getiren firma özelliğini taşımaktadır. Bir teşekkürü firmaya borç biliriz! Çok teşekkür ederiz bütün ülkemiz adına. J 1996 yılında ülkemizin en büyük topluluklarından biri olan Sabancı Holding ile Carrefour grubu bir ortaklık gerçekleştirmişlerdir. Gerçekleştirdikleri ortaklık sonucu CarrefourSA ismi bu birleşmeden doğmuş ve ilk CarrefourSA marketi birleşmeden ancak bir yıl sonra güzel şehirlerimizden biri olan Adana’ya açılmıştır. 2005 yılında ise CarrefourSa Gima ve Endi marketlerini satın almıştır ve sektördeki gücüne güç katmıştır. Market ağını genişleterek günden güne katlanarak büyümeye devam eden CarrefourSa ülkemizde varlığını güçlendirmeye daha fazla önem vermiştir. 2013 yılında şirket yönetimi de Sabancı Holding’e geçmiştir. Yeni strateji oluşturup ve doğrudan insan kaynakları, market konseptinde, teknolojik altyapı ile bir sürü alanda 165 milyon TL değerinde yatırıma ulaşmıştır. Değişen stratejileri ile CarrefourSa bugün hiper, gurme, süper, mini marketleri ve e-ticaret ile müşterilerine farklı alternatiflerini sunarak hizmet vermektedir.

2015 yılında ‘Vites Büyütme Yılı’ olarak adlandıran firma yeni ve farklı ürünler ile büyümesini katlayarak devam ediyor. Toplam 55 mağaza sayısına ulaşan CarrefourSa ayrıca Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’ nin yüzde 85 hissesine sahip olmuştur. Çok güçlü bir finansal güce sahiptir. CarrefourSa büyüme ve değer katma olan tüm proje ve anlaşmaları kendi kaynakları ile buluşturmaya devam ederek büyütmeye devam ediyor. Bu sayede müşterilerine yakın keyifli ve değer yaratan alışverişin adresi olma stratejisi üzerinde ilerlemeye çalışarak devam etmektedir. Carrefoursa ülkemizdeki yatırımını 120 milyon TL yaparak market sayısını 640’a çıkarmıştır. Ve çok duyarlı bir firma olan Carrefour 2008 yılında çevreye zararı en aza indirme amacı ile doğa dostu torbaları mağazalarında tüketicilerine açmıştır. Ayrıca Akbank ile birlikte yapılan iş birliği ile Carrefour Axess kartı ile kart sahiplerine tek bir kart altında binlerce fırsat sunuyor. Carrefour axess ile 35 TL’ ye kadar tutar da sadece kartı okutarak şifresiz imzasız temassız alışveriş yapmalarını sağlıyor. Gerçekten güzel bir uygulama olduğunu söylemeden edemeyeceğiz. Başarılarının devamını diliyoruz Sevgili CarrefourSA.

Carrefour Kurucusu Kimdir, Ortakları Kimlerdir?

Fransa’ nın Annecy bölgesinde ilk şubeleri açan Şirketin kurucuları Marcel Fournier, Denis Defforey, Jacques Defforey’ dir.

Fakat ülkemizde Sabancı Holding ile Carrefour ortaklık yapmaktadırlar.

Carrefour Şikayetleri

Gelin biraz olumsuz yorumlara bakalım hep birlikte! Ürünler hakkındaki şikayet içerikli yorumları Şikayet var sitesinden aldığımızı belirtelim.

Carrefour Olumsuz Yorumları

Dün Osmanbey Carrefour SA’dan alış-veriş yaptım. Kasada fiyat farkı çıktı. 1 gün önce de farklı bir üründe fiyat farkı çıkmış düşük fiyattan ödeme alınarak çözülmüştü. Dün kusura bakmayın veremeyiz denildi, sanki haksız gibi rezil oldum. 444 10 00 çağrı merkezi ile görüştüm tabi 9 dakika bekleyerek. Mağaza beni aramasın, düzeltmeyi kartıma yansıtın dedim. Bugün mağaza müdür yardımcısı C***bey aradı. Kasada telafi edilip edilemediğini bilmiyordu, tekrar bakıp arayacağım dedi. Bir daha çağrı merkezini aradım 9 dakika bekledikten sonra bir o kadar da derdimi anlattım. Mağazaya gidin 5 TL verilsin deniliyor. Bakkal dükkanı bile böyle yönetilmiyor. Dünden beri sinir küpü olduğuma mı yanayım?

Ürün etiketinde belirtilen fiyatın kasada farklı çıkması kesinlikle müşterinin sorumluluğunda değil. Sonuçta müşteri etiket fiyatına bakarak alışveriş yapar. Bu ihmali gerçekleştiren CarrefourSA marketinin ihmalini önlemek yerine daha da saçmalayan Carrefour çağrı merkezine de diyecek bir laf bulamıyoruz.

