Yorumları

Bihter Makyajı | Bihter Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

27.11.2020
79
Bihter Makyajı | Bihter Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Bir döneme damga vuran Aşk-ı Memnu dizisinde yer alan Adnan Ziyagil’in eşi Bihter Ziyagil hem kişiliği, hem giyimi ile oldukça dikkat çekiciydi. Özellikle giydiği kıyafetlerle birlikte oldukça güzel ve uyumlu yaptığı makyajı ile oldukça etkileyiciydi. Bihter karakterini canlandıran Beren Saat yüzüne uygun olarak yapılmış mükemmel makyajı ve güzelliği ile oldukça şık ve güzeldi. Bihter makyajı hakkında her şeyi yazımızda bulabilir, ayrıca en kolay ve pratik şekilde nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bihter Makyajı Nasıl Yapılır?

Bihter makyajı nasıl yapılır sorusu birçok kadın tarafından merak edilen bir sorudur. Bu tip makyaj hem doğal hem de oldukça şık bir görünüme sahip olması dolayısıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Özellikle gerek günlük hayatta gerekse düğün ya da davet gibi özel organizasyonlarda rahatlıkla kullanılabilecek tarzdadır. Bihter makyajı hem abartısız olması hem de kolay uygulanabilmesi açısından da tercih edilen makyaj tarzı arasında yer alır. Bihter tarzı makyaja başlarken öncelikle cildiniz üzerindeki kusurların kapatılması için kapatıcı uygulamalısınız. Kapatıcı uygulandıktan sonra üzerine cilt renginize en uygun şekilde seçtiğiniz fondöteni tüm yüz ve boynunuza eşit miktarda yayın. B tip makyajın en önemli özelliği ışıkta parlamayan mat bir görünüme sahip olmasıdır. Bu sebeple fondöten üzerine uygulayacağınız transparan pudra ile parlamayı engelleyebilirsiniz. Sonrasında da göz kapağınız üzerine gümüş renkli far uygulayın. Gümüş renkli fardan sonra da kirpik içlerine ve kirpiklerin dış kısımlarına siyah göz kalemi uygulanır. Göz farı fırçası yardımıyla göz kalemi dağıtılır ve buğulu bir görünüm elde edilir. Far ve kalem uygulamasının tamamlanmasının ardından da rimel uygulanır. Rimel seçerken de hacim veren ve kirpikleri dolgunlaştıran etkiye sahip rimeller tercih edilmelidir. Kirpiklere rimel uygularken topaklanmamasına dikkat etmeli ve tüm kirpiklerinize uygulamalısınız. Eğer kirpikleriniz doğal kıvrık değil ise o zaman kirpik kıvırıcı da kullanabilirsiniz. Göz makyajı tamamlandıktan sonra yanaklarınıza şeftali tonlarında allık uygulayın. Dudaklarınız için de açık pembe tonlarında ya da doğal renklerde hafif parlak bir ruj tercih edin.

Bihter Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Bihter makyajı hangi günlerde yapılır sorusunun cevabi birçok kadın tarafından soruluyor. Bihter Ziyagil gerek davetlerde gerek günlük hayatında gideceği yere göre aynı tarzda makyajı biraz daha iddialı ya da daha hafif şekilde yapıyordu. Bihter makyajı gidilecek ortama göre ya da giyilecek kıyafete göre uygun ölçüde yapılmalıdır. Her çeşit ortama uyacak tarzda bir makyaj tarzı olduğu için hem günlük hayatta hem de özel günlerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle gözlerin vurgulandığı bu makyaj tarzında her gün ister spor yaparken ister gece dışarı çıkarken güzel görünebilirsiniz.

Bihter Makyajı İpuçları

Bihter makyajı ipuçları arasında belirtebileceğimiz en önemli şey cilt renginize uygun özellikte ürünler kullanmanızdır. Özellikle fondöten Bihter makyajı için birebir cilt tipinize uygun olmalıdır. Ayrıca makyaja başlamadan önce mutlaka yüzünüzü bir cilt temizleyicisiyle temizleyip kuruladıktan sonra iyi bir nemlendirici krem ile nemlendirmelisiniz. Bu şekilde makyaj altında nemlendirici krem olacağı için makyajınız daha kalıcı olacaktır. Cilt üzerindeki kusurlar kapatıcı ya da primer ile de kapatılabilir. Fondöten uygulanmadan önce bileğiniz üzerine sürerek renginin size uygun olup olmadığını deneyebilirsiniz. Eğer göz farınızın daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız göz kapaklarınıza ilk olarak primer uygulamalısınız. Gözaltlarınızda mor halkalar oluşuyor ise bunun için de mutlaka concealer uygulamalısınız. Bu şekilde pürüzsüz bir cilt elde edebilir ve aynı zamanda makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.


