Yorumları

Anime Makyajı | Anime Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

28.12.2020
25
Anime Makyajı | Anime Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Anime makyajı makyajın gücünü kanıtlayan en önemli makyajlardan bir tanesidir. Anime makyajı son derece büyülü bir makyajdır. Anime karakterlerinin yüzlerindeki detayları inceledikten sonra bu detayları özenli bir şekilde yüzünüze aktarmanız gerekir. Yüz hatlarınızı ve gözlerinizi başka bir forma ulaştırdığınız Anime makyajı son derece popülerdir. Anime makyajını yapması da sonucu da oldukça memnun edicidir. Bu nedenle de oldukça popüler makyaj türlerinden bir tanesidir. Sizler için özel olarak hazırladığımız yazımız içerisinde anime makyajı hakkında gerekli bilgileri sizlere sunacağız. Anime makyajı hakkında bilgi alabilmek için yazımızı sonuna kadar okumanız gerekir. Bu şekilde anime makyaj trendinden eksik kalmazsınız.

Anime Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu makyajı yapmadan önce anime hakkında bilgi sahibi olmanız trendi yakından anlamanıza yardımcı olur. Anime karakterlerine benzemek için yapılan makyaja anime makyajı denir.

Anime kendisine özgü tekniklere sahip olan bir Japon film sanatıdır. Anime genel olarak Manga adı ile bilinen çizgi romanların dizi ve film versiyonları olarak da tarif edilebilir. Anime makyajının bu kadar trend olmasının en önemli nedeni anime karakterlerinin sahip olduğu gözlerdir.

Asya kıtasında genel olarak gözler çekik ve küçüktür. Ancak animeler içerisinde durum oldukça farklıdır. Animeler içerisinde olduğundan daha yuvarlak ve büyük hatlara sahip olan gözler ile karşılaşırsınız.

Japon makyaj trendi olan anime de önemli olan noktalardan birisi ise dudaklardır. Anime karakterlerinin sahip olduğu renk geçişli dudaklar ve bu dudakların duruşları makyajın oldukça önemli bir bölümünü oluşturur. Anime makyajı nasıl yapılır? Sizler için özel olarak anlattık. Şimdi bu trend makyajın nasıl uygulandığı konusuna geçelim;

 • Makyaja başlamak için ilk olarak yüzüne makyaj bazı sürmelisin.
 • Daha sonrasında bb krem ya da ince yapılı cilde nefes aldıran bir fondöten kullanmalı ve bu şekilde yüzüne ihtiyacın olan zemini hazırlamalısın.
 • Fondöten uygulamasını göz makyajını bitirdikten sonra da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Burada asıl önemli nokta ağır ten ürünü kullanmaktan kaçınmaktır.
 • Bunun nedeni anime makyajının doğal ve ıslak bir görünüme sahip olması gerektiğidir.
 • Göz makyajınıza geçtiğinizde ise ilk olarak tam anlamıyla mükemmel bir eyeliner çizgisi oluşturmanız gerekir.
 • Bunun için siyah eyeliner kullanmalısınız.
 • Kullandığınız eyeliner hem göz kapağı üstüne hem de göz altına uygulanmalıdır.
 • Eyeliner için kıvrık bir kuyruk oluşturman anime etkisini arttırmasını sağlayacaktır.
 • Gözleriniz için istediğiniz renkte lens kullanabilirsiniz.
 • Eyeliner uygulamasını sonlandırdıktan sonra takma kirpik ile bakışlarınızı güçlendirmelisiniz.
 • Farklı boyutlardaki takma kirpikler arasından gözünüze en uygun olan kirpiği tercih edebilirsiniz.
 • Daha sonrasında göz pınarı ve göz içlerine beyaz kalem uygulaman gerekir.
 • Bu uygulama gözlerinin anime karakterinin gözleri gibi büyük görünmesini sağlamak için gerçekleştirilir.
 • Eğer makyaj çantanda beyaz renkli kalem yoksa açık ten rengi kullanmanda da herhangi bir sorun yoktur.
 • Ancak koyu renk kalemler kullanmaktan mutlaka çekinmelisin.
 • En son olarak makyajı tamamlamak için dudağa gerekli dokunuşu gerçekleştirmelisin.
 • Burada pembe ya da kırmızı tonlardaki ruju dudak iç kısmına sürmelisin.
 • Daha sonrasında ise dudaklarının dışına doğru makyaj fırçası ile bu ruju geçiş yapacak şekilde dağıtmalısın.
 • Burada en önemli nokta rujun yoğunluğunu azaltmanız.
 • Dudak makyajınız bittiğinde dudağınızın iç kısımlarının pembe olması ve dışa doğru renk yoğunluğunun azalması gerekir.

