Yorumları

Cadı Makyajı 2021 | Cadı Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

25.11.2020
46
Cadı Makyajı 2021 | Cadı Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Cadılar Bayramı 31 Ekim’de ABD, İngiltere ve İrlanda başta olmak üzere birçok ülkede kutlanır. Günümüzde Türkiye’de de yavaş yavaş da olsa kutlanmaya başlanan cadılar bayramı için cadı makyajı nedir ve nasıl yapılır bu yazımızda anlatacağız. Cadılar bayramı partisine giderken yapılan bu makyajı kısa sürede ve çeşitli şekillerde yapmak mümkündür. Sadece makyaj çantanızdaki malzemeleri kullanarak oldukça ürkütücü ve dikkat çekici bir makyaj yapabilirsiniz.

Cadı Makyajı Nasıl Yapılır

Cadılar bayramı dendiği zaman kadınların aklına ilk olarak cadı makyajı nasıl yapılır sorusu gelir. Cadı makyajı dendiğinde akla gelen ilk makyaj biçimi kedi kadın makyajı, vampir makyajı, balkabağı makyajı, iskelet makyajı, kanlı palyaço makyajı gibi çeşitlerdir. Örneğin iskelet makyajı oldukça basit bir şekilde yapılır. Sadece bir fondöten, siyah ve beyaz far, bir de siyah göz kalemi ile oldukça etkileyici bir şekilde makyajınızı tamamlayabilirsiniz. İskelet makyajı yaparken cilt tonundan biraz daha açık fondöten kullanmalısınız.  Fondöten ile mutlaka dudaklar da cilt ile aynı renge getirilmelidir. Beyaz bir cilt rengi birçok cadı makyajı için en önemli adımdır. İskelet makyajı yaparken cilt fondöten ve açık renk kapatıcı ile kapatılmalıdır. Kusursuz bir cilt görünümü cadı makyajı için en önemli kuraldır. Transparan pudra kullanarak parlama yok edilmelidir. Kullanacağınız makyajın daha gerçekçi bir görünümde olması için cildiniz parlamamalıdır. Fondöten ve pudra uygulamasını tamamlandıktan sonra beyaz bir far ile göz kapakları ve gözlerinizin altını aydınlatın. Üzerine koyu gri farı geniş bir alana uygulayın. Sonrasında siyah göz kalemini kirpiklerinizin içine ve dış kısımlarına yoğun miktarda uygulayın. Bir far fırçası yardımı ile göz kalemini dağıtarak buğulu ve mat bir bakış elde edin. Kirpikler için de uzatıcı ve dolgunlaştırıcı etkiye sahip siyah bir rimel uygulayın. Kirpiklerinizin uzun ve kıvrık görünmesi Hangi makyaj türünü seçerseniz seçin oldukça önemlidir. Göz makyajı tamamlandıktan sonra kaşlarınızın ön kısmını gölgelendirerek gözlerinizin bir iskeletinki gibi çukur görünmesini sağlayabilirsiniz. Burun ucuna siyah göz kalemi ile yapılan gölgelendirme ile burun kısmınız bir iskelete benzeyecektir. Dudaklarınız için de ruj kullanmayıp sadece siyah göz kalemi kullanın. Dudaklarınızın kenarından ileriye doğru ağız çizginizi siyah göz kalemi ile ilerletin ve sanki iskelet dişi gibi çizgiler çizin.

Cadı Makyajı Hangi Günlerde Yapılır

Cadı makyajı hangi günlerde yapılır sorusunun cevabı, cadılar bayramının ne zaman yapıldığına bağlıdır. Cadı makyajı sadece Cadılar Bayramında yapılır ve Cadılar Bayramı sadece 31 Ekim’de kutlanır. Keltler tarafından başlatılan ve o zamandan beri sürdürülen geleneğe göre 1 Kasımda yazın bitişi ile birlikte kötü ruhları kovmak için çeşitli cadı maskeleri takılarak ateş yakılır. Bu yüzden sadece yılda bir kez Ekim ayının sonunda kutlanan bu bayrama Halloween da denir. Cadı makyajı ve çeşitli ürkütücü kıyafetler giyilerek parti havasında dünyanın birçok yerinde kutlanan cadılar bayramı ülkemizde de çeşitli şehirlerde etkinlikler düzenlenerek kutlandı. Balkabaklarının içi oyularak ışık yerleştirildiğinde de kötü ruhların kovulduğuna inanılıyor. Kanlı lam şekerlemeleri, solucan görünümlü şekerlemeler, yılan şeklinde pasta gibi kötü görünümlü ama çok leziz yiyeceklerle birlikte kutlanan cadılar bayramında cadı makyajı olmazsa olmaz.


