Yorumları

Nişan Makyajı | Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
27
Nişan Makyajı | Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

Evde yapacağınız nişan makyajı, sade ve çarpıcı tonlarda olsun istiyorsanız, bu yılın trendleri takip ederek, natürel bir makyaj tekniğini öğrenebilirsiniz. Herkesin gözlerini üzerinize çevireceği, kuaförden çıkmış gibi bir makyaj için önerilerimizi not alabilirsiniz.

Nişan Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel günlerin en bilinen makyaj tekniklerinden bir porselen modeldir. Porselen makyajlar genellikle cildin gözeneklerini kapatır, parıltılı ve doğal bir görünüm kazandırır. Bunun için kuaföre gitmeden çok basit makyaj malzemeleriyle yüzünüzün güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Nişan makyajı için kalıcı, akmayan ve sabit görünün profesyonel bir makyaj tekniği uygulamaya hazır olun. İlk hedefiniz gözenekleri kapatmak ve yüzünüzün natürel görünmesini sağlamak olacaktır.

Nişan makyajı nasıl yapılır; porselen makyaj için ilk olarak gözenekleri gizlemeniz gereken, kusursuz gösterecek cilt ürünlerini tercih etmelisiniz. Bazı markaların çok güzel kapatıcıları bulunmakta ve aynı zamanda bu fondötenlerin en küçük gözenekleri dahil kapattığı bilinmektedir. Gözenek küçültücü bazını yüzünüzü sürerek dakikalar içerisinde yüzünüzün porselen bir görünüm kazandığını görebilirsiniz.

Nişan makyajı için ten renginize göre seçeceğiniz fondötenler, su bazlı ve akmayan kaliteli ürünler olmalıdır. Özellikle nişan gibi davetlerde insanlarla çok temas edilir, makyajın bozulması kolaylaşır. Su bazlı ürünler hem cildinize sağlıklı gelecek hem de kalıcılığı artacaktır. Önce cildinizi temizlemeli, gözenek küçültücü tonik kullandıktan sonra nemlendirmelisiniz. Nemlendirme işlemi bittikten sonra gözenek küçültücü kapatıcınızı yüzünüzün her yerine yayabilirsiniz.

Nişan Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Nişan makyajı hangi günlerde yapılır; özel günlerde yapılan bu makyaj tekniği, özellikle mevsimlere göre de seçeceğiniz tonları belirlemektedir. Özellikle yaz aylarında olan nişan davetlerinde, yaşınızı olgun göstermeyecek aynı zamanda çok dikkat çekmeyecek tonları tercih etmelisiniz. Sade ve doğal görünüm için porselen makyaj teknikleri arasında, yeşil, mor, sarı ve şeftali tonlarını seçerek natürel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Nişan makyajı için cildinizin tonuna göre seçeceğiniz kapatıcılar da önemlidir. Esmerseniz tercih edeceğiniz tonlar asla kırmızı gibi sıcak tonlar olmamalı, dramatik ve sade tonlar olmalıdır. Beyaz tenler için pembe ve şeftali tonları da ilgi çekici ve şık görünecektir. Porselen cilt makyajı kusursuz bir görünüm sağladığı için cildinize vuracağınız her bir renk tonu dikkat çekecektir.

Sim kullanırken de cildinize yaymadan göz çevresine ve farınıza yayabilirsiniz. Özel günlerde kullanacağınız tonlar çarpıcı ve ilgi çekici renklerden değil, özellikle yaz aylarındaysanız doğal renklerden olmalıdır. Mavi, yeşil, pembe, lila ve şeftali tonları yaz mevsiminin sıcaklığında hafif bir nezakete sahip olacağı için ilgi çekici olacaktır. Tabi kıyafetinizi de açık ve sade tonlardan seçerseniz çok daha muhteşem bir görünüm elde edersiniz. Nişan makyajı yaparken cilt renginize yakışan sade ve abartılı olmayan renkleri tercih etmeniz, doğal görünümün daha da çarpıcı olmasına katkı sağlayacaktır.

Nişan Makyajı İpuçları

Nişan makyajı ipuçları için ilk seçeneklerden biri öncellikle göz renginiz ve yüz şeklinizdir. Yuvarlak bir yüz yapısına sahipseniz, abartılı makyajdan kaçınmalı, sade ve soluk renkler tercih etmelisiniz. Esmer tenler için abartılı olmayacak tonlar olmalı, ten rengine yakın seçenekler tercih edilmelidir. Özellikle beyazlatıcı değil, teninizin tonlarına göre esmerliğinizi vurgulayacak renkleri tercih ederseniz, yazın yanık cazibesine eşlik edebilirsiniz.

Gözenekleri kapatan porselen makyaj kusursuz bir görünüm kazandırırken aynı zamanda cildin üzerindeki bütün renk tonlarının da vurucu olmasını sağlar. Yüz şeklinize göre aydınlatıcınızı sürerken, daha mat ve kalıcı renkler tercih etmeli, su bazlı eyeliner, rimel ve kapatıcı kullanmaya özen göstermelisiniz. Transparan pudra da sizin için ideal bir gözenek gizleyici olacaktır.


Nişan Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Nişan makyajında gerekli makyaj malzemeleri için ilk önce cildinizin pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için porselen makyaj tekniklerinde kullanılan kapatıcıları tercih etmeniz gerecektir. Gözenek kapatıcı fondöten ile transparan pudra işinize yarayacak ve cildinizin kusursuz bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. İlk malzemeler arasında olmazsa olazınız gözenek gizleyici su bazlı ürünler olmasıdır. Nişan makyajı için ikinci adımınız ise göz makyajı için ihtiyacınız olan eyeliner, far ve göz kalemi. Abartılı bir makyaj istemiyorsanız bu ürünlerde kahverengi tonlarını tercih etmeli, gözlerinizin soluk renk tonlarıyla vurgusunu artırmalısınız. Böylece dudaklarınızın daha çarpıcı görünmesini sağlayacak sıcak tonlarda rujları tercih edebilirsiniz. Vişne çürüğü veya kırmızı tonları da ten renginize göre seçebilir, eğer esmerseniz ve natürel bir görünüm sağlamak istiyorsanız rujunuzu şeftali veya mürdüm tonlarından seçebilirsiniz.

Nişan makyajı için makyaj sabitleyici kullanmanız da oldukça önemlidir. Akmaların ve bozulmaların olmaması için yüzünüze hafif bir makyaj sabitleyici kullanarak, kalıcılığın uzun süre devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Abartılı Nişan Makyajı

Abartılı nişan makyajı için soğuk renkleri bir kenara iterek, simli ve sıcak tonlarda renkler tercih etmenizi öneririz. Daha dolgun dudaklar, vurgulu elmacık kemikleri ve gözlerinizin çarpıcılığını artıracağınız seçeneklerle makyajınızın herkesi büyülemesini sağlayabilirsiniz. Örneğin kırmızı tonlar seçerek, gözlerinizin çevresinde ve dudaklarınızda daha çarpıcı tonlara yer verebilirsiniz. Nişan makyajı için tercih edilen abartılı tonlar pembe ve kırmızı tonlar olacaktır. Kırmızı tonları siyah elbiselerde değil, daha çok beyaz ve krem renklerinde tercih ederseniz gösterişli yapısını daha da vurgulayıcı yapmayı başarabilirsiniz.

Nişan davetlerinde genellikle geline gölge düşürmemek için sade tonlara yer verilir. Ancak kıyafetiniz çok sadeyse abartılı bir makyaj yapabilirsiniz. Kırmızı mat rengin üstüne siyah sim kullanabilir ya da beyaz simlerle makyajınızın parıldamasını sağlayabilirsiniz. Büyüleyici görünmek ve ilgileri üzerinize çekmek istiyorsanız ilk tercihiniz her zaman kırmızı olmalıdır. Porselen makyajda kırmızı oldukça samimi ve çarpıcı bir görünüme sahip olacaktır.

Yüz Şekline göre Nişan Makyajı

Yüz şekline göre nişan makyajı, vurgularının ve tonlarının ayarlanması gereken özel teknikler içerir. Üçgen denilen sivri çene yapısına sahip bir yüzünüz varsa tercih edeceğiniz tonlar kahve ve kırmızı gibi sıcak tonlar olmalıdır. Yuvarlak yüzler için genel olarak natürel soğuk tonlar tercih edilir. Nişan makyajı yaparken aydınlatıcıyı da yüz şeklinize göre sürmeli eğer geniş bir yüzünüz varsa, yüzünüzdeki gölgeli alanları aydınlatıcıyla kemikli bir görünüme sahip olacak şekilde vurgulayabilirsiniz.

Yüzünüzün şekli kare ve kemikli değilse bunun için de aydınlatıcıyla yüzünüzün karakteristik bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Porselen makyaj tekniklerinde yüzünüzün hatlarını belirginleştirecek özel teknikler uygulanmakta, allık ve göz vurgusuyla yüzünüz bam başka bir görünüm alabilmektedir.

Nişan Makyajı Yapmandan Önce Bilinmesi Gerekenler

Nişan makyajı yapmadan önce bilinmesi gerekenler, yüz şeklinize göre vereceğiniz tonlar ve kullanacağınız aydınlatıcı oldukça önemlidir. Esmer, beyaz ve buğday tenliler için özel porselen makyaj malzemeleri bulunmaktadır. Porselen makyaj yapmadan önce cildinizi iyice temizlemeli, pürüzsüz bir görünüm için ihtiyacınız olanları yanınıza almalısınız. Su bazlı ürünler kullanarak, cildinizin renklerle karışmadan sabit ve çarpıcı durmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli makyaj malzemeleri kullanmanız da cildinizin zarar görmemesini sağlayacak aynı zamanda makyajın daha kaliteli görünmesine etki edecektir. Cildinizin rengi, elbisenizin modeli ve saç şeklinize göre nişan makyajı yaparken seçimlerinizi iyi analiz etmelisiniz. Mevsim ne olursa olsun her zaman şık ve özel görünmenizi sağlayacak gözenek gizleyici kapatıcıları makyaj çantanıza koyarak, bir adette makyaj sabitleyici almalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.