“Carrefour SA internet üzerinden 97812564 sipariş numarasıyla ürün siparişi verdim. Daha sonra siparişim ile ilgili müşteri hizmetlerini arayarak ürünlerimin gelmesi hakkında saat aralığını belirttim. Siparişim gelecek ümidiyle işlerimi bırakıp eve geldim ve teslimat saati geldiği an beni arayıp promosyonlu olan ürünlerin olmadığını belirttiler ve almış olduğum ürünleri gönderemeyecekleri söylediler. Olmayan ürünün satışına yapan firmaya mı güveneyim yoksa o gün işlerimi yarıda bırakıp evde boşuna zaman kaybettiğime mi üzüleyim? Bir daha Carrefour SA firmasında ne sipariş veririm de çevreme verdiririm. Güven olayı benim için bitmiştir.”


Yahu ürünlerin teslimatı olacağı zaman mı aklınıza geliyor promosyon olmadığı? Ürünleri teslim edemeyiz demek de ne demek? Siz ne için orada bulunmaktasınız o zaman? Siz zahmet etmeyin biz gelip alırız tamam onu biz de biliyoruz da sizi bize yardımcı olmanız için seçmişler zaten umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız!

“28 Kasım 2019 (dün) Carrefour SA ismine güvenerek alışveriş yaptığım Carrefour Gurme marketten Belkıs Çiftliği markalı Manda ve inek Yoğurdu aldım. Fişi ektedir. Servis yaptıktan çok sonra kabın dibindeki küfü gördüm. Misafirlerime ikram etmiştim. Böyle bir rezalet olabilir mi? Carrefour SA’ya güvenerek Carrefour SA Gurme’den alışveriş yapıyorum. Fiyatına bakıldığında misafirlerim önünde risk almamak adına iyi bir ücret ödemişim. Sonuç; bozuk küflü yoğurt. Sizin bir denetim sisteminiz yok mu? Siz bir satıcı mısınız? Ürünleri rafa koymakla iş bitmiş mi oluyor yani? Niye süslü isimler, tabelalarla tüketiciyi daha iyi ve kaliteli bir hizmet varmış yalanına inandırmaya çalışıyorsunuz? Burada konuştuğumuz husus bizim sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı demek. Yaptığınız ayıptır, haksızlıktır, hak etmediğiniz bir kazanç sağladınız.”

Kim bozuk küflü yoğurt yemek ister? Elbette kimse özellikle de eve misafirliğe gelmiş insanlara daha da bir dikkat edilir. Bizim kültürümüzün baş tacıdır misafir. Bayağı kötü olmuş umarım zehirlenen olmamıştır. Daha dikkatli olunmalı sayın CarrefourSa! İnsan sağlığı sonuçta, çok dikkatli olunmalı! Umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

“Carrefour SA internet sitesi üzerinden indirim adı altında müşterilerini kandırıyor! Bugün evimde Prima 5 numara bezi Carrefour SA’nın kendi sitesinde indirimli olarak 62 adetini 62.93 TL olarak görmem üzerine evimden 15 kilometre uzakta olmasına rağmen almaya gittim. Fakat mağaza fiyatının 80.90 TL olduğunu kariyerden öğrendim. Herhangi bir açıklama yapılmadan “olabilir” cevabını aldım. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım internet fiyatı ile mağaza fiyatının farklı olabileceğini söylediler. İnternet sitesinde sadece internet alışverişlerinde geçerlidir gibi hiçbir ibare bulunmayan Carrefour SA’nın Mağazaya müşteri çekmek için yaptığı bu hareketten şikayetçiyim.”

İnternette ayrı fiyat mağaza da ayrı fiyat ne demek yahu! Tamam öyle bir şey var ise belirtin fiyatlar sadece internet için geçerlidir diye. Müşteri çekmek mi denir yoksa müşteri kaybetmek mi biz çelişkide kaldık ama bu pek hoş olmamış.

“Adana Gazipaşa Bulvarı Carrefour SA’dan akşam 8,5 da 50 Liraya 1 paket tereyağı aldım sabahtan beri yaptığım alışverişlerde 6-7 tane paralı poşet aldım bu son ürün küçük hacimli olduğu için büyük poşete koymak istemedim manav poşetine koydum kasa yanında duran sırık boylu bir tip Gazipaşa Carrefour çalışanı poşete koymama izin vermedi bende 50 liralık yağı bıraktım patronuna söyle bir daha buradan asla alışveriş yapmam deyip almadan gittim… Yani bu ince küçük poşete koyunca çevre kirliğine sebep olacak ufacık bir şey için koca poşet satın alınca çevre kirliliği önlenecek. Diğer marketler böyle yaparak müşteriyi küstürmüyorlar patron 1 liralık 50 tane ekmek simite poşet verirken 50 liralık ürüne poşet vermeyip müşteriyi küstürüyor akılsızca bir iş.”

