Yorumları

Kırmızı Elbise Makyajı | Kırmızı Elbise Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
27
Kırmızı Elbise Makyajı | Kırmızı Elbise Makyajı Nasıl Yapılır?

İddialı bir elbise için kırmızı tonları göz kamaştırıcı olacaktır. Kırmızı elbise makyajı sayesinde elbisenin vurgusunu artırabilir, size vereceğimiz püf noktalarla gecenin şık kadını siz olabilirsiniz.

Kırmızı Elbise Makyajı Nasıl Yapılır?

Kırmızı elbise makyajı için öncelikle kırmızı tonlarından uzak durmanız gerekecektir. Göz ve ten renginize göre seçeceğiniz tonları ayarlarken, pembe, yeşil ve mavi renkleri demode görüneceği için daha çok nude tonlarla çarpıcı bir makyaj yapabilirsiniz. Kırmızı göz yoran aynı zamanda ten rengini de ön plana çıkaran bir renktir. Bu nedenle tercih etmeden önce makyajınızın tonları da seçmeniz, ten renginize göre sade renklere yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Özel gecelerde ve davetlerde kullanabileceğiniz kırmızı elbise makyajı için yapılan en büyük yanlışlardan biri kırmızıya tamamen zıt ya da yakın renkler seçmektedir. O halde hangi rengi seçeceğiniz diye düşünüyor olabilirsiniz. Kırmızı için her zaman en ideal renkler gri, kahverengi veya soluk renklerdir. Kırmızıyla patlayacak renkleri değil, soluk ve ten renginizi ön plana çıkarak renkler tercih etmelisiniz.

Kırmızı elbise makyajı nasıl yapılır; elbiseyle aynı ton renkleri seçmeden, naturel ve soluk tonlara yönelmelisiniz. Kırmızı çok iddialı ve parlayan bir renk tonudur. Sıcak tonlardan olduğu için sıcak soluk tonları tercih etmeniz, tam zıttı olan soğuk renklerden uzak durmalısınız. Çok renkli ve simli göz farlarını da kullanmamalısınız.

Kırmızı Elbise Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Kırmızı elbise makyajı günlük kullanım için pek uygun değildir. Genellikle özel davetlerde, nişan ve düşünde tercih edilen özel bir elbise olacağı için makyajınızı da yaparken iddialı elbisenizin size vereceği özel görünümle bütünleştirici olacak düzeyde ayarlamalısınız. İnce bir ayar yapmanız, özellikle makyajınızın patlamayacak, simli ve göz alıcı renklerden oluşmayacak tonlamalara sahip olmasını sağlamalısınız. Göz makyajınızı seçerken mavi, pembe ve kırmızı renklerden uzak durmalı beyaz ve gri tonlarıyla harmanlayarak seçmelisiniz. Kırmızı elbise makyajı, soluk ve sade tonlarla bütünleşirse özel davetlerde ilgi odağı teninize yakışan kırmızı elbise olacaktır. Yüzünüzün aydınlatıcı bir şekilde olması, elbisenin geri planda kalmasını ve yorucu bir görünüm oluşmasını sağlar.

Kırmızı elbise makyajı hangi günlerde yapılır; özel günlerde kullanacağınız kırmızı elbise modeli için makyajınızı sade ve soluk renklerden seçerken, özenli bir görünüm için porselen makyaj tekniğini de uygulayabilirsiniz. Kırmızı elbise makyajı için özel günlerde sizi daha da özel yapacak ince bir dudak makyajında rujunuzu kırmızı olarak seçebilirsiniz.

Kırmızı Elbise Makyajı İpuçları

Kırmızı elbise makyajı ipuçları arasında size özel en iyi seçenek pastel tonları olacaktır. Göz kapağınıza süreceğiniz tonları soluk kahverengi tonlardan tercih edebilirsiniz. Kırmızı elbise makyajı için nude tonlar özellikle elbiseniz simli bir görünüme sahipse ya da parlıyorsa çok daha güzel bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Muhteşem bir makyaj detayı için rujunuzu da kırmızı seçerek, kırmızının cazibeli görünüme özel bir anlam yükleyebilirsiniz.

Transparan fondöten kullanarak, cildinizdeki kusurların kapanmasını ve daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Eyelenir ve göz kaleminizi de siyah veya kahverengi tonlarından seçebilir, rimelinizi biraz kuruduktan sonra iki kat sürerek, gözlerinizin daha vurucu bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Kırmızı elbise makyajı için hafif iddialı ama ince ayarlanmış makyajınız göz kamaştırıcı olacaktır.