Anime Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Anime makyajını kostüm partilerinde, cadılar bayramında ya da oyun fuarlarında yapabilirsiniz. Anime makyajı en son makyaj trendlerinden bir tanesidir. Bu makyajı yapabilmek için ilk olarak anime makyajı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu makyaj ile ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan bir tanesi anime makyajı hangi günlerde yapılır? Sorusudur.


Anime makyajı yapabilmek için ilk olarak makyaj trendi hakkında bilgi toplamalısınız. Bunun için size özel hazırladığımız yazımızı okuyabilirsiniz. Bu moda trendini siz de yüzünüze yansıtmak istiyorsanız yukarıdaki başlıkta anlattığımız adımları sırası ile uygulamanız gerekir.

Anime makyajı birçok püf noktası ve malzemesi olan bir makyajdır. Bu makyajı yapabilmek için yazımızı mutlaka okumanız gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak anime trendini yüzünüze yansıtma imkanına sahip olabilirsiniz.

Anime Makyajı İpuçları

Anime makyajı yapmak için bu makyajın nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekir. Anime makyajı ipuçları öğrendikten sonra sorunsuz olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Anime makyajı yapabilmek için en önemli noktalar göz ve dudaklardır.

Bu makyajı yapabilmek için anime makyajı ipuçlarını öğrenmeniz gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak anime makyajı yapabilirsiniz. Anime makyajında en önemli nokta gözlerdir. Gözlerinizi ön plana çıkartacak bu makyajı doğru şekilde gerçekleştirerek sorunsuz olarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Anime makyajı son dönemin en trend makyajlarından bir tanesidir.

Anime Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Anime makyajında gerekli makyaj malzemeleri aracılığı ile sorunsuz bir şekilde anime makyajınızı yüzünüze yansıtabilirsiniz. Anime makyajı yapabilmek için kullanmanız gereken en önemli makyaj malzemeleri şu şekildedir;

 • Eyeliner
 • Maskara
 • Fondöten
 • Beyaz göz kalemi
 • Ruj
 • Göz farı
 • Takma kirpik

Yukarıda yer alan malzemeleri kullanarak sorunsuz şekilde anime makyajı oluşturabilirsiniz. Yeni makyaj trendi olan anime makyajını yapabilmek için ilk olarak bu makyajda kullanacağınız gerekli malzemelere sahip olmanız gerekir. Bu şekilde sorunsuz olarak anime makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Anime makyajında yüzünüzün doğal bir görünüme sahip olması son derece önemlidir. Bu nedenle de anime makyajı yaparken kullandığınız fondötene oldukça dikkat etmeniz gerekir. Fondöten yerine bb krem tercih edebilirsiniz. Anime makyajı makyaj modasının yeni trendidir. Bu nedenle de birçok partide bu makyajı kullanabilirsiniz.

Abartılı Anime Makyajı

Abartılı anime makyajı genel olarak kostüm partilerinde tercih edilir. İstediğiniz anime karakterini seçtikten sonra bu karakter üzerinden anime makyajı yapmanız mümkündür. Anime makyajı yapabilmek için ilk olarak bu makyajda kullanılacak olan ürünleri seçmeniz gerekir. Bu şekilde abartılı anime makyajı yaparken herhangi bir şekilde zorlanmazsınız.

Anime makyajı için gerekli olan malzemeler ve anime makyajının nasıl yapılacağı bu yazımızda açık bir şekilde anlatılmıştır. Abartılı anime makyajı en son moda trendlerinden bir tanesidir. Bu makyajı yapabilmek için sizler için hazırladığımız anime makyajı nasıl yapılır başlığını inceleyebilirsiniz. Bu şekilde anime makyajını yüzünüze en iyi şekilde yansıtma fırsatına sahip olursunuz.

Yüz Şekline Göre Anime Makyajı

Yüz şekline göre anime makyajı yapabilmek için ilk olarak yüz tipinizi bilmeniz gerekir. Makyajda vurgu yapılacak noktalar yüz tipine göre farklılık gösterir. Bu nedenle de makyaja başlamadan önce mutlaka yüz tipinizi bilmeniz gerekir.

Yüz şeklinizi öğrendikten sonra yüz şeklinize göre sorunsuz olarak anime makyajı yapabilirsiniz. Anime makyajı yapmak için yazımızı okumalısınız. Her yüz şeklinin makyaj için vurgu yapılacak ya da gölgelendirilecek noktası ayrıdır. Bu nedenle de makyajınızı yüz şeklinize göre yapmanız gerekir.

Anime Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Anime makyajı son makyaj trendlerinden bir tanesidir. Anime makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler bu yazımız içerisinde vurgulanmıştır. Yazımızı okuyarak anime makyajı hakkında detaylı şekilde bilgi sahibi olma imkanını elde edebilirsiniz. Yazımızdaki adımları sırası ile uygulayarak anime makyajı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.