Yorumları

Kahverengi Göz Makyajı | Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

20.11.2020
75

Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır? Yüz şekline göre kahverengi göz makyajı, kahverengi göz makyajı hangi kıyafetlere uyumlu olur? Kahverengi göz makyajı yorumları

Kahverengi Göz Makyajı | Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır Yorumları

Kahverengi göz için makyaj nedir, Kahverengi makyaj nasıl yapılır, Kahve tonlarında göz makyajı nedir, Kahverengi göz makyajı yapmak için toprak tonlarında bir palet sahibi olmanız gerekir. Bu şekilde kahverengi gözler için makyaj işlemine başlayabilirsiniz. Gözünüzü daha çok ortaya çıkartmak ve keskin bakışlarınız ile tüm dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız koyu kahve tonlarını tercih etmeniz gerekir. Bu şekilde göz makyajınız ile tüm ilgiyi kendinize çekme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kahverengi tonlarında göz makyajı tam olarak günlük kullanıma uygun olan bir makyajdır. Bu makyajı geceye özel bir hale getirmek istiyorsanız içerisinde mutlaka kızıl tonlarını kullanmanız gerekir.

Toprak tonlarındaki bu göz makyajı sayesinde hem doğal hem de çekici bakışlar yakalayabilirsiniz. Kahverengi göz makyajı daha da çekici hale getirmek için mutlaka makyajınızı dumanlı yapmalısınız. Dumanlı göz makyajı her göz tipine ve rengine yakışan bir makyajdır.

Kahverengi tonlarında buğulu göz makyajı yaparken küçük bir yaratıcılık dokunuşu gerçekleştirmek istiyorsanız lacivert ve mavileri buğu yaratmak için kullanmanız mümkündür.

Kahverengi göz makyajı yaparken izleyeceğiniz yolu adım adım gitmeniz gerekir. Makyaj sırasında bir işlemi yapmadan diğer adıma atlamak yaptığınız göz makyajının istediğiniz gibi sonuç vermemesine neden olur. Peki, Kahverengi göz makyajı nasıl yapılır;

 • Kahverengi göz makyajı için gerçekleştirmeniz gereken ilk aşama makyaj için çalışacağınız bölgeyi hazırlamak olmalıdır.
 • Bunun için far bazı uygulamasını gözlerinize gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Far bazı ile gözlerinizi makyaja hazırlarsınız.
 • Baz makyajın renklerini daha yoğun ve canlı olarak gözlerinize yansıtmanıza yardımcı olur.
 • Göz makyajının en önemli unsurlarından bir tanesi de kaşlardır.
 • Kaşlarını kaş renk tonuna uygun renkteki bir kaş kalemi ya da farı ile dolgunlaştırıp şekil vermelisin.
 • Bu şekilde bakışlarının en önemli unsuru olan kaşlarını şekillendirmiş olursunuz.
 • Kahverengi tonlarında istediğiniz rengi fırçanıza alarak makyaja başlayabilirsiniz.
 • Göz makyajında fırça kullanımı da son derece önemlidir.
 • İsterseniz kahverenginin tonlarını kullanarak bu göz makyajını yapabilir ya da tek bir tonu farklı yoğunluklarda kullanabilirsiniz.
 • Toprak tonu renklere yakışan renklerden bir tanesi laciverttir.
 • Makyajınızı tamamladıktan sonra lacivert bir göz kalemi ile küçük bir dokunuş yapıp göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
 • Toprak tonlarında göz makyajı sonrasında ten renginize uyumlu sıcak tonlara sahip allık ya da bronzer kullanabilirsiniz.

Kahverengi Göz Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Kahverengi göz makyajı yapmak için belirli bir günü beklemeniz gerekmez. İstediğiniz zaman bu göz makyajını yapmakta özgürsünüz. Kahverengi göz makyajı özellikle günlük kullanım için oldukça uygun olan bir makyajdır.

Bu makyajı geceye de uygun hale getirmek için kızıl renk ekleyebilir ya da lacivert rengi ile makyajınıza yoğun bir koyuluk verebilirsiniz. Bu şekilde sorunsuz olarak kahverengi göz makyajı yapabilirsiniz. Kahverengi göz makyajı hangi günlerde yapılır? Kahverengi göz makyajı yapmak için herhangi bir gün ya da özel durum yoktur. Bu makyajı gözlerinize istediğiniz zaman uygulama imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu nedene de bu göz makyajı kadınların genel olarak en çok tercih ettiği makyaj seçeneklerinden bir tanesidir. Gözlerinizi daha ön plana çıkartacak olan bu makyajı yapabilmek için makyajda kullanılacak olan malzemelere sahip olmanız gerekir.

Bu şekilde sorunsuz olarak göz makyajınızı yapma imkanını elde edebilirsiniz. Göz makyajını yapmak için gerekli olan malzemeleri ve bu malzemelerin nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra sorun yaşamadan göz makyajınızı yapabilirsiniz.