Kırmızı Elbise Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Kırmızı elbise makyajında gerekli makyaj malzemeleri; Şık ve modern görünen bir makyaj kombinasyonu ayarlamak istiyorsanız, transparan fondöten ilk tercihiniz olmalıdır. Gözenek kapatıcı ve transparan kapatıcı cildinizin kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Kullanacağınız simsiz ve pastel far, ruj ve eyeliner aynı zamanda göz kalemini de su bazlı seçmeli, makyajınızın kalıcılını artıracak, makyaj sabitleme ürünleri de kullanmalısınız. Kırmızı elbise makyajı için iddialı renklerden ve tonlardan kaçarak, kahverengi tonları ya da şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin vurgusunu artıracak takma kirpikte sizin daha şık ve etkileyici görünmenizi sağlayacaktır. Rujunuz için dudak kalemi de dudak çizgilerinizi belirlemenizi dudağınızın vuruculuğunu artırmanızı sağlayacaktır.

Su bazlı makyaj ürünleri seçerek, cildinizin kusursuz görünmesini sağladıktan sonra mat görünmesi için ( beyaz tenliyseniz) transparan pudra da tercih edebilirsiniz. İki kat rimel sürerek, gözlerinizin vurucu olmasını sağlarken, dudak kalemiyle dudaklarınızın da dolgun görünmesini ve kırmızı rujla elbisenizin daha da etkileyici bir bütünlük kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Abartılı Kırmızı Elbise Makyajı

Abartılı kırmızı elbise makyajı için yüzünüzün şekline ve tabi ki ten renginize göre kullanacağınız cazibeli tonları tercih edebilirsiniz. Abartılı bir makyaj yapmak istiyorsanız, kırmızıyla tamamen ters düşen beyaz tonlarını tercih ederek, göz makyajınızı beyaz ve gri simli tonlarla tercih edebilirsiniz. Koyu ve iddialı beyaz tonları kırmızının vurgusunu ortaya koyarken aynı zamanda yüzünüzün de dikkat çekmesini sağlayacaktır. Yüzünüzde allık kullanmanız, dudaklarınızda siyah ve beyaz tonlarına yer vermeniz de dikkat çekici abartılı bir makyaj olabilir. Ama sarı ruj kullanarak şaşırtıcı bir makyaj tercih edebilir, iddialı zıt renklerle gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.

Kırmızı elbise makyajı için tercih edeceğiniz diğer abartılı tonlardan biri lacivert ve siyah olabilir. Hem abartılı hem de dikkat çekici olan bu tonlar da güzel şık bir görünüm sunacak ve şaşırtıcı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Sim ve aydınlatıcıyla yüz hatlarınızı belirginleştirerek de dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz seçeneklere yer verebilirsiniz. Kırmızı iddialı ve abartılı bir ton olduğu için nude tonları tercih etmeniz makyajınızın daha soft olmasını sağlayacak sizi özel kılacaktır.

Yüz Şekline Göre Kırmızı Elbise Makyajı

Yüz şekline göre kırmızı elbise makyajı oval, kare, kalp ve yuvarlak olan yüz ayası için kıvrımlara ve kemikli olan alanlara dikkat edilmelidir. Yuvarlak yüzler için elmacık kemiklerinin ön plana çıkarılması, kalp için alın ve elmacık kemiklerinin geri planda kalacağı dudakların ve çenenin vurgulandığı şekilde makyaj yapılmalıdır. Makyajın tonlarını seçerken, özellikle yuvarlak yüzler için dudaklara değil, gözlere ve çeneye yoğunlaşılmalıdır. Kare yüz hatları geniş kıvrımlara sahip olduğu için yüzü daraltacak yanak ve elmacık kemiği makyajı yapılmalıdır.

Kırmızı elbise makyajı için kullanılacak olan teknikler arasında yüzün etrafındaki kemiksi yapının vurgulanması ve dudakların da büyük gösterilmesi önemlidir. Uzun yüzler için alın ve yanak kısmının vurgulanması ve çene kısmının da hafif ovalleşmesi gerekebilir. Nude tonlarla birlikte aydınlatıcının da vereceği etkiyle gözlerinizin aynı zamanda yüzünüzün vurgulanacağı noktaları iyi ayarlamanız gerecektir.

Kırmızı Elbise Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kırmızı elbise makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında öncelikle porselen makyaj ve ten renginizin uyumlu olmasına öncelik vermelisiniz. Yüzünüzdeki gözeneklerin gizlenmesi, makyajın daha etkili görünmesini sağlayacaktır. Kırmızı çok iddialı ve etkileyici bir renk olduğu için yüzünüzün ve cildinizin rengine göre seçeceğiniz tonları genel olarak nötr dediğimiz sade tonlardan seçmelisiniz. Aynı zamanda makyaja başlamadan önce cildinizi iyice temizlemeli, ardından nemlendiriciyle nemlendirmelisiniz.

Kırmızı elbise makyajı için olmazsa olmaz seçeneklerden biri de pastel tonlar olacaktır. Yeşil, mavi ve kırmızı farlardan uzak durarak, kahverengi ve toprak tonlarıyla bir araya gelen dramatik pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Gecenin yıldızı böylece siz olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.