Yorumları

Siyah Göz Makyajı | Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
30
Siyah Göz Makyajı | Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapımında en çarpıcı ve etkili görünüme ulaşmanızı sağlayan siyah göz makyajı birçok kadının en sevdiği türlerden birisidir. Bu türde yapılan modelleri denemeyi ve yeni modellerle sevdiklerimizin karşına çıkmak sevilir. Siyah göz makyajı ile minimal ve iddialı göz makyajı modellerini ortaya çıkarabilmek mümkündür. Pek çok anlamda modelleri farklılıklarıyla ortaya koyabilen bir tür olması herkesin kendi tarzına yakın bir modeli bulabilmesine yol açar. Etkili ve daha feminen görünüme ulaştıran siyah rengi gözünüzün parlaklığını ortaya çıkartır. Siz de bu etkili ve çarpıcı görünüme kavuşmak için siyah rengin cazibesinden faydalanmalısınız.

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj içeriğinde bir odak noktası belirlenmek istenildiği zaman genellikle bunu bakışlar etrafında yoğunlaştırılması seçilir. Yoğunluğun sağlanması için ise göz makyajı malzemeleri kullanılarak seçim yapılır. Öncellikli olarak siyah göz makyajı nasıl yapılır diyorsanız göz için primer uygulamanız gerekmektedir. Gün boyunca etkili siyahın çarpıcılığını gösterebilmek için bu adım mutlaka uygulanması gerekir. İlk an olan kusursuz görünüm daima sizinle olur. Primerın üstüne nötr renk adımını göz kapağınızda yapmanız halinde elde etmek istediğiniz rengi daha çarpıcı görünmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik siyah göz makyajı için göz üzerinde bulunan gölgelendirme büyük etkisi görülür. Far fırçası ile yapılan makyajda eyeliner fırçası da kullanılabilmektedir.

Siyah Göz Makyajı Hangi Günde Yapılır?

Siyah göz makyajı hangi günde yapılır araştırması içinde olan kadınlar bilmelidir ki istedikleri her zaman bu makyaj çeşidini uygulayabilirler. Genellikle yoğunluğu yüksek olmasından kaynaklı özel günlerde tercih edilse de daha çekici görünüm için siyah göz makyajı içeriğinden yararlanıldığı görülür. Siyah rengin çizgileriyle beraber gözdeki şekil bozukluklarını gidebileceğiniz gibi, küçük gözlerin daha belirgin ve büyük görünmesi de elde edilebilir. Kirpiklere derinlik kazandırarak, gözleri vurgulayan siyah renklerde oluşturulmuş göz makyajı büyülü, etkili ve cazibeli bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Bu özelliklere sahip olmak istediğiniz her günde bu çeşit makyajı yapabilirsiniz.

Siyah Göz Makyajı İpuçları

Siyah rengin etkili ve yoğun olmasından kaynaklı makyaj uygulamasında çok dikkatli olunması gerekir. Siyah göz makyajı ipuçları adımlarına hakim olarak bütün anlamda etkili görünebilirsiniz. Kirpiklerinize derinlik kazandıran ve gözünüzün şeklini değiştiren siyah göz makyajı uygulanırken birtakım noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle çizginin dalgalanmamasına önem verilmelidir. Kirpik diplerine çizilen ilk çizgi mümkün olduğu kadar ince çizilmesi gerekir. Bu durumun sebebi olarak eğer ki yanlış bir işlem gerçekleşirse kolay silinme durumu yaşanması içindir. Eğer ki çizginin daha kalın olmasını isterseniz kat kat çevresini şekillendirebilerek yapabilirsiniz. Siyah çizgiyi gözün iç kısmından dışına doğru ve kirpiğe olabildiğince yakın çekilmesi gerekmektedir.

Siyah göz makyajı tercihinde ikonik olan kuyruklu eyelinerdan faydasından yararlanılır. Simsiyah kalıcı eyeliner ile çekilen kuyruklu eyeliner stili gün boyu kusursuz görünmenizi sağlar. Özellikle esmer ve buğday tenlilerin tercih edebileceği buğulu hale getirilmesi siyah renginin daha çarpıcı olmasını sağlar. Pamuk yardımıyla buğulu görünümü oluşturabilirsiniz. Gözlerinin dış köşelerine doğru yoğunlaşacak şekilde dağıtılması ipucunu yakalayarak etkili bakışlar gözlerinize yerleşir.


