Yorumları

Halloween Makyajı | Halloween Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
27
Halloween Makyajı | Halloween Makyajı Nasıl Yapılır?

Cadılar bayramını eğlenceli geçirmek isteyenler için özel balkabağı makyajları ve korkunç makyaj tekniklerinin püf noktalarıyla eğlenceli makyajlar yapabilirsiniz. Halloween makyajı, partilere gitmek için tam size göre olabilir.

Halloween Makyajı Nasıl Yapılır?

Cesur ve çılgın bir görünüm için öncelikle kombinizin ya da kostümünüzün ne olacağına karar vermelisiniz. Vampir, hayalet, film karakterleri ya da çizgi film karakterlerinden cadılar bayramına en uygun kostümü seçmek sizin elinizde. Sevimli olacağınız kadar korkunç da görünmenizi sağlayacak seçenekler arasında hayaletlerle süslenmiş bir yüz ya da galaksi çizeceğiniz büyüleyici bir kombinasyona hazır olun! Halloween makyajı hayal ettiğinizden çok daha etkileyici aynı zamanda sizi farklı kılacak binlerce simgeyle süslenebilir.

Halloween makyajı nasıl yapılır; Halloween Makyajı yapmak için öncellikle far paletinizi hazırlamalı, yüzünüze ve kostümünüze göre renklerinizi seçmelisiniz. Sadece farla yapabileceğiniz onlarca seçenek varken, renkli far paletinizde pastel renklerin özellikle siyahın olmasına dikkat edin. Sevimli hayaletler ve balkabakları çizmek için bunlara ihtiyacınız olacak, ikonik görüntüleri yakalamak için cildinizi de önceden kapatıcıyla kapatmanız gerekecek. Kapatıcıyı bütün cildinize sürdükten sonra dudak kalemi ya da göz kalemiyle hafif tonlar vererek çizeceğiniz figürün ana hatlarını oluşturabilirsiniz. Esmerseniz kahverengi beyaz ve buğday tenliyseniz beyaz bir kalem kullanmak sizin için daha kolay olacaktır. Özellikle boyama sırasında çizdiğiniz eskiz görünmeden profesyonel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 

Halloween Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Halloween makyajı hangi günlerde yapılır;  31 Ekim gecesi kutlanmakta olan cadılar bayramı, yıllarca gotik kültürün etkisiyle eğlenceli partilerin yapılmasını sağlamıştır. Bu nedenle genellikle cadılar bayramı zamanı balkabağının da çıktığı sonbaharın ilk ayında kutlanır. Bir partiye gidiyorsanız ya da evde eğlenceli zaman geçirmek istiyorsanız, Halloween kostümleri ve makyajları yapmak keyfinizi yerine getirebilir. Halloween makyajı cadılar bayramında dikkat çekici siyah tonlarıni korkunç figürlerin ve kostümlerin olduğu bir bayramdır. Bunun için far paletinizde simsiz sade tonların bulunması yüzünüze makyaj yaparken şekillerin ve figürlerin de belirli olmasını sağlayacaktır.

Örneğin ağzınızdan kan sızmış bir görsel vermek için kırmızı farla birlikte birazcık oje karıştırabilirsiniz. Tabi ki ojenizi seçerken parlatıcı olmasına dikkat edin ve bütün renkleri eşit dağıtmaya çalışın. Yüzünüze taşıyacağınız korkunç figürler için bir far paleti alarak renkleri birbirine karıştırarak ve azıcık kapatıcıyla bir araya getirerek, boya gibi kullanma şansı elde edebilirsiniz. Halloween makyajı, eğlenceli ve şık görünmenizi sağlarken aynı zamanda makyaj sabitleyiciyle de bütün gece bozulmadan durabilecektir. Cadılar bayramı için ruj, far ve kapatıcıyla muhteşem figürler oluşturabilirsiniz.

Halloween Makyajı İpuçları

Halloween makyajı ipuçları; Korkunç bir karakter kılığına girmek, yüzünüzde maske varmış gibi görünmek istiyorsanız, tatto eyeliner modelleri tercih edebilirsiniz. Dövmeler için kullanılan bu seri skalıcılığın artmasını ve akmamasını sağlayacaktır. Özellikle Vampir ve cadı figürlerine bürünmek istiyorsanız, maske makyajı için ilk seçeneğiniz tattoo eyeliner olabilir. Hem çizimi kolaylaştıracak hem de bütün gece kalıcılığını koruyacaktır.

Cilde zarar vermeyen bu malzemelerle kendi karakterinizi oluşturabilir, simsiyah ve korkutucu bir figüre bürünebilirsiniz. Göz çevresi makyajı için eyeliner ve göz kalemi kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Boya kullanmaması tavsiye edildiği gibi cildinizin de patlamasını sağlayacaktır. Aynı zamanda Halloween makyajı için tercih edeceğiniz bir diğer pratik yol, far ile birazcık suyu karıştırmak olabilir. İyice birbirine karıştıracağınız bu malzemeler, cildinizde yoğun ve kalıcı bir etki bırakır. Özellikle farın iyice ezilmesi ve içine bir iki damla su koyulması gerekmektedir. O zaman istediğiniz kıvamda yüzünüze çiziminizi yapabilirsiniz.