Cadı Makyajı İpuçları

Sizin için vereceğimiz cadı makyajı ipuçları sayesinde yapacağınız makyaj ile ne giydiğinizin hiçbir önemi kalmayacak. Sadece siyah bir tişört ve siyah bir tayt ile de cadılar bayramı partisine gidebilirsiniz. Bu makyajı yaparken cesur ve iddialı olmalısınız. Kırmızı ve siyah renklere ağırlık vererek oldukça güzel ve iddialı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kırmızı ve siyah kullanmak istemiyor, farklı bir cadı makyajı yapmak istiyorsanız pembe ve siyah da kullanabilirsiniz. Bu renklerle yapacağınız ürkütücü palyaço makyajı ile oldukça farklı olacaksınız. Pembe ruj ile birlikte beyaz bir farı boynunuza palyaço yakası gibi şekil vererek uygulayın. Gözleriniz için ise yoğun pembe rengi verebilsin diye pembe allığınızı kullanabilirsiniz. Siyah görünüm için ise göz kalemini yoğun olarak kullanabilirsiniz. Göz kalemini palyaço makyajına benzeterek kullanırsanız daha etkili olacaktır. Dudaklarınız için de siyah göz kalemi kullanarak dudak köşelerini yanaklara doğru kalemle uzatarak palyaço gülümsemesi yapın. Saçlarınız için de makyajınızda kullandığınız pembe renge uygun geçici bir sprey boya kullanabilirsiniz. Bu sayede hem daha uyumlu hem daha gerçekçi bir sonuç elde edersiniz. Dilerseniz göz bebeklerinizi kapatacak beyaz lens kullanarak tamamen korku filmlerindeki gibi iddialı ve gerçekçi bir görünümle makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Cadı Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Cadı makyajında gerekli makyaj malzemeleri arasında günlük olarak kullandığımız makyaj malzemeleri bulunur. Bu tür bir makyaj çok fazla ek bir malzemeye ihtiyaç olmadan kolaylıkla yapılabilir.  Fondöten, siyah, kırmızı, bordo, mor, pembe ve koyu kahve tonlarının yer aldığı bir far paleti gereklidir. Bunun haricinde akmaya ya da dokunarak dağılmaya dirençli siyah göz kalemi ve rimel kullanın. Rimel hem hacim veren hem kirpiklerin uzamasını sağlayan türden olanı tercih edin. Ruj olarak genellikle yapacağınız cadı makyajının hangi tarzda olacağına bağlı olsa da kırmızı ya da siyah renkli mat rujları tercih edin. Makyaj için kullanacağınız malzemelerde dikkat etmeniz gereken en önemli şey dayanıklı olmasıdır. Siyah far, rimel ve göz kalemini yoğun olarak kullanacağınız için parti boyunca akmadan durması önemlidir. Siyah makyaj malzemelerinin akarak birbirine girmesine engel olmak için kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz.

Abartılı Cadı Makyajı

Cadılar bayramında hafif ve sade makyaj yapmayı sevenler olduğu kadar abartılı cadı makyajı yapmayı sevenler de olacaktır. Zaten adı üzerinde; cadı makyajı, normal makyaja göre çok daha abartılı ve farklı şekillerde olması gerekir. En abartılı cadı makyajlarında cilt koparılmış gibi bir görünüm veren kan kırmızı yüz boyaları kullanılır. Kaşların da kapatılması ile birlikte gözlere beyaz lens takılarak yüze beyaz bir fondöten uygulanır. Gerekli gölgelendirme yapıldığında bir zombi görüntüsü elde edilebilir. İster hafif, basit ve kolay uygulanan bir makyaj yapabilir, ister daha iddialı görünmek için korku filmleri ile yarışır bir şekilde abartılı bir makyaj yapabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Cadı Makyajı

Cadı makyajı yılda bir yapılan ve her yüz için uygulanabilen bir şekildir. Yüz şekline göre cadı makyajı dendiğinde sizin nasıl bir tasarım istediğiniz önem kazanır. Yüz şeklinize uygun olarak yapacağınız makyaj hileleri ile oldukça başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Fondöten, pudralama ve kontür uygulamaları hem yüzdeki kusurları kapatır hem de istediğiniz makyaj görüntüsünü kazanmanız sağlanır. Öncelikle cadılar bayramında ne olmak istediğinize göre bir türü belirleyin. Yoğun miktarda fondöten kullanılacağı için yüz şeklinizi istediğiniz tasarıma uydurmak zor olmayacaktır.

Cadı Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Cadı makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında belki de en önemlisi basite kaçmamalısınız. İddialı görünmek için sınırları zorlamayın. Bu yüzden her gün kullandığınız makyaj kurallarını bir günlüğüne tamamen unutmalısınız. Renkleri yüzünüzün her yerinde özgürce kullanın ve hayal gücünüzü zorlayın. Makyaj yapmaya başlamadan önce ve sonra mutlaka makyaj sabitleyici kullanmalısınız. Cildin pürüzsüz görünmesi için fondötenin bol kullanılması gerektiğini unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.