Siyah Göz Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Siyah göz makyajı sevenler için dikkat etmesi gereken noktalardan birisi doğru malzemeyi kullanmaktır. Kozmetik dünyasının uçsuz bucaksız okyanusunda boğulmadan doğru ve net seçimlerle istediğiniz görünüme kavuşabilmeniz mümkündür. Temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız halinde makyaj adımlarına giriş yaparsınız. Siyah göz makyajında gerekli makyaj malzemeleri için çok fazla deneme yanılma yoluna girmeden kendinize en yakışan makyajı uygulayabilirsiniz. Bu malzemeler başlıca olanlar şunlardır;

  • Makyaj fırçaları
  • Temel far renkleri
  • Siyah göz kalemi
  • Kapatıcı
  • Maskara
  • Kaş şekillendirici

Siyah göz makyajı uygulamasında gözünüzde renklerin tamamen dağılması ve farklı oranlarda uygulamanın olması için makyaj fırçalarının önemi büyüktür. Makyajınızı yapmadan önce hangi fırçanın ne işe yaradığını bilmeli ve ona göre uygulamaya girişmelisiniz. Far harmanlama fırçası sayesinde renk geçişlerini istediğiniz ölçüde gözünüzde bulundurursunuz. Göz kapağınıza farı uygulayıp dağıtma işlemini yapabilirken renkleri karıştırıp gölgeli bir siyah göz makyajı yapabilirsiniz. Ancak bazı farlar krem yapıda olmasından kaynaklı krem far dağıtımına uygun olan fırçaları seçmeniz gerekmektedir. Buğu oluşturmada veya göz kontürünü yaratmakta açılı kıvrık uçlu şekli olan fırça kullanılır. Bu fırça göz kapağının tamamına ya da belirli bir kısmına hassas uygulama yapmaya imkan tanır. Ayrıca küçük işlemleri yerine getirebilmek için küçük kalem uçlu makyaj fırçası kullanılmalıdır. Gözlerin iç köşesini vurgulamak, gölgelere çizgi eklemek ve üst ve alt kirpik çizgilerini belirginleştirmek için genellikle bu makyaj fırçasından yararlanılır.

Makyaj malzemelerinde renk verme işlemini ise siyah ve tonlarında seçerek istediğiniz görünümü elde edersiniz. Renk uygulamasından önce kapatıcı yaparak nötrleme işlemini yaparak siyah göz makyajı aşamalarını net ve çarpıcı yaparsınız.

 Abartılı Siyah Göz Makyajı

Siyah renk sert ve etkili bir renk olmasından kaynaklı abartılı görünüme kavuşmanızı sağlar. Yoğun renklerin var olmasıyla birlikte abartılı siyah göz makyajı yapımı yüzünüzde yer alır. Yoğun tonların var olmasıyla birlikte siyah rengin etkisi cazibe olarak yüzünüzde yer alır. Gölgelendirmenin derin yapıldığı ve kuyruklu eyeliner çekildiği göz makyajı abartılı görülebilecek unsurlardandır. Takma kirpik gibi uygulamanın yapılmasının yanında göz kapağının üstünde simli siyah rengin uygulanması abartıyı yakalatır. Özellikle Amerikan göz makyajı denildiği zaman kullanılan bu göz makyajı abartıyı sevenler için idealdir.

Yüz Şekline Göre Siyah Göz Makyajı

Yüz şekli göz makyajınızı için etkili olsa da asıl önemli olan gözünüzün rengi ve boyutudur. Yüz şekline göre siyah göz makyajı için dikkat edilen göz yapısı kontür tekniği ile yeniden şekillendirilebilmesi yanında gözün iç ve dış pınarındaki gölgeleme ve aydınlatma ile şekli istenilen ölçüye getirilir. Yuvarlak bir göz yapısına sahip olunması halinde far paletindeki koyu rengi göz kapağının ortasına sürülmesi gerekmektedir. Göz pınarına ise aydınlık ve parlak tonlarda sürülen far rengi sayesinde daha büyük gözlere sahip olabilirsiniz. Badem göz yapısı ise en kolay göz makyajı uygulaması yapılan gözlerdendir. Monolid şeklinde göz kapağına sahipsen inceden kalına doğru eyeliner uygulaması gözünüze en çok yakışan şekilden biri olacaktır. Bu sayede göz kapağını daha kalkık görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak düşük göz yapısına sahip olduğunuz zaman far rengini yoğun kullanmak doğru bir adım olarak kabul edilmez. Küçük göz makyajına yakışan en iyi gözler ise buğulu yapılan siyah makyajdır.

Siyah Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilinmeniz Gerekenler

Siyah göz makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında makyaj fırçasının büyük öneminin olduğudur. Renklerin yayılımını yapabilen ve dikkat eden renklerle birlikte oluşmasına katkısı büyüktür. Doğru ürünü, doğru yere, en iyi fırça ile uyguladığında sonucun güzel ve farklı olmasının sağlar. Ayrıca göz makyajınızı uygulamadan önce yüzünüzü tamamen arındırmanız gerekmektedir. Önceki makyajınızdan kalan kalıntılarla üstüne yapacağınız yeni makyaj ayrıca sağlığınıza da yararlı olmaz. Görünüm olarak da istediğiniz görüntü ortaya çıkmaz. Temiz bir yüz makyaj yapılmadan önce gereken adımlardandır. Nemlenmiş bir cildin üzerindeki makyaj daha net ve parlak gözükür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.