Halloween Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

2020 yılının özel Halloween makyaj seçenekleri arasında pembe, kırmızı ve siyah tonları tercih edilirken, far seçerken bu renklere yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz. Konu cadılar bayramı olunca siyah tonları özellikle ruj ve göz makyajı için tercih edebilirsiniz. Siyah ruj kullanarak dudaklarınızın vuruculuğunu artırabilir. Pembe ve cart renklerle korkutucu görünürken sevimli bir karaktere de bürünebilirsiniz. Halloween makyajı için tercih edebileceğiniz en güzel renkler, balkabağı renkleri, siyah ve pembe tonlar olabilir. Aynı zamanda göz kaleminizde de kalın siyah tonlar tercih ederek gözlerinizin de vurgulanmasını sağlayabilirsiniz. Cadılar bayramının en göz alıcı karakteri olmak için makyaj malzemelerinizi iyi ayarlamalısınız.

Halloween makyaj’nda gerekli makyaj malzemeleri; ilk olarak mutlaka bir far paleti almalısınız. Far sizin için boya niteliğinde olacak, şekilleri ve figürler çizmek için farlarınıza azıcık su damlatmanız gerekecektir. Su bazlı ürünler seçerken makyajın kalıcılığını artırabilirsiniz. Tattoo eyeliner de çizimlerinizi kolaylaştıracak ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Vampir ve cadı tiplemeleri için kullanacağınız siyah ve dumanlı tonlarla birlikte, transparan pudra da çok işinize yarayacak. Kırmızı rujla kan izleri oluşturabilir, farınızla kan damlacıklarının saçılmış izlenimi verilmesini sağlayabilirsiniz. Pembe bir saç rengi için de sprey geçici boya kullanarak bu yılın en güzel cadısı ya da vampiri siz olabilirsiniz.

Abartılı Halloween Makyajı

Cadılar bayramı makyajı denilince akla ilk abartılı olan figürler gelmektedir. Abartılı bir makyaj için siyah ve kırmızı tonlarını kullanmanız fakat ten renginizi oldukça soluk ve beyaz yapmanız gerekecektir. Teninizin beyazlaşmasıyla yüzünüze çizeceğiniz şekiller ister istemez patlayacağı için dikkat çekici olacaktır. Halloween makyajı için vazgeçilmez bir diğer abartılı makyaj türü de kan görüntüsüdür. Yüzünüze kan görüntüsü vererek abartılı bir kombinasyon kullanabilirsiniz. Abartılı Halloween makyajı için yüzünüzü tamamen yeşile boyabilir, zombi görünümüne bürünebilirsiniz. Şaşırtıcı yara izleri yapabilir, göz çevrenizde siyahlı ve dumanlı korkunç izler bırakabilirsiniz. Cadılar bayramı için özel tiplemeler, cadılar, vampirler ve hayaletlerken siz de onlardan biri olarak bu büyülü gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Halloween Makyajı

Yüz şeklinize göre Halloween makyajı yapmak için öncellikle kostümünüz ya da maskenizin ne olduğunu bulmanız gerekiyor. Eğer oval bir yüzünüz varsa balkabağı ve hayalet gibi ovalize tiplemeleri seçebilirsiniz. Aynı zamanda çeneniz sivri ve alnınız genişse alın bölgesi için ilginç figürler düşünebilirsiniz. Gözlerinizi vurucu ve tehlikeli gösterebileceğiniz Halloween makyajı için eğlenceli seçenekleri bulmak çok zor olmayacaktır. Kalp yüz şekline göre yüzünüzde kocaman soluk bir ifade ve korkunç kan izlerine yer verirken, uzun yüz yapısı için de cadı figürü kullanabilirsiniz. Bu çenenizi sivriltmek ve daha korkunç görünmesini sağlamak için büyük bir fırsat olacaaktır. Hem yüzünüzü tamamen bir figüre bürüyebilir hem de yüzünüze ufak resimler çizebilirsiniz.

Halloween Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Halloween Makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında öncellikle alkol bazlı ya da cilde uygun olmayan boyalar kullanmamalısınız. Far ve ruj gibi malzemeleri birbiriyle karıştırarak aynı zamanda suyla seyrelterek hem ucuz hem de sağlıklı bir yol seçmiş olursunuz. Halloween Makyajı yapmak için ilk olarak yüzünüz iyice temizlemeli ardından da kapatıcıyla eşit bir şekilde normal makyaj yapar gibi dağıtmalısınız. Göz çevreniz için göze uygun malzemeler kullanmalı, cildiniz için yatkın ürünleri tercih etmelisiniz.

Bir far paleti sizin bütün renklerinizi birbirine karıştırarak, inanılmaz figürler için gerekli olan tonlamaları sağlayacaktır. Halloween Makyajı yapmak için makyaj malzemelerinizi kullanmanız yeterli olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.