Bihter Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Bihter makyajında gerekli makyaj malzemeleri arasında çok fazla ürün bulunmaz. Bihter için kullanılan makyaj oldukça az malzeme kullanılarak yapılan çok şık bir modeldir. Kullanılan makyaj malzemeleri arasında bir fondöten mutlaka olmalıdır. Aynı zamanda parlamayı önleyen bir transparan pudra da kullanılır. Bihter makyajı için olmazsa olmaz bir diğer makyaj malzemesi ise gümüş renkli göz farı ile siyah göz kalemidir. Aydınlık bir görünüm için aydınlatıcı ya da primer de bulunmalıdır.  Bunun haricinde de göz kaleminin rahatlıkla dağıtılabilmesi için sünger uçlu bir far fırçası gereklidir. Ayrıca Bihter makyajı için maskara seçimi çok önemlidir. Özellikle hacim ve yoğunluk sağlayan bir maskara tercih edilmelidir. Kirpiklerin hem kıvrımlı hem de uzun görünmesi için mutlaka kirpik kıvırıcı da kullanılmalıdır. Nude tonlarında ya da açık pembe tonlarında hafif parlak bir ruj kullanılmalıdır. Ayrıca şeftali tonlarında ya da pembe renklerde hafif allık da Bihter makyajı için olmazsa olmaz malzemeler arasında yer alır.

 

Abartılı Bihter Makyajı

Abartılı Bihter makyajı yapmak için ürünlerin yoğun olarak kullanılması gerekir. Bihter’in makyajı genel olarak abartılı yapıda bir makyaj değildir. Her türlü ortamda kullanılabilecek şık ve doğal bir görünüm sağlar. Tüm kıyafet kombinlerinde rahatlıkla kullanılabilecek yapıda olan Bihter makyajı çok koyu renkler ile uygulandığında abartılı olabilir. Gece hayatı eğlencelerinde ya da düğünlerde uygulanabilecek Bihter makyajı ile hem şık hem de güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Özellikle bu tarz makyaj kırmızı ruj ile çok şık olur. Hafif pırıltılı bir ruj ile birlikte hafif parlak bir cilt tonu Siyah ile gümüş gri tonlarında uygulanan göz farı ve göz kalemi ile çarpıcı bakışlar elde edilebilir. Aynı zamanda kendi kirpikleriniz çok uzun ve gür değilse takma kirpik uygulayarak biraz daha abartılı bir makyaj yapılabilir.

Yüz Şekline Göre Bihter Makyajı

Yüz şekline göre Bihter makyajı yaparken makyajda yüzün neresinin vurgulanacağı iyi belirlenmelidir. Örneğin küçük bir yüz yapısına sahipseniz yüzünüzde özellikle gözlerin vurgulanması gerekir. Bu sebeple de buğulu görünümlü göz ile Bihter makyajı oldukça idealdir. Her tür makyaj her yüz tipine uygun olamayacağı gibi Bihter makyajı da her yüze uymayabilir. Örneğin dudak rengi koyu olan birisi için açık pembe renkli ruj kullanıldığı zaman hoş bir görüntü olmayacaktır. Bihter’in kullandığı makyaj daha çok küçük yüzlü kadınlar için uygundur. Bu makyaj tipi her türlü göz rengine sahip kadınlar tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. İster renkli gözlü ister koyu renk gözlü olun, buğulu bir göz görünümü her türlü renkteki gözde oldukça güzel görünecektir.

Bihter Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bihter makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında en önemlisi yüz renginizi ve yüz tipinizi çok iyi bilmenizdir. Gerek cilt rengi gerekse dudak rengi olarak en uygun renkleri seçmeniz çok önemlidir. Örneğin ruj seçiminde nude tonlarını seçerken kendi dudak renginize uygun olan nude tonlarını tercih etmelisiniz. Beren Saat için kullanılan makyajın çok güzel görünmesinde belki de en önemli faktör cildinin pürüzsüzleştirilmesidir. Cildin makyaj ile kusursuz görünmesi sağlanmalı ve parlama mutlaka engellenmelidir. Bunun için fondöten ve transparan pudra kullanılmalıdır. Gözlerde ise kullanılan göz kaleminin yumuşa ve fırça ile kolay dağıtılabilen bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Bihter’in yaptığı makyajın olmazsa olmazlarından biri olan buğulu göz görünümü bu şekilde elde edilir. Allık olarak şeftali tonları ya da bronz allık kullanabilir ve doğal bir görünüm kazanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.