Aslında hiçbirimiz poşet almasak daha güzel olur. Her poşet binlerce canlıyı öldürüyor sonuçta. Biz de dahil olmak üzere tabi ki! Keşke hiç poşet alınmasaydı. Umuyoruz ki bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Carrefour Olumlu Yorumları

Gelin biraz da olumlu yorumlara bakalım da biraz içimiz ferahlasın efendim. Carrefour olumlu yorumlarını sizler için araştırdık.

“Geçen alış veriş için dışarı çıktık almam gereken en acil ürün bulaşık makinesi deterjanı idi nerden alsam ne yapsam derken kendimi Carrefour da buldum Fairy deterjanları indirime girmiş 120 yıkamalı ürünü 75 TL ye aldım hemen baktım gerçekten en uygunu sadece Fairy değil bir çok temizlik maddesinde mükemmel indirimler var 25. Yıla özel indirimler varmış bence listenizi orada değerlendirin.”

CarrefourSa meşhur indirimleri ile tanınıyor. Ne diyelim nice 25 yıllara diyelim! Umuyoruz ki her gününüz güzel olur ve o günlerde de keyifle kullanmanızı diliyoruz.

“Bilirsiniz ki İstanbul da yaşayanlar yani 212 Avm en uygun outleet mağazasıdır en uyguna ürünleri bulmanız mümkün ama ben Carrefour un da en uygunu orda diyeceğimi bilmezdim eşimle gezerken bir bölüm dikkatimi çekti Carrefour da outleet dedim nasıl yani girdim çok büyük bir alan değil ama bir çok ürün var elde kalan tekleme yada paketi hasarlı ama ürünleri sağlam ve bunlar normal fiyatın altına satışta eğer ki ilginizi çektiyse gidin derim belki de ihtiyacınız olanı çok uyguna alacaksınız biz mesela aldıklarımızdan biri kaydırmaz ucuzluk pazarında bile metresi 10 TL ben 6 TL ye 1 met aldım”

Carrefour outlet mağazalarında gerçekten güzel indirimlerle karşılaşabiliyoruz. Bilinçli tüketici kimliğimizle indirimleri takip ederek Carrefour güvencesiyle alışveriş yapmanın keyfi de bir başka tabii. 😊

“CarrefourSa da kendi markaları ile piyasa da mükemmel uygun ürünleri ekonomi yapmak için mükemmel ben bir çok hatta neredeyse tüm ürünlerini aldım eşim de çok beğendi gerek gıda gerek gıda dışı her kendi markasında başarılı olmuş olması bence mükemmel ve başarılı online olarak da kapıya teslimde harika dondurucu gerektiren ürünlerin soğuk hava zincirine bizden daha sadıklar.”

Kapıya teslimat gibi uygulamalar başarıyla gerçekleştirilerek müşterileri cezbediyorlar resmen. 😊 Carrefour’un kendi markaları da dediğiniz gibi fiyat – kalite oranında düşününce oldukça tercih edilesi gözüküyor.

Carrefour Ürünleri Satın Alınır mı?

Her markada olduğu gibi bu iyi ve kötü yorumlar bu markada da mevcut durumda efendim. Tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum onca ürün arasında illaki size uygun olanı da bulmanız mümkün olacaktır. Tabi ki tercih tüketicinin. Ama özellikle indirimlerde bu markaya bir şans tanımanızı öneririz. Marka kaliteden ödün vermez ise müşteri de onu seçmekten ve sevmekten ödün vermez. Bu kısımda markaya çok dikkat emek gerekiyor. Tüketicinin de bir tık daha hoşgörülü olmasını tabi ki. Ama yeri geldiğinde tüketici haklarını savunmasını bileceğiz sonuçta bu bizim hakkımız olan bir şey. Umuyoruz ki firmalar hep ve çok dikkatli olurlar ve kalitelerinden asla ama asla ödün vermezler.

Carrefour Fiyatları Nedir?

Son dönemde Carrefourdan en çok satın alınan ürünlerin fiyatları şu şekilde:

  • CarrefourSa Neutrogena hızla emilen bakım kremi 300 ml.: 12.50 ₺
  • CarrefourSa prima Aktif bebek bezi mega fırsat paketi 4 beden 82’li: 79.90 ₺
  • CarrefourSa koroplast orta boy çöp torbası 15’li: 5 ₺
  • CarrefourSa Yurdum Egemden Sızma Zeytinyağı yumuşak lezzet 1 lt.: 25.05 ₺
  • CarrefourSa Sensodyne tam koruma ve beyazlatıcı etkili diş macunu 75 ml.: 27.75 ₺
  • CarrefourSa Sensodyne onarım ve koruma beyazlatıcı diş macunu 75 ml.: 37.70 ₺
  • CarrefourSa Oral B D-100 şarjlı çocuk diş fırçası Star Wars temalı: 159.90 ₺
  • CarrefourSa La Vache Qui Rit Avantaj Paketi 24’lü 300 gram: 17.25 ₺
  • CarrefourSa Kuru Kahveci Mehmet Efendi Türk Kahvesi 100 gram: 5.25 ₺
  • CarrefourSa Arko Nem Günlük Soft Touch Krem 300 ml.: 15.90 ₺

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.