Göz makyajı yapmak için ilk olarak göz bazını uygulamanız gerekir. Bu makyajınızın daha yoğun olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle de göz makyajı yapmak için en önemli adımlardan bir tanesi bazdır.


Kahverengi Göz Makyajı İpuçları

Kahverengi göz makyajı yapmak istiyorsanız ilk olarak göz makyajınızı en üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacak önemli noktaları bilmeniz gerekir. Kahverengi gözler için makyaj yapmak istiyorsanız birçok farklı teknik kullanabilirsiniz. Bununla birlikte seçeceğiniz renkler, fırçalar ve teknikler hakkında bilgi sahibi olmanız makyajınızı mükemmel hale getirmeniz konusunda oldukça önemlidir. Kahverengi göz makyajı ipuçları şu şekildedir;

 • Göz makyajı yaparken göz renginiz kadar göz şekliniz de oldukça önemlidir.
 • Gözleriniz çekikse kahverengi ya da siyah bir eyeliner kullanmalısınız. Bu şekilde gözlerinizi daha çekik hale getirebilir ve daha biçimli görülmesini sağlayabilirsiniz.
 • Eğer gözlerinizin olduğundan daha yuvarlak ve büyük gözükmesini istiyorsanız kahverengi göz farı kullanmanız gerekir. Burada ince uçlu bir far fırçası kullanmanız gerekir. bu fırçanın ucundaki farı kirpik diplerinize uygulamalısınız.
 • Göz makyajınız içerisinde ışıltı kullanmak isteyen kişilerdenseniz göz kapağınızın tam orta kısmına metalik ve ışıltılı farlar ile dokunuş yapabilirsiniz.
 • Göz makyajında en önemli unsurlardan bir tanesi de maskaradır.
 • Kirpiklerinizi olduğundan daha uzun ve dolgun gösterecek bir maskara tercih ederek göz makyajınızın yoğunluğunu ve etkisini arttırabilirsiniz.

Kahverengi Göz Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Kahverengi göz makyajı yapmak için hangi malzemeleri kullanmanız gerektiğini bu yazımız içerisinde sizler ile paylaşacağız. Yazımızı okuyarak kahverengi göz makyajı için hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini kolay şekilde öğrenebilirsiniz. Göz makyajınızı sorunsuz olarak uygulayabilmek için makyaj sırasında hangi malzemeleri kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Kahverengi göz makyajında gerekli makyaj malzemeleri şu şekildedir;

 • İlk olarak kahverengi makyajınızı uygulayabilmek için kahverengi bir göz paletine ihtiyaç duyarsınız.
 • Kaşlarınızı daha biçimli hale getirmek için kaş kalemi, kaş farı ve kaş fırçası gerekir.
 • Kirpiklerinizi daha dolgun ve uzun yapmak için maskara gerekir.
 • Makyaja gözlerinizi hazırlamak için baz kullanmalısınız. Bu yüzden göz makyajı yapabilmek için göz bazına ihtiyaç duyarsınız.

Abartılı Kahverengi Göz Makyajı

Abartılı kahverengi göz makyajı yapabilmek için daha koyu renk tonları tercih etmeniz gerekir. Bu şekilde kahverengi göz makyajınızı daha yoğun şekilde yapabilirsiniz. Göz makyajı gözlerinize dikkat çekmek için yapmanız gereken en önemli makyajlardan bir tanesidir. Abartılı şekilde kahverengi göz makyajı yapabilmek için lacivert rengini kullanarak buğu yapabilirsiniz. Göz makyajı yapmak için göz bazı kullanmanız gerekir. Bu bazı gözlerinize yedirdikten sonra sorunsuz olarak abartalı kahverengi göz makyajı yapabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kahverengi Göz Makyajı

Yüz şeklinize göre kahverengi göz makyajı yapmak için ilk olarak gözlerinizin şeklini bilmeniz gerekir. Göz şeklinize göre kahverengi makyajınızı yapabilirsiniz. Bu renk göz makyajını yapmak için ilk olarak gözlerinizin şeklini belirlemeli ve fırça hareketlerinizi göz renginize göre yapmanız gerekir. Kahverengi göz makyajı günlük hayatınız içerisinde de sorun yaşamadan kullanabileceğiniz bir makyaj türüdür. Bu nedenle de göz makyajı yapmak için göz şeklinizi bilmeniz son derece önemlidir.

Kahverengi Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Göz makyajı yapmadan önce göz makyajı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu şekilde kahverengi göz makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Göz makyajı yapmadan önce baz kullanmalısınız. göz kapağınızın üzerine sürdüğünüz baz ile birlikte gözünüzü makyaja hazırlamış olursunuz. Bu şekilde göz makyajı yapmaya başlayabilirsiniz. Kahverengi göz makyajı yapmak için göz farı için bir palet ve göz fırçası sahibi olmanız gerekir. Bu şekilde göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.