Yorumları

Ela Göz Makyajı | Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
27
Ela Göz Makyajı | Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ela göz renkleri sürekli değişkendir bu yüzden yapılan ela göz makyajında renkler önemlidir. Mor ve mürdüm tonları ela göz makyajı için gözleri daha parlak ve daha yeşil gösterir.

Ela Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ela gözler için tercih edilmesi gereken en iyi tonlar mavi mor, yeşil, toprak renkleri mi gridir Ayrıca lacivert de gözlere derinlik kazandırır ve öne çıkmasını sağlar. Ela göz için en yakışan far renkleri ise yine Mor ve mürdüm başta olmak üzere Eflatun tonları, altın sarısı ve bronz tonlarda ela göz rengine paralel olan renklerdir. Füme, metalik gri ve Gümüş renkler seks gözlere ışıltı katarken büyülü dokunuşlar ile öne çıkartmayı sağlar. Bu yüzden ela gözlülerin ela göz makyajında metalik farları kullanmaktan kaçınması lazım. Ela göz rengine en çok yakışan tonlardan biridir pembenin tonlarıdır bunların yanı sıra ela göz rengi ile kahverenginin zıtlığı da uygulanan kahverengi tonlu bir makyaj ile mükemmel derecede gözlerin öne çıkmasını sağlar. Gözde yoğun bir renk kullanıldığında odak noktası tamamen göz olur bu yüzden homojen bir cilde sahip olmak gerekir.  Çarpıcı bir etki yaratmak için göz pınarlarına açık renkli aydınlatıcı far uygulanır ayrıca kaş altı da biraz aydınlatılır. Siyah kalem göz içine çekilir böylelikle makyajın etkisi arttırılır, siyah maskara ise kirpiklere bol miktarda uygulanmalıdır. Ela göz rengine sahip bir kadın kesinlikle koyu renkli rujlardan uzak durmalı. Bunun yerine hafif renkli rujlar özellikle de yumuşak pembe tonları tercih edilmeli.

Ela Göz Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Ela göz makyaj yapmayı bilen her zaman bakımlı olmayı başarır, pikniğe giderken, akşam yemeğine çıkarken, yaparken, işe giderken makyaj yapmak için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Önemli olan doğru ortama göre doğru makyajı yapmaktır. Ela göz makyajı hangi günlerde yapılır? Sorusunun cevabı da bu şekilde açıklanabilir.

Ela Göz Makyajı İpuçları

Ela göz nadir bulunan göz renklerinden biridir bu yüzden gözleri ela olanlar her zaman çok daha şanslıdır. Muhteşem gözleri daha belirgin hale getirebilmek için dikkat çeken bir makyaj yapmak gerekir. Bunun için belirlenen ela göz makyaj stilleri vardır.  Renkli bir gözün sofistike etkisini kimse inkar edemez, yeşil, kahverengi ve dore karışımı bir renk herkesi kendisine hayran bırakır. Ama iş ela göz makyajına geldiğinde işler biraz değişir. Çünkü ela göz rengine uyan renk tonu bulmak özellikle far seçimi yaparken problem yaratabilir. Ela göz makyajı ipuçları arasında net olarak söylenmesi gereken seçilen renk tonlarıdır. Ela gözleri belirgin hale getiren genellikle koyu tonlardır. Bu yüzden dumanlı ela göz makyajı gözleri ön plana çıkarır ve göz renginin daha belirgin olmasını sağlar. Her göze yakışan eyeliner ela gözler de bir başka görünür. Gözlerin güzelliğini ortaya çıkarırken kuyruklu tercihi bambaşka bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Ela göz rengine sahip olan kadınlar renkli ela göz makyajı konusunda asla çekingen olmamalı. Çünkü ela gözlere yakışmayan renk neredeyse yoktur. Seçilen her renk göz rengine yakışır ve daha belirgin olmasını sağlar. Aynı şekilde yanık turuncu ve bakır farlarda sıcak tonlar olarak göz rengini ön plana çıkartmak için idealdir. Bu tonlar ile yapılan ela göz makyajı çekici bir görünüm elde etmeyi sağlar. Ela gözlerin hem gündüz hem de gece makyajında tonu hiç şüphesiz metalik bronz tonudur. Metalik bronz tonu daha çarpıcı bakışlar elde etmeyi sağlarken ışıltılı bronz renk ela göz rengini daha belirgin hale çıkartır.


Ela Göz Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Kadının silahı hiç şüphesiz ki gözleridir, her kadın açısından göz büyük önem taşır. İletişim kurarken insan yüzünde dikkat çeken ilk nokta şüphesiz gözdür. Dolayısıyla iyi bir insanın bırakabilmek için kadın gözlerini bir silah olarak kullanabilir. Ancak önemli olan bu silahı doğru şekilde kullanmaktır. Göz rengine ve kombine uygun makyaj ürünleri gece ya da gündüz çekiciliği göz önüne serer. Ela göz makyajında gerekli makyaj malzemeleri arasında seçim yapılırken Bundan dolayı özellikle göz makyajı için gerekli olan malzemelerin bilinmesi gerekir.  Gözde uygulanacak renk tonlarına göre seçilen bir far, eyeliner, maskara, açık tonlarda bir ruj ve fondöten ile allık tüm makyaj türlerinde olduğu gibi ela göz makyajında da gerekli olan malzemeler arasındadır.

Abartılı Ela Göz Makyajı

Kadının çekiciliğini ön plana çıkartan ve güzelliğini yansıtan makyajın abartısı çoğu zaman hoş karşılanmaz.  Abartılı ela göz makyajı renk uyumundan yana sıkıntı yaratan gözlerden dolayı itici bir görünüme neden olur.  Dolayısıyla ela gözlere sahip kadınlar abartılı ela göz makyajlarından her zaman kaçırır. Bunun yerine daha sade ve gözlerinin rengini ön plana çıkaran renk uyumuna dikkat edilerek yapılan makyajı tercih eder.

Yüz Şekline Göre Ela Göz Makyajı

Tüm makyaj türlerinde olduğu gibi ela göze sahip Kadınlarda da doğru makyaj seçimi yüz şekli ile birebir bağlantılıdır. Yüz şekline göre en iyi göz makyajı kadının tarzını stilini ve kimliğini ön plana çıkartır. Her zaman olduğu gibi ela gözlerde de oval yüz şekline sahip kadınların şansı çok daha fazladır. Çünkü oval yüz yapısına makyaj son derece uyumludur birçok ton oval yüzlü kadınlara yakışır. Uzun bir yüz yapısına sahipseniz o halde yapmanız gereken yüzünüzü daha uzun gösteren ela göz makyajı yapmamaktır.  Göz rengi ile zaten ön planda olan ela gözlü kadınların uzun yüzlü olmaları yapacakları makyajda geniş görülmeyi sağlayacak uygulamaları ön plana çıkarır.  Yüz yapısı yuvarlak olanlar ise genç göründükleri için biraz daha olgun ve keskin makyaj seçimi yapabilirler.  Yüz şekli kare olan kadınların ise her makyaj çeşidinde olduğu gibi ela göz makyajında da işi biraz daha zordur. Sert hatlara sahip olan kare yüz şeklinde önemli olan görünümü yumuşatmaktır. Kare bir yüzü yumuşatmanın ilk formülü çene belgesine ve şakaklara kontör uygulamaktır.

Ela Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Makyaj incelik isteyen bir sanattır, renkleri belirlemek ve belirlenen renklerde hem gözlerin rengini hem tenin rengini hem de saçın tonunu uyumlu bir hale getirmek tam anlamıyla bir sanattır. Ela göz rengine sahip kadınları son derece etkileyici gösteren rengi tonum yeşildir bunu bir fırsata çevirerek kadın kusursuz bir makyaj yapabilir. Ela gözleriyle ortalığı kasıp kavurmak kadının elinde o halde ela göz makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler nedir bilmelisiniz.  Her şeyden önce ela göz makyajında kullanılan renkler önemlidir Çünkü göz rengi değişkendir ve yapılan makyaj Buna göre belirlenmelidir. Makyajı ilk olarak cildi nemlendirerek başlamak gerekir makyajı göz çevresine uygulamak daha kolay hale gelir. Ve daha dayanıklı bir durumda makyaj kullanılır.  Uygulamanın ardından yapılması gereken koyu tonlarda bir farın göz kapaklarına sürülmesi gelir.  Gözleri daha belirgin hale getirmek için kirpik diplerine göz kalemi ya da eyeliner uygulanır. Göz yapısı küçük olduğunda kalem alt kirpik diplerine uygulanmalı. Yoğun siyah rimel sürdükten sonra ela göz makyajı tamamlanır ancak sarışın bayanlarda tercih edilmesi gereken rimel rengi kahverengi olmalı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.