Yorumları

Yeşil Göz Makyajı | Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

28.12.2020
90

Yeşil göz makyajı nasıl yapılır, Yeşil göz makyajı hangi günlerde yapılır, Yeşil göz makyajı ipuçları, Yeşil göz makyajında gerekli makyaj malzemeleri, abartılı Yeşil göz makyajı, yüz şekline göre Yeşil göz makyajı, Yeşil göz makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler

Yeşil Göz Makyajı | Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeşil gözlerinizin güzel görünümünü vurgulayacağınız bu yılın trendleri arasında bulunan püf noktaları bizden öğrenebilirsiniz. Yeşil göz makyajı size harika bir görünüm kazandırırken, göz renginizin de ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeşil göz rengini ön plana çıkaracak püf noktalarla, gözlerinizle herkesi büyüleyebilirsiniz. Tabi bu sadece göz makyajından ibaret değil, ten ve yüz yapınıza da uygun seçenekleri değerlendirmeniz gerekecektir. Göz renginizle birlikte ten uyumunu da yakalayacağınız kapatıcılar tercih etmeli, kontrast yaratacak tonları tercih etmelisiniz. Yeşil tonlar her zaman koyu ve sıcak tonlarla birleştiğinde ön plana çıkmakta, soluk renkleri bir kenarı bırakmalısınız. Bunun için tercih edeceğiniz tonlar her zaman zıt renkler olmalıdır. Cildiniz açıksa her zaman kırmızı, mor ve pembe tonları ilk tercihiniz olmalı, far kullanımında ilk seçeneklere bu tonları eklemelisiniz.

Yeşil göz makyajı nasıl yapılır; bırakın göz renginiz kendi parıltısını ortaya koysun, bunun için gözlerinizin önüne geçecek simli farlardan uzak durmalı, ilk seçeneğiniz pastel konu tonlar olmalıdır. Eğer cildiniz beyaz ve buğday tonlarındaysa, yeşil göz makyajı için kırmızının tutkusu herkesi büyüleyecek gözlerinizin de ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Açık tenler için kapatıcınızı ve aydınlatıcınızı parıltısız sade tonlarda seçmeli far renklerinizi kırmızı veya siyah gibi vurucu iddialı tonlarla birleştirmelisiniz. Buğday ve esmerler için açık mor renkleri ve hafif mürdüm tonları gerçekten yeşilin büyüsüne kapılmanızı sağlayacaktır.

Yeşil Göz Makyajı Hangi Günlerde Yapılır?

Yeşil göz makyajı hangi günlerde yapılır; göz renginiz için her zaman doğru tonları seçmeniz önemli. Aynı zamanda özel günlerde soluk görünmemek ve iddialı olmak için geceleri siyah ve kırmızı tonlarını seçebilirsiniz. Göz renginiz için gündüzleri hafif soğuk renkler seçerken, lacivert renklerini de geceleri kullanabilirsiniz. Cilt rengini beyaz ise pırıltı ekleyeceğiniz özel davetler olabilir, sim renginizi soluk bir far üstüne kırmızı seçerek büyüleyici tonlara sahip olabilirsiniz. Gözlerinizin büyülü güzelliğini doğal bir görünümle vermek istiyorsanız, eyeliner ve göz kaleminizi kahverengi tonlarından seçmeniz, göz vurgusunun artmasını sağlayacaktır.

Özel günlerde, davetlerde ve kutlamalarda soluk renklerden kaçınarak, elbisenizin tonlarını da mutlaka kırmızı, mor ve siyah tonlardan seçmeniz gerekecektir. Tabi yeşil göz makyajıyla aynı tonlarda seçmeniz gözlerinizin geri planda kalmasını sağlayacağı için tercihiniz her zaman koyu renklerden yana olmalıdır. Doğal ve büyüleyici bir görüntü için bakışlarınızı cazibeli kılacak kırmızı tonlarını her zaman özel günlerde tercih edebilirsiniz.

Yeşil Göz Makyajı İpuçları

Romantik ve buğulu bir göz makyajı için dramatik tonları tercih edebilirsiniz. Bunun için özel kahverengi tonları ve siyah tonları tercih edebilir, dilerseniz doğal görünüm için sade bir makyajla da gözlerinizin vurgulanmasını sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin yeşil tonlarına yakın olan renkleri tercih etmezseniz bu daha vurgulayıcı olacak, doğal bir görünüm istiyorsanız sadelikle de süslenebileceksiniz.

Yeşil göz makyajı için beyaz tenliler aydınlatıcı kullanırken göz vurgusuna dikkat etmeli, aydınlatıcı burun çevresine ve çene çevresine hafif sürülmelidir. Doğallık için aydınlatıcı tercih etmezseniz daha sade bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yeşil göz makyajı ipuçları için sade görünmek isteyenlere özel bej farlar ve şeftali tonları tercih edilmelidir. İpuçlarından bir diğer ise kaşlarınızın da doğal görünmesi olacaktır. Bu gözlerinizin doğal görünümüyle birleşince muhteşem bir göz vurgusunun sadelik içinde yansımasını sağlayacaktır. Koyu ve dumanlı tonları da özel gecelerde tercih ederek, soluk renginizin buğulu bir güzellikle birleşmesini sağlayacaktır. Toprak tonlarıyla şeftali tonlar doğal ve sade görünmek isteyenler için ipuçlarımızdan biri.


Yeşil Göz Makyajında Gerekli Makyaj Malzemeleri

Yeşil göz makyajı için ilk seçeneklerden biri her zaman kahverengi tonlarında eyeliner ve göz kalemi olacaktır. Farı simli seçmemeniz ve tabi ki sıcak tonları tercih etmeniz zıt renk kombinasyonu olacağı için gözlerinizin vurgusunu artıracaktır. Koyu ve dumanlı renkler için de mürdüm tonlarını tercih edebilirsiniz. Siyah ve gri tonlar yerine her zaman ilk hedefinizin toprak tonları olmasını tavsiye ederiz.

Yeşil göz makyajı’nda gerekli makyaj malzemeleri, yüzünüzün renk tonuna göre su bazlı kapatıcılar olacaktır. Aynı zamanda eyeliner, far ve rimel tercihlerinizi de simsiz, sade ve kahverengi tonlardan tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte farınızın simsiz olması gözlerinizin vurgusunu açığa çıkacaktır. Eyelenerinizi seçerken su bazlı ve suya dayanıklı olması dağılmasını engelleyecektir. Göz çevresi için özel nemlendirici krem sürdükten sonra makyaj yapmanız kalıcılığı ve doğal görünümü artıracaktır.

Abartılı Yeşil Göz Makyajı

Abartılı yeşil göz makyajı yapmak istiyorsanız, toprak ve şeftali renk tonlarını bir kenara iterek, kırmızı ve mor renklerini tercih etmeniz gerecektir. Mat kırmızı tonlar abartılı ve gösterişli olacağı için ilgileri üzerinize çekmeye yardımcı olacaktır. Mor rengi de beyaz tonlarda veya siyah tonlarda simle kaplayabilir, parıltılı bir görünüm kazanabilirsiniz.

Gözlerinizin vurgusu artırmak için abartılı olmasını sağlayacak en önemli noktalardan biri dumanlı ve siyah tonlar olacaktır. Göz çevrenizi tamamen kaplayacak siyah tonlarla gözlerinizin yeşilini vurgulamanız kolaylaşacaktır. Yeşil göz makyajı için kırmızı, siyah ve mor renklerin hem mat hem de vurucu renklerini seçebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi sade, porselen bir görünümle süsleyerek, göz çevrenize vurucu tonları yayarak kullanmanız etkili olacak, büyüleyici bir görünüm oluşturacaktır.

Yüz Şekline Göre Yeşil Göz Makyajı

Yuvarlak, kare ve üçgen yüz ayasına Yeşil göz makyajı renkleri seçeceğiniz tonları da belirlemeniz yüzünüzün şeklinin de vurgulanmasında etkili olacaktır. Yüz şekline göre yeşil göz makyajı tercih ederken, özellikle yuvarlak yüzler için kırmızı tonları daha geniş bir görünüme neden olacaktır. Farın sabit ve dağınık kullanılmaması tercih edilmeli, ince ve göz çerçevesinin yan taraflarına göre şekillendirilerek hafif çekik bir görünüm verilmelidir. Üçgen yüzler ve ince uzun yüzler için kırmızı tonları göz çevresine yayarak kullanabilirsiniz. Yeşil göz makyajı için ideal bir tonlama olacak, kırmızı gibi sıcak tonlar yüzünüzün şeklini daha da vurgulayacaktır. Kare denilen yüz şekilleri için kedi göz dediğimiz çekik modelleri tercih edebilirsiniz. Gözlerinizin çekik görünmesi yüzünüzün de daha vurucu olmasını sağlayacaktır.

Yeşil göz makyajı için aydınlatıcı kullanırken de yüz şeklinizin çukur bölgelerinin yan kısımlarına sürerek, yüzünüze saydam ve sade bir görüntü verebilirsiniz. Bu da gözlerinizin vurucu olmasını ve yüz şeklinize göre etkileyici durmasını sağlayacaktır.

Yeşil Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yeşil göz makyajı yapmadan önce bilmeniz gerekenler arasında göz çevresindeki kırışıklıkların far ile kapanmadığıdır. Bu kırışıklıkları gidermek için öncelikle temizlemeniz ve ardından nemlendirici sürmeniz olacaktır. Nemlendiriciden sonra göz çevresine süreceğiniz kapatıcılar kırışıklıkların da gitmesini sağlayacak, göz renginizin önüne bir perde oluşturmamasında etkili olacaktır.

Yeşil göz makyajı yaparken sade görünüm için toprak tonları, abartılı bir görünüm için sıcak ve zıt renkleri seçebilirsiniz. Doğal görünüm için şeftali tonlarıyla yüzünüzün ve cildinizin renk tonlarına göre modern bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Şık ve etkileyici yeşil tonları en iyi vurgulayacak renkler her zaman koyu renklerdir. Bunu unutmadan şimdi gözlerinizi ön plana çıkaracak makyajınıza başlayabilir, büyüleyici görünebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yorumlari.net sitesine katkıda bulunmak için lütfen ulaşın.