Yorumları

Buğulu Göz Makyajı | Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

28.12.2020
27
Buğulu Göz Makyajı | Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Buğulu göz makyajı yapabilmek için ilk olarak göz makyajında kullanacağınız ürünleri ayarlamanız gerekir. Bu şekilde buğulu göz makyajınızı gerçekleştirebilirsiniz. Buğulu göz makyajı yapmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Bu şekilde yazımızı okuyarak buğulu göz makyajı yapabilirsiniz. Makyajınızda odak noktanızı gözleriniz yapmak istiyorsanız mutlaka buğulu göz makyajı denemeniz gerekir. Buğulu göz makyajı ile bakışlarınızı etkileyici hale getirebilirsiniz. Gece ya da gündüz, bir akşam yemeğinde ya da işe giderken istediğiniz zaman buğulu göz makyajını uygulayabilirsiniz. Makyajınızda odağı gözlerinize çekmek için buğulu makyajı tercih edebilirsiniz. Buğulu göz makyajı için yazımızı okuyarak göz makyajını sorunsuz olarak uygulayabilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajında en önemli nokta kaşlardır. Kaşlarınızı uygun renkte bir kaş farı ya da kalemi ile doldurmalısınız. Bu şekilde kaşınızı şekillendirebilirsiniz. Buğulu göz makyajı nasıl yapılır? Buğulu göz makyajı yapabilmek için sizler için sunduğumuz makyaj adımlarını takip etmeniz gerekir.

Buğulu makyaj yapabilmek için istediğiniz renkleri içeren bir far paleti edinmeniz gerekir. Bu şekilde buğulu göz makyajına başlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajı yapabilmek için ilk olarak makyaj yapacağınız bölgeye baz sürmeniz gerekir. Makyaj bazı sürdükten sonra farınızı sorunsuz olarak göz kapağınıza sürebilirsiniz.

Far bazınız yoksa açık renkli bir far kullanabilirsiniz. Göz kapağınızda renk tonunu eşitleyebilmek için baz kullanmanız gerekir. Ancak bazınız olmadığı durumlarda açık renk tonuna sahip far kullanabilirsiniz. Buğulu göz makyajı yapabilmek için sırası ile şu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir;

 • Buğulu göz makyajı yapmak için ilk olarak göz kapağınızın üzerine baz sürmeniz gerekir.
 • Baz sürmeniz farın bütün gün boyunca kalıcı ve pürüzsüz olmasını sağlar.
 • Far sürmeden önce mutlaka baz sürmeniz gerekir.
 • Koyu göz makyajı yapmak için gözünüze baz sürdükten sonra açık renk bir farı fırçanıza sürmeniz gerekir.
 • Fırçanıza açık renk far aldıktan sonra bu farı iki göz kapağınıza da sürmelisiniz.
 • Bu rengi göz kapaklarınıza sürdükten sonra fırçanıza koyu renk almalısınız.
 • Koyu rengi fırçanıza aldıktan sonra göz kapağı çizginizi takip ederek farı sürmeniz gerekir.
 • Bu farı göz kapağı çizginize sürdükten sonra karıştırma fırçasının yardımı ile farı göz kapağınıza dağıtmalısınız.
 • Gözlerine ilk olarak koyu renk sürmeniz oldukça amatör sonuçlar almanıza neden olur.
 • Göz makyajınızın buğusunu daha farklı hale getirebilmek için lacivert rengini kullanmanız mümkündür.
 • Göz kapağınızın katlanma çizgisini belirlemeniz buğulu göz makyajı için oldukça önemlidir.
 • Göz makyajında en önemli noktalardan bir tanesi de kirpiklerinizdir.
 • Bakışlarınızı etkileyici hale getirebilmek için kirpiklerinizi daha dolgun ve yoğun hale getirmeniz gerekir.

Göz makyajınızı buğulu şekilde yapabilmek için yukarıda yer alan adımları sırası ile gerçekleştirmeniz son derece önemlidir. Buğulu göz makyajı yapabilmek için bu göz makyajını yapacak malzemelere sahip olmanız gerekir. Daha sonrasında buğulu göz makyajını sorunsuz olarak gözünüze yansıtabilirsiniz.

Göz makyajı gözlerinizin derinliğini katlamak için oldukça önemlidir. Etkileyici ve çekici bakışlarınıza dikkat çekmek için göz makyajınıza önem vermeniz gerekir. Yukarıdaki maddelerde anlattığımız makyaj adımlarını takip ederek göz makyajınızı sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Buğulu göz makyajı trendi asla bitmeyen bir makyajdır. Bu makyaj genel olarak ilgiyi bakışlarına çekmek isteyen kişiler tarafından yapılır. Göz makyajınızı tamamlayabilmek için kaşlarınızı şekillendirmeniz gerekir. kaşlarınızı şekillendirebilmek için kaş kalemi ya da kaş farı kullanmalısınız.

Buğulu Göz Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Buğulu göz makyajı kadınlar arasında vazgeçilmeyen makyaj trendlerinden bir tanesidir. Buğulu göz makyajı yapabilmek için herhangi bir gün beklemeniz gerekmez. İstediğiniz her zaman buğulu göz makyajını yapabilirsiniz. Bu makyaj ile ilgili olarak merak edilen birçok soru vardır. Buğulu göz makyajı hangi günlerde yapılır? Buğulu göz makyajını istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı yapabilmek için bu makyajda kullanacağınız malzemeleri önceden hazırlamanız gerekir. Bu şekilde göz makyajınızı sorunsuz şekilde gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Göz makyajını sabah ya da akşam istediğiniz zaman diliminde yapabilirsiniz. Bu göz makyajı oldukça sık tercih edilen bir makyaj çeşididir.


Göz makyajının istediğiniz gibi olması için fırçalarınızı bu makyaja uygun olacak şekilde seçmelisiniz. Bu sayede buğulu göz makyajını sorunsuz olarak gözünüze uygulayabilir ve tam olarak hayal ettiğiniz sonucu alabilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı İpuçları

Buğulu göz makyajı yapabilmek için yazımızı okumanız yeterli olacaktır. Burada sizlere buğulu göz makyajı yapmak için gerekli olan bütün ipuçlarını vereceğiz. Eğer makyajınızda en dikkat çeken yerin yani odak noktasının gözleriniz olmasını istiyorsanız buğulu göz makyajını tercih etmelisiniz. Buğulu göz makyajı yapmakta en önemli nokta koyu farı göz çevrenizde düzgün bir şekilde yaymaktır.

Farı göz çevrenize yaydıktan sonra sorunsuz olarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajı ipuçları en önemlisi kaşlarınızı şekillendirmektir. Göz makyajınızı tamamlasanız bile odak gözlerinize olacağı için kaşlarınızın dağınık ve şekilsiz olması bakışlarınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle de mutlaka kaşlarınızı şekillendirmeniz gerekir.

Buğulu Göz Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Buğulu göz makyajı yapmak için ilk olarak gerekli malzemeleri toplamanız gerekir. Bu şekilde buğulu göz makyajını sorunsuz şekilde yapabilirsiniz. Buğulu göz makyajında gerekli makyaj malzemeleri ile makyajınızı sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajında kullanabileceğiniz makyaj malzemeleri şu şekildedir;

 • Göz kalemi
 • Göz farı
 • İnce uçlu fırça
 • Karıştırıcı fırça
 • Far bazı
 • Maskara
 • Kirpik kıvırıcı

Bu malzemeleri kullanarak buğulu göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajı yapabilmek için yukarıdaki başlıkta anlattığımız makyaj adımlarını sırası ile gerçekleştirmeniz gerekir. Bu şekilde buğulu göz makyajı yapabilirsiniz.

Abartılı Buğulu Göz Makyajı

Abartılı buğulu göz makyajı yapmak için kullandığınız renklerin tonunu koyulaştırabilir ve kirpiklerinizi maskara ile hacimlendirmek yerine takma kirpik kullanabilirsiniz. Buğulu göz için gerekli olan makyaj malzemelerini bir araya getirdikten sonra bu malzemeleri doğru sıra ile kullanmalısınız.

Gerekli olan makyaj işlemlerini sırası ile gözünüze uyguladıktan sonra buğulu göz makyajını sorunsuz olarak tamamlamış olursunuz. Abartılı buğulu göz makyajı yapabilmek için ilk olarak makyaj çalışması yağacağınız göz kapağınıza baz sürmeniz gerekir.

Yüz Şekline Göre Buğulu Göz Makyajı

Buğulu göz makyajı sayesinde gözlerinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Yüz şekline göre buğulu göz makyajı yaparak makyajın yüzünüze tam anlamıyla oturmasını sağlarsınız. Bu nedenle de buğulu yapılan göz makyajında yüz ve göz şeklinizin önemi oldukça büyüktür.

Kendi yüz tipinize uygun makyajı yapabilmek için yüz şeklinizi bilmeniz oldukça önemlidir. Yüz şeklinizi öğrendikten sonra yüzünüze uygun şekilde buğulu makyaj yapabilirsiniz. Buğulu göz makyajı gözlerinizi ön plana çıkartan en önemli makyajdır.

Buğulu Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Buğulu göz makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında makyajınızı dağıtmak vardır. Buğulu göz makyajınızı dağıtmak makyajın en önemli noktalarından bir tanesidir. Buğulu göz makyajı ile tüm bakışları gözünüze sabitleyin. Göz makyajı yapabilmek için ilk olarak hangi renkleri kullanacağınıza karar vermelisiniz. Birbirinden farklı renkler kullanmak yerine tek bir rengin tonlarını kullanmanız gerekir. Aksi takdirde istediğiniz buğulu göz makyajını gözünüze yansıtamazsınız. Buğulu göz makyajı oldukça